[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ilyen nagy döghöz képest, nekem is úgy tűnt szemre, hogy elpattant a talajtól jó gyorsan.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Nekem is az tűnt fel elsőre, de kell a sebesség ha oda fel akar menni. Vajon titokban jó ez ICBM-ek ellen is?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Lehet a kilövőcsőben valamilyen megoldás, ami ad neki egy kezdeti sebességet? Pl egy kontrollált robbanás, ami kiveti a csőből, de a robbanóanyag nincs a rakétán így nem nehezíti annak is a súlya.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Igen gyors, de szerintem ez nem műhold elleni rakéta, hanem az orosz ABM rendszer egyik rakétája. A feladata a beérkező robbanófejek elfogása.
Lehet viszont, hogy ez tényleg egy ASAT rakéta, ami - ésszerű okokból - a meglévő ABM továbbfejlesztése, ezt nem tudom.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Az A-135"Amur" rakétavédelmi rendszer leváltására fejlesztett A-235 rakétavédelmi rendszer elfogórakétájának a tesztje volt.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://missilethreat.com/defense-systems/a-235-samolet-m/
Megvagyunk, ez tényleg egy Gazelle továbbfejlesztésből készített ABM. 100 km magasságig elvileg jó, nyilván műholdak ellen is - azokat egyszerűbb elkapni, mint egy ICBM robbanófejet.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Szerintem cseppet magasabban, mert 100 kilométeren a Kármán-vonal húzódik, ami Világűr határa. A fölé csak az első kozmikus sebességgel jutsz el, aminek pontos értéke nem jut az eszembe és lusta vagyok wikipédiázni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Hidd el nem túlzás a vizes-bödönhöz drótozott bögre. A hetvenes évek elején a Kotyelnyikov osztályú rombolókon (mi búbánatért neveztek el hajóosztályt egy ejtőernyő-tervezőről gőzöm nincs) bizony ez volt a módi, de ha jól tudom 75-re, Gorskov admirális nagy flottafejlesztésének idejére kiselejtezték ezeket a II. Vh szintjén is pocsék hajókat.
Félreérted. Ez a megoldás az 1990-es éves második felében is működött, Magyarországon (értelemszerűen nem a nemlétező flotta hajóin). Gyakorlatias megfontolások álltak mögötte, nem az, amit ez az agyhalott gondol.

Azert mert valamirol te nem tudsz meg nem jelenti azt hogy az nincs.
Ez így van. A pech az, hogy míg én "valamit" nem tudok, addig te az eddigi hozzászólásaid alapján gyakorlatilag semmit nem tudsz, csak hozzászólni szeretsz, de azt nagyon. :DDDD
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Azon gondolkodom, egyáltalán 100 km magasan vannak műholdak? Ebben nem vagyok biztos.

130-150 km-es perigeum előfordulhat kémműholdaknál, de legfeljebb néhány tucat napig. Ez még a termoszféra legalja, nagy a súrlódás.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<b>Nagy pofon az oroszoktól - Az USA lemaradt a csillagháborúban</b>

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/nagy_pofon_az_oroszoktol_az_usa_lemaradt_a_csillaghaboruban.606905.html

Íme a kisaranyos műholdgyilkos rakétácska:

Россия успешно запустила новейшую сверхсекретную ракету, убийцу спутников А 235 "Нудоль"

https://www.youtube.com/watch?v=AUi9hssJ2_A

https://youtu.be/6XTh0HQ0Fcs

Azt lehet tudni, milyen magasságot képes elérni ez a raketta? Mert ugye, az SM-3 már bizonyított 240 km-es magasságban.


Ilyen nagy döghöz képest, nekem is úgy tűnt szemre, hogy elpattant a talajtól jó gyorsan.

https://www.youtube.com/watch?v=msXtgTVMcuA

;)
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Csak nekem tűnik úgy,hogy ez jobban gyorsul mint a többi rakéta?

