[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Ha bejelöl valaki tudtommal megjelenik a megjelöltnél az értesítéseknél, amúgy azért jelöltelek be mert emlékeim szerint mennyire védted vagy valami hasonlót írtál róluk, aztán meg most jött az úzvölgyi kaland... Lapítasz mint a szar a fűbe és elvonulsz csernobilizni ide.
Őt a te jelölgetésed nem érdekli, csak a számlája csippanjon. :)
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Benéztem oda de csak uncsi vergődést és magyar belpolt láttam, nem érdekel, viszont találtam valami érdekeset is ami ide is illik.
https://merce.hu/2019/06/07/a-putyi...iPkhf_oSQCwyJ1UWe4WhheYb0EWSwUSQs46dHvK0UcC_M

Szóval Putyin propagandája még adja is a lovat a román szélsőjobbosok alá, na szép, ez is hasonlóan barátságos lépés felénk mint amikor felgyújtották a KMKSZ székházat, nagyon szeretnének balhét szítani nálunk és ebben partnereik a szélsőséges nacionalisták minden oldalon.
Ennyire nyílvánvalóan magyar ellenes lenni nem művészet, hanem szakma.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
A kérdés egyszerű. Aki ma a CIA-s szálba kapaszkodik, az a rendszert védi, az emberek ellen. És egy rendszert csak akkor védhetsz az emberek ellenében, ha az sose volt az övék.
Na ez marhaság volt.
Ezzel azt mondtad, hogy aki nem mond ellent egy rendszernek az a szolgája. Ezért, ha a rendszer kimondja, a Föld nem lapos, akkor aki egyetért, a rendszer szolgája, aki nem, az ellenálló. Érdekesen tematizálnád te a tudományos életet.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 401
63 383
113
Na ez marhaság volt.
Ezzel azt mondtad, hogy aki nem mond ellent egy rendszernek az a szolgája. Ezért, ha a rendszer kimondja, a Föld nem lapos, akkor aki egyetért, a rendszer szolgája, aki nem, az ellenálló. Érdekesen tematizálnád te a tudományos életet.

Hát ilyen egetrengetően nyakatekert védbeszédet a Szovjetúnió mellet még az életben nem olvastam! Gratulálok.
Gondolj bele, neked mi a célod azzal, hogy a CIA felelősségét akarod beleszuszakolni a képbe? Válaszolhatnád, hogy az a bizonyos nagybetűs igazságérzet és az örök kétkedés, de ha belegondolsz, mindaz, ami fel lett tárva a balesethez vezető okok közt már maradéktalanul elégséges annak bekövetkeztéhez, akkor egy olyan hajánál fogva iderángatott netto politikia szál az minden, csak nem tudomány.
Az csak politika. És aki ezt erölteti, annak politikai célja van.
Például a Szovjetúnió felelősségének az elkendőzése és az emberi tényező és az emberek semmibevétele.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Hát ilyen egetrengetően nyakatekert védbeszédet a Szovjetúnió mellet még az életben nem olvastam! Gratulálok.
Gondolj bele, neked mi a célod azzal, hogy a CIA felelősségét akarod beleszuszakolni a képbe? Válaszolhatnád, hogy az a bizonyos nagybetűs igazságérzet és az örök kétkedés, de ha belegondolsz, mindaz, ami fel lett tárva a balesethez vezető okok közt már maradéktalanul elégséges annak bekövetkeztéhez, akkor egy olyan hajánál fogva iderángatott netto politikia szál az minden, csak nem tudomány.
Az csak politika. És aki ezt erölteti, annak politikai célja van.
Például a Szovjetúnió felelősségének az elkendőzése és az emberi tényező és az emberek semmibevétele.
Szerintem vagy az óvodába menj vissza, vagy doktorhoz.
Semmilyen rendszert nem neveztem meg, a szemléletedről írtam. Minden rendszerben van ilyen szemléletű ember.
És mindegyikben van olyan, aki ha kritikát kap, olyat próbál a másik mondandójába rejteni, ami nincs ott.
Ha ez tudatos, akkor erkölcsi gondjaid vannak.
Ha csak egyszerűen így értelmezted, akkor valamely túlfokozott félelmed van, azt kezeltetned kell.

