[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 828
30 889
113
Hú anyám borogass, terjed a fészbukkon is az ukrán helyzet. Lezsibbadt az agyam az értelmi fogyatékos cikkeken meg hsz-eken. Tényleg ennyire buta a magyar?
Az, és a fészbukker fajta még annak is az alja. Kiváncsi vagyok, hogy miket hordhatnak össze, de azt hiszem csak felcseszném az agyam vele meg elborzadnék a valóságtól. Szóval ebben az esetben struccpolitikát folytatok és inkább nem veszek tudomást róluk a lelki nyugalmam érdekében.

Én már kértem Bokit, szerezzen egy zsíros állást.... :)
Nekem is szerezzen, oroszul nem tudok, nem is tervezek megtanulni, de van az a pénz... :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 846
113
Most sikerult végignéznem a videot, pontosan illik Ukrajnára.
Allesmor ennyire russzofób lennél, pedig kedveled az orosz vadászgépeket:) A kijelentésedet meg nem láttam, így nem kell jogi lépésekhez folyamodnom: D

Hát az FszB-s dologban , nem tudok segíteni, alapkovetelmény az orosz nyelv tudása. :)))
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Érdekes amúgy, hogy a Jurij Bezmenov-féle megállapítások most mennyire aktuálisak ránk nézve is. A hanyatló, impotensnek beállított EU és az alattomos intrikusnak mondott álnok USA mellé tényleg romantikus békepárti alternativaként jelenik meg napról napra egyre inkább Putyin és az ő "megoldásai". Mindenre van megoldásuk, mindenre van hitelük és nálunk a Jobbik is meg a Fidesz is egyre inkább érez affinitást a "keleti nyitás" felé, azaz az igény és a lehetőség egymásra talál.

Az EU és az USA tőlünk, vagy az ukránoktól egyszerűen túl messze van. És messze is marad.

Jurij Bezmenov videót nézve boki HTKA kommentelő például egy KGB/FSzB beépített felforgató...

Ahogy azóta írtad, legalább két igazság van:
1. Az oroszok nem szentek.
2. Az EU és az amerikaiak sem: fikarcnyival sem jobbak az oroszoknál.
3. Mindegyik csapat elég nagy "csibészekből" (nem szeretném megsérteni az érintettek helyi ügynökeit, legalábbis egyszerre :D) áll.

Az, hogy a Jobbik és a Fidesz mit gondol Oroszországról, tökéletesen érdektelen: a kérdés az, hogy Oroszország mit gondol róluk (nem egy súlycsoportban játszanak, lássuk be). Nos, szerintem a jól ismert és Leninnek tulajdonított "hasznos hülyék" kategóriába sorolták be az oroszok mindkét brigádot és amint nem látják hasznukat, azonnal ejtik őket, azaz nem állnak velük szóba többet, mert az oroszok számos okból eredően leginkább undorodnak tőlük.

Az EU és az USA nem annyira távolság, mint minden más téren van messze innen: itt nem úgy működnek a dolgok, ahogy náluk, más az emberek gondolkodása, stb. Náluk lehet, hogy tök jó ötlet egyetlen csirkét egy hangár méretű hodályban tartani és Beethovent játszani neki egész nap, de nálunk nem az. Mi úgy öljük a disznót, ahogy az őseink tették és marhára nem gondoljuk, hogy ehhez egy IV-es szintű laborra lenne szükség: teljesen jó az a földön is két kupac disznósz*r között. Aki finnyás, nem eszik belőle - vagy bever hozzá két páleszt, oszt' jónapot.

Tőlem boki bármi lehet, sokkal érdekesebb, hogy azok, amiket ő már az események elején jelzett, időközben tényszerűen igazolódtak kb. döntően (számolta a fene :D). A másik oldal ügynökei ehhez képest még mindig ott tartanak, hogy a tüntetők 18 év körüli, mezítlábas szűzlányok, akik egyházi énekeket zengedeznek és fűszálnál keményebb dolog még soha nem volt a kezükben.

