[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs">Semmi gond nem lenne ha az oroszok valoban a hatarukon belul csinalnak azt amit akarnak. O dolguk. De masr megint elkezdtek a sajat ertekrendjuk nem kert exportjat.
Kevered az USA-t és Oroszországot, okostojgli! :D</blockquote>


Ahogy irtam korabban nem a jo es a rossz megkulonboztetesenek szanom az orosz vs USA vagy nyugat meghatarozast hanem a rossz es a rosszabb nak.

Ebbol kifolyolag igen az USA sot az egesz nyugat is kovetett kovet es fog elkovetni hibakat bunt. De valahogy megis ha visszanezek a tortenelembe az orosz keleti megszallas uralom meg sosem tudoptt olyan kivanatos lenni mint pl egy USA megszallas lasd pl japan peldajat vagy a naci nemetorszaget.

Nemeorszag gyulolt ellensege volt az USa nak megis annak legyozese utan ujjaepitette es sikeresen integralta visszaintegralta a nemzetkozessegbe.

A SZU orosz megszallas alatt levo orszagok atmentek vazalussi statuszba es politikailag csak a bologa Janos szerep jutott nekik ami gazdasagilag is tarsadalmilag kulturalisan is igen destriktivan hatott.

Ma is ezt latjuk nyogjuk meg mostmar onmagunkat is mert hat elkezdtuk tanulni a demokraciat szabadsagot.

De meg csak tanuljuk.

Ha szerinted az oroszok jobbak mint a nyugatioak akkor gondolom mar te is reges regen oroszorszagban elsz es meg veletlen sem a gaz nyugat valamely orszagaba ahova magyarorszag is tartozik ebben a pillanatban .

Ugye ?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 688
113
1848/49-ben a labancok jelentették a fő problémánkat, nem az oroszok. Mondjuk (állítólagos) amerikaiként ehhez te konkrétan síkhülye vagy, ami nem az én bajom.
A II. vh. során mi mentünk házhoz a pofonért a szovjetekhez, és még be is csengettünk. Minden tettnek van következménye, ennek is volt. Ez nem jó, de így jártunk, mert (egyéb tényezők mellett) a jenkik a szovjetek kezére adtak minket (is).
1956-ban a sz*rházi jenkik magyarázták be a szellemileg korlátoltabb polgártársainknak, hogy van esélyük: nem volt.
A hidegháború után pedig bármi is történt, a háttérben mindig felderengett az USA, amint hazug ürüggyel támad meg valakit a pincsijeivel, vagy éppen muzulmánokat támogat Európában (Koszovó, Bosznia), vagy idiótákat támogatva anarchiát okoz Líbiában, Szíriában.
Ezzel szemben az oroszok az amerikaiak által (is) támogatott szakállas-allahakbáros csecseneket egyengették, majd a szintén amerikai zsoldban álló grúzokat rúgták fel, miután azok voltak olyan hülyék, hogy elhitték, hogy az amerikaiakkal a hátuk mögött jó ötlet megtámadni az oroszokat. Az ukránok már nem jutottak eddig, nekik még időben a nyakára léptek Ivánék.
Úgyhogy ja, tényleg az oroszok a világ legundorítóbb férgei, hát hogyne.
Senki nem kíván orosz megszállást, de a hozzád hasonló agyatlan-gerinctelen amerikaiakból már baromira elég volt.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
<blockquote rel="cinikus"><blockquote rel="kalapacs">Semmi gond nem lenne ha az oroszok valoban a hatarukon belul csinalnak azt amit akarnak. O dolguk. De masr megint elkezdtek a sajat ertekrendjuk nem kert exportjat.
Kevered az USA-t és Oroszországot, okostojgli! :D</blockquote>


Ahogy irtam korabban nem a jo es a rossz megkulonboztetesenek szanom az orosz vs USA vagy nyugat meghatarozast hanem a rossz es a rosszabb nak.