Továbbra is fenntartom; azon véleményem, hogy aki nem hisz abban, hogy a CIA a legdemokratikusabb, legetikusabb cég, még nem szovjet ügynök.
Én egyébként, ezzel az egész film-Csernobil üggyel kapcsolatban nem írtam semmit.
Azt kifogásoltam meg, hogy aki nem ért veled egyet, szerinted szovjet ügynök.
Szerintem, had lehessen már egy harmadik oldalon is állni és megkérdőjelezni az elkötelezettek véleményét.

Nagyon jól próbálod lejáratni szavaimat, de azzal, hogy olyat írsz le általam kimondottnak, aminek közelében sem jártam, hazugságot követsz el.

Ez ténymegállapítás.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 401
63 383
113
Szerintem vagy az óvodába menj vissza, vagy doktorhoz.
Semmilyen rendszert nem neveztem meg, a szemléletedről írtam. Minden rendszerben van ilyen szemléletű ember.
És mindegyikben van olyan, aki ha kritikát kap, olyat próbál a másik mondandójába rejteni, ami nincs ott.
Ha ez tudatos, akkor erkölcsi gondjaid vannak.
Ha csak egyszerűen így értelmezted, akkor valamely túlfokozott félelmed van, azt kezeltetned kell.

Továbbra is fenntartom; azon véleményem, hogy aki nem hisz abban, hogy a CIA a legdemokratikusabb, legetikusabb cég, még nem szovjet ügynök.
Én egyébként, ezzel az egész film-Csernobil üggyel kapcsolatban nem írtam semmit.
Azt kifogásoltam meg, hogy aki nem ért veled egyet, szerinted szovjet ügynök.
Szerintem, had lehessen már egy harmadik oldalon is állni és megkérdőjelezni az elkötelezettek véleményét.

Nagyon jól próbálod lejáratni szavaimat, de azzal, hogy olyat írsz le általam kimondottnak, aminek közelében sem jártam, hazugságot követsz el.

Ez ténymegállapítás.

Köszönöm ezeket a bölcs, személyeskedő "harmadik utas"-nak beállított offenzív szavakat. Sokra nem mész velük.

Én a CIA erkölcsi, netán demokratikus beállítottságáról nem írtam semmit. De kérlek jelezd, ha tévednék. Biztos rossz a memóriám.

Továbbra is fenntartom; azon véleményem, hogy aki nem hisz abban, hogy a CIA a legdemokratikusabb, legetikusabb cég, még nem szovjet ügynök.

Ez a kedvenc részem. Tudod mit? Egyetértek veled! Én se hiszek abban, hogy a CIA a legdemokratikusabb, legetikusabb cég. És én se vagyok szovjet ügynök, szóval szerintem igazad van.

Azt kifogásoltam meg, hogy aki nem ért veled egyet, szerinted szovjet ügynök.

Ezt hiába kifogásoltad, mert nem szovjet ügynököztem le senkit, de ha szeretnéd, téged szívesen annak tekintelek.
Szovjet ügynök... hol írtam én ilyet, hogy ez a dolog téged ennyire megbántott? ... ha már a ténymegállapításaidnál tartunk...

És most kanyarodjunk vissza lényeghez:

A Szovjetúniót, mint államot, mint rendszert védeni felesleges, hiszen megbukott, de csak a saját korlátoltsága révén.
Volt benne nyugati ármány? Pedáloztak rendesen, hogy valami történjen, konkrét esetek is ismertté váltak, de lássuk, be ez a struktúra saját magát intézte el.

