[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
http://nol.hu/belfold/20140106-felelem_az_orosz_multitol
Aha és ki van rosszul a wáberer györgy barátod? Tudod pár éve még a libás bajnai idején azt mondta hogy "magyarországon pár év múlva csak két féle kamionos lesz, az egyik aki a wáberersnél dolgozik, a másik meg aki munkanélküli." Épp az ő üzletpolitikájuk (elviszik a veszteséges fuvart is ,csak ne más vigye) tette be sok kis kisebb fuvarozó cégnek a kaput.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
minek nevezed a csecsenföldi hadjáratait?
Belarusz rakétatelepítést, etc?
Csecsenföld házon (határon) belüli történet volt, mi benne a terjeszkedés?! Kalinyingrád nem Belarusz, hanem Oroszország. Hol itt a terjeszkedés?! Belaruszba amúgy Szu-27-esek mentek (kétoldalú megállapodás alapján), tipikus megszálló eszközök. :D De ha vittek rakétákat, akkor mi van?! Az ő dolguk: a romániai amerikai rakétatelepítés miatt valahogy nem sír a szád... Ja, persze, azok elfogórakéták! Na igen, de az időrend az ok-okozati összefüggéseket is meghatározza egyrészt, másrészt meg immáron legalább van miért elfogórakétákat telepítenie a jenkiknek. :D :D :D

nem pénzt ad, olcsóbb gázt- azaz azzal zsarol, ill az árkülönbözet a fizetség.
Ad pénzt, ne hazudj. (Mondjuk nekünk nem, de ezt tökéletesen megértem a részükről.) Csúnya zsarolás, ha valaki olcsóbban kap valamit, ezt a szemétséget! :D <i>(Fogalmazz pontosan! :D)</i>

Lassan negyed évszázaduk lett volna, hogy összekapják magukat, ne csak oligarchákat neveljenek.
Abból a kb. 22 évből 10 év Jelcinnel ment, aki úgy táncolt, ahogy a nyugat fütyült, miközben az ország lezüllött a nullára és a cimbijeid kirámolták. Úgyhogy az a 22 év valójában 12: ezalatt a medve felkelt a padlóról (volt államcsődjük, tudtad?) és elég jól gatyába rázta magát - valamint nekilátott gyúrni, valamint elhajtani a nyugatot a vérbe, nagyon helyesen.

Oroszország – elnézést a kifejezésért, elvégre a hazámról van szó – jelen állapotában egy papírtigris.
Ha Magyarország ilyen "papírtigris" lenne, a s*ggemet verném a földhöz örömömben - és félő, hogy a honfitársaim döntő többsége is. Mert mi hülyék vagyunk, csak te vagy helikopter.

mellesleg egyetlen ország ugrik be, amelyik olyant tett, ami illik a nukleáris terrorizmus dossziéba, és az Putyinland.
Ja, a rohadt szemét ruszkik, leatomozták Hirosimát és Nagaszakit! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Oroszország a hazád? Az kizárt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
cinikus

Nagyon jó osszefoglaló.:) Nekem már nincs kedvem reagálni a hulyeségeire.

<i>Oroszország a hazád? Az kizárt. </i>
Nekem errol Abramovics egyik régebbi nyilatkozata jutott eszembe: " Elsosorban zsido vagyok és csak utána vagyok orosz"
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Putyin nem mond hülyeséget. Mikor közrádióban Fábri Sándor azzal viccelődik,hogy londoni pihenése alatt 3. nap találkozott őshonos angollal ott már gáz van ! de nem fosszilis fajtából.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
Nagyon jó osszefoglaló.:) Nekem már nincs kedvem reagálni a hulyeségeire.
Köszi. Néha muszáj reagálni, mert ha nem tesszük, még valami erre járó naiv olvasó azt találja hinni, hogy igaza van, holott úgy hazudik, mint egy magyar politikus. :D

<i>Oroszország a hazád? Az kizárt. </i>
Nekem errol Abramovics egyik régebbi nyilatkozata jutott eszembe: " Elsosorban zsido vagyok és csak utána vagyok orosz"
Érdekes, hogy pont egy Abramovics-idézet ugrott be... ;) :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Érdekes összevetni a Romai egyház és a ortodox egyház jelenét. Egyik vallásosabb tudós barátom katolikus létére amikor teheti megy az ortodox testvérekhez. Mind azt azért, mert az mondja bajba van a nyugati kereszténység.
Mivel nyugati hívók egyre anyagiasabbak
Míg az ortodoxok hívók sokkal kevésbé számít az anyagi lét.
Nyugat vs kelet ilyen téren: nyugaton az egyház szimbolikus vissza szoruló, ezzel szemben keleten erős és jó szerivel bizonyos területek törvények kapcsán kikérik a véleményüket a törvény alkotók. lásd abortusz és társai.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ez elképesztő, ennyi marhaságot már rég olvastam, pláne ilyen szépen összeszedve egy csokorba. Őszintén gratulálok hozzá.
Azt nem tudom még eldönteni, hogy a koma natúrban így született vagy képzi magát (esetleg bértollnok).
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Mivel nyugati hívók egyre anyagiasabbak
Míg az ortodoxok hívók sokkal kevésbé számít az anyagi lét.

