[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Kajak? A németek végül akkor miért állították le dolgot? Nem volt megfelelő kémhálózatuk?
Mert kilátástalannak látszott azért. Nyilván HA tudják, hogy még 1 hétig kell kb. fenntartani a nyomást és/vagy intenzíven a reptereket támadni, a polgári célpontok - pl. London helyett, akkor tolják tovább. DE a Luftwaffe is kimerült, sokat vesztettek...
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Kajak? A németek végül akkor miért állították le dolgot? Nem volt megfelelő kémhálózatuk?
A RAF par napra volt a teljes osszeomlastol, amikor a nemetek (veletlenul) lebombaztak egy eltevedt geppel London kulvarosat. Erre a britek azonnal a nemet varosokat kezdtek bombazni, amire Hitler beragott es o is parancsot adott a varosok bombazasara. (A yt-on valahol fenn van ez a beszede is.) Igy nyertek idot a brit repterek es a gyarak...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 154
26 852
113
És te szándékosan nem ismered el a tévedésedet, sőt, éppen csak kitüntetésért nem állsz sorba érte. Ha annyit mondasz, hogy "bocs tévedtem, ezt elkúrtam", akkor annyi, téma lezárva. De te csak erősítgeted azt, ami nem igaz.

Na amit most írtál az a hazugság.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
. Nem oroszok építették azt az erődöt, nem orosz föld terül el körülötte, maga az Ivangorod is olyan sci-fi név, mint a Sturovó!
Ezt te írtad. Aztán mikor kiderült hogy III. Iván orosz cár építtette, aztán svéd uralom után megint orosz a tulaj, akkor meg kijelentetted, hogy akkor is neked van igazad, mert ha esetleg mégsem, akkor a kivétel erősíti a szabályt. Nem azt hogy "bocs, rosszul tudtam", hanem hogy "akkor is én vagyok a király"!!
Részemről ennyi, adásnak vége....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 154
26 852
113
Ezt te írtad. Aztán mikor kiderült hogy III. Iván orosz cár építtette, aztán svéd uralom után megint orosz a tulaj, akkor meg kijelentetted, hogy akkor is neked van igazad, mert ha esetleg mégsem, akkor a kivétel erősíti a szabályt. Nem azt hogy "bocs, rosszul tudtam", hanem hogy "akkor is én vagyok a király"!!
Részemről ennyi, adásnak vége....

Ne kavarjál! Arról volt szó, hogy el szoktam e ismerni a tévedéseimet és bizony el, ahogy feljebb is tettem. Az hogy ezután mások olyasmit is meg akarnak kérdőjelezni, ami evidencia az más kérdés. Az feltételezésem alapja helyes volt, nincsenek ősi orosz helynevek a partvidéken (Baltikum) ezt az egyet leszámítva legjobb tudomásom szerint. Mi több, a mai orosz helynevek szinte mind szki-fi nevek, amiket a második világháború után kreáltak.

Istenem, volt egy furcsa kivétel. Tévedtem, amikor azt hittem, hogy ilyen sincs, de ettől függetlenül ott az orosz annyira őshonos, mint a néger svájcban.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 154
26 852
113
Ezt te írtad. Aztán mikor kiderült hogy III. Iván orosz cár építtette, aztán svéd uralom után megint orosz a tulaj, akkor meg kijelentetted, hogy akkor is neked van igazad, mert ha esetleg mégsem, akkor a kivétel erősíti a szabályt. Nem azt hogy "bocs, rosszul tudtam", hanem hogy "akkor is én vagyok a király"!!
Részemről ennyi, adásnak vége....

Te se hazudj. Feljebb olvasható mit jelentettek mi ezzel kapcsolatban!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Először jött a Rettegett Iván. Egy idióta barom volt. Az országa lakosságának nagy részét kiirtotta, de közben egy porbafingó fejedelemségből létrehozta Oroszországot.
Aztán jött Nagy Péter. Egy szadista barom. Kb a lakosság 10%-át kinyirta, de létrehozta az Orosz Birodalmat.
Sztálin is egy elmebeteg volt, kiirtotta a lakosság10-20%-át. De létrehozta a 2vh utáni szuperhatalom Szu.t
Úgy látszik náluk ez a fejlődés útja.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A Szu meg akarta támadni Német ot.
A mai tudásunk alapján hihető.
De mit lehetett tudni 1941ben?
Porosz Francia háború. Úgy kenték el a franciákat mint a taknyot.
1Vh. A Francia és a Brit gyarmatbirodalom Oroszoval és az USAval nem tudták katonailag legyőzni a német hadsereget. Gazdaságilag roppantak meg.
2Vh. A Francia és Brit hadsereg lassítani sem tudta őket Dunkerkig. Franciao gyarmat, angolok farokbehúzva nyüszítenek vissza a szigetükre.
Orosz hdsg. Csuzimai megalázó vereség.
1Vh több millió halott nem túl fickós teljesítmény. Finnországi megalázó győzelem.