Ebbol kifolyolag igen az USA sot az egesz nyugat is kovetett kovet es fog elkovetni hibakat bunt. De valahogy megis ha visszanezek a tortenelembe az orosz keleti megszallas uralom meg sosem tudoptt olyan kivanatos lenni mint pl egy USA megszallas lasd pl japan peldajat vagy a naci nemetorszaget.

Nemeorszag gyulolt ellensege volt az USa nak megis annak legyozese utan ujjaepitette es sikeresen integralta visszaintegralta a nemzetkozessegbe.

A SZU orosz megszallas alatt levo orszagok atmentek vazalussi statuszba es politikailag csak a bologa Janos szerep jutott nekik ami gazdasagilag is tarsadalmilag kulturalisan is igen destriktivan hatott.

Ma is ezt latjuk nyogjuk meg mostmar onmagunkat is mert hat elkezdtuk tanulni a demokraciat szabadsagot.

De meg csak tanuljuk.

Ha szerinted az oroszok jobbak mint a nyugatioak akkor gondolom mar te is reges regen oroszorszagban elsz es meg veletlen sem a gaz nyugat valamely orszagaba ahova magyarorszag is tartozik ebben a pillanatban .

Ugye ?



</blockquote>

Kedves kalapacs!

Baj van a rövidtávú memóriáddal. Bár, ha jobban belegondolok, akkor lehet, hogy csak erősen szelektálsz. Irak és Afganisztán valahogy kimaradt a sikerlistáról... Ez a baj veletek, nyugatra menekült "hazafiakkal", hogy leragadtatok valahol a 70-es, 80-as évek tájékán. Csak hogy időközben eltelt pár évtized. Az utóbbi 20 évben hány háborút indított az USA és hányat Oroszország? Hány város utcáit, műemlékeit, lakónegyedeit rombolta le, bombázta szét az amerikai hadsereg, és hányat az orosz hadsereg?

Az meg, hogy vajon melyik rendszer okozott nagyobb kárt Magyarországnak, a szocializmus vagy ez az úgy nevezett demokrácia, megérhetne egy külön topicot is.

És nem kedves kalapacs, nem akar mindenki elköltözni ebből az országból! Vannak, akik csak simán itt szeretnének élni, és saját maguk dönteni az életükről. Tudod az az igazi szabadság, mikor például egy ország és annak legálisan megválasztott vezetése szabadon eldöntheti , hogy például kitől és mennyiért vesz gázt, olajat, vagy épp kivel köt gazdasági megállapodásokat. Itt senki sem akar orosz katonákat az országba. De szerintem, ha akarnánk, akkor se jönnének ide az oroszok. Ellenben a kollégáid jönnek hívás nélkül..... Egyre többen és többen.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
1848/49-ben a labancok jelentették a fő problémánkat, nem az oroszok. Mondjuk (állítólagos) amerikaiként ehhez te konkrétan síkhülye vagy, ami nem az én bajom.
A II. vh. során mi mentünk házhoz a pofonért a szovjetekhez, és még be is csengettünk. Minden tettnek van következménye, ennek is volt. Ez nem jó, de így jártunk, mert (egyéb tényezők mellett) a jenkik a szovjetek kezére adtak minket (is).
1956-ban a sz*rházi jenkik magyarázták be a szellemileg korlátoltabb polgártársainknak, hogy van esélyük: nem volt.
A hidegháború után pedig bármi is történt, a háttérben mindig felderengett az USA, amint hazug ürüggyel támad meg valakit a pincsijeivel, vagy éppen muzulmánokat támogat Európában (Koszovó, Bosznia), vagy idiótákat támogatva anarchiát okoz Líbiában, Szíriában.
Ezzel szemben az oroszok az amerikaiak által (is) támogatott szakállas-allahakbáros csecseneket egyengették, majd a szintén amerikai zsoldban álló grúzokat rúgták fel, miután azok voltak olyan hülyék, hogy elhitték, hogy az amerikaiakkal a hátuk mögött jó ötlet megtámadni az oroszokat. Az ukránok már nem jutottak eddig, nekik még időben a nyakára léptek Ivánék.
Úgyhogy ja, tényleg az oroszok a világ legundorítóbb férgei, hát hogyne.
Senki nem kíván orosz megszállást, de a hozzád hasonló agyatlan-gerinctelen amerikaiakból már baromira elég volt.



