[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 837
113
A tegnap linkelt (rém)hírhez visszatérve, az említett civil (CIA) szervezet által terjesztett mai hírek szerint a orosz Vítyaz és Risz alakulatokat beoltoztették az ukrán Berkut egyenruhájába és ok verik a " békés tuntetoket". Fo hogy már tobb mint 100 Berkutos sérult van, abbol négynek súlyos az állapota.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 827
57 754
113
cinikus

A "megvédeni" valóban tág fogalom, de szándékosan hagytam nyitva ezt a fogalmi kérdést.
Lehet például, hogy "csak" szélsőséges csoportok támadják meg őket, lehet, hogy az ukrán állam, lehet, hogy csak szociálisan kerülnek rossz helyzetbe egy esetleges polgárháborúban.
Szerintem egy polgárháborús helyzetben bármi lehetséges és annak ellenkezője is. A sok eshetőség közül vajon mikre tudnánk reagálni érdemben?
Remélem rendeződik a helyzet, nem kellene a szomszédunkba egy új "jugoszláv" helyzet vagy egy Szíria 2. De ha mégis rosszra fordulnak a dolgok , szerintem elképzelhető az, hogy katonailag is be kell avatkoznunk a magyar ajkú lakosság védelmében. Persze a jó az lenne ha ezt kéksapkásként vagy egyéb nemzetközileg "elfogadott módon" tehetnénk meg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Kárpátalját tuti nem mi hanem a szlovákok kapnák meg. Kár álmodozni. Az ukrán hadsereg ellen meg max a kanálgép a legfélelmetesebb fegyverünk. :D
Ha szétesik, ami vagy vagy, akkor is a keleti - krími rész lép le először. Aztán hogy a maradékot az úniós főrablók szétosszák e vagy nem az más kérdés. De nem elképzelhetetlen hogy a natoból pár ország "ukrajna védelme és felszabadítása" címmel területeket von ellenőrzés alá. Az odessai területek a románoknak esélyes lehet,mindig csorgott a nyáluk rá. De kárpátalja környéke is pár várossal faluval befigyelhet. És igen a lengyelek történelmi területekkel bírtak a mai Csernyigov körüli területeken pár száz évvel ezelőtt még. Talán nem véletlen fejlesztik a seregüket, hogyha kell legyen nekik.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
fip7

Oké, de más a szitu akkor, ha a Szvoboda tagjai kiabálnak a kárpátaljai magyar kisebbséggel és akkor is más, ha konkrétan fegyvert nyomnak a fejükhöz. Meg akkor is, ha nincs mit enniük vagy nincs mivel fűteniük az ottani magyaroknak. Aztán az sem mindegy, hogy Ukrajnában létezik-e még központi hatalom vagy éppen a Tamanszkaja állomásozik már a térségben, netán a szlovákok/románok vonultak be oda.

Magyar katonai beavatkozás Ukrajnában? A legutóbbi ilyen értelmes ötlet a SzU megtámadása volt a "bolsevik veszedelem elleni védekezés" jelszavával. Ez (papírforma szerint) olyan k***a jól sikerült, hogy sikeresen ránk szabadították a szovjeteket bő 45 évre, amiért ezúton is tolmácsolnám a magyar nép "múlhatatlan háláját és köszönetét" <i>(irónia)</i>.

Katonai beavatkozásra bármelyik agyhalott képes, csakhogy a probléma nem itt ér véget, hanem itt kezdődik: <b>győztesen</b> kéne kijönni majd a szituból, különben ismét csak ráb***ás lesz a dologból.
 
D

danielblack

Guest
Kárpátalját tuti nem mi hanem a szlovákok kapnák meg. Kár álmodozni.