Csernobil ehhez hozzájárult, de Csernobil nem CIA-munka volt. Ebben a CIA-s témában hinni felesleges, helyette célszerű az erőmű, a kezelők, illetve a szovjet állam működését vizsgálni.
Nem nehéz, komoly irodalma van.
Csernobil, RBMK rekatorok működése, Szovjetúnió, 1986-os éve sajátosságai. Aki ezeknek utána néz, az láthatja, hogy a vadregényes CIA ügynökös vonulat egy merő fikció. Egyszerűen nem találni olyan elemet a történetben amihez még külön a CIA beavatkozása kellett volna. Miért kell midnenáron minden nagyobb szovjet fiaskóba belelátni az idegenkezűséget? Így netán izgalmasabb? Talán kevésbé kényelmetlen? Hogy az adott katasztrófát nem a kiábrándító emberi terhányság okozta, hanem inkább egy mesteri agytröszt üzelme? Ebben hinni tán jobb? Csak azért, mert dolgoztak szovjet terepen nyugati hírszerzők, akik gőzerővel szolgáltatták az információt, nem feltétlen volt feladatuk a szovjetekre rárobbantani egy egész atomerőművet. Jellemző, hogy közel harminc évvel a Szovjetúnó után jelennek meg ezek a felelősséget elkenő, netán átruházó eszmék. Sajátosan szépül meg a múlt, ahogy láttuk már ezt a náci Németország esetében is egyeseknél.

"Olyan biztos, hogy harcsa volt az?" - konspiráció napjainkban az egyik legizgalmasabb elmejáték, de egyúttal veszélyes terep is, hiszen a konteó-hit egy vég nélküli spirál.

Harmadik oldalon állni szíved joga, sőt, felőlem állhatsz a negyedik, sőt az ötödik oldalon is. De inkább tájékozódj, akkor érteni is fogod a dolgokat. Ez nem hitvita, hanem szaktudás kérdése.

A HTKA oldalon szeretném, ha olyan emberek vitatkoznának egymással, vagy akár velem, akik ha már megkérdőjeleznek valamit, (akár az általa csak lazán "elkötelezettnek" nevezettek véleményét) azt indokolják is meg. Ha az állítás alaposan alá van támasztva, én készséggel elfogadom.
De a különféle megindokolatlan, provokatív személyes hiedelmekkel nem tudok mit kezdeni.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 346
113
Szerintem senki sem állította, hogy a CIA-é benne volt, csak azt, hogy a kezdetektől felvetődött egy ilyen gyanú is. Katalizátor, ami nem vesz részt, csak besegit. Se pro, se contra. Mindenesetre az tuti biztos, hogy a szovjet rendszer vastagon tett azért, hogy bekövetkezzen a baleset és ez a lényeg. A többi csak mellé beszéd és spekuláció.
Az, hogy a Szovjetúnió olyan lett, amilyen (a kommunizmust, sőt a szocializmust is kéretik mellőzni, mert fényévekkel voltak a közelében), a nyugati világ vastagon benne van. Olyan körülményeket hoztak létre körülötte, amely vége egyértelműen csak a bukás lehetett. (a vezetésben a félelem, a rettegés, rossz döntések ezek hatására, rossz vezetői kiválasztódás, stb.) Védeni egyáltalán nem áll szándékombam, csak valahogy olyanná vált, mint a kurvává lett asszony. A véleményemmel nyugodtan lehet vitatkozni. Szerintem az orosz emberek sem "AZT" a Szovjetuniót akarják.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szerintem senki sem állította, hogy a CIA-é benne volt, csak azt, hogy a kezdetektől felvetődött egy ilyen gyanú is. Katalizátor, ami nem vesz részt, csak besegit. Se pro, se contra. Mindenesetre az tuti biztos, hogy a szovjet rendszer vastagon tett azért, hogy bekövetkezzen a baleset és ez a lényeg. A többi csak mellé beszéd és spekuláció.
Az, hogy a Szovjetúnió olyan lett, amilyen (a kommunizmust, sőt a szocializmust is kéretik mellőzni, mert fényévekkel voltak a közelében), a nyugati világ vastagon benne van. Olyan körülményeket hoztak létre körülötte, amely vége egyértelműen csak a bukás lehetett. (a vezetésben a félelem, a rettegés, rossz döntések ezek hatására, rossz vezetői kiválasztódás, stb.) Védeni egyáltalán nem áll szándékombam, csak valahogy olyanná vált, mint a kurvává lett asszony. A véleményemmel nyugodtan lehet vitatkozni. Szerintem az orosz emberek sem "AZT" a Szovjetuniót akarják.