En ugy tudtam hogy nem az osztrakok hanem az oroszok vertek meg minket sot elottuk is tettuk le a fegyvert mivel az osztrakok keptelenek voltak erre egyedul. Kelett nekik egy masodik front ami viszont minket kilatastalan helyzetbe taszitott. De lehet en tudom rosszul merrt hat "sik hulye" vagyok.

Mas !

A Labanc kifelyezes a kuruc korra es annak szbadsagharcara vonatkozott nem az 1848 / 49 es szabharcra de lehet rosszul tudom mert hat "sik hulye" vagyaok.

"A II. vh. során mi mentünk házhoz a pofonért a szovjetekhez, és még be is csengettünk. Minden tettnek van következménye, ennek is volt. "

Alapvetoen egyetertek de gyakorlatilag tokmindegy volt hogy a magyarok megindultak megtamadtak az oroszokat vagy nem. Ugyanaz lett a sorsuk mint akik nem tamadtak meg a SZU-t vagy eppen szovetsegesei voltak. Lasd Csehszlovakia vagy Lengyelorszag.
Ez pedig megint az oroszokat es az o "ertekrendjuket" mutatja hogy mikeppen bannak meg a sajat szovetsegeseikkel is. Lasd pl a vegig eroszakolt lengyelorsdzagot.
Anyugatot megint vadolni azert amit az oroszok tettek csak egy potcselekves mert hat megis csak az oroszok tettek nem az USA . De lehet tevedek mert megis csak egy "sik hulye" vagyok.

"1956-ban a sz*rházi jenkik magyarázták be a szellemileg korlátoltabb polgártársainknak, hogy van esélyük: nem volt."

De ettol meg a teny teny marad hogy az oroszok folytottak verbe a forradalmat es jott ujabb majd egy evtizedes elnyomas de lehet evedek mert en csak egy "sik hulye" vagyok.

"Ezzel szemben az oroszok az amerikaiak által (is) támogatott szakállas-allahakbáros csecseneket egyengették, majd a szintén amerikai zsoldban álló grúzokat rúgták fel, miután azok voltak olyan hülyék, hogy elhitték, hogy az amerikaiakkal a hátuk mögött jó ötlet megtámadni az oroszokat. Az ukránok már nem jutottak eddig, nekik még időben a nyakára léptek Ivánék."

A gruzok szakasvilivel az elen szimplan bolondok voltak es meg is erdemeltek amit kaptak. Azonban a csecsenek szimplan fuggetlenne akartak valni csak ugy mint pl a donyecki oroszok csak azt amit az oroszok mint jogot kovetelnek maguknak azt masnak nem hogy nem engedik de verbe is folytjak az ilyen kezdemnyezest. Tudjuk ezt mi magyarok is tapasztalatbol.

Szerinted mi a kulonbseg a csecsenek fuggetlensegi torekvese es a donyecki oroszok fuggetlensegi torekvese kozott ??? Miert nem lehettek fuggetlenek akkor ha mar nemzetisegi alapon oroszorszag ezt megkoveteli a sajat kulfoldon elo nemzetisegeinek ?

"Úgyhogy ja, tényleg az oroszok a világ legundorítóbb férgei, hát hogyne.
Senki nem kíván orosz megszállást, de a hozzád hasonló agyatlan-gerinctelen amerikaiakból már baromira elég volt."

En ilyet hogy a legundoritpobb fergek lennenek az oroszok nem mondtam ez csak a te kis nyomorult kis lelkedben van igy hogy mindenki csak bantsa az oroszokat es biztos mindenki csak ezt gondolja.
Amugy igen amerikai allampolgar ( is ) vagyok es halas vagyok amerikanak hogy lehetoseget adott egy normalis eletre arra hogy azza lehessek amire magyarorszagon nem volt lehetoseg. De ugyanakkor magyar allampolgar is vagyok es ezen oldalrol is van miert halasnak lenni .

