[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Hidd el nem túlzás a vizes-bödönhöz drótozott bögre. A hetvenes évek elején a Kotyelnyikov osztályú rombolókon (mi búbánatért neveztek el hajóosztályt egy ejtőernyő-tervezőről gőzöm nincs) bizony ez volt a módi, de ha jól tudom 75-re, Gorskov admirális nagy flottafejlesztésének idejére kiselejtezték ezeket a II. Vh szintjén is pocsék hajókat.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs">A flottanak a raketacsapatok utan masodiknak volt joga valogatni a sorallomanyuak kozzul igy azert az SZU atlag felett volt a szinvonal.
A rakétacsapatok a 2. helyen voltak, a flotta a 3. helyen a válogatási sorrendben.

Bádogcsajka a bödönhöz drótozva?
A szokásos közhelyekből él az ulippo-utód: Moszkvában medvék és farkasok garázdálkodnak szabadon, az orosz vidéken a muzsikok télen is mezítláb járnak és földbe vájt gödrökben élnek, stb. :))) Komolytalan.</blockquote>

Azert mert valamirol te nem tudsz meg nem jelenti azt hogy az nincs.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Hidd el nem túlzás a vizes-bödönhöz drótozott bögre. A hetvenes évek elején a Kotyelnyikov osztályú rombolókon (mi búbánatért neveztek el hajóosztályt egy ejtőernyő-tervezőről gőzöm nincs) bizony ez volt a módi, de ha jól tudom 75-re, Gorskov admirális nagy flottafejlesztésének idejére kiselejtezték ezeket a II. Vh szintjén is pocsék hajókat.

Azert meg ma is hatalmas a kulonbseg az orosz hajokon a legenysegi es a tiszti korletek kabinok koztt es nem csak a hely de a berendezes es a kenyelem szinvonalaban is.

Nem veletlen a hianyzo cca 20 % -ek a szerzodesesektol ( en 35% rol tudok de az 2 eves info ) Egyszeruen akkora a fluktuacio a flottanal hogy keptlenek feltolteni szerzodesesekkel az allomanyt pedig nagyon szeretnenk. Egy muszaki tengeresz kikepzese nullarol 2-4 ev. Ha van alapkepzettsege akkor cca 2. Csak ezutan tud teljes feladatot ellatni. Az az ha valaki alair 5-6 evre akkor abbol lehet csak 1-2 evet szolgal teljesertekukent a tobbiben csak tanul tanul tanul.

Ezert torekszik minden haditengereszet szerzodesesekkel feltolteni az allomanyt es a fluktuaciot egeszseges szinten tartani.


Amugy felesgem szarmazik Badalobol, majdnem Magyarorszagrol. Borzasztoan kedves es jozan emberek laknak elnek arra. Emlekszem 2006 ban ( ??? ) A tiszai arviznel a legtermeszetesebb modon nyujtottak segitseget vadidegennek is ha raszorult es meg ok csodalkoztak mikor valaki ( lokott riporter ) rakerdezett hogy de miert es hogyan .

Ja es a Beregi szilvorium.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Mivel rühellem a pontatlanságot előbányásztam Ronald Spector könyvét a Háború a tengereken-t. A szerző elfogultnak nem nevezhető, hiszen a 70-80-as évek amerikai haditengerészeit is úgy jellemzi, hogy a létszámhiány és az alacsony fizetés miatt "megrögzött bűnözőket, drogosokat és analfabétákat" is felvettek a jenki flottához. Sőt "több védelmi elemző felvetette a sorozás bevezetését is". Szóval emberhiány a köbön.
Pár bekezdéssel lejjebb taglalja amit én csak saccoltam miszerint a szovjet flottánál 80-ra a matrózok 37 százaléka származott a közép-ázsiai köztársaságokból. A bádogbögrés sztorit (mea culpa, én hibám, kevertem Gizikét a gőzekével) a Kotlin osztályhoz köti, de én is hallottam az apám generációjától akik 65-70 között szolgáltak, hogy volt ilyen.
Szóval summa summarum én több harci potenciált látok a jelenlegi orosz flottában, dacára annak, hogy szemétdombra hajítottak egy csomó vasat.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A hidegháború idején a szovjet flotta volt a világ második legnagyobb flottája papíron is meg a valóságban is. DE tengókban világbajnok volt, annyi buvárhajó, amennyi a szovjet tengerészetnél egy időben szolgált talán az egész NATO-ban összesen nem volt.
A mostani orosz flotta jóval kisebb, mint amekkora a SZU flottája volt, ugyanakkor sokkal magasabb a hadrafoghatósági arány, mint a SZU idején, az új fegyverzetekről és az állomány képzettségéről nem is beszélve.
Ha megnézzük az akkori és a mostani fegyverzetet/tűzerőt a végén még kiderülne, hogy a mai orosz flotta tűzereje (beleszámítva természetesen a boomereket is) megközelíti a papíron jóval nagyobb egykori szovjet flottáét.

Az egykori szovjet flotta a mai orosz flottává „csökkenése” távolról sem olyan drámai Oroszország szempontjából, miután az oroszok elsődlegesen és történelmileg is szárazföldi nagyhatalom, amely már a cári időkben is a gyarmatait az ún. közelkülföldről „szerezte be”, hogy ilyen szépen fogalmazzak. A nyugati gyarmatosítók helyszűke miatt rá voltak kényszerítve, hogy hajókázzanak és más kontinenseken raboljanak, mert ennek hiányában be kellett érniük az egymás elleni háborúkkal.

