[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
День рождения Наумовой, золото партии и Джефф Монсон

https://www.youtube.com/watch?v=o-AiCAE1_9k

Марьяна Наумова - День России - Чтобы Помнили (2015)

https://youtu.be/CFNm5QXtx0w
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Valentyin Kataszonov: Mobilizáció a Szovjetunióban és a Nagy Honvédő Háború gazdaságtana - a Sztálin-i gazdaságpolitika,
előadás, 2016. jún. 16.

https://www.youtube.com/watch?v=uLgYTCOCLQQ
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Igazad van, Irak és Afganisztán az nem háborúk voltak, hanem amerikai belügy.

Háborúk voltak, de nem klasszikus háborúk. Nem területszerzésért, politikai irányításért vagy gyarmat kialakításáért vívták. Irak esetén annyi hozzátartozik, hogy politikai befolyásolás volt a háttérben ,de az arról szólt, hogy ne USA érdekei elleni politikai irányítás legyen ott. Inkább volt nagyhatalmi kényszer, mint sem önkényes érdekérvényesítés.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">Igazad van, Irak és Afganisztán az nem háborúk voltak, hanem amerikai belügy.

Háborúk voltak, de nem klasszikus háborúk.
</blockquote>

LOL. Nem, mert ugye ők nem tudtak visszalőni.

Nem területszerzésért, politikai irányításért

LOL

vagy gyarmat kialakításáért vívták.

LOL

Irak esetén annyi hozzátartozik, hogy politikai befolyásolás volt a háttérben ,

Mégis??

de az arról szólt, hogy ne USA érdekei elleni politikai irányítás legyen ott.

LOL. Hogy nehogy a gonosz birodalma szerezze meg Irakot :D Várjunk csak, vagy mégis megszerezte? (ISIS)

Inkább volt nagyhatalmi kényszer, mint sem önkényes érdekérvényesítés.

LOL. Nagyhatalom vagyok, rombolnom kell, nehogy másé legyen.
Mert ők gonoszak, én jó vagyok. Ezért muszáj beavatkoznom.
Ugye megértitek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Beta -

gondolatmenetedet követve, várom válaszod, hogy mit tehetnék az alábbi helyzetben, ha én vagyok az USA?

Lakom egy utcában, falun. Az egyik ház eladó. Nekem az a ház nem kell mint terület, gondozni sem akarom, bérbe sem akarom adni.
Egy problémám van vele: a tulaj a házat olyanoknak akarja eladni, akiket
én nem szívesen látnék az utcámban.

Nos, mit tegyek a házzal, ha én vagyok az USA?
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
A jóságos usa megalapította a Nato-t a SZu által létrehozott gonosz Varsói szerzodés ellen.

Némileg sarkítva a NATO megalapításában az USA részt sem vett. Már közvetlenül előtte próbáltak a nyugatiak (USA nélkül) közeledni egymáshoz, amiből végül is lett a NATO (USA részvétellel). A Varsói Szerződés meg később alakult, pont a NATO ellen.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="boki">A jóságos usa megalapította a Nato-t a SZu által létrehozott gonosz Varsói szerzodés ellen.

Némileg sarkítva a NATO megalapításában az USA részt sem vett. Már közvetlenül előtte próbáltak a nyugatiak (USA nélkül) közeledni egymáshoz, amiből végül is lett a NATO (USA részvétellel). A Varsói Szerződés meg később alakult, pont a NATO ellen.</blockquote>

Azt hittem azt válaszolod, hogy mivel az USA már rég rendelkezik időgéppel, előre látták, hogy 6 évvel később meg fog alakulni a Varsói Szerződés, és ezért hozták létre 6 évvel korábban a NATO-t.
Védekezésképpen, hogy mire megalakul a Varsói Szerződés, már legyen NATO.
De persze mivel nem vagy benne biztos, hogy az USA-nak volt időgépe, ezért inkább azt vonod kétségbe, hogy az USA-nak bármi köze lett volna a NATO megalakulásához...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Ez gyönyörű. "Elavult kultúra". És ez szerinted ok a lemészárlásukra és a túlélők rezervátumokba zárására. Te beteg vagy.

