[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
silurusglanis

Nem az arányszám javítás a lényeg hanem az, hogy egyszerűen nem lesz ennyi piacképes munkahely.
Amit én KSH statisztikákból tudok az az, hogy a szocializmusban a gazdaságilag aktív népesség száma:
1975-ben: 5.634 millió fő
1989-ben: 5.216 millió fő volt.
Most 2010-ben: 4.435 millió fő volt ugyan ez a szám. (És kb. még fél millióan nincsenek benne a rendszerben!)
Viszont csak 4 millióan dolgoznak. (kerekítve) Vagyis maximum csak fél millió munkahelyet tudnál létrehozni. Ez idáig ok. De vajon ki hozza ezeket a munkahelyeket létre? Lesz-e piaca a termékeknek?
Szerintem nincs értelme fölöslegesen növelni a népesség számot, se itt se máshol. Ha nem tudsz értelmes munkát adni az embereknek abból több probléma fakad, mint abból ha csökken a népesség.
Ne értsetek félre, nem elfogyni kell! Csak beállni egy értelmes szintre, egy egészséges korfával!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Fip7 ez így van. Viszont szemelőt kell tartani, hogy az etnikai arányok nem borulhatnak mivel az mocskos háború kategóriája!
Hazánkba még a kutatás fejlesztésnek van igen jelentős lét joga. Optimálisan kutatás fejlesztés a nemzeti össztermék 20-25 adhatná!
Csak hát ez is 15-20 éves fejlesztési tervet igényelne.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Emlékezeteto a világnak....
http://hungarian.ruvr.ru/2013_12_11/Tamadas-eseten-Oroszorszag-nuklearis-csapassal-fog-valaszolni/
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@fip7
Értem mit mondasz, nem értek egyet.
Ha ennyire fain itt minden, akkor miért vagyunk nyakig szarban? Ja, hogy nem minden papírforma szerint megy...
Alapvetően a gazdasági struktúra rossz, amibe belegyömöszölöd a témát. Példának okáért: Lehet, hogy nagyon piacképes dolog műtrágyázni, de vajon megéri-e? (Remélem érthető, mit szeretnék vele mondani.)
Amúgy szerintem az általad használt adatokkal sem stimmel valami.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
silurusglanis

Szíved joga nem egyetérteni és a KSH-ban kételkedni :)
Azt meg nem mondtam, hogy itt minden fain. Én arról írtam, hogy nem a népesség fogyás a probléma. A probléma az etnikai arányok változása a nem európai etnikumok irányába és a növekvő szegénység, aminek az oka demográfiai. Én erről írtam.
A nyugdíjasok sem jelentenek hosszútávon gondot, most van egy olyan nyugdíjas generáció ami népes az 50's-60's évek népesedés politikája miatt. De ha ők már nem lesznek a helyzet nem lesz vészes.
A másik amiről meg írtam az az, hogy az egyre jobb technológiák miatt egyre kevesebb munkaerő kell X munka elvégzéséhez. Ez is egy oka a növekvő munkanélküliségnek!
A mezőgazdaság munkaerő igényes, főleg az állattenyésztés, zöldség-gyümölcs termesztés (Fóliázás például), de ettől még nem vesz fel akkora munkaerő mennyiséget, mint gondolod. Még a ráépült iparral sem! Viszont, mint írtam 20-30 év múlva kulcságazat lehet az export révén.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
silurusglanis

Szíved joga nem egyetérteni és a KSH-ban kételkedni :)
Azt meg nem mondtam, hogy itt minden fain. Én arról írtam, hogy nem a népesség fogyás a probléma. A probléma az etnikai arányok változása a nem európai etnikumok irányába és a növekvő szegénység, aminek az oka demográfiai. Én erről írtam.
A nyugdíjasok sem jelentenek hosszútávon gondot, most van egy olyan nyugdíjas generáció ami népes az 50's-60's évek népesedés politikája miatt. De ha ők már nem lesznek a helyzet nem lesz vészes.
A másik amiről meg írtam az az, hogy az egyre jobb technológiák miatt egyre kevesebb munkaerő kell X munka elvégzéséhez. Ez is egy oka a növekvő munkanélküliségnek!
A mezőgazdaság munkaerő igényes, főleg az állattenyésztés, zöldség-gyümölcs termesztés (Fóliázás például), de ettől még nem vesz fel akkora munkaerő mennyiséget, mint gondolod. Még a ráépült iparral sem! Viszont, mint írtam 20-30 év múlva kulcságazat lehet az export révén.