Szóval Ukrajna helyzete marhára nem egyszerű, sőt: igen sokan kutyulgatják ott fekáliát, jelentős részük azonban nem tud oroszul. :D Számomra egy dolog biztos: Ukrajna ezer szállal kötődik Oroszországhoz (főleg gazdaságilag), míg az EU-hoz (USA-hoz) pont nem. Ennek megfelelően, ha összeállnak az EU-val, rövid időn belül a jelenlegi EU-pártiak a jelenlegi EU-ellenesekkel kéz a kézben fogják lámpavasra húzni az éppen akkor aktuális kormányt, mert keményen meg fogják szívni: ehhez pedig az oroszoknak semmit nem kell szemétkedniük, a dolog ugyanis törvényszerű.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Hát az FszB-s dologban , nem tudok segíteni, alapkovetelmény az orosz nyelv tudása. :)))
SZVR, boki, SZVR! :D (Nem vagyunk a Föderáció tagjai, ui.) Oda úgysem kell az orosz, a fizetési cetlin meg amúgy is a Kovács és Fiai Kft. lesz feltüntetve, szóval ez a "kis" eltérés marhára nem fogja a srácokat zavarni szerintem. :DDDDD
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 846
113
Allesmor Obranna és a tobbiek

A félreértések elkerulése végett szeretném leszogezni , hogy nem vagyok semmiféle FSZB, SVR, se másmilyen ugynok . Mivel anno a SZU-ba készultem egyetemre, kicsit jobban meg kellett tanulnom oroszul. De mivel a SZU szétesett, ebbol nem lett semmi, ill. otthon folytattam tanulmányaimat. Attol, hogy értem a mentalitásukat, gondolkodásukat, az nem azt jelenti, hogy mindent helyeslek ami ott folyik, vagy ahogyan mukodik. De jelenleg nincs jobb és egy hamar nem is lesz. Tudom, hogy itt sokan utálják az oroszokat, de gyulolettel nem lehet elore haladni.....
A németek a 2. világháborúban 20 millio orosz embert megoltek és lásd legnagyobb kereskedelmi partnerek stb.....
Mivel sok bugyuta, agyatlan hozzászolás , cikk, írás jelenik meg, ami nem objektív, én megprobok benneteket a másik oldalrol is informálni, ahol az események torténnek. Mindenkinek a saját dolga, hogy egyetért-e, de mindig el kellene gondolkodni mi miért van , miért torténik, mi a célja, mik a kovetkezményei , kinek az érdeke, ki lesz a nyertes...stb.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 426
63 741
113
Most sikerult végignéznem a videot, pontosan illik Ukrajnára.
Allesmor ennyire russzofób lennél, pedig kedveled az orosz vadászgépeket:) A kijelentésedet meg nem láttam, így nem kell jogi lépésekhez folyamodnom: D

Hát az FszB-s dologban , nem tudok segíteni, alapkovetelmény az orosz nyelv tudása. :)))

Látod, látod, russzofóbnak nevezel, pedig nem is írtam semmi olyat. Én csak éppúgy nem hiszem el a putyini jóságot mint az összes többi főkolomposét se.
A helyezt az, hogy mióta, több ezer éve létezik a videóban is említett felforgatósdi, azóta lehet tudni, hogy ahol egy felforgató tevékenység zajlik, ott hamarosan az ellenoldal is megteszi hasonló lépéseit, mivel termékeny táptalajra lel ő is.
Vegyük példának az ukránokat, akik az általános korrupció miatt mindenféle fű alatti paktumhoz megfelelő terepet biztosítottak.
Így most már elmosódik a határ aközött, hogy a báránybőrbe bújt farkas peacemaker Putyin "megoldásia" jelentik e a tényleges felforgatást, vagy az euro-álom kergető idealistának álcázottakat támogató demokraták a hunyók.

Miért fontos ez? Mert nálunk pontosan ugyanez a helyzet zajlik.
Annyi sajnos tényleg igaz, hogy a mi vezetőink tényleg a hasznos hülyék csapatába tartoznak, így nálunk még annyira sem kell erölködni, mint tőlünk keletebbre.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 846
113
<blockquote rel="boki">Hát az FszB-s dologban , nem tudok segíteni, alapkovetelmény az orosz nyelv tudása. :)))
SZVR, boki, SZVR! :D (Nem vagyunk a Föderáció tagjai, ui.) Oda úgysem kell az orosz, a fizetési cetlin meg amúgy is a Kovács és Fiai Kft. lesz feltüntetve, szóval ez a "kis" eltérés marhára nem fogja a srácokat zavarni szerintem. :DDDDD</blockquote>

Tudom. :) FSZB-t kérdezték. :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajnában nemcsak a politikai rendszer ingott meg, hanem a belpolitikai válság leple alatt Európa és Oroszország is egymásnak ütközött. Az oroszok nem nézik tétlenül, hogy az unió próbálja magához csábítani az egykori szovjet tagállamokat. Az európai nyomulással szemben erőszakosan lépnek fel, és mivel jól emlékeznek még a szovjet időkre, ez elég hatékonyan is megy nekik.
http://www.origo.hu/nagyvilag/20140221-ukrajna-oroszorszag-es-az-europai-unio-viszonya-az-ukran-tuntetesek-kulpolitikai-hattere.html
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Végre, értelmes beszédeket is olvasok!