Hol írtam azt, hogy ok bármire is? Észak-Amerika egy területben és nyersanyagokban gazdag hely volt, amelyet egy nem túl erős kultúra uralt. Csak idő kérdése, hogy egy fejlettebb kultúra elfoglalja a területet. Még az oroszok is bejelentkeztek erre szerepre, mivel északon elfoglalták Alaszkát. De már ekkora területet nem tudtak volna megtartani. Nem szép dolgok történtek, de ilyen a történelem. Amúgy az indiánok nagy része betegségben halt meg.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="arbalest">Ez gyönyörű. "Elavult kultúra". És ez szerinted ok a lemészárlásukra és a túlélők rezervátumokba zárására. Te beteg vagy.

Hol írtam azt, hogy ok bármire is? Észak-Amerika egy területben és nyersanyagokban gazdag hely volt, amelyet egy nem túl erős kultúra uralt. Csak idő kérdése, hogy egy fejlettebb kultúra elfoglalja a területet.
</blockquote>

De az Észak-Amerikát gyarmatosítók nem pusztán csak elfoglalták a területet, hanem kiirtották az őslakosságot.

Még az oroszok is bejelentkeztek erre szerepre, mivel északon elfoglalták Alaszkát.
...

Összehasonlításképpen az oroszok, amikor területet foglaltak,
nem irtották ki az őslakosságot, hanem integrálták őket a birodalomba.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
Összehasonlításképpen az oroszok, amikor területet foglaltak,
nem irtották ki az őslakosságot, hanem integrálták őket a birodalomba.

Hogy erre példát is mondjak:

az Oroszországi Föderáción belül van egy olyan ország, hogy Tatár Köztársaság,

népessége: 3.8 millió fő

ebből tatár:

1989-ben: 1,765,404 fő
2002-ben: 2,000,116 fő (+ 234,712 tatár 1989-hez képest)
2010-ben: 2,012,600 fő (<b>+ 247,196 tatár 1989-hez képest</b>, ez 14%-os tatár népességnövekedés)
összehasonlításképpen:

az Európai Unión belül van egy olyan ország, hogy Magyar Köztársaságország,

népessége:

1989-ben: 10.4 millió fő, ebből magyar: 10.1 millió fő
2011-ben: 9.9 millió fő, ebből magyar 8.3 millió fő (<b>- 1,800,000 magyar 1989-hez képest</b>, ez 17.8%-os magyar népességcsökkenés).

Na ez a különbség az orosz, és a nyugati típusú birodalomépítés között.

Adatok forrása: wikipédia és népszámlálási adatok.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="arbalest">Ez gyönyörű. "Elavult kultúra". És ez szerinted ok a lemészárlásukra és a túlélők rezervátumokba zárására. Te beteg vagy.

Hol írtam azt, hogy ok bármire is? Észak-Amerika egy területben és nyersanyagokban gazdag hely volt, amelyet egy nem túl erős kultúra uralt. Csak idő kérdése, hogy egy fejlettebb kultúra elfoglalja a területet. Még az oroszok is bejelentkeztek erre szerepre, mivel északon elfoglalták Alaszkát. De már ekkora területet nem tudtak volna megtartani. Nem szép dolgok történtek, de ilyen a történelem. Amúgy az indiánok nagy része betegségben halt meg.</blockquote>

viszonylagos h mi a fejlettebb, az feherek pl uri hobbinak tekintettek a furdest, mig az indianoknal altalanos volt a tisztalkodas
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Blagovesenszk, Amur mente, Oroszország napja június 12-én
https://www.youtube.com/watch?v=Yzr0w6yWbiU
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Helyes észrevétel. Oroszt nem látni csak kínait az orosz városban. Sajnos ez a sors vár tobb orosz távol-keleti városra....

Nyugat Európában arabot (törököt, perzsát stb.) látsz a nagyvárosokban. Véleményem szerint ez a "Világvége".
Az általunk eddig ismert és élt kultúrájú világnak a vége. Vagy legalábbis annak a kezdete.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
<blockquote rel="bogaras">Ezek kínaiak?
Nekem csak ez tűnt fel.

Helyes észrevétel. Oroszt nem látni csak kínait az orosz városban. Sajnos ez a sors vár tobb orosz távol-keleti városra....</blockquote>

Vlagyivosztok? Ősi kínai város... (by Nógrádi Gy.)