Fip-el értek ebben egyet. Nem is olyan rég még 14 ember dolgozott a kezem alatt, lecserélték őket ipari robotokra és automata targoncákra. Maradtam egyedül és még a fizum is csökken jövőre valszeg. És ez csak az én műszakom. 40 ember távozott. Régen több embernek volt munkája nem véletlen voltak anno a géprombolások. 100 éve egy falu szántott fel akkora területet egy nap mint most egy nagyobb teljesítményű traktor ugyanannyi idő alatt. És gond még azzal is van hogy sok helyen még minimálbért se fizetnek mert nincs meg a norma pl. Na ez a havi 50-60000 nem ad nagy munkakedvet sokaknak. a rendszerváltás előtt szinte minden faluban volt Tsz, Állami gazdaság. Gyakorlatilag az egész falu ott dolgozott csak páran nem. Most van 4-5 kisgazda aki el tartja a családját, a többi meg bemegy városra nap mint nap vagy munkanélküli. A terményt külföldi tulajdonú cégek vásárolják fel amit nem biztos hogy itt dolgoznak fel. Hanem visszahozzák feldolgozva. De nem a minőségit. stb
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=4487

Boki? Véleményed erről?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
Olvasgatom neten a híreket és hozzászólásokat, találtam egy jót, de nem tudom, hogy a tartalma 100%-ig valós-e. Viszont érdekes:

"
"Tüntetnek az emberek, mert a kormány nem írt alá egy fontos megállapodást az EU-val."
Ezt a mondatot finoman szólva úgy hívják, hogy csúsztatás!
Nem azért tüntetnek az emberek, mert nem a akarja az Ukrán kormány aláírni, hanem éppen ellenkezőleg, nem akarják, hogy a kormány aláírja!
Az Ukrán emberek nem akarnak egy kizsákmányolt lepusztított, kirabolt országban élni, amit az EU csatlakozás hozna magával!
Ebben a dokumentumban szerepelnek az EU által Ukrajna felé támasztott követelmények, illetve előírások. Olyan durva és drasztikus "parancsok" vannak benne, mint például az ukrán krumpli export 10 százalékra történő csökkentése, ugyanilyen mértékben csökkentenie kell a cukor kereskedelmét is. Ukrajnának teljesen meg kell szüntetnie a hús, vaj, tojás, és más számos mezőgazdasági termék termelési kapacitását, így ezekből behozatalra szorulna.
Előirányozza Ukrajna számára, hogy azonnal meg kell kezdenie a vasútvonalak kompatibilissé tételét az európai vasúthoz, vagyis a szélesebb nyomtávút ki kell cserélni az európai keskenyebb nyomtávúra, ezzel együtt azonnal privatizálnia kell a vasutat, és az átépítésre európai tendert kiírni. Előirányozta a hozzá tartozó 6000 vasúti kocsi és vonat európai beszerzését. Kötelezővé tette a gyárak logisztikájához a teljes úthálózat átalakíttatását európai cégekkel. Előírja, hogy Ukrajna azonnal megszüntet mindennemű vámot az európai ruházati termékekre - és végül a leglényegesebb tétel, miszerint Ukrajnának valamennyi energiahordozó fogyasztói árát európai szintre kell emelnie, különösképpen a gáz és a villany, majd a benzin árát.
Ezt a dokumentumot, amely összesen 900 oldalas, és pontokba foglalva rögzíti Ukrajna szuverenitásának felszámolását, és kiszolgálását a nyugati érdekeknek, az ország kiárusítását, és iparának, mezőgazdaságának tönkretételét, Alexander Gorokhov ukrán politikus hozta nyilvánosságra, aki mindvégig ott volt az Európai Unióval folytatott tárgyalásokon.
Hát ennyi..."
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Antigonosz ez így van lásd a vegyipar ott is az PC alapú analizátorok és minta adagolok. Sok munka kört tettek feles legessé.
Ami érdekes,hogy mi egy 10 milliós országba ezen morfondírozunk. Mikor Ázsiába ennyien egy városba laknak. Itt a baj a gazdasági politika és szerkezet. Eu és a mögötti tartalom ezért is részben felelős.
Másik rész a ex komcsi mai is hatalmon lévő politikai garnitúra.

