[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Igen, utána értelmeztem újra, amit leírtál, így már lehetséges a két típus használata, viszont nem igazán látom a gyakorlati hasznát.

Ha igaz, rendszeresítették, talán a meglévő BM-27 potenciálját tágítják ki. A korszerűsített BM-21 (50 km hatótáv) rendszeresítette után nem igazán látták egyesek a BM-27 alkalmazási lehetőségét. Így a meglévő indítók még alkalmazhatók, a készleten lévő nagy mennyiségű rakétákkal együtt. A BM-30 rakétái (pld. UAV indítás) jelentős képességnövekedést eredményez.
De ez csak az én elgondolásom.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 402
63 410
113
Sztálinra visszatérve, be kell lássam, a történelmet a legkönyebb utólag elemezni és a legkényelmesebb arról vitatkozni. Nem felmentve a bűnei alól, azért be kell látni, a lényeg ott van, hogy 1941-ben bizony a szovjeteket fizikailag támadták meg, nem csak ideológiailag. A jelenkori kollektív tudatot hetven éve a hidegháborúk virtuális szembenállása, az ideológiai síkon viselt harc befolyásolja, melyet csak alkalmanként és földrajzilag eléggé elszórva "szinesített" egy-két valódi helyi háború. Sztálin második világháborújában igazi ellenség jelentette a külső nyomást, Moszkvát tényleg meg akarták semmisíteni, igy a Hitler képezte démon ellen egy saját démon kellett. Nem beszélve a már általatok is említett óriási technológia beli különbségekről. Ezért (is) zajlik mostanság egy sajátos rehabilitáció, mely a hruscsovi fordulat, mint történelmi szűrő megtartása mellett revideálja a 41-45 közötti Sztálin képet. Amitől viszont sokan tartanak, az az, hogy könnyen kiterjedhet ez a szemléletváltás a háború előtti és utáni időszakra is...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 817
47 164
113
Sztálinra visszatérve, be kell lássam, a történelmet a legkönyebb utólag elemezni és a legkényelmesebb arról vitatkozni. Nem felmentve a bűnei alól, azért be kell látni, a lényeg ott van, hogy 1941-ben bizony a szovjeteket fizikailag támadták meg, nem csak ideológiailag. A jelenkori kollektív tudatot hetven éve a hidegháborúk virtuális szembenállása, az ideológiai síkon viselt harc befolyásolja, melyet csak alkalmanként és földrajzilag eléggé elszórva "szinesített" egy-két valódi helyi háború. Sztálin második világháborújában igazi ellenség jelentette a külső nyomást, Moszkvát tényleg meg akarták semmisíteni, igy a Hitler képezte démon ellen egy saját démon kellett. Nem beszélve a már általatok is említett óriási technológia beli különbségekről. Ezért (is) zajlik mostanság egy sajátos rehabilitáció, mely a hruscsovi fordulat, mint történelmi szűrő megtartása mellett revideálja a 41-45 közötti Sztálin képet. Amitől viszont sokan tartanak, az az, hogy könnyen kiterjedhet ez a szemléletváltás a háború előtti és utáni időszakra is...
Teljesen egyet értek veled. A helyzetet én úgy látom, hogy egy hatalommániás, paranoiás, szadista megalomán beteg állat volt. De ha Ő nincs, szerintem elbuknak a Keleti fronton, és akkor simán lehet, hogy TELJESEN más a világ képe ma... Kellett egy ilyen ember a győzelemhez, mert nekik nem volt világmegváltó iparuk mint az USA-nak, sem kidolgozott Blitzkrieg-jük, felfuttatott hadiiparuk és porosz katonai kiképzést kapott elit katonai vezetésük '41 ben, csak ez a szadista állat a háttérben, aki amúgy a legnagyobb meglepetést okozta a németeknek, hogy csak jönnek csak jönnek egymás hulláján is keresztülgázolva a SZU katonák, soha véget nem érő sorokban.