http://www.nytimes.com/2012/04/06/world/europe/in-russia-a-watch-vanishes-up-orthodox-leaders-sleeve.html?pagewanted=all&_r=0
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Társadalmakkal kapcsolatban beszédes
-miben hisznek az azt alkotó emberek
-hogyan látják a múltjukat
-mit tartanak fontosba az életben
-közösségi tudatuk milyen szintű(mélységű)
-egyént vagy és a közösség gyarapodását tartják e előbbre
- gondolkoznak olyan dolgok megvalósításában ami ő életükben áldozattal jár, viszont annak gyümölcsét következő nemzedékek élvezhetik
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Monte ha már vagy téma kapcsán egy gondolataidat megoszthatnád.
Te hogyan látod orosz sakk lépéseket a nagy sakk táblán?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Nekerdez!

Minden nap olvasom a cikkeket meg a hsz-ek egy jó részét - persze csak amennyire az időm engedi. Később (még ma) írok pár sort a kedvenc topicomban a témáról, kis türelmet kérek.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 026
113
Half-off
Ha lehet kérnem egy Abramovics idézet alapján ne általánosítsunk.
Köszönöm...
Egy ujjamon meg tudom számolni, hány valakire gondoltam közben. Rá ne kérdezz! ;) :D Egyébként igazad van, ne haragudj.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
cinikus

"Oroszország a hazád? Az kizárt."

Nem hiryué Oroszország, hanem akitől az általa bemásolt idézet származik. :)

sulyid

"Ha lehet kérnem egy Abramovics idézet alapján ne általánosítsunk."

Ebben igazad van. De mintha te is írtál volna már hasonlót, itt a fórumon...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ha a korábbi russzofób agitpropnak egyéb haszna nem is volt, csak annyi, hogy akkor beszéljünk komolyabban Oroszországról, már megérte. Mivel Oroszországra fókuszálva írok, így maradok ebben a topicban, itt szerintem jobb helyen lesz.

OFF:Nem hinném, hogy itt sokan egy Abramovics alapján általánosítanak, mert ez nemcsak igazságtalan, de hazug dolog is lenne, de erről a témáról többet majd egyszer a másik topicban.

Nem OFF: Hogy elég széles-e az olvasott sajtóspektrum ahhoz, hogy reálisan véleményt formáljak/formáljunk, azt sem megítélni, sem megígérni nem tudom, a lehetőségeim nekem is erősen korlátozottak. Egyébként is annyi hír- és magyarázatözön ömlik naponta minden oldalról, hogy szerintem nincs ember, aki ezt real-time-ban képes lekövetni, elemezni és átlátni. Nem is biztos, hogy ennek értelme lenne, egy ponton túl mindenkit a saját józan esze kellene, hogy vezéreljen – ami persze nem zárja ki azt, hogy közben a saját elmebajunk mentorai is legyünk. (Régóta irigylem ezt a mondást, most legalább van lehetőségem legálisan plagizálni! ;D)

Oroszország lépései egyértelműen erősebb pozícióba emelték Moszkvát a világpolitika színpadán ahhoz képest, ahol Jelcin leköszönése idején volt. A helyzet az, hogy ennek első konkrét jele a 2008-as grúz háború volt, ahol a grúzok veszítettek. Lehet fanyalogni azon, hogy mennyire volt béna az orosz hadsereg vagy mennyire nem, ez csak nézőpont kérdése. Sokkal fontosabb az, hogy mennyire voltak bénák Szakasvili támogatói, élükön a Bush vezette USA-val. Erre azért hívnám fel a figyelmet, mivel a geopolitikában sosem történik egy hatalom megerősödése önmagában – ez mindig együtt jár más hatalmak gyengülésével, amit szép kifejezéssel nevezhetünk akár relatív pozíció változásnak is.

Moszkva 1991-ben lebontotta a Szovjetuniót egyetlen nap alatt – egyetlen nap alatt az USA vált a világ egyetlen hivatalos szuperhatalmává és a hidegháború győztesévé. Moszkva segítségével, sőt, együttműködésével. A gyors megegyezés és relatíve gyors szovjet visszavonulás Európában sok kérdőjelet hagyott maga után.
A SZU lebontása elhozta Németország újraegyesítését is és … Kína új pozícióba kerülését. A SZU lebontása az amerikai-kínai stratégiai szövetség lebontásának a kezdete is volt, mivel okafogyottá vált az addigi pozíció fenntartása. Amíg nyugati irányba némi pénz és aranytartalék vándorolt ki, aki keletről igyekeztek némi tőkét pumpálni az egykori riválisba, például fegyverekért és katonai fejlesztésekért cserébe. A kifelé szivattyúzott pénzek megteremtették az űrt ahhoz, hogy a másik irányba – pénzért cserébe természetesen – nyersanyagot és fejlett fegyverzetet pumpáljanak.

