[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 769
113
hiryu

1. Az én családomat nem igazán szerette a hatalom 1948-1989 között, mégsem menekültünk el! De gondolom ebben a témában is nagyon okos vagy...

2. Az Origo lehozott egy cikket amely a térséggel foglalkozik, konkrétan Ukrajnával. Nem tudományos szaklap, csak egy hírportál. Pont, mint a HVG.
Továbbá még mindig nem vagy olyan helyzetben, hogy megmond nekem, hogy milyen cikket rakhatok be ebbe vagy bármelyik topikba. Lehet, hogy ez számodra furcsa lesz, de nem te fújod a passzát szelet!

3. Ha te mondjuk ősemberekkel szeretnél együtt élni az atomkorban akkor az a szíved joga. De akkor ne hozd őket ide, hanem inkább te menj ki hozzájuk. Éljél velük, szeretgesd őket vagy bánom is én...
Viszont nem mindenki vágyik ilyen emberek társaságára, szóval én szívesebben látom őket a határokon kívül, mint belül! Ezen véleményemet pedig minden alkalommal el fogom mondani, akár tetszik neked akár nem.

4. Tudod az a valódi tolerancia amikor a másik totál ellentétes véleményét is el tudod viselni, nem akarod őt ezért se elpusztítani, se cenzúrázni. Szerintem elég sokan toleránsak a fórumon veled szemben, hasonló hozzáállás tőled is elvárható lenne!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 769
113
danielblack

Igen, kisgazda politikussal a családban. Vidámak is voltak azok az 50's-60's évek...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
http://www.vg.hu/kozelet/politika/ukrajna-karteritest-akar-az-eu-tol-416480

Végén csak az lett amit tippeltem és kihátrálnak a nyugat elől.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Helyes dontést hoztak Janukovicsék, de még nincs vége .....Megy a zsarolás, nyomás, fenyegetés az EU és az USA részérol....
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Szerintem is , de azért Ukrajna mögött ott fog állni a nagy medve akinek élesek már a karmai :D :D Ez már csak szájkarate lesz szerintem. ( Egy ideig )
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://kitekinto.hu/europa/2013/11/22/az_ukranok_elfordultak_az_eu-tol_brusszel_tanacstalan/#.Uo8tvicVhec
Egyelőre leálltak, de sztem nincs vége a történetnek.

http://kitekinto.hu/europa/2013/11/19/ukrajna_es_az_eu_nincsen_b-terv/#.Uo8uUycVhec
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Még azzal is időt nyernek az oroszok ha pár évig nem írja alá az EU-val való társulási szerződést Ukrajna .
Véleményem szerint Kína is elhúzhatná a mézesmadzagot Ukrajna előtt ezzel is közelebb hozva Ukrajnát az oroszokhoz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Korábban írtam, hogy politikai ongyilkosság lenne , ha kiengedné a bortonbol Janukovics Timosenkót. A 2015-os választásokat elbukná Janukovics Timosenko ellenében. Most Timosenko a nyugat bábfigurája, akit pénzelnek, hogy Ukrajnát mint tartományt az EU -ba (NATO-ba) vigye. Korábban ezt a szerepet Juscsenko játszotta...láttuk mi lett a vége . Rengeteg pénzt olnek Ukrajna elszakítására Oo-tol, a CIA vezetésével. Kettos lábbal kellene seggbe rugdosni a Brusszelbol érkezo hivatalnokokat....
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Hiryu emlékeztetlek ma is folyik egy társadalmi kísérlet évi 120milliárd forintból. 23 éve eredménytelenül! Csak negatív hatásokkal. Más itt lévő egyes etnikumokat se tudtuk megismertetni, bizonyos társadalmi formákkal. Akkor, hogyan gondolod, hogy új népségekkel menne! Rasszista sebtapasz már kedd elkopni.
Ukrajna és Szíria lehet,hogy forduló pont!
Putyin és köreinek munkájának eredménye ilyenkor látszik meg. Tudnak más előnyös utat mutatni mint az Eu!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/2013_11_24/Szentpetervaron-megkezdodik-a-kulso-csontvaz-gyartasa-a-kulonleges-alakulat-szamara/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Még azzal is időt nyernek az oroszok ha pár évig nem írja alá az EU-val való társulási szerződést Ukrajna .
Véleményem szerint Kína is elhúzhatná a mézesmadzagot Ukrajna előtt ezzel is közelebb hozva Ukrajnát az oroszokhoz.