Lehet meglepo amit irok de nem gyulolom az oroszokat. Sok orosz kollegam volt es ok voltak az egyik legjobbak emberileg. Amit utalok az az orosz imperializmus ami az erejukhoz merten folyamatosan zajlik a XVI . szazad ota. A norm,alisabb orszagok mezt mar abbahagytak es a gyarmatokrol lemondva uj orszagok tucatjai jottek letre. Oroszorszag meg mindig egy dogvesz es veszedelem a szomszedainak a hataron kivul.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
48/49-et már gyerekfejjel se értettem.

A francia forradalmat követő történések hatására a 3 császár szövetséget kötött, hogy együtt vernek le mindenféle lázadást ami a hatalmukat veszélyeztetné, ezt a magyar vezetők is tudták.
Az ország gazdaságilag fejlődő pályán volt, nagyrészt Széchenyi tevékenységének hála.
Az egész forradalom arra volt jó, hogy 20 évre megakasztotta az ipari fejlődést és Kossuth-ék politikája véglegesen elmérgesítette a magyarság viszonyát a környező népekkel.
Érdekes módon ugyanez a Kossuth, aki elmenekült és a katonái életét mentő Görgeyt hibáztatta a bukásért, 10 évvel később már népek egyenjogúságára épülő "Dunai Konföderációt" vizionált...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
kalapacs

Az egész szabadságharcot a napóleoni háborúk után megalakult Szent Szövetség fényében kell nézni.Ha ezt megtesszük akkor látni fogjuk,hogy előre borítékolható vo.Az egy teljesen más lapra tartozik,hogy a véreskezű oroszok minden elképzelhető(a Szent Szövetség keretein belül)módon tiltakoztak a felvilágosult bécsi udvar mészárszéke ellen,bár nem tudom mire számítottak,hisz Itáliában is megbocsájtottak mindent mindenkinek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 607
77 504
113
Hát nem sikerült rendesen leírni :)

Az egész szabadságharcot a napóleoni háborúk után megalakult Szent Szövetség fényében kell nézni.Ha ezt megtesszük akkor látni fogjuk,hogy előre borítékolható volt a szabadságharc bukása.Az egy teljesen más lapra tartozik,hogy a véreskezű oroszok minden elképzelhető(a Szent Szövetség keretein belül)módon tiltakoztak a felvilágosult bécsi udvar mészárszéke ellen,bár nem tudom mire számítottak,hisz Itáliában is megbocsájtottak mindent mindenkinek.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 688
113
En ugy tudtam hogy nem az osztrakok hanem az oroszok vertek meg minket sot elottuk is tettuk le a fegyvert mivel az osztrakok keptelenek voltak erre egyedul. Kelett nekik egy masodik front ami viszont minket kilatastalan helyzetbe taszitott. De lehet en tudom rosszul merrt hat "sik hulye" vagyok.
Te ostoba tyúk, akkor kik is hívták ide az oroszokat szerinted?! :DDDD

A Labanc kifelyezes a kuruc korra es annak szbadsagharcara vonatkozott nem az 1848 / 49 es szabharcra de lehet rosszul tudom mert hat "sik hulye" vagyaok.
Aki nem ismeri a magyar nyelv szinonimáit, az síkhülye.

Alapvetoen egyetertek
Helyes.

Ugyanaz lett a sorsuk mint akik nem tamadtak meg a SZU-t vagy eppen szovetsegesei voltak. Lasd Csehszlovakia vagy Lengyelorszag.
Lengyelország pl. a nyugat szövetségese volt, mégis odadobták őket a szovjeteknek. Ennyit rólatok.

Ez pedig megint az oroszokat es az o "ertekrendjuket" mutatja hogy mikeppen bannak meg a sajat szovetsegeseikkel is.
Ostoba: <b>SZOVJETEK</b>, nem oroszok. A keleti blokkból gyakorlatilag senki nem volt a szovjetek szövetségese, másrészt a szovjetek és az oroszok nem ugyanazt jelentik. Az USA is a szövetségeseinek állítja be Nyugat-Európa országait, csak éppen nem úgy bánik velük: nem szövetségesek, hanem elég kemény alá-fölé rendeltségi viszony van közöttük.