Tekintettel arra a hogy acelod igen nagy sebesseggel mozog igy az inditasi abalkod akar csak 1-2 masodperc lehet. Kell a sebesseg es s gyorsulas is. A kerdes az hogy ha az energia nagyresze elmegy a gyorsulasra es plane hogy foldfelszini inditasu, szoval hogy mekkora a hatotavolsaga, magassaga tenyleges harciresszel ?
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="rumcajsz">Hidd el nem túlzás a vizes-bödönhöz drótozott bögre. A hetvenes évek elején a Kotyelnyikov osztályú rombolókon (mi búbánatért neveztek el hajóosztályt egy ejtőernyő-tervezőről gőzöm nincs) bizony ez volt a módi, de ha jól tudom 75-re, Gorskov admirális nagy flottafejlesztésének idejére kiselejtezték ezeket a II. Vh szintjén is pocsék hajókat.
Félreérted. Ez a megoldás az 1990-es éves második felében is működött, Magyarországon (értelemszerűen nem a nemlétező flotta hajóin). Gyakorlatias megfontolások álltak mögötte, nem az, amit ez az agyhalott gondol.

Azert mert valamirol te nem tudsz meg nem jelenti azt hogy az nincs.
Ez így van. A pech az, hogy míg én "valamit" nem tudok, addig te az eddigi hozzászólásaid alapján gyakorlatilag semmit nem tudsz, csak hozzászólni szeretsz, de azt nagyon. :DDDD</blockquote>


Hat persze Honey ! Kapott az egod egy pofont aztan most morcos vagy. Ez nem melto a nevedhez. Nem cinikus hanem gyerekes !
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Gyors nagyon a Sprint ABM is, egyértelműen nagyon megy mindkettő, az is, meg az Orosz is. Hogy ki hol tart? Majd megmondják a "szakemberek" :p...
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Gyors nagyon a Sprint ABM is, egyértelműen nagyon megy mindkettő, az is, meg az Orosz is. Hogy ki hol tart? Majd megmondják a "szakemberek" :p...

A Sprint szerintem gyorsabb volt es ezt abbol gondolom hogy az meg a legkorben felizzot az inditast koveto masodik masodperctol !!! Annak is a ferde hatotavja 40 km volt de nem muhold hanem nuki robbanofej ellen.

Nekem valahogy santit ez a raketa az oroszoknal. Egy draga csak igen igen korlatozottan hasznalhato rendszer. Szerintem a hatomagassaga nincs 100 km vagy max akorul. Ki az aki ilyen magassagban repteti a fontosabb muholdjait ? Ami ide lejott az mar le is esik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Szerinted gyorsabb volt a sprint, és tudod a ferde hatótávot is, mesélj még :D!!! Meg amúgy is sántít ez a rakéta, semmi értelme, drága, de igen korlátozottan használható rendszer. Ezek szerint Oroszországban ANNYI PÉNZ van, hogy még ezt is megtehetik, hogy értelmetlen drága, körülményes rakétákat lövöldöznek el a semmibe, persze azt is sokkal lassabban, és alacsonyabbra, mint a nyugat hahaha :D! "Szakemberek", hát azt gondoltam hogy lesz valaki aki majd ehhez is ért, pontosan, hogy ilyen gyorsan, az meglepett... Én maradok a szolid nem tudomnál, impresszív minden ilyen rendszer...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 905
113
Műholdat már lőttek le az oroszok, gondolom katonai rakétával és nem a Roscosmosnak vannak a nyugdíjas műholdak szétlövésére rakétái.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Minden magát valamire is tartó katonai értelemben vett nagyhatalom, kísérletezik ilyenekkel, vagy más erre használható rendszerrel. Kína ugye évekkel ezelőtt, állítolag lézerrel vakított kémműholdat. Adva van bennem a kérdés, hogy amit x erősségű lézerrel csak vakítani, azt akár sokszoros x erősségűvel elpusztítani is lehet. Az USA ahogy én olvastam, a repülőgép fedélzeti szatelit rendszereket tesztelte, erőteljesen, és biztos vagyok benne, hogy mindenkinek van még jelenleg egyre több, és egyre gyorsuló ütemben ilyen vagy ehhez hasonló programja is. Azért mert a "szpotterek" nem látják, attól még fogadjuk el, hogy jó eséllyel léteznek...