A kínaiaknak nem érdekük egy még erősebb hatalmi csoportosulás létrejötte, főleg orosz vezetéssel. Nekik az orosz kapcsolat egy kényszerű kontakt, hiszen a haditechnikájuk zöme (is) onnan ered. (még) Egyelőre, mert szép lassan, de épül az amerikai (és egyéb) vonal is. Ahogy az oroszok is, a kínaiak is tartják a távolságot és megpróbálnak jó bizniszeket kötni, kisebb-nagyobb sikerrel. De ne felejtsük, mindkét ország hatalmi ambíciókkal bír a térségben. A kínaiaknak hihetetlen nyersanyagigényük van, az orosznak viszont jó, mert jön a bevétel. A távol-keleten már megy a mocorgás, az oroszok aggódnak is a kínai populáció expanzív terjeszkedése miatt. És ez csak egy probléma a sok közül.
A ukránok a Timosenko miatti belpolitikai huzavona miatt álltak le, Janukovics sztem a választásokig leállította az Európa felé történő közeledést.
Стоп !
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
http://hungarian.ruvr.ru/2013_11_24/Szentpetervaron-megkezdodik-a-kulso-csontvaz-gyartasa-a-kulonleges-alakulat-szamara/

Na erre pakolj rá egy teljes védő páncélt és kész az új XXI századi lovag. Tiszta robotzsaru.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az oroszok 15 milliárd dollár hitelt és megígérték hogy győzelemre viszik Viktor Janukovicsot a 2015-válsztáson.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
http://hungarian.ruvr.ru/2013_12_01/Kijev-Az-ellenzek-bejelentette-a-forradalom-kezdetet/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 847
113
Jól ki volt ez tervelve. Mindenki jól tudta, hogy Janukovics nem fogja aláírni a szerzodést(nem hajolt meg a diktátnak), így készultek B tervvel is. Kiprovokálták a rendori beavatkozást, majd " forradalom" néven megdontik a legitim kormányt... Szerencsétlen agymosott hulyék nem fogják fel, hogy csak mint fogyasztok kellenek az EU-nak. Felvásárolják az ukrán cégeket, majd bezárják, munkanélkuliség, jon a pocsék EU-s áru, ukrán termofoldek megszerzése......, olcso munkaero bevándorlása hazánkba(is).....stb ., lehetne sorolni. De a legfobb ok Oroszország politikai és gazdasági megerosodésének megakadályozása. Egy hármas Ukrajna-Oroszország-Fehéroroszország jelentos gazdasági-politikai hatalom lenne az EU-val és a világgal szemben.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
majd " forradalom" néven megdontik a legitim kormányt..

Remélem ezt már az oroszok nem fogják hagyni .
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/2013_12_01/Ukran-media-az-orosz-kulonleges-alakulat-megerkezett-a-kijevi-repuloterre/
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Én az ukránok helyében az EU-t semmilyen formában nem ejteném ki a számon: megvárnám vele a tavaszt. :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Van egy gyanúm, hogy a Vitjaz (jól írom?) nem a tüntetők ellen, sokkal inkább kémlikvidálási céllal tesz kirándulást.
Én így elsőre azt mondanám, hogy várható fegyveres összetűzés, mivel ha a Szpecnaznak kell közbelépnie, akkor az ötödik hadoszlop részéről erőszakos cselekmények várhatók.