Anyugatot megint vadolni azert amit az oroszok tettek csak egy potcselekves mert hat megis csak az oroszok tettek nem az USA . De lehet tevedek mert megis csak egy "sik hulye" vagyok.
Igen, tényleg síkhülye vagy, ugyanis nem az oroszok magyarázták be a forradalmároknak, hogy "tartsatok ki, segítünk". (Másrészt Jalta és Potsdam nem komcsi propaganda, hanem tény.)

De ettol meg a teny teny marad hogy az oroszok folytottak verbe a forradalmat es jott ujabb majd egy evtizedes elnyomas de lehet evedek mert en csak egy "sik hulye" vagyok.
Meghalt egy halom ember, köztük olyanok is, akiknek nem kellett volna: haszna volt ugyan a forradalomnak, de értelme semmi. A vége már a kezdetén borítékolható volt.

A gruzok szakasvilivel az elen szimplan bolondok voltak es meg is erdemeltek amit kaptak. Azonban a csecsenek szimplan fuggetlenne akartak valni csak ugy mint pl a donyecki oroszok csak azt amit az oroszok mint jogot kovetelnek maguknak azt masnak nem hogy nem engedik de verbe is folytjak az ilyen kezdemnyezest. Tudjuk ezt mi magyarok is tapasztalatbol.

Szerinted mi a kulonbseg a csecsenek fuggetlensegi torekvese es a donyecki oroszok fuggetlensegi torekvese kozott ??? Miert nem lehettek fuggetlenek akkor ha mar nemzetisegi alapon oroszorszag ezt megkoveteli a sajat kulfoldon elo nemzetisegeinek ?
A csecsenek gyárilag alkalmatlanok az ilyesmire: az olajiparban oroszok dolgoztak, mert a csecseneknek ez túl magas volt, amivel semmi gond nem lett volna, ha nem azzal indítanak, hogy elüldözik az (orosz) szakembereket. A donbassziak ehhez képest nem csak pofáznak, hanem tudják is, hogy mit csinálnak. A függetlenedés amúgy ökörség, mert az könnyen belátható, hogy ilyen alapon az indiánok bármikor teljes joggal kib*szhatnák az amerikai állampolgárok döntő többségét (igen, téged is :D), másrészt meg mondjuk Magyarországon is komolytalan lenne, amint mondjuk a matyók függetlenséget követelnének maguknak. Vagy BAZ megye. :) Oroszország úgy jó, ahogy van. Bár én a baltiakat is nekik adnám. :D

En ilyet hogy a legundoritpobb fergek lennenek az oroszok nem mondtam ez csak a te kis nyomorult kis lelkedben van igy hogy mindenki csak bantsa az oroszokat es biztos mindenki csak ezt gondolja.
Amugy igen amerikai allampolgar ( is ) vagyok es halas vagyok amerikanak hogy lehetoseget adott egy normalis eletre arra hogy azza lehessek amire magyarorszagon nem volt lehetoseg. De ugyanakkor magyar allampolgar is vagyok es ezen oldalrol is van miert halasnak lenni .