NA ez NEKI volt köszönhető...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Igazad van, de Sztálin tébolya, paranoiája, embergyűlölete abszolút szükségtelen rossz volt, ellenben netto óriási károkat okozott az orosz társadalomnak. Rengeteg tehetséges, értelmes emberük pusztult el kizárólag miatta, illetve az általa felfuttatott rendszer miatt. Lásd egyik kegyeltje, Liszenko pusztítása a szovjet-orosz tudományos életben. Az 1937-es pusztítás a szovjet Vörös Hadsereg vezérkarában. Ezekre semmi szükség nem volt. Itt van Putyin, aki lényegében hasonló szerepet tölt be, kvázi analógiának tekinthető szerepe van a 91 utáni szovjet, majd 1998-2000 utáni orosz összeomlást követő gyors ütemű felzárkóztatásban.
Tény, hogy ez sem az a bizonyos nyugati demokrácia, de pont Putyin sikere a bizonyítéka annak, hogy az oroszoknál - ahogy te is megállapítottad - nem is arra van szükség.
De arra az elmebeteg terrorra se, amit Sztálin képviselt.

Na várjál, de Putyin még nem bizonyított világháborúban! Egyelőre hagyja a népét szenvedni Donyeckben és Luganszkban.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ha már ilyen okos vagy gondoltam utána nézek...
1492-ben III: Iván alapította Ivangorod és építettet várát.Amit 1600-ban a Svédek foglaltak el (észt ország mint olyan még sehol) majd 1700-ban Nagy Péter újítja és erősíti meg.
1919-ig tehát a ZS-bolsevik teljes hatalomátvételig orosz föld.Amikor is minő véletlen egy időben Trianonnal megkapják a sosem létező észtek hála ugyan azoknak akik elárulták fél Magyarországot.Majd kézen fogva a nácikkal igyekeztek annyi oroszt megölni amennyit csak lehet,hogy igazuk is legyen (Vajdaság,Székelyföld efektus)
De persze rohadt oroszok...
Na ennyit a történelemről.
Az őskor óta észtek élnek ott. Mindenki más hódító, vagy jövevény.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kellett egy ilyen ember a győzelemhez, mert nekik nem volt világmegváltó iparuk mint az USA-nak

Történetesen volt és még a gyárak elköltöztetésével is rekord mennyiségű hadi felszerelést tudtak gyártani

sem kidolgozott Blitzkrieg-jük,

De volt. Sőt Gudeiran és a többi sztár tábornok tőlük tanulta a szakmát.
 
  • Tetszik
Reactions: neptun892

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az őskor óta észtek élnek ott. Mindenki más hódító, vagy jövevény.
Hát ez mondjuk barokk túlzás.
Mondjuk úgy hogy az ókor első ismert forrásai alapján, amelyet egy terület megnevezésére használtak.
Ez azonban soha nem jelenti azt, hogy az illető népcsoportok "észt nemzetként" aposztofálta magát.
Ez mindenhol a világon így volt, nálunk is, több évszázad kellett a néptudat majd a nemzettudat kialakulásához.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Jé, kivételesen egy valóságos orosz helynév! Nem gondoltam volna, a többi balti helynév alapján tippeltem, hogy ez is valami szki-fi névadás volt.
Ahhoz képest hogy csak tippeltél, túl bátran és öntudatosan adtad elő a tudatlanságodat!! Máskor is ilyen precíz és pontos vagy mások kioktatásában?!! Vagy csak bátor....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ahhoz képest hogy csak tippeltél, túl bátran és öntudatosan adtad elő a tudatlanságodat!! Máskor is ilyen precíz és pontos vagy mások kioktatásában?!! Vagy csak bátor....

