[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Húúúúúúú! Ezt a hírt láttátok már?

Russian Armed Forces Ordered to Increase Manpower to 1.9 Mln Personnel in July
https://sputniknews.com/military/201703291052066946-russia-armed-forces-manpower/

"from January 1, 2017, numbering 1,897,694 units, including 1,013,628 servicemen;
from July 1, 2017, numbering 1,903,051 units, including 1,013,628 servicemen,"
the decree reads."

Putin beefs up number of troops in military to nearly 2 mln
http://tass.com/defense/938154

"From July 1, 2017, the Armed Forces personnel will increase to 1.903 million, with the number of service members remaining unchanged at 1.013 million."
Ebben mi olyan nagy szám, hogy kb. 5000 fővel emelkedik a létszám az Orosz fegyveres erőkben?
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ha minden igaz akkor csökkenni fognak a védelmi kiadások kb 7%-kal.
A janes 25%-ot írt, de egy másik, a számomra valóságosabb 7%ot
http://www.janes.com/article/68766/russia-announces-deepest-defence-budget-cuts-since-1990s
http://nationalinterest.org/blog/th...t-cut-its-defense-budget-by-whopping-25-19831
Ahogy nyugaton azt is megmondták, hogy mostanra összeszakad az orosz gazdaság, a nép meg elűzi Putyint, annyira veszem komolyan ezt a kisebb lesz a védelmi kiadás dolgot náluk. Mindenki fegyverkezik...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ahogy nyugaton azt is megmondták, hogy mostanra összeszakad az orosz gazdaság, a nép meg elűzi Putyint, annyira veszem komolyan ezt a kisebb lesz a védelmi kiadás dolgot náluk. Mindenki fegyverkezik...
Lehet, hogy sok nyugati politikus eltúlozza a szankciók hatásait (főleg a nyilatkozataikban), de kétlem, hogy ne lennének komoly hatásai a gazdaságukra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Lehet, hogy sok nyugati politikus eltúlozza a szankciók hatásait (főleg a nyilatkozataikban), de kétlem, hogy ne lennének komoly hatásai a gazdaságukra.
Volt, vitán felül, s a belpolitikájukra is. Átmenetileg meghúzták a nadrágszíjat, majd egyre inkább úgy látszik, hogy amiből eddig behozatalra szorultak, abból saját lábra álltak, és a nép meg még inkább beállt Putyin mögé. Közben meg aki szankciózik, legalább annyira megszívta. Nem látom a "well done" életérzést innen, Európából, Magyarországról nézve... Konkrétan megszopattuk saját magunkat... Már megint...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Volt, vitán felül, s a belpolitikájukra is. Átmenetileg meghúzták a nadrágszíjat, majd egyre inkább úgy látszik, hogy amiből eddig behozatalra szorultak, abból saját lábra álltak, és a nép meg még inkább beállt Putyin mögé. Közben meg aki szankciózik, legalább annyira megszívta. Nem látom a "well done" életérzést innen, Európából, Magyarországról nézve... Konkrétan megszopattuk saját magunkat... Már megint...
Miközben "nagy barátunk" az USA hajtóműveket szállít az orosz repülőgépiparnak, és űrhajózási hordozórakéta-hajtóműveket vásárolnak Moszkvától - mert nekik mindkettő fontos?!! Hogy nekünk mi lenne a fontos az nem számít, így mi meg szankciózzuk meg az oroszokat és viseljük el az ellen-szankciókat, mert nekünk az eredmény/következmény úgysem fontos?!! Köszönjük "jóbarátok"!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Miközben "nagy barátunk" az USA hajtóműveket szállít az orosz repülőgépiparnak, és űrhajózási hordozórakéta-hajtóműveket vásárolnak Moszkvától - mert nekik mindkettő fontos?!! Hogy nekünk mi lenne a fontos az nem számít, így mi meg szankciózzuk meg az oroszokat és viseljük el az ellen-szankciókat, mert nekünk az eredmény/következmény úgysem fontos?!! Köszönjük "jóbarátok"!!
Nyilván a teljes képet nézve erről van szó, természetesen. Azonnal hozzá kell tennem, hogy nem csak az USA hunyó ebben a mutatványban, mert a Németek legalább akkora képmutató senkiházik, ami fáj kelet-közép Eu-nak, így nekünk is, azt erőltetik, a magyar alma nem mehet az Oroszokhoz, de a mercit azért viszik, s ami a legnagyobb arcul köpés volt szerintem, az a Déli-Áramlat lelövésének kijárása volt, mondván hogy az csúnya elnyomó Orosz gázt hozna hozzánk, és nem demokratikus, majd azzal a lendülettel ledumálták helyette a nekik érdekükben álló Északi Áramlat bővítést. Gyomorforgató. Gyarmat vagyunk most is, csak másképp, de attól még gyarmat...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ebben mi olyan nagy szám, hogy kb. 5000 fővel emelkedik a létszám az Orosz fegyveres erőkben?