Az orosz hdsg max arra volt reálisan képes, hogy felvonulás közben szétszórja a tamadasra készülődő német hdsget.
Nem arra, hogy elfoglalja es az ezer éves bolsi birodalom részévé tegye Németországot.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 470
17 887
113
A Szu meg akarta támadni Német ot.
A mai tudásunk alapján hihető.
De mit lehetett tudni 1941ben?
Porosz Francia háború. Úgy kenték el a franciákat mint a taknyot.
1Vh. A Francia és a Brit gyarmatbirodalom Oroszoval és az USAval nem tudták katonailag legyőzni a német hadsereget. Gazdaságilag roppantak meg.
2Vh. A Francia és Brit hadsereg lassítani sem tudta őket Dunkerkig. Franciao gyarmat, angolok farokbehúzva nyüszítenek vissza a szigetükre.
Orosz hdsg. Csuzimai megalázó vereség.
1Vh több millió halott nem túl fickós teljesítmény. Finnországi megalázó győzelem.

Az orosz hdsg max arra volt reálisan képes, hogy felvonulás közben szétszórja a tamadasra készülődő német hdsget.
Nem arra, hogy elfoglalja es az ezer éves bolsi birodalom részévé tegye Németországot.

Ehhez képest mégis ők győztek és nem a németek. Az már teljesen részlet kérdés, hogy hogyan. A wermacht nagyon ütőképes és komoly haderő volt, de ahhoz kevés nem volt elég, hogy a szövetségeseket legyőzze. Márpedig egy háborúban csak az számít, hogy a végén ki győz. Minden más részletkérdés.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 682
55 471
113
A diktàtorok könyörtelen beavatkozàsa a katonai döntésekbe mindkèt oldalon hozott pozitivnak nevezhető eredményeket. Sztàlint màr megbeszèltètek. A nemet tv-ben làttam egy dokumentàciót nem reg a moszkvai csatàról. Azt mondtàk ( és én ezt eddig igy nem hallottam...), hogy a moszkvai krizist 1941 végén csak Hitler azon parancsa miatt élték tul a németek, hogy egy m2 területet nem lehet feladni. Szerintük ezen parancs nélkül az oroszok messze visszavetették volna németeket és a keleti központi front akàr össze is omolhatott volna, ami veszélyeztette volna az északi és déli frontot is.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Ehhez képest mégis ők győztek és nem a németek. Az már teljesen részlet kérdés, hogy hogyan. A wermacht nagyon ütőképes és komoly haderő volt, de ahhoz kevés nem volt elég, hogy a szövetségeseket legyőzze. Márpedig egy háborúban csak az számít, hogy a végén ki győz. Minden más részletkérdés.
Amit írtam az arról szól, hogy sokan azt gondolják, ha Dolfi nem támad a ruszkik támadtak volna nemsokára. Tehát ez amolyan német honvédő háborúnak indult.
Igen, az oroszoknak voltak terveik a támadásra, de egészen más célok voltak elérhetőek a számukra.
Az amcsi támogatással a német támadás előtt nem számolhattak. Anélkül meg főleg az elején kevesek lettek volna.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A diktàtorok könyörtelen beavatkozàsa a katonai döntésekbe mindkèt oldalon hozott pozitivnak nevezhető eredményeket. Sztàlint màr megbeszèltètek. A nemet tv-ben làttam egy dokumentàciót nem reg a moszkvai csatàról. Azt mondtàk ( és én ezt eddig igy nem hallottam...), hogy a moszkvai krizist 1941 végén csak Hitler azon parancsa miatt élték tul a németek, hogy egy m2 területet nem lehet feladni. Szerintük ezen parancs nélkül az oroszok messze visszavetették volna németeket és a keleti központi front akàr össze is omolhatott volna, ami veszélyeztette volna az északi és déli frontot is.
De ha előtte nem pofázik bele a tábornokok dolgába, nem lett volna moszkvai krízis.
A németek katonai fölénye nagyrészt a most feladat orientált vezetési módnak nevezett módszerükön alapult az ellenfeleik parancsorientált vezetési módjával szemben.
Ez a parancsnoki lánc minden tagjának a szaktudásán és döntési szabadságán alapul.
Csak a főnöknek nem kéne beledumálnia.