Ha jobban megnézem a világ országait, akkor az orosz flotta jelen pillanatban a 4. legnagyobb méretű a világon, csak Kína, az USA és Észak-Korea előzi meg darabszámban.
Mivel Észak-Koreát nem kell túlragozni, így valójában az orosz flotta minimum a harmadik legerősebb flotta a világon.

Értsük a magyar beszédet (<i>ez az ukri driodokra is vonatkozik, bár az nem túl szerencsés, ha egy robotot kalapáccsal finomhangolnak :D</i>), tehát senki se rohanjon kijavítani, hogy nem igaz, mert a NATO flottája nagyobb. Igen, de az 28 ország flottája.
A szovjethez képest jelentősen karcsúsított orosz flottán megspórolt költség pedig ésszerűbben szétosztható az orosz szárazföldi-, lég- és űrvédelmi- valamint stratégiai rakétaerők között, amely orosz katonai szempontból mind fontosabb, mint a haditengerészet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
MZ, háátt, hogy is mondjam ennek a flotta dolognak jó lenne egy kicsit utánanézni. Mármint az összehasonlítás a mostani és a szovjet flottával.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Monti, ÉSZAK KOREA flottája a világon a harmadik??? Milyen egységeik vannak? Dzsunkák meg origami hajtogatmányok? Ezzel most megleptél de keményen.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Mac:
Már megtettem. Sokkal nagyobb volt, de kérdem én pl. mennyi SLBM robbanófej volt a szovjet flottánál és mennyi van az orosznál most?
Nem látom a nagyságrendi különbséget darabra, össz robbanóerőben persze igen, de azóta az összes atomhatalom 800 kT és az alattira cserélte az új fejeket - legalábbis papíron.
Ne feledjük, volt azért egy SALT-1 (2), START és egyéb paktumok is.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Monti, ÉSZAK KOREA flottája a világon a harmadik??? Milyen egységeik vannak? Dzsunkák meg origami hajtogatmányok? Ezzel most megleptél de keményen.

Nagyjából igen, egy csomó csónakkal együtt. Nem vicc, ez van, sőt, a globalfirepower 2015-ös adatai szerint darabra a legnagyobb az ő flottájuk.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Aha akkor Ukrajna flottája a feltörekvés fázisában van, mert itt már adogatnak át olyan halálospusztitócsakránézazellenéskaput csodahajókat, hogy jobb érzésű "dunász" még a dunadeltai lipovánok ellen se futna ki vele.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nyilván nem egy flotta valós értékét és tűzerejét mutatja a válogatás és súlyozás nélküli száraz statisztikai adat, de adatként ez van, ez nem képezi vita tárgyát.
Az ukrán flotta lepkefing se, az egyetlen normális hajójuk is azonnal átállt anno, amikor beért a Földközi-tengerre.
Ukrajnának nincs se hadereje, se igazi államapparátusa, se semmilye, csak egy kétes eredetű miniszterelnöke.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Nagy pofon az oroszoktól - Az USA lemaradt a csillagháborúban</b>

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/nagy_pofon_az_oroszoktol_az_usa_lemaradt_a_csillaghaboruban.606905.html

Íme a kisaranyos műholdgyilkos rakétácska:

Россия успешно запустила новейшую сверхсекретную ракету, убийцу спутников А 235 "Нудоль"

https://www.youtube.com/watch?v=AUi9hssJ2_A

https://youtu.be/6XTh0HQ0Fcs
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Rám nehéz fogni hogy megrögzött USA barát lennék, de ez a haditengerészeti hasonlítgatás, ez teljesen értelmetlen, itt ugyanis valós harcértékben, van az US NAVY, meg az összes többi együttvéve, amit egyedül kiklopfolnának az amerikaiak, esélyesen. Ebben még a közelükben sincs senki, s jó ideig nem is lesz. Ilyen hordozócsoportokat, ami nekik van, az egész EU, Oroszország, Kína és India sem tud felmutatni...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<b>Nagy pofon az oroszoktól - Az USA lemaradt a csillagháborúban</b>

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/nagy_pofon_az_oroszoktol_az_usa_lemaradt_a_csillaghaboruban.606905.html

Íme a kisaranyos műholdgyilkos rakétácska:

Россия успешно запустила новейшую сверхсекретную ракету, убийцу спутников А 235 "Нудоль"

https://www.youtube.com/watch?v=AUi9hssJ2_A

https://youtu.be/6XTh0HQ0Fcs


Система ПРО А-235 (ОКР «Нудоль»)

http://topwar.ru/74866-sistema-pro-a-235-okr-nudol.html

"По словам разработчиков данной системы ПРО, она в состоянии решать задачи и по уничтожению низковысотных спутников вероятного противника."
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>zsolti:</b>
Teljesen egyértelmű, csak darabszámokról írtam, jelezve, hogy az összes csónakkal együtt.
Egyébként is csak akkor van értelme a statisztikai adatoknak, ha tudod súlyozni, egyébként pedig marad az örök igazság:
1. hazugság
2. aljas hazugság
3. statisztika
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Értem én persze, de ez azért nagyon erősen valószínűsíthető, hogy az US Navy-nak nincsen párja. Ellenfele persze lenne, kb. az egyetlán rá veszélyes, az az Orosz kozmikus erők nukleáris csapása. Más a Navy-t nem fogná meg, sehogy.