Hát az, hogy eddig az orosz hadsereg létszáma 700-800 ezer fő körül volt + 2-2.5 millió tartalékos.
Ezt emelték fel a rendelettel 1013 ezer főre az idén.

Ebből két kérdés következik:

1. kérdés:
azt láttam én is, hogy tavalyhoz képest csak kb. 5000 fővel emelkedik a létszám, na de mikor emelkedett meg 700-800 ezer főről 1 millió főre?

2. kérdés:
a cikkek 1.9 millió főt írnak. Ha a szolgálatban álló katonák létszáma 1 millió fő, akkor mi a fennmaradó 900 fő? Tartalékos? Az nem lehet, hiszen már eddig is 2-2.5 millió fő tartalékosa volt az orosz hadseregnek. Tehát akkor ez 1.9 millió fő + 2-2.5 millió fő tartalékos. Akkor a 900 ezer fő a 1.9-ből micsoda? Műszakiak, logisztikusok, irodisták?
Továbbá, akármi is a 900 ezer fő az 1.9 millióból, azért 1.9 millió mégiscsak nem ugyanaz, mint a wikipediában sokáig szereplő 700-800 ezer fő.

Nos ezért a meglepetés.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Hát az, hogy eddig az orosz hadsereg létszáma 700-800 ezer fő körül volt + 2-2.5 millió tartalékos.
Ezt emelték fel a rendelettel 1013 ezer főre az idén.

Ebből két kérdés következik:

1. kérdés:
azt láttam én is, hogy tavalyhoz képest csak kb. 5000 fővel emelkedik a létszám, na de mikor emelkedett meg 700-800 ezer főről 1 millió főre?

2. kérdés:
a cikkek 1.9 millió főt írnak. Ha a szolgálatban álló katonák létszáma 1 millió fő, akkor mi a fennmaradó 900 fő? Tartalékos? Az nem lehet, hiszen már eddig is 2-2.5 millió fő tartalékosa volt az orosz hadseregnek. Tehát akkor ez 1.9 millió fő + 2-2.5 millió fő tartalékos. Akkor a 900 ezer fő a 1.9-ből micsoda? Műszakiak, logisztikusok, irodisták?
Továbbá, akármi is a 900 ezer fő az 1.9 millióból, azért 1.9 millió mégiscsak nem ugyanaz, mint a wikipediában sokáig szereplő 700-800 ezer fő.

Nos ezért a meglepetés.
Hivatásos - sorköteles együtt lesz kb. 1.9millió. A tartalékos az nem a sorkötelessel egyenlő.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogy illusztráljam is, hogy mit akarok mondani:

rzGhslk.png


Tessék. 2016-ban 771,000 fő, 2017-ben már 1,013,000 fő. Mivel a wikipedia sem tudja, hogy most akkor mi van, ezért intervallumot adtak meg, nem konkrét számot.
Hát ez a meglepetés.

A másik meg, hogy a tartalékosok létszáma 2-2.5 millió fő. A hírek a hadsereg 1.9 millió főre NÖVELÉSÉRŐL szólnak. Namármost, ha az "active personnel" 1 millió fő körül van, akkor mi a fennmaradó 0.9 millió fő? A "reserve personnel" nem lehet, hiszen az eddig is 2-2.5 millió fő volt, ha az változott volna meg 0.9 millió főre, akkor az nem növelés lenne, hanem brutális haderőcsökkentés. Szóval akkor most mennyi az annyi?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Én úgy értelmeztem azt a cikket(s lehet hogy nincs igazam, de akkor is így értettem), hogy kb. 1.9M lesz a haderő létszáma, amelyből a hivatásosok létszáma kicsit több mint a sorosoké, s ez a szám durván 5000 fővel lesz több összesen mint tavaly volt. Ezen felül simán lehet hogy van náluk még tartalékosként a rendszerben PLUSZ az a szám, amire hivatkozol, az a 2-2.5 millió fő. Gondolom ők fix időn belül kiképzett sorosok, bizonyos életkor határon belül. A lényeg amiben biztos vagyok, hogy nem haderő csökkentésről van szó, de én brutális növelést sem látok... Egyszerűen semmi szenzáció nincs ebben a hírben így szerintem. Aztán lehet hogy én értettem félre...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hivatásos - sorköteles együtt lesz kb. 1.9millió. A tartalékos az nem a sorkötelessel egyenlő.

Úgy érted 1 millió hivatásos + 0.9 millió (épp szolgálatot teljesítő) sorköteles?
Ha igen, akkor az nagyon durva szám!

