[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 289
113
Andorra,San Marino, Luxenburg, Leichtenstein? Csak pár miniállam és működnek. Igen a téli sportban látok fantáziát azt esetleg fel lehetne hozni. Akkor már ide menjenek akik tehetik mint Ausztriába. Ezek a népességi térképek elég csalókák, nem mindenhol egyforma a népsűrűség lévén hegyes terep.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
37cw.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 289
113
Tehát a sűrűn lakott részek fele a miénk kb. Hozzáteszem még egy országváltásnál szerintem sok eddig más nemzetiségű vallaná magyarnak magát húzva az új dominánsabb csoporthoz.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tehát a sűrűn lakott részek fele a miénk kb. Hozzáteszem még egy országváltásnál szerintem sok eddig más nemzetiségű vallaná magyarnak magát húzva az új dominánsabb csoporthoz.

Nem valószínű és a felosztásnak külön országban nincs realitása. Éppen azért, mert a magyar többségű területeken is élnek ruszinok és más orosz és ukránajkúak, akiknek a tiltakozása a Magyarországhoz kerülés ellen tematizálná a ruszin belpolitikát, ellenünk fordítva a ruszinokat. Kárpátalján a ruszinok jelenleg az elmúlt évek tapasztalatai alapján ingadoznak az ukrán nacionalistáknak tett engedmények és a saját érdekeik képviselete között. Például a regionális nyelvek használatának végrehajtása körüli problémák mutatják ezt jól. Tehát vagy az ruszin többség is jön, vagy valószínűleg a ruszinok maguk fejtenek majd ki ellenállást a magyar területek leválasztása ellen, ha Ruszinföld kimarad a szecesszióból.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 151
113
Én évente 3-4-szer megyek ki Kárpátaljára. Sok Orosszal és Ukránnal beszéltem ott MAGYARUL. Olyan folyékonyan káromkodnak Magyarul, hogy öröm hallgatni és Magyarországra járnak bevásárolni. Azért tanultak meg Magyarul, mert a Magyarok nem hajlandóak megtanulni Ukránul (és igazából az Ukránok nem Románok, azt mondják, hogy ha nem tudsz az ország nyelvén, az a te dolgod, old meg ahogy akarod).
Több olyan Orosszal és Ukránnal beszéltem, akik azért vettek fel Magyar állampolgárságot, hogy az EU-ba mehessenek dolgozni (nem ide, hanem tovább nyugatra).
Kárpátalját magasról letolja Kijev. Olyan messze van ez a terület Kijevtől, hogy oda semmi nem jut el (főleg a pénz és a beruházások nem), ott Budapest közelebb van, mint a saját fővárosuk (ez Ukrajna Borsodja, csak nem keletre, hanem nyugatra van).
Ukrajnában éppen ezért természetesen nem Kárpátaljának, hanem a Kárpátokon túli területeknek hívják.
Ha valahol spórolni kell (pl.: áramot, vagy gázt elzárni), akkor mindig Kárpátalja az első, ahol lekapcsolják a szolgáltatást.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 151
113
1991. decemberében Ukrajna megalakulásakor a kárpátaljai magyarok és ruszinok népszavazáson harcolták ki azt, hogy legyen szavazás Kárpátalja területi autonómiájáról is. Az autonómiára a lakosság hetvennyolc százaléka igennel szavazott, a beregszászi körzetben kilencvenegy százalékos volt az az arány, hogy Ukrajnán belül autonóm szeretne lenni. De Ukrajna nem vette figyelembe ennek a népszavazásnak az eredményét, egyszerűen azt mondták, hogy nem adnak autonómiát.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://www.youtube.com/watch?v=5FaT8e8WLmQ

http://www.youtube.com/watch?v=qATM-l22VxA
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 822
113
Érdekes végighallagatni a Berkutosokat. ...

Szerintem a legjobb megoldás az ország civilizált kettészakadása, mint Csehszlovákia tette 1993-ban. Túl nagyok az ellentétek a nyugat-ukrajnai teruletén élo népek (még az Osztrák-Magyar Monarchia idejébol) mentalitása, gondolkodása , (katolikus vallásu) és a kelet-kozép-ukrajnaii oroszajku pravoszlávok kozott..
Sztálin hibája volt ez még. 1945 után le kellet volna válaszatni ezeket a teruleteket , ez lett volna Ukrajna állam Lvov fovárossal, tobbit Oo-hoz kellett volna csatolnia.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 289
113
http://index.hu/kulfold/2014/01/31/unja_a_tokolest_az_ukran_hadsereg/

:) Jó szövege van Rogozinnak.
Mínusz 19 fok van Kijevben, ha lelocsolták volna a tüntetőket pár napja mostanra alig maradtak volna és már csak a barrikádokat kellene eldózerolni. Ebben a hidegbe aki még vissza is térne belátná hogy vége. Azt meg hogy az állam működése ellen tevékenykednek a hivatalok elfoglalásával nem okos dolog így megengedni. Ami államellenes cselekmény ott indokolt a fegyverhasználat ha jól emlékszem még. Persze tökölő politikustól a tökölő parancsnok hiába vár utasítást.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://nol.hu/kulfold/hetvenezren_vigyaznak_szocsi_biztonsagara

Hetvenezren vigyáznak Szocsi biztonságára
A téli olimpiát több mint 70 ezer fős belügyi és biztonsági erőkből álló „sereg” óvja, amelynek mintegy felét más területekről vonták el - írta pénteken a Vedomosztyi című orosz lap.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ennél a téli olimpiánál kompromittálóbb jelenség jelenleg nincs Oroszországra nézve. Úgy ahogy van megmutatja Oroszország gyengeségét, mérhetetlen korrupcióját, nyomorát és a politikai elit alkalmatlanságát és az országban uralkodó káoszt. Egyszerűen nem értem, hogy ők, akik ott élnek és vezetik ezt az országot miért vállalták ezt be?
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Blogen: Szerintem megmutatni oroszország erre is képes,az meg hogy mennyire nagy a nyomor vagy sem,azt ne mi döntsük el magyarországról,hallani lehet sokmindent, persze ha esetleg éltél kint természetesen elfogadom az érved.A Korrupcióval teljesen egyetértek.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az elmúlt három napban nem nagyon tudtam követni az eseményeket. Valakit nagyon szépen megkérhetnék, hogy foglalja össze nekem az ukrán és moldáv történéseket? Nagyon hálás lennék. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezt most olvastam:
http://dinamo.blog.hu/2014/01/31/megerteni_ukrajnat_a_posztgyarmati_allapot