[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 890
58 079
113
Gondolom mi szokás szerint nem csinálunk semmit, maximum a szánk jár vagy még az se...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ma kis hazánkba a legfeleslegesebb minisztérium a külügymiszintérium sajnos utánna jön a honvédelmi.
Románok a és a többiek majd bekéretik az ukrán nagyköveteket és tiltakozó jegyzékeket adnak át. Az Eu megfelelő szerveihez fordulnak majd kisebb ségek elnyomása miatt. Mi meg kifejezzük Klicskó támogatását. Mive mi még a szét zilált ukrán kormánytól is félünk.
Ukrán nacionalisták felé a kormányzati megbecsülésünket, igazán úgy fejezzük ki,hogy nem vesszük át a helyüket az Iráni piacon.
Bedig Iránik már rég erre kértek.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Brüsszel reakciójára leszek nagyon kíváncsi. Ha az EU-s kormányok nem akarnak lebőgni a saját lakosságuk előtt, akkor e mellett nem mehetnek el szó nélkül.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
Bejott az, amit josoltam. Eltorolték a kissebbségek nyelvhasználati jogát. Hajrá....Orulhetnek, akik az "ukrán forradalmat" támogatták, csak kozben nem gondolkoztak, hogy ezzel a magyarok helyzete fog rosszabodni...Ezenkívul beakarják tiltani az orosz TV-k sugárzását, amlékmuvek rombolására hívták az embereket a nacionalisták .....stb. Ez még csak a kezdet. Elkezdodott azukrán banderista-nacionalista állam kiépítése...
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Nem mentegetőzni akarok, de én a tüntetőket támogatom/támogattam, viszont nem ezt a szélsőséges csürhét.
Mondjuk belül éreztem, hogyha eldurvul a helyzet, akkor az ott élő honfitársainknak csak rosszabb lesz és nem jobb.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
boki

Nem csak a magyarokra, hanem a többi kisebbségre is gondolta. Ukrajnában két EU tagállam kisebbsége is él.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 906
113
boki

Nem csak a magyarokra, hanem a többi kisebbségre is gondolta. Ukrajnában két EU tagállam kisebbsége is él.

Van ott tobb is (szlovák, román, lengyel) a magyarokon kívul, de nekunk a honfitársainkal, tehát a magyarokkal kell foglalkozni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Nem mentegetőzni akarok, de én a tüntetőket támogatom/támogattam, viszont nem ezt a szélsőséges csürhét.
Mondjuk belül éreztem, hogyha eldurvul a helyzet, akkor az ott élő honfitársainknak csak rosszabb lesz és nem jobb.
Nem cseszegetni akarlak, de a tüntetők idealista, jószándékú része másodhegedűs volt a nacionalisták mellett, így az ilyen fejleményeket hatalomra kerülésük esetére korábban már többen is előre jelezték itt.
Mindegy, a meccs még messze nincs lejátszva, ráadásul mostanában ér(t?) véget a záróünnepség Szocsiban... :D

Van ott tobb is (szlovák, román, lengyel) a magyarokon kívul, de nekunk a honfitársainkal, tehát a magyarokkal kell foglalkozni.
Igen, van az 4 is, éppen ezért egy közös balhét megérne a dolog, mert egyedül nem megyünk semmire, együtt viszont sokkal nagyobb balhét tudunk csinálni, netán még akadályozni is tudunk ezt-azt.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nem mentegetőzni akarok, de én a tüntetőket támogatom/támogattam, viszont nem ezt a szélsőséges csürhét.
Mondjuk belül éreztem, hogyha eldurvul a helyzet, akkor az ott élő honfitársainknak csak rosszabb lesz és nem jobb.

Ezeka szélsőséges barmok voltak a tütetők.
Csak én érzem azt, hogy érik az orosz státuszkó?
Teljes nyelvi és kultúrális elnyomány emlékmű rombolás.
Holnap Putyin oroszkatonák előtt megejelenik. Hős orosz katonák hajátok szavam. Határ tulodalán nagyapáitok hősi álldozatának emlék miveit sárral tiporják. Orosz testveriteket üldözik saját szülőfödjükön. Orosz nyelvet és kultúrát üldözik.
Erről nektek mi a véleményetek? Meddig türjük még. Mennyetek és védejétek meg testvéreiteket a buta ukrán parasztoktól.