Lehet meglepo amit irok de nem gyulolom az oroszokat. Sok orosz kollegam volt es ok voltak az egyik legjobbak emberileg. Amit utalok az az orosz imperializmus ami az erejukhoz merten folyamatosan zajlik a XVI . szazad ota. A norm,alisabb orszagok mezt mar abbahagytak es a gyarmatokrol lemondva uj orszagok tucatjai jottek letre. Oroszorszag meg mindig egy dogvesz es veszedelem a szomszedainak a hataron kivul.
A lényeg nem az volt, hogy az oroszok a legundorítóbb férgek, hanem az, hogy az amerikaiak tényleg azok. Nyilván nem az egyszerű jenki polgárok, de a vezetésük mindenképpen, márpedig valaki megszavazta őket. :) Pont lesz*rom, ki mit gondol az oroszokról, ez nem az én bajom és nem is az oroszoké. :)
Magyarországon is pont annyi lehetőség lenne a normális életre, ha az emberek hajlandóak lennének tenni érte, nem pedig lelécelnének nyugatra. Mondjuk vannak, akik soha nem fognak hiányozni, bár többségük még sajnos itthon van (nem árulom el, kikre gondolok, de szerintem a többség ezt félre fogja érteni). :D
Igen, az oroszok szerintem is kib*szott jók emberileg: közöttük is van persze selejt, de a többségüknek bármikor hátat mernék fordítani, soha nem élnének vele vissza, sőt: még védenének is.
A gyarmatos szöveg ökörség: az USA-nak sincsenek szövetségesei ebben az esetben, hanem kizárólag gyarmatai. Mivel az oroszok nem szoktak hülye dumákkal jönni ilyen téren, így az ő érdekérvényesítésük - bár nem jó - még mindig korrektebb, mint az amerikai, amelyik mindenféle egyenjogúságot próbál belemagyarázni a dologba, holott abból egy szó sem volt igaz soha.
Tehát nem arról van szó, hogy az oroszok a "jó fiúk", hanem arról, hogy az általánosan elfogadott nézetekkel ellentétben az amerikaiak sem azok kb. a hidegháború vége óta, sőt, azóta ők jelentik a fenyegetést a világra, nem az oroszok.
Amúgy meg vidáman eléldegélnék Oroszországban, míg a nyugati országokkal szemben (is) akadnak fenntartásaim (nem, Oroszország sem tökéletes), annak ellenére is, hogy nyilván számos téren jobb eredményeket tudnak felmutatni, mint az oroszok. Ez viszont csak egy dolog: "a jóba beleülni" marha könnyű.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 688
113
Az egész szabadságharcot a napóleoni háborúk után megalakult Szent Szövetség fényében kell nézni.Ha ezt megtesszük akkor látni fogjuk,hogy előre borítékolható volt a szabadságharc bukása.Az egy teljesen más lapra tartozik,hogy a véreskezű oroszok minden elképzelhető(a Szent Szövetség keretein belül)módon tiltakoztak a felvilágosult bécsi udvar mészárszéke ellen,bár nem tudom mire számítottak,hisz Itáliában is megbocsájtottak mindent mindenkinek.
Az orosz cári csapatok a harcmezőn kívül (a harc az harc) rendkívül lovagiasan és tisztelettel bántak a honvédeinkkel. Nem úgy, mint a "művelt nyugati" labancok.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="dudi">Az egész szabadságharcot a napóleoni háborúk után megalakult Szent Szövetség fényében kell nézni.Ha ezt megtesszük akkor látni fogjuk,hogy előre borítékolható volt a szabadságharc bukása.Az egy teljesen más lapra tartozik,hogy a véreskezű oroszok minden elképzelhető(a Szent Szövetség keretein belül)módon tiltakoztak a felvilágosult bécsi udvar mészárszéke ellen,bár nem tudom mire számítottak,hisz Itáliában is megbocsájtottak mindent mindenkinek.
Az orosz cári csapatok a harcmezőn kívül (a harc az harc) rendkívül lovagiasan és tisztelettel bántak a honvédeinkkel. Nem úgy, mint a "művelt nyugati" labancok.</blockquote>

Megollek elveszem a szabadsagod de amugy meg bocs.

Hat igy rogton mas az eredmeny ! Ez mindent megvaltoztat.

Vagy megsem ?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russia: Three suspected militants killed by Russian forces in North Caucasus
https://www.youtube.com/watch?v=fep0vNKi2Xc

Russia: Air Defence units conduct military training with newly bolstered equipment
https://www.youtube.com/watch?v=g8vBfeq-2B4
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
<blockquote rel="cinikus">
Azonban a csecsenek szimplan fuggetlenne akartak valni csak ugy mint pl a donyecki oroszok csak azt amit az oroszok mint jogot kovetelnek maguknak azt masnak nem hogy nem engedik de verbe is folytjak az ilyen kezdemnyezest. Tudjuk ezt mi magyarok is tapasztalatbol.