Miért? Mert 2-3 éve még valami 400,000 hivatásos + ugyanennyi sorkötelesről volt szó, ami összesen 800,000 fő körüli szám, ez nem lenne meglepő, na de a wikipedia is még mindig nem 1.9 millió főt ír, hanem találgat 771,000 és 1,013,000 között.

+ ehhez jönne még hozzá a 2.5 millió fő tartalékos?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én úgy értelmeztem azt a cikket(s lehet hogy nincs igazam, de akkor is így értettem), hogy kb. 1.9M lesz a haderő létszáma, amelyből a hivatásosok létszáma kicsit több mint a sorosoké, s ez a szám durván 5000 fővel lesz több összesen mint tavaly volt. Ezen felül simán lehet hogy van náluk még tartalékosként a rendszerben PLUSZ az a szám, amire hivatkozol, az a 2-2.5 millió fő. Gondolom ők fix időn belül kiképzett sorosok, bizonyos életkor határon belül. A lényeg amiben biztos vagyok, hogy nem haderő csökkentésről van szó, de én brutális növelést sem látok... Egyszerűen semmi szenzáció nincs ebben a hírben így szerintem. Aztán lehet hogy én értettem félre...

Értelek, én is úgy értelmeztem, hogy 1.9 millió fő + a tartalékos 2.5 millió fő. Azt értem, hogy tavalyhoz képest csak pár ezer fő körüli számmal nőtt a létszám, da ne a nyilvános adatok szerint eddig ÉVEKIG arról volt szó, hogy az orosz hadsereg létszáma nem 1.9 millió fő + 2.5 millió tartalékos, hanem 800 ezer fő + 2.5 millió tartalékos, vagyis nem az a kérdés, hogy TAVALYHOZ KÉPEST brutálisan nőtt-e meg a létszám, hanem az, hogy MIKOR NŐTT MEG így a létszám, HA NEM MOST?!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Én úgy értelmeztem azt a cikket(s lehet hogy nincs igazam, de akkor is így értettem), hogy kb. 1.9M lesz a haderő létszáma, amelyből a hivatásosok létszáma kicsit több mint a sorosoké, s ez a szám durván 5000 fővel lesz több összesen mint tavaly volt. Ezen felül simán lehet hogy van náluk még tartalékosként a rendszerben PLUSZ az a szám, amire hivatkozol, az a 2-2.5 millió fő. Gondolom ők fix időn belül kiképzett sorosok, bizonyos életkor határon belül. A lényeg amiben biztos vagyok, hogy nem haderő csökkentésről van szó, de én brutális növelést sem látok... Egyszerűen semmi szenzáció nincs ebben a hírben így szerintem. Aztán lehet hogy én értettem félre...


Esetleg a Nemzeti Gárda?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Értelek, én is úgy értelmeztem, hogy 1.9 millió fő + a tartalékos 2.5 millió fő. Azt értem, hogy tavalyhoz képest csak pár ezer fő körüli számmal nőtt a létszám, da ne a nyilvános adatok szerint eddig ÉVEKIG arról volt szó, hogy az orosz hadsereg létszáma nem 1.9 millió fő + 2.5 millió tartalékos, hanem 800 ezer fő + 2.5 millió tartalékos, vagyis nem az a kérdés, hogy TAVALYHOZ KÉPEST brutálisan nőtt-e meg a létszám, hanem az, hogy MIKOR NŐTT MEG így a létszám, HA NEM MOST?!
Na ezt nem tudom, s igazából szerintem nem is ez a lényeges, hogy 1.9 millió +2.5, vagy az hogy 0.8millió +2.5, hanem az a lényeges, hogy mennyi modern fegyverrendszerük van, s azt meg a 800.000 fő hivatásos hogy tudja kezelni, milyen a morál, milyen a kiképzettség - fegyelem. Ha akkora háborúba keverednek, hogy számít pár százezer fő, ott már megint azt gondolom, hogy nem dönt az el semmit, mert akkor meg elröppennek a ICBM/SLBM ek.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Még néhány gondolat, és kérlek ne akadjatok ki rajta, ha kissé (?) pontatlan, mert laikus vagyok, nem katona.
Én úgy tudtam, hogy sacc per kábé az orosz hadsereg létszáma úgy 10-15 éve 1.5 millió fő körül volt, aztán jöttek a modernizációval és ők is haderőt csökkentettek,
kb. 800,000 főre, mondván, hogy kevesebb katonánk lesz, de jobb felszereléssel.
Nagyjából ez volt a kommunikáció, és valóban láthattuk is az utóbbi években, hogy sorra jönnek ki az új orosz haditechnikai fejlesztések.
Az sem meglepő a számomra, hogy miután most már kezd beérni a modernizáció, elkezdik a létszámot is feljebb tolni.
Ami meglepő az az, hogy most a bedobták, hogy az orosz hadsereg létszámát 1.9 millió főre növelték. A kérdés, hogy mikor?
Ha ez a tavalyi évhez képest csak 5000 fővel több, akkor az a kérdés, hogy hogy lehetett az orosz hadsereg létszáma tavaly 1.9 millió fő - 5000 fő, amikor a wikipedia még 2017-re is "csak" 771,000 - 1,013,000 főt ír és nem 1.9 milliót. Pláne nem tavalyra!
Az 1.9 millió még a modernizáció előtti 1.5 millióhoz képest is 400,000 fővel több létszám!
Vagyis miközben a "közhiedelem" szerint 800,000 főre csökkent az orosz haderő létszáma, aközben 1.9 millió főre nőtt? De nyugi, hogy nem most, mert már tavaly is ennyi volt?!
Az 1.9 millió fő és a 800,000 fő között 1 millió 100 ezer fő a differencia, ez azért elég brutális eltérés, amely szépen el van/volt bujtatva a kommunikációban, hogy "nyugi nem most növeltük meg, mert már tavaly is ennyi volt". Na de tavaly hogy lehetett ennyi? A wikipedia 2016-ra 771,000 főt ír, nem 1.9 milliót!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Esetleg a Nemzeti Gárda?!