Az orosz helynév a Baltikumban, körülbelül olyan, mint az ősi román Erdélyben. Eleve nem is gondoltam volna, hogy akárcsak egy is létezik!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az orosz helynév a Baltikumban, körülbelül olyan, mint az ősi román Erdélyben. Eleve nem is gondoltam volna, hogy akárcsak egy is létezik!
Te úgy GONDOLTAD, aztán ennek alapján vélt igazad téves tudatában úgy kioktattál itt mindenkit mint egy történelemprofesszor a hülye diákot. Aztán kiderült hogy te voltál a tudatlan diák, nem is tudtad azt amiről beszéltél. Szóval kicsit óvatosabban arról a túl magas paci hátáról szerintem.... :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az orosz helynév a Baltikumban, körülbelül olyan, mint az ősi román Erdélyben. Eleve nem is gondoltam volna, hogy akárcsak egy is létezik!
már csak az a kérdés mettől meddig terjed a Baltikum,Románia mint tudjuk (szerintük) a Tiszáig csak,hogy a példánál maradjunk...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 350
11 298
113
Biztos lehetsz benne. Egy ilyen pali nélkül, kb. lementek volna kavicsért 42-re... Lehet úgy is csinálni ám, ahogy a benelux államok, meg a Franciák csinálták. Kicsit tiltakoztak, a Franciák még próbálkoztak is, de mondjuk nagyon azért nem. Cserébe megmaradt Párizs, viszonylag egyben, meg nem is halt meg minden 3-ik katonakorú Francia férfi... Szóval azért a II.vh-alatt óvatosan Sztálinnal, oda kellett egy ilyen vezető ahhoz, hogy ne a Németek szálljanak partra, hanem a szövetségesek... Ettől függetlenül, természetesen egy őrült volt, csak mint minden, ez sem olyan egyszerű...

Ha nem a III. Birodalom indul meg, akkor kicsivel később a Szovjetek.

Utánagondoltam, szerintem Churchill kevés lett volna oda. Vagy békét köt, vagy pont azért, mert Ő nem volt olyan mestere a TERROR-nak, megpuccsolják belülről, mivel Sztálinnal ellentétben tőle nem félnek, és rákényszerítik hogy kössön békét... Az a kétes luxus, hogy írthatta a népét, az nem véletlen volt ám, Sztálin mindenkit és minden szinten rettegésben tartott. Mindenki gyűlölte, de attól még jobban féltek tőle. Pont ezért volt az, hogy ha kellett, a tisztek inkább kardrohamot is vezettek, páncélos erőkkel szemben, ami biztos halál nyilván, mert TUDTÁK, ha a megsértik Sztálin 227-es(Not one step back!) parancsát, az SOKKAL ROSSZABB lesz, mint a sima harc közbeni halál... Churchillnél lehet hogy egyszerűen csak széthullott volna mindhárom front, darabjaira...

Erősen fontolgatták, hogy feladják, az angliai csata alatt, amúgy.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 882
56 683
113
Ha nem a III. Birodalom indul meg, akkor kicsivel később a Szovjetek.

Erősen fontolgatták, hogy feladják, az angliai csata alatt, amúgy.[/QUOTE
Ez szerintem nem igaz. Söt, soha nem adtàk volna meg magukat, harcoltak volna, akàr a Highlands-ban is. És ez elsösorban Churchill èrdeme, mert a fönemesség közt valòban voltak, akiknek Adolf szimpatikus volt.
Olvasd el Churchill beszédét Dunkerk utàn.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 350
11 298
113

Arra a Dunkerquere gondolsz, ahol Guderian csak Hitler személyes utasítása és jóindulata miatt maradt lő távon kívül és nem mészárolta le a beszorult ellenséget? Jól meghálálták.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 817
47 164
113
Ha nem a III. Birodalom indul meg, akkor kicsivel később a Szovjetek.



Erősen fontolgatták, hogy feladják, az angliai csata alatt, amúgy.
Napok kérdése volt állítólag, és a RAF összeomlott volna, én is úgy tudom, igen.

A SZU meg nem volt kész még a WM el háborúzni, és ezt Sztálin is tudta, pont azért próbált minden lehetőséget megragadni az időhúzásra. Nem támadtak volna ők még esélyesen 1-2 évig, az fix, kielemezték a Finn háborút, és belátták hogy át kell nézni sokmindent...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Te úgy GONDOLTAD, aztán ennek alapján vélt igazad téves tudatában úgy kioktattál itt mindenkit mint egy történelemprofesszor a hülye diákot. Aztán kiderült hogy te voltál a tudatlan diák, nem is tudtad azt amiről beszéltél. Szóval kicsit óvatosabban arról a túl magas paci hátáról szerintem.... :)

Hát először is, igazam volt. Nagy véletlenül belefutottam talán az egyetlen régi orosz helynévbe a Baltikumban! Ha van "kivétel erősíti a szabályt" példa, akkor ez a klasszikus eset gyémánt fokozata.