Ahhoz, hogy tüzet gyújtsál, három dolog kell: hő, oxigén és éghető anyag. Ez a társadalmakkal kapcsolatban is pont így van: a helyzetet fel lehet „forrósítani”, mindig akad elég „oxigén” hozzá és mindig találni pár hülyét – pardon, „éghető anyagot” – hogy a tűz belobbanjon. A világ szinte bármelyik országában némi pénzzel és pár ezer felfegyverzett és kiképzett fickóval simán lehet nagy ramazurit csinálni.

Klicsko nemIQbajnok katonai intervencióra szólította fel az EU-t. Ez egy kolosszális ötlet volt tőle vagy a főnökeitől, gratulálok és sok sikert kívánok hozzá.
Később jelezte, hogy hajlandó akár egyezséget kötni Janukoviccsal, ha a Majdan tüntetői is támogatják ebben.
Amit nem értek az annyi, hogy ezt hogyan gondolta végrehajtani?
Először lemutyizik Janukoviccsal, majd kisétál a térre és megkérdezi a halottak hozzátartozóit, a balhéra mindig kapható radikálisokat és az állítólagosan ott lévő képzett zsoldosokat, hogy cserébe hajlandóak esetleg hazatolni a bringát és elfelejteni ezt a kis röpke intermezzót? Ez egy vicc akart lenni szerintem, ami egyébként komoly öngól is lenne belpolitikailag.
(A történelem eddig mindig bebizonyította, hogy a „forradalmak” végül megeszik a „forradalmáraikat”.)

http://nol.hu/kulfold/ukrajna__a_radikalisok_nem_kernek_a_megallapodasbol?ref=sso

Nem árt ránézni a térképre sem – ebben a régióban semmiféle stabilitás, nyugalom és gazdasági növekedés nem lesz, ha a régió nagyhatalmai nem tudnak megegyezni. Ez nem Janukovics, nem a Majdan tüntetői és nem Klicsko függvénye – ők mindannyian csak statiszták ebben a színházban, ami eltakarni hivatott az USA, a NATO és Oroszország közötti geopolitikai mérkőzést. Ha nincs megegyezés, akkor háború lesz – ennyire egyszerű a képlet.
Vannak, akik (Keleten és Nyugaton is) békét és stabilitást akarnak és vannak, akik (Keleten és Nyugaton is) inkább háborút. Ez a közdelem (is) a színfalak mögött a két tábor közötti szkanderről szól.

Allesmornak igaza van: ostoba, aki bízik akár a feka elnökben, akár (rasz)Putyinban akár az EU jeles képviselőiben – mindenki a koncot akarja. Az egyetlen lényeges kérdés a mi szempontunkból annyi, hogy nekünk személy szerint ki(k) az(ok), akik a leginkább megfelelnek. Én köszönöm, de nem kérek háborút a környékemre vagy a nyakamba a magasztos hazugságaikba csomagolt szimpla hatalomvágyuk miatt.
Az EU és Moszkva egymásnak ugrasztása pedig – sajnálom, de ez szimpla geostratégiai kérdés – elsődlegesen amerikai, másodlagosan pedig kínai érdek. Jelen esetben az ukrán balhé kimondottan USA érdek – aki nem hiszi, az hallgassa meg az amerikánus asszonyság türelmetlen hisztijét az EU ellen Ukrajna miatt illetve tegye fel a kérdést, hogy az ukrán nemzetmentő (boksz)bajnok egészen pontosan kiféle és miféle manus.

Cinikus: így van, a kisegerek maximum csak hasznos hülyéknek jók – itt a lényeg csak és kizárólag a hasznos kifejezésen van.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
@Montezuma
Orosz szempontból igen, amúgy nagyon nem: a lényeg (hangsúly) számunkra, magyarok számára a <b>hülyék</b>en van: aki kesztyűbábként azt hiszi, hogy ő azt csinál, amit akar, az hülye. (Vagy halott hülye, lévén Moszkva előbb-utóbb úgyis befenyíti.) Tehát a helyzet az, hogy számunkra ezek nem hasznosak, csak hülyék: hasznot <b>csak</b> az oroszoknak hajtanak, nekünk nem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Cinikus!
A fellázított radikálisok hajthatnak hasznot akár Moszkvának is anélkül, hogy ebbe bárki itt belegondolna vagy felfogná. Dobják csak szét Ukrajnát utána lesz alapja és támogatottsága az oroszoknak területekhez jutni.
Magyarországnak nem hiányzik sem háború, sem elzárt gázcsap, sem destabilizáció - én azt a vonalat támogatom, aki/ami ezt képes biztosítani.