Én konkrétan jobban örülnék, ha a Szlovákoké lenne Kárpátalja... :-D Elvégre kisebb, gyengébb ország mint Ukrajna..... Hosszú távon gondolkozva a többit ki lehet találni...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Én konkrétan jobban örülnék, ha a Szlovákoké lenne Kárpátalja... :-D Elvégre kisebb, gyengébb ország mint Ukrajna..... Hosszú távon gondolkozva a többit ki lehet találni...
Na. Végre valaki gondolkodik. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 837
113
antigonosz
A lengyelek nem véletlenul fegyverkeznek. "Kacsingatnak nyugat-ukrajnai és fehérorosz teruletekre egyaránt. A románok is koveteltek teruleteket Ukrajnátol még Juscsenko alatt és szereztek is egy szigetet nemzetkozi bírosági dontés értelmében. Mit akarok ezzel mondani. Míg a gyenge Juscsenko,(orosz ellenes, nyugati báb figura) volt hatalmon, ment a teruletek visszakovetelése. Miota Janukovics az elnok (oroszbarát) csend van. Ha belépnek az EU-ba ismét eloveszik a témát. Ahogy cinikus is írta a nacionalista "Szabadság" (Szvoboda) pártja fenyegette meg a magyarokat, nem az ukrán kormány, úgyhogy szerintem az ukrán hadseregtol nem kell tartaniuk.
És mit tehetnek az oroszok?
1. Oroszország elengedi és elfelejti Ukrajnát.
2. Elengedi és várja, hogy kiábrándul az EU-bol és majd visszatér Oo-hoz.
3. Támogatja- hatalmon tartja Janukovicsot minden esetben.
4. Ukrajna szétdarabolása. Nyugat(nacionalisták) menne Európába , kelet Oo-hoz. Ukrajna kozép-keleti része a torténelmi Oo része, az orosz civilizácio bolcsoje. De ez békésen nem fog megtorténni.
Ez csak háborúval érheto el , ami nem valoszínu.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 827
57 754
113
cinikus

Önmagamat idézem:
"De ha mégis rosszra fordulnak a dolgok , szerintem elképzelhető az, hogy katonailag is be kell avatkoznunk a magyar ajkú lakosság védelmében."

Azt hittem ebből azért érthető, hogy nem Ukrajna lerohanása a cél, hanem az, hogy csak és kizárólag kárpátalja magyar lakta részeit vonjuk ellenőrzésünk alá, ha olyan rosszul alakul a helyzet.

"Persze a jó az lenne ha ezt kéksapkásként vagy egyéb nemzetközileg "elfogadott módon" tehetnénk meg."

És itt ki is emeltem, hogy a legjobb valamilyen ENSZ vagy NATO művelet keretében ezt végrehajtani.

És, mint én is írtam elég sok szituáció lehetséges. Ennek megfelelően kell cselekedni.
"ha a Szvoboda tagjai kiabálnak a kárpátaljai magyar kisebbséggel"
Akkor értelemszerűen nem katonailag reagálunk.
Azt hittem amúgy, hogy érthetően megfogalmaztam a mondókámat, de ezek szerint nem :-S
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
fip7

Persze, elképzelhető az is, hogy engem még ma éjjel királlyá választanak, majd megkoronáznak. Sőt, az is, hogy én első körben nemet mondok. :DDD Elképzelni bármit el lehet, de ez itt nem (sci-)fi rajongók oldala, ugye. :)

Nem merült fel bennem sem, hogy Kijev elfoglalásáról ábrándoznál, egyszerűen túl pongyolának találtam a kérdést, mert nem mindegy, hogy milyen a konkrét szituáció, lévén Kelet-Európa ezen része nem a kristálytiszta helyzetéről híres. Boki is erre világított rá, nem mellékesen.

Álláspontom szerint egy ilyen ENSZ (csak a NATO-t ne, könyörgöm!) akcióban való részvételünk nem lenne szerencsés, egyrészt, mert kapásból utálna minket mindenki Kárpátalján és környékén, aki nem magyar, másrészt meg a vélt és valós sérelmeket a magyar kisebbségen torolná meg boldog-boldogtalan. Ebben a nem éppen pontosan körülhatárolt - de szerencsére képzeletbeli -helyzetben nem a kardcsörtetés a legjobb megoldás, főleg nem úgy, hogy a környéken gyakorlatilag mindenki ott és akkor nyel le keresztben minket, amikor és ahol csak akar.
A beavatkozásra szánt haditechnikai eszközeinket már nem is firtatom, mert rekeszizom-szakadást szenvednék a röhögéstől.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Informálás végett:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Nativelanguage2001ua.PNG

Tetszett ez a rohanjuk le Ukrajnát meg most jön a nagy feldarablolás és szerezzünk minnél nagyobb területet ahogy Szlovákok, Lnegyelek meg mindenki. Kína kimaradt?


"Szlovákia EU tag. A felvidéki magyaroknak jobb lett?"

Romániát se hagyjuk ki. És igen, fényévekkel jobb most ott Magyarnak lenni mint anno. De ha ilyet kérdezel akkor neked erről nem sok fogalamad lehet.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
"Szlovákia EU tag. A felvidéki magyaroknak jobb lett?"

Romániát se hagyjuk ki. És igen, fényévekkel jobb most ott Magyarnak lenni mint anno. De ha ilyet kérdezel akkor neked erről nem sok fogalamad lehet.
Szerencsére itt vagy nekünk te, aki mindig mindent jobban tud. :D
Mivel a magyar nyelv még mindig nem az erősséged, jelezném, hogy a kutyát nem érdekli - és a kérdés sem erre vonatkozott -, hogy a szlovákok szerint vagy szerinted jobb-e a magyaroknak Szlovákiában. Pláne Romániában, amely ország köztudottan a kisebbségi jogok fellegvára! Tehát én elhiszem, hogy te marhára képben vagy a szlovák és román véleményekkel a témában, de itt egyik sem mérvadó.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Engem inkább az érdekelne hogy maradt-e az Ukránoknak bármilyen tömegpusztító fegyverük? Egy destabilizálódó országban bármilyen atom biológiai vagy vegyi fegyver baromi veszélyes !
Egymás mocskolása az megy látom meg agyban elfoglalni egy nálunk vagy 6-szor nagyobb országot az is megy !
Mivel foglalnánk el bármit is? 2 könnyűdandárral?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Cinikus: Elég sok ismerősöm van kint az ő véleményüket tolmácsoltam.

És én persze elhiszem, hogy te jobban tudod ezt is, csak az okfejtésed alapján a te véleményed ugye szart se ér, mint stilusod alapján...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
<i> "Mivel foglalnánk el bármit is? 2 könnyűdandárral?"</i>

Beregszászra és esetleg néhány környékbeli falura elég lenne, feltételezve hogy az Ukrán állam széthullása esetén nem találkozunk semmiféle ellenállással. :))
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Oroszország elengedi és elfelejti Ukrajnát."

Nagy butaság lenne mivel ha van is egy kis csepp eszük akkor tudhatnák hogy ők lesznek a következők.
És ha Putyin 2016-ban is elnök akar lenni akkor már nem csak a Nyugat-Európa hanem Ukrajna is fenyegetni fogja az oroszokat.
Ha ez megtörténik akkor Oroszországra is kiterjednek a rendbontások és ugyan úgy nem fognak tudni mit kezdeni a helyzettel mint most az Ukrán kormány.

"Ez csak háborúval érheto el , ami nem valoszínu."

Tetszik vagy sem ezzel is számolni kellene az orosz vezetésnek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 837
113
Roni
Putyin 2018-ban indul újra az elnoki posztért, mivel már 6 éves a az elnoki idoszak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 837
113
Tegnap Putyin is nyilatkozott Ukrajna kapcsán.
http://oroszhirek.hu/politika/3143-putyin-jol-felkeszitett-kikepzett-harcosok-cselekedtek-kijevben
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Boki köszi az oldalt. Annak gazdasági rovatába pele pillantva. Olyan érzésem támadt, mint ha Visegrádi négyek közül mi hazánknak lenne a legjobb kapcsolata az oroszokkal.
Erről kinek mi a véleménye?
Valamint most épül egy török vonal.
Ezzel kapcsolatba beszédes, hogy a magyar nemzeti radikális pár orosz és török barát. Ellen be a nyugati hasonló csoportokhoz.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Szlovákoknak valamivel jobb, de náluk nincs nagyon kifejezetten EU ellenes párt. Ilyen alapon jobb partner Magyarország.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
...Visegrádi négyek közül mi hazánknak lenne a legjobb kapcsolata az oroszokkal.
Erről kinek mi a véleménye?
Ezzel kapcsolatba beszédes, hogy a magyar nemzeti radikális pár orosz és török barát.
Az oroszok némileg másként működnek és gondolkodnak: jó a fülük és a memóriájuk, a megtévesztés meg gyakorlatilag nemzeti sport arrafelé. Nem mellékesen vannak saját érdekeik is. Ennyi. :)