A helyzet az hogy az oroszoknal szinte mindig felvetodik egy szabotazs, ugynok, ellenseges tengeralattjaro akarmi ha valami nagy gebasz tortenik. Egyszeruen haritanak zsigerbol. Nezd meg a legucso nagy balhejukat a szennyezett olajat amivel telepumpaltak az europai finomitokat. Amikor kiderult hogy toluk szarmazik az a szennyezett olaj es nem menetkozben kerult bele a szennyezodes azonnal szabotazst kialtottak meg ugynokeket. Az fel sem merult hogy emberi hanyagsagbol technologiai hibabol es a minosgebiztositas burzsua altudomanyanak hianyabol allt elo az egesz ugy.

A rendszeruk kontraproduktiv. A mindenkori hatalomhoz helyi erosemberhez valo viszony huseg elorebb valo a szakmai tudasnal igy csakugy mint CSernobilnal a rendszerbe vannak elore beepitve a hibak katasztrofak. Maga a rendszer ugy mukodik hogy amit lehet eltitkolnak eltussolnak mert felfele mutatni kell hogy jol mukodik aztan ha megis tortenik valami akkor ugye a rendszer nem lehet a hibas igy azonnal valami kulso felelost kell talalni.

Ritkan de vannak ott is kivetelek lasd az orosz ugyeszt aki a SU-100 baleset utan nem tul pozitivan nyilatkozott az orosz polgari repulesben uralkodo viszonyokrol. Ilyenek vannak de ezeket elnyomjak agyonhallgatjak semmibeveszik. Es meg is erkeztunk ujra a start mezore hogy egy ujabb kort fussunk a kovetkezo katasztrofaig ami nem lesz mas mint ellenseges szabotorok ugynokok aknamunkaja.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 294
26 346
113
A másra való mutogatásban nem az egyetlenek, sőt még az sem biztos, hogy az elsők. Szíved joga gyűlölni őket, ez a te magánügyed, viszont nem kellene nagy pofával csinálnod.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A másra való mutogatásban nem az egyetlenek, sőt még az sem biztos, hogy az elsők. Szíved joga gyűlölni őket, ez a te magánügyed, viszont nem kellene nagy pofával csinálnod.


Tudod ezt a legkonnyeb rasutni a masikra ha kritikat plane jogos es fajo kritikat fogalmaz meg " te gyulolod oket" Ez a legkonyebb. Nem is visz elorebb egy centimeterrel sem a megoldas fele.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Te nem kritikát fogalmazol meg, attól Te messze állsz, hanem egy VÍRUS vagy!


Ismet kerdem. Vannek erveid is arra amit leirtam vagy csak a szemelyemmelkivansz foglalkozni?

Amugy tudtad hogy pontosan ezeket a szavakat hasznaltak fel arra " virus" hogy uldozzenek tonkretegyenek bebortonozzenek megoljenek barkit aki nem tetszett a komunistaknak ? "Nem hagyhatjuk hogy ez a virus elterjedjen mert megmergezheti az emberek egeszseges politikai tudatat ezert barmely eszkozzel fel kell lepni ellenuk"
Es ugy is tettek.

Szoval ismet kerdem. Vannak erveid is arra amit leirtam vagy maradsz a virusirtasnal?