Egy tökös gyerek van a porondon - a lengyel külügyér, aki legalább nem mellébeszélt:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EiI5xozu6gg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Naigen Montezuma, ez jó hasonlat a tűzzel, csak mondjuk egy átázott erdőt nehezebb meggyújtani, mint egy aszály sujtottat. Ukrajnában évek óta lehúzodó gazdasági bajok vannak, a lakosság pedíg szerintem soha nem volt megelégedve a mindenkori vezetéssel. Az ellenzékre sokmindent rá lehet mondani, egy jó részét jogosan, de ha ukrajnában viszonylagós anyagi jólét uralkodna az orszgágy nyugati része sem csatlakozna hozzájuk.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Üdv, Monte!

Az ukrán radikálisok - akaratuk ellenére - leginkább Moszkva malmára hajtják a vizet. Viszont eddig nem róluk volt szó hasznos hülyék címszó alatt. :)

A mi érdekünk az, hogy Ukrajnában nagyjából rend legyen és viszonylagos nyugalom: ennél több nem igazán remélhető jelenleg egyrészt, másrészt pedig az is fontos, hogy a kárpátaljai magyarokat az ukrán nacionalisták ne cseszegessék, legyen lehetőségük magyarul beszélni és tanulni - ez viszont nem célja az ukrán radikálisoknak. Az is fontos számunkra, hogy Ukrajna egyben maradjon - vagy kettőben, de több részre semmiképpen ne szakadjon, mert abból ezen a környéken hatalmas balhé lenne, ami minket pont letolt gatyával érne. Szvsz. a mi céljainkat jelen helyzetben kizárólag Oroszország képes biztosítani (ha nem is teljesen), az USA és az EU viszont egyáltalán nem, még csak esélyük sincs rá: Ukrajnának van egy keleti része, meg ott van a Krím is - és akkor az ukrán gazdaságról még szó sem esett. Az olaj és a gáz nekünk ehhez képest már nem oszt, nem szoroz, majd átülünk egy másik autóba. :D

Lévén, hogy magyarok vagyunk, bármennyire is csúnya dolog odadobni az ukránokat az oroszoknak, a saját érdekeink az elsődlegesek, ezek teljesülése esetén esetleg foglalkozhatunk az ukránokkal való jótékonykodással. Nem szép dolog ez, de így működik - minden más esetben magunkkal tolunk ki, nem is kicsit.

A lengyel külügyminiszter egyszerűen a jövő száraz tényeit vázolta fel félkegyelműéknek arra az esetre, ha nem tartják be a megállapodást. Ebben szerintem semmi tökösség nincs, hacsak nem azt érted ezalatt, hogy EU-s szokásokkal ellentétben nem simogatta az ukrán radikálisok "buksiját". Szerintem egyébként az ukrán radikálisok pont, hogy a sereg bevetését és a polgárháborút akarják elérni, szóval könnyen lehet, hogy a lengyel figyelmeztetés ellenkező hatást vált ki, mint amit eredetileg akart.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Mac:
Tiszta sor. Az ukrán politikai elit az oligarhákkal a hátuk mögött odatartotta mindenkinek a pics...ját (már elnézést) miközben a jónép töretlenül nyelte a sz.rt.
Janukovics dettó ugyanezt csinálta, az aktuális szűk kör jól járt, a többi meg kimaradt a buliból. (A korábbiak is pont ezt csinálták.)
Nincs itt egyetlen olyan külső erő sem, aki az ott élő emberek vagy az ország érdekében szólt volna bele a dologba, innentől kezdve a terjesztett kamu eszméket nyugodtan le lehet húzni a klotyón.
Az oroszok geopolitikailag előnybe kerültek az ellenoldal pedig beindította a forgatókönyvek szerinti balhét, ami egyébként egy eléggé kockázatos manőver.
Ukrajna destabilizációja egész Európát destabilizálja - aki ennek drukkol, az hülye vagy nem Európában él.