10 milliós államba akár 6 millió munka hely is realitás lehetne jól felépített gazdasági rendszerben. Csak ilyet alsó hangon 20-25 év felépíteni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Roni
Brzezinski lengyel származásu ruszofób. Nem értek vele egyet abban, hogy az ukránokat egészében úgy állítja be, hogy mind európába akar menni, megfeledkezik, vagy tudatosan ignorálja, hogy a lakosság tobbsége, de minimum fele nem akar az EU-ba menni. Az ukránok "agymosása" -foleg az uj korosztály- (1991 után szuletok ) már a SZU megszunése után elkezdodott. Már más szemlélet szerint voltak irányítva-nevelve (orosz - ellenesség) Ezek a mostani folyamtok is elore eltervezett, pénzelt , irányított modon torténnek. Nem tittok, hogy amerikai, europai "forradalmi" tanácsadok irányítják az ukrán ellenzék(buzi, zsido, antiszemita) vezetoit. Akiknek pénzt és hatalmat igértek az árulásért, az ukrán állam fuggetlenségének elvesztéséért.(lásd a feltételeket fip által leírt) Abban viszont igaza van, hogy katonailag és gazdaságilag Oo. gyenge. Az a Jelcin korszak (liberális-demokrácia) jelentosen károsította Oo-ot. Jelenleg nem lenne képes katonai úton visszaszerezni Ukrajnát. Ezért is használják ki a mostani helyzetet a nyugatiak.....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
Azért keményen nyomja a hülyeséget ez a Brzezinski csávó. Gondolom jól megfizették érte.

"Úgy tűnik, Putyin „naivan azt képzeli”, hogy a volt szovjet tagköztársaságok vezetői őszintén hajlandók alávetett szerepet játszani a Kreml által összehozott posztszovjet szerveződésben. Valójában azonban a függetlenség mindenki számára vonzóbb és előnyösebb, mint az új típusú orosz birodalom perifériájának lenni. "
A Putyint és a Kremlt cseréljétek ki Brüsszelre, a posztszovjet szerződést európai szerződésre, végül az orosz birodalmat EU-ra. Ugye, hogy ugyan olyan értelmes a mondat?
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Azért keményen nyomja a hülyeséget ez a Brzezinski csávó. Gondolom jól megfizették érte. "

Azért te se maradsz el tőle.

"Nem azért tüntetnek az emberek, mert nem a akarja az Ukrán kormány aláírni, hanem éppen ellenkezőleg, nem akarják, hogy a kormány aláírja!"

Csak téged is jól megfizetnek érte? :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A orosz hadsereg 2013-ban 250 t-72b3 kapott.

Boki

Katonai úton megtudná szerezni ez nem is kérdés csak jelenleg nagy veszteséggel.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Pont a mostani orosz helyzet miatt az új vámunió teljesen mást kínál mint az EU. Nem kapsz látszat pénzt semmire, de az iparodat nem, hogy kel le építened, hanem még ösztönözlek , hogy fejleszd. Mivel oroszoknak érdekük,hogy az új közeli szövetségeseik egyre erősebbek legyenek ez által ők is azzá válnak kifele.
Nem véletlen, hogy egy orosz politikus Magyarországok és Csehországot nevezte meg mint szívesen látott államok a szövetségbe.
Ok Monarchia idején is magyar területek voltak az élés kamra, csehek meg az iparosok. Most az Oroszoknak erre a kettőre van szüksége. Mi ad cserébe lényegébe ha belépsz még támogatom is hogy termelő ágazataidat fejleszd. Cserébe katonailag és politikailag hűséges vagy.
Most az Eu mint mond kaptok alamizsnát de mindenetek a miénk.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Orosz haderőről annyit. Grúzia balhé idejében is ezt mondták, hogy sehol nincsenek. Még is két átlagos hadosztályuk a szomszéd katonai körzetből szét kapta a grúzokat.
De azóta a Grúz dolgokból is tanultak. Technikai is jobb azért most már lassan 30 db Szu-34 bevethető
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 864
113
Oroszország fenntartja magának a jogot, hogy egy konvencionális támadásra nukleáris fegyverekkel válaszoljon, ha az érdeke megkívánja.
http://news.yahoo.com/russia-may-answer-conventional-attack-nukes-155829813.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Putyin év végi beszéde a parlamentben- online. (akit érdekel)
Értékeli Oo- ban elérteket, kommentálja a világban torténteket és meghatarázza a kovetkezo év feladatait az orosz kulpolitikában is, fegyverkezésben.....stb
http://ria.ru/politics/20131212/983623603.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 864
113
Szankciókat (nem tudni milyen) helyezett kilátásba az USA Ukrajnával szemben, megy a demokráciaexport oda is.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20131212-szankciokat-merlegel-kijev-ellen-az-usa.html