Beszéd után 24 órával orosztábornok jelenti Kijev elfoglalva a hülye parasztok agyon ütve.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 137
7 213
113
Azt se felejtsük el, hogy a Timosenko-s HAZA párt beterjesztett egy olyan törvényjavaslatot, hogy a kettős állampolgárok nemzetbiztonsági kockázatot jelentenek és akár 10 év börtönre is lehessen őket büntetni (csak mert kettős állampolgárok).
 

Unio

Member
2011. május 5.
663
3
18
Nem cseszegetni akarlak, de a tüntetők idealista, jószándékú része másodhegedűs volt a nacionalisták mellett, így az ilyen fejleményeket hatalomra kerülésük esetére korábban már többen is előre jelezték itt.
Mindegy, a meccs még messze nincs lejátszva, ráadásul mostanában ér(t?) véget a záróünnepség Szocsiban... :D

Az elején még azt hittem, hogy nem ők vannak az anyósülésen. Naiv voltam na :).


Ezeka szélsőséges barmok voltak a tütetők.

nekerdez kétlem, hogy csak ők a tüntetők. Voltak (talán még vannak ott) azért olyanok is, akik egyik oldalhoz se soroltak be.


Mondjuk igazából én se támogattam az elején, hogy az ukránok soroljanak be az EU-hoz meg az USÁ-hoz. Inkább örülnék ha semlegesek tudnának maradni, tudom beleér a kezem a bilibe, meg fantasy stb... De azért szép álom :).
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Elsősorban én is a magyarokkal foglalkozok, de mint te is jól megfogalmaztad, Brüsszel nagy ívben tojik a fejünkre. Pont ezért írtam, hogy nem csak mi vagyunk ott, így már kicsit azért más a helyzet. És az EU mindig igyekszik az emberi jogok örökös védelmezőjének szerepében fellépni, most a helyzet szerintem pont azért élesebb Brüsszel szempontjából, mert EU-s tagállamok kisebbségei is érintettek. Ha nem ítéli el ezt a döntést, és nem próbál minden lehetséges módon közbeavatkozni, a saját lakossága előtt bőg le, és itt nem csak ránk, a románokra, szlovákokra és lengyelekre gondolok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 351
68 671
113
Magyar és román? Na majd pont ezért a 2 kissebbségért tesz valamit az eu.:D Jajj majd esetleg tiltakozik,de titkon örül hogy rászálltak az oroszokra ukrajnában,ki akarják ugratni azt a gonosz putyint a bokorból.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Szerintem itt és most a témában iszonyatosan meg lehet f*ngatni a brüsszeli okostojásokat:
Igen, van az 4 is, éppen ezért egy közös balhét megérne a dolog, mert egyedül nem megyünk semmire, együtt viszont sokkal nagyobb balhét tudunk csinálni, netán még akadályozni is tudunk ezt-azt.
Kezdésként a "fantasztikus négyes" elugorhatna Moszkvába egyeztetni Putyinnal, végtére a nyelvtörvény az oroszokat is érinti. Brüsszel már ettől sikítófrászt kapna. :D Ha ezek után a teljes ukrán határ lezárását is belengetnénk (Lukasenka azt csinálja, amit Putyin mond, kezdésként amúgy is blöff lenne a dolog), a brüsszeliek kénytelenek lennének ráncba szedni a hülyéiket, mielőtt így hatosban (mármint négyesben, mert mi a szlovákokkal együtt nem nagyon rúgunk labdába a többiek mellett) eltüntetjük Ukrajnát a térképről... :D (Jól van na, kicsit előreszaladtam. :D) Netán egyúttal azt is jelezhetnénk az illetékesek felé, hogy ha ezen a környéken kavarnak, akkor először velünk, a környékbeli országokkal egyeztetnek - és a jóváhagyásunk nélkül nem ugrálnak. :) Nem kérek tapsot. :D

Egyébként meg a tüntetések nem a szélsőségesektől indultak egyrészt, másrészt meg most sