[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.youtube.com/watch?v=lcX9UsnhJjQ

Ajánlom a sok liberál balfasznak hogy nézzék meg!
És hasonlítsa ahoz amiket a jenkik vagy a "nyugat" mondanak!

Valóban békések a tüntetők a videón?
Vascső, tégla , tűzijáték. molotov minden szerepel .
Mit csinál ellenben a berkut? SEMMIT! hanem hagyják hogy pajzs nélkül üssék verjék őket, majd 3:20-nál már pajzsokat is kapnak.

2006-ban a magyarokat terepjáróra szerelt batár nagy gumilövedékkel lőtték a rendőrök.
Hogy a fűben üldögélő gárdistákkal meg nem is említem hogy mit csináltak .

A "köcsög" vitali klitschko meg a markolóból figyeli az eseményeket .

Ugyan ez a provokáció ment Szíriába pár évvel ezelőtt akkor döbbenve hallgattam hogy a hadsereg írtja a alakosságot de aztán szép lassan lehullt a lepel hogy mi folyik ott .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Sokakat busszal hoztak a tuntetésre nyugat-ukrajnábol, sokaknak fizetnek is a részvételért, sok hajléktalant is beszerveztek- vodkáért cserébe....stb......
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 750
113
Elmagyarázná nekem valaki, hogy miért pajzs nélkül küldték ki a rendőröket??? Vagy ez olyan megrendezett "TV székházas" valami?
Mert nem értem :-S

Nálunk is nagy volt a kontraszt a TV székházas meg mondjuk az Oktogonos események között. Szóval én előre nem foglalnék egy videó alapján állást. Bár tény, hogy a békés demokratikus nyugat mindenhol erőszakot szít ahol ez érdeke.
(Az év vicce volt a Béke-Nobeldíjas EU XD )
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
"Elmagyarázná nekem valaki, hogy miért pajzs nélkül küldték ki a rendőröket??? Vagy ez olyan megrendezett "TV székházas" valami?"

Mert félnek az ukrán politikusok..... Megfenyegette oket az USA és az EU , hogyha mégegyszer erot alkalmaznak, akkor megdontik a hatalmukat. Inkább feláldozzák a rendorok egészségét .....
Az orosz OMON rovid ido alatt rendet csinálna ezekkel.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 824
30 875
113
Elég furcsa, hogy egy gumibotot sem kaptak, amivel közelről osszák az áldást, meg a pajzsok is a második térkő után elő kellett volna kerüljenek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 824
30 875
113
Megfenyegette oket az USA és az EU , hogyha mégegyszer erot alkalmaznak, akkor megdontik a hatalmukat.
És azt mégis hogyan csinálják? Lesz ott is egy Szíria vagy mi? A mostani szarkeverésben is komolyan benne vannak USA meg EU szinten, a következő lépés a felfegverzés lenne?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Megfenyegette oket az USA és az EU , hogyha mégegyszer erot alkalmaznak, akkor megdontik a hatalmukat."

tényleg már egy linket mert engem is érdekelne már hogy.

a rendőrök egészségéről http://www.youtube.com/watch?v=FNTBnL9Z8Yw&feature=c4-overview-vl&list=PLSyY1udCyYqAo8GDsnMkweuQVGPZMhltM
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
fade

Szétverhették őket azok után amit csináltak ám még így sem volt gumilövedék.
Ellenben te magyar rendőröket nem üthettek volna úgy hogy azok nem ütöttek volna vissza .
És maga a rendőrök is tisztában vannak vele hogy ott is a felbérelt képzett tüntetők vannak ahogy az oroszok is tudják .
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
Szerintem nincs felkészülve az ottani rendőrség sem a történésekre.
A pajzsok nemléte, lehet egyszerűen csak nincs nekik megfelelő.
Az hogy a tüntetők ilyen agresszív módon és ennyi ideig zavartalanul támadhatták a rendfenntartókat, nekem azt mutatja, hogy ott sincs, egy illetékes rendőri vezető se a helyzet magaslatán.
Persze gyárthatunk összeesküvés elméletet, de nem tudom helytálló lenne-e.
Mindenesetre érdekes, ha a nyugat fenyeget ennyi esemény után, mert 2006-ban Fletóékat nem fenyegette meg. :)
Egyébként minden, ami további erőszakos megoldás felé mutata, egyben az oroszpártiak és Oroszország malmára hajtja a vizet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 833
113
Fade
Szinte napi szinten mentek-mennek uzenetek Janukovicsnak és társainak az EU-tol, USA-tol, (Brusszelbol, Washingtonbol) Telefonon hívják....stb... Hogyan fenyegetik? Szankciokkal , számla befagyasztással, nem utazhatnak az EU-ba ....stb. A fo pedig ..támogatnának egy ideiglenes kormányt az ellenzék képviseloibol...