Oroszország nem bízhat Kínában és még kevésbé az USA-ban, így a fő játék a részükről abba az irányba tolódik, hogy az USA és Kína minél több területen kerüljenek egymással szembe. A japán-orosz közeledés pedig egyértelmű jele annak, hogy Moszkva Japánt is igyekszik kicsit közelebb vonni magához, éppen csak annyira, hogy ez még ne fájjon se az USA-nak, se Kínának. (Ebbe most jobban nem mennék bele, mivel az ifjú észak-koreai vezető első lépései alapvetően jelzik, hogy változóban a helyzet a Távol-Keleten. Hogy egészen pontosan ez hova fog vezetni, még nem látni tisztán, de az tény: ezt a komát célszerű lesz komolyan vennie mindenkinek.)

Oroszország drasztikusan lecsökkentette a hadrendben tartott tízezres harckocsi állományát, ami egyértelműen utal arra, hogy nagy szárazföldi támadó manőverben alapvetően nem gondolkodik az orosz katonai stratégia – értsd: Európa és Kína megnyugodhat.
Ugyanakkor – az USA-t is megelőzve – fejlesztette a hadászati nukleáris csapásmérő erőit. Értsd: Mindenki nyugodt lehet, de csak addig amíg Moszkvát kihagyják a balhéból. Ha viszont belekeverik, akkor relatíve hamar sokkal keményebb balhét csinál belőle. (Nyilván nem grúz léptékű ellenfélre gondolok.)
Moszkvát nem csak úgy lehet kihagyni a balhéból, ha nem támadják meg, hanem úgy is, hogy nem hozzák katonai lépéskényszerbe. Ez azért fontos, mert aki Oroszországot egy nagy háborúba akarja ugratni, az gyakorlatilag a világot akarja egy atomháborúba sodorni.
Ez a katonai képesség pedig időt ad arra, hogy a hagyományos fegyveres erejét átalakítsa és korszerűsítse – folyamatosan igazodva a világ többi jelentős katonai erejéhez. (A putyini politika hatékonysága nem vitatható morális alapokon - a hatékonyság konkrétan mérhető.)

Ukrajna ügye gyászosan leszerepelt a nyugati támogatás és elvárások szempontjából, ami viszonylag rövid idő alatt a második – azonnali globális hatással járó - stratégiai kudarc. Ha valakinek nem világos, hogy miért, akkor mondom: Szíria után secperc alatt szinte már Iránnal „bratyiznak”, Ukrajna után pedig rendkívül kellemetlen volvográdi robbantások történtek – a média pedig számtalan helyen azonnal elővette a szaúdiak állítólagos fenyegetőzéseit Szocsival kapcsolatban. (Rijád pozíciója regionálisan megrendülni látszik, hosszabb távon személy szerint nem jósolnék túl fényes jövőt Arábiának. Csili-vili városok, high-tech haditechnika – és ötmillió alanyi jogú léhűtő. Nem hiszem, hogy Szaúd-Arábia egymaga megállná a helyét egy komolyabb háborúban például Irán ellen, szupi technika ide vagy oda. Ráadásul az amerikai belpolitikában is mostanában fel-felmerül Szaúd-Arábia felelősség egy sor dologban és nem annyira pozitív előjellel.)

A nyugati politikusok egy része lemondta a szocsi olimpián a részvételt: nyilván azok, akik kiestek a nagy szíriai és/vagy a nagy ukrajnai bizniszből. Akárhonnan is nézem, ez nem Putyin gyengeségére utal.

Végezetül Nekérdez rövid kérdésére egy rövid válasz: Putyin és Oroszországa nagyformátumú játékos, aki/ami rendelkezik a győztes játszmákhoz mindennel. Hogy ez hogyan, milyen szinten és mennyire realizálódik majd? Meglátjuk.
 

sulyid

Member
2010. április 19.
173
0
16
OFF

wolfram

Nekem fontos a zsidó identításom is, viszont ha bárki idegen megkérdezi hogy hova tartozom simán rávágom hogy Magyarországhoz mivel itt nőttem fel, magyarul beszélek, magyarul gondolkodom, attól függetlenül hogy más a vallásom. Az hogy van egy izraeli zászló a falamon még nem értek egyet az izraeli politikával és az a zászló azért van kint hogy emlékeztessen erre az oldalamra is, mivel a magyar oldalamra soha nem kell emlékeztetni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
sulyid

Valami olyasmi rémlik, hogy azt mondtad, egy hipotetikus Izrael vs. Magyarország meccs esetén te Izrael mellé állnál. Ha rosszul emlékszek, akkor elnézésedet kérem, jelenleg "nem vagyok a szellemi képességeimnek teljesen birtokában". :DD
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
csak, hogy ne legyen minden olyan véresen komoly.
felkészülés Szocsira! :D

831983413.gif