Szerinted mi a kulonbseg a csecsenek fuggetlensegi torekvese es a donyecki oroszok fuggetlensegi torekvese kozott ??? Miert nem lehettek fuggetlenek akkor ha mar nemzetisegi alapon oroszorszag ezt megkoveteli a sajat kulfoldon elo nemzetisegeinek ?

Lehet meglepo amit irok de nem gyulolom az oroszokat. Sok orosz kollegam volt es ok voltak az egyik legjobbak emberileg. Amit utalok az az orosz imperializmus ami az erejukhoz merten folyamatosan zajlik a XVI . szazad ota. A norm,alisabb orszagok mezt mar abbahagytak es a gyarmatokrol lemondva uj orszagok tucatjai jottek letre. Oroszorszag meg mindig egy dogvesz es veszedelem a szomszedainak a hataron kivul.

Csecsenek. Cinikus elmondta már, hogy miért nem voltak igazán alkalmasak a függetlenségre. Én egy másik oldalról világítanám meg a kérdést. Az a bizonyos, "csak függetlenek akarunk lenni" gondolat kb 2 évig, ha kitartott. Utána egyre nagyobb létszámban jelentek meg náluk a vezetésben a szélsőséges muszlimok. Főként az új hazádnak, az USA-nak egyik fő szövetségesétől, a "demokratikus értékeiről híres, felvilágosult" Szaúd-Arábiából érkeztek sokan. Egyre nagyobb hatalomra tettek szert.
Ilyen volt például az egyre befolyásosabb Tamir Saleh Abdullah, ismertebb nevén Ibn Hattabb. Hattab 1995-ben jelent meg az első csecsen háborúban. Előtte már Afganisztánban is harcolt, ismerte binLadent, kapcsolatban állt az Al-Kaidával. Hattab a "tábornok" rendfokozatig jutott. Nagyon befolyásossá vált, és a célja nem csupán egy független csecsenföld volt, hanem egy sarijára(iszlám jog) épülő fanatizált csecsen társadalom is. Benne volt Dagesztán megtámadásában, és az oroszországi házrobbantásokat is ő szervezte. Vagyis egy Al-Kaida kapcsolatokkal rendelkező terroristaképző állam lett volna a független Csecsenföld. Hattabot szerencsére egy orosz Mi-24-es elintézte 2002-ben.Amerikaiként ez neked bejönne? Csak mert ez lenne az alternatíva,ahelyett, ami most van, vagyis, hogy Csecsenföld Oroszország része. Kadirov sem egy minstránsfiú, az viszont biztos, hogy ezerszer jobb,hogy ő vezeti az országot, mintha egy Hattabb féle fanatikus terrorista tenné. Próbálkozások persze vannak( pl. Kaukázusi Emirátus) és valószínűleg lassan elkezdenek hazaáramlani a Szíriában harcoló dagesztáni és csecsen terroristák is. Tehát kemény évek elé nézhetnek az orosz terrorelhárítók. Szóval ez nem csupán a függetlenségről szól, már sok-sok éve. Érdekel mi a véleményed a dologról. Az enyém az,hogy köszönöm, de nem kérek egy újabb muszlim államot Európa közvetlen közelébe,ami egyben terroristakeltető is lenne. Koszovó is "kiugró siker" lett...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Csak 56-al kapcsolatban jegyzem meg hogy, a korlátolt magyar honfitársaink akik akkoriban kint voltak az utcán nem jó sorukban nem tudtak már mit kezdeni. Az ott bármennyi befolyás is jött nyugatról, igenis magyar érdekeken alapult, olyan magyar emberek csinálták akiknek teli lett a hócipője a koncepciós perekből, az ÁVH-ból, az értelmetlen állami intézkedésekből, a nyomorból.
Az hogy a nyugat hívogatóbb egyszerűen csak gazdasági alapú. Ott van pénz ott vannak lehetőségek.
Amúgy meg tudom hogy ez a személyeskedős hangnem része a stílusodnak de erről a monitorról nézve mezei parasztságnak tűnik.