"És maga a rendőrök is tisztában vannak vele hogy ott is a felbérelt képzett tüntetők vannak ahogy az oroszok is tudják . "
Roni rátapintottál a lényegre. Ugyanúgy volt a szíreknél is .Ott Rockefeller fizetett minden egyes megsebesített és meggyilkolt szír katona, rendor után.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Mindenesetre érdekes, ha a nyugat fenyeget ennyi esemény után, mert 2006-ban Fletóékat nem fenyegette meg. :)

Mivel itt jenki barát kormány így nem fenyegette .
Sőt még a nyugi média "csőcseléknek" is nevezte őket .
Míg az ukrán tüntetők csak "békések"
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://hungarian.ruvr.ru/2013_12_08/A-Szevasztopoli-Orosz-Kozosseg-a-Berkutot-tamogato-tuntetest-szervezett/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 824
30 875
113
Szankciokkal , számla befagyasztással, nem utazhatnak az EU-ba ....stb. A fo pedig ..támogatnának egy ideiglenes kormányt az ellenzék képviseloibol...
Most nem azért, de EU-s meg amerikai cégek is vannak jócskán Ukrajnában, ottani telephellyel, ukrajnai bankszámlával, stb. Ezeknek a befagyasztását is egycsapásra meg tudja oldani a kormány ha akarja válaszul, és kárpótolja tízszeresen magát ebből. Az ellenzéki ideiglenes kormány támogatását meg pont le kell szarni, a kormányt a választók tették a helyére és nem azért, hogy egy külföldi egy csettintéssel helyette odategyen valaki mást.
A számlabefagyasztós dolgot meg amúgy sem értem, szerintem nagyon kétélű fegyver. Egy ország valutája azét elfogadott fizetőeszköz, mert megvan a vele szembeni bizalom, hogy fizettek nekem vele és én fizetni tudok vele. Ha előszeretettel játszik valamelyik ország zárolósdit, biztosan nem tenném nagybefektetőként a pénzemet hozzájuk semmilyen formában.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem Ukrajna,de...
"Egy, a neve elhallgatását kérő magas rangú orosz katonai tisztviselő az egyik orosz hírportálnak megerősítette, hogy Oroszország egyeztetni kíván Fehéroroszországgal a területére tervezett új légibázis telepítéséről. A megbeszélésre várhatóan még decemberben sor kerül.
Ez a repülőbázis lenne az első orosz előretölt állás Fehéroroszország területén, amely a Szövetségi Állam - vagyis a két állam uniója - védnöksége alatt erősíthetné meg az orosz-fehérorosz védelmi együttműködést. A légibázis tervét - legalábbis a hivatalos indoklás szerint - a két NATO tagország, Litvánia és Lettország légi járőrözései váltották ki, amelyek túl közel estek Fehéroroszország és Oroszország légtérhez.

Az esetről eddig nyilatkozó különböző európai szereplők tűrhetetlennek tartják Moszkva döntését, hiszen így Oroszország növeli katonai erőinek számát a NATO határainak közvetlen közelében. Azonban Anatolij Antonov orosz védelmi miniszter-helyettes szerint az orosz-fehérorosz védelmi együttműködés legitim alapot teremt a döntéshez.

A két állam 2009 februárjában írt alá egy egyezményt a Szövetségi Állam légterének közös védelmezésére és egy integrált légvédelmi hálózat létrehozására. A hálózat állítólag öt légi-, tíz légvédelmi egységet, öt műszaki kiszolgáló és támogató egységet, valamint egy elektronikus hadviselési egységet foglal magába. A projekt a FÁK légvédelmi hálózatának része."

Forrás: honvedelem.hu

Ez lehet 1 kis figyelemelterelés UA-ról?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
boki: Már bocs de az, hogy beirod az nem forrás.
Eközben Ukrajna (is) nagyon jól látta, látja mit jelent ha nem azt csinálják amit Oroszo "szeretne". Nemrég pont kmes sorokat a határon, exportáruk visszafordítását. Nem mindha uezt nem ismernék még sokan, régóta. Nem EU baszakodik évek óta velük hanem Oroszo.

joker: Amít írsz eljátszhatná Oroszokkal is. Nem sokkal kissebb export, befektetések... területén az orosz jelenlét. Még se történt meg pedig ugye volt pár köpködés a két ország között. Másrészt ld Irán. Nem Irán fagyasztott be és kárpotolta magát 10*esen hanem gazdaság összeomlott, export összeomlott...

roni: Nem is vártam mást tőled mint ezt a sötétséget. Nah van aki nem változik. :)