A demokráciát a kezdetektől kritizálják. Az ókortól kezdve rájöttek olyan dolgokra, mint a csőcselék rémuralma, vagy hogy van különbség a közvetlen és a képviseleti demokrácia között. De ezek egy részével a gyakorlatban nem lehet még mit kezdeni, és még így is ezek sokkal, de sokkal jobb rendszerek, mint a többi.
Az meg, hogy oligarchák meg mindenféle hatalmak irányítják a demokráciákat annak meg pont a közelmúlt eseményei mondanak ellent: Brexit, osztrák népszavazás megismétlése, Merkel népszerűségének csökkenése. Pont az ellenkezője történt annak, mint ami "elméletileg" következne.
Még mindig nem érted és rossz következtetéseket vonsz le.
Az oligokrácia eszköze a képviseleti demokrácia, mivel nem kenhetnek meg minden választót egyesével, annál is inkább, mivel pont a megfejésük a cél. Abban a pillanatban, ahogy egy képviseleti demokráciában megvalósul egy közvetlen demokratikus aktus pl egy népszavazás, (brexit) vagy egy választás pillanata, (merkel) azonnal elválik a sz@r a májtól.
A képviseleti időszakban tevékenykednek az oligokrácia aktorai, ilyenkor a nép közvetlen akaratáról csak a közvéleménykutatások szólnak, amelyek vagy valósak vagy nem, de látható, hogy az egyes kérdésekre adott válaszokat az épp regnáló hatalom csekély súllyal veszi figyelembe döntései során. Jellemzően akkor, ha az már olyan mértékben megy szemben az irányvonalával, amely az újraválastását kérdőjelezné meg.
Juncker és elvbarátai többször kijelentették, hogy a népszavazás rossz és nem demokratikus (sic!) dolog. Kilóg a lóláb.
A holland népszavazás (érvényes volt) eredményét a parlament leszarta. Kilóg a lóláb.
A brexittel a rendszer kockáztatott és vesztett. Most maszatolnak, húzzák az időt, keresik a kiiutat a zsákból. Kilóg a lóláb.
A magyar népszavazás miatt is azonnal vonyítókórus állt össze, ahelyett, hogy üdvözölték volna mint esszenciálisan tiszta demokratikus aktust (mármint a népszavazást, mint eseményt). Kilóg a lóláb.
A képviseleti demokrácia retteg a népszavazástól, mert legtöbbször olyan eredmények születnek, amelyek az oligokrácia aktorainak érdekeivel homlokegyenest ellentétesek, ugyanis ilyenkor nem a lobbicsoportok és a tőkések érdekeit fogják támogatni a szavazók, hanem a sajátjaikat (értsd: a népét).
Ezért látható az a legttöbb országban, hogy a népszavazás kezdeményezése egyre körülményesebb, a hatalmat kötelező ereje egyre gyengébb.
Mindazok, akik a demokrácia elkötelezett híveinek vallják magukat, minden egyes népszavazást ünnepként kellene megéljenek. Ahol nem így tesznek ott kilóg a lóláb.
Beta, próbálj már meg legalább egyszer az életben a felszín alá nézni, annyira gyerekesen naív és konok vagy, hogy a saját magad szellemi fejlődésének korlátai közé szorítottad magad. Szerintem amit eddig ajánlottam (vagy bárki más itt) neked, abból még egy sor sem olvastál el. Aztán jössz ugyanarról a színvonalról újra és újra és vitatkozol. Szerinted ez így OK?