Gondoltam erre is, de az nem lehet, mert az még 500,000 fő PLUSSZBAN. Ők nem a hadsereg, hanem belügyi erők, belföldi rendfenntartásra, míg a hadsereg a határok mentén ill. kívül harcol.

+ van még ugye a Fiatal Gárda, a Junarmija, ami megint csak 75,000 fő felett jár, PLUSSZBAN.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na ezt nem tudom, s igazából szerintem nem is ez a lényeges, hogy 1.9 millió +2.5, vagy az hogy 0.8millió +2.5, hanem az a lényeges, hogy mennyi modern fegyverrendszerük van, s azt meg a 800.000 fő hivatásos hogy tudja kezelni, milyen a morál, milyen a kiképzettség - fegyelem. Ha akkora háborúba keverednek, hogy számít pár százezer fő, ott már megint azt gondolom, hogy nem dönt az el semmit, mert akkor meg elröppennek a ICBM/SLBM ek.

Egyetértek abban, hogy a modern fegyverrendszer számít, na de akkor sem mindegy, hogy sok katonájuk van-e modern fegyverzettel vagy kevés.
Eddig ugye azt játszották, hogy modernizáljuk a fegyverzetet, na de nyugi, ne féljetek, mert közben haderőt csökkentünk 800,000 főre.
Erre most kiderül, hogy megvolt a modernizicó ÉS közben nini, mégiscsak 1.9 millió főnyien vagyunk.
Ügyes! :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Egyetértek abban, hogy a modern fegyverrendszer számít, na de akkor sem mindegy, hogy sok katonájuk van-e modern fegyverzettel vagy kevés.
Eddig ugye azt játszották, hogy modernizáljuk a fegyverzetet, na de nyugi, ne féljetek, mert közben haderőt csökkentünk 800,000 főre.
Erre most kiderül, hogy megvolt a modernizicó ÉS közben nini, mégiscsak 1.9 millió főnyien vagyunk.
Ügyes! :)
Ez már Ukrajna/Szíria/Líbia óta szerintem teljesen lényegtelen, hogy próbáljanak gyengébbnek látszani, mint amilyenek. Nyílt szembenállás van, nyakra főre fenyegetik egymást direktben az ellenérdekelt felek, mindenki fegyverkezik, és minimum egymással szemben álló feleket támogatnak fegyverrel, lőszerrel, kiképzéssel. Nincs itt már érdekében senkinek sem maszatolni, újra hidegháború van, ez számomra egyértelmű.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and emel

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha akkora háborúba keverednek, hogy számít pár százezer fő, ott már megint azt gondolom, hogy nem dönt az el semmit, mert akkor meg elröppennek a ICBM/SLBM ek.
3. generációs konfliktusokban gondolkodsz. Ha lesz időm kikeresek egy pár olvasmányt leszerelt amerikai főtisztektől és stratégáktól akik (a magyar vezérfonaltól eltérően) már az 5. generáció megjelenését látják. Volt itt is egy ilyen, hogy max. két órát lehet majd egy helyben tölteni, stb. biztosan emlékszel.
Könnyen lehetnek olyan körülmények amelyek nem teszik lehetővé/indokolttá az atomfegyverek bevetését. Pl. egy nagy kiterjedésű frontvonalak nélküli konfliktussal csak úgy tudsz valamit kezdeni, ha nagy élőerővel szektorokat vonsz ellenőrzés alá, akár országnyi méretekben is. Ha tényleg harc lesz az isztánokban akkor ez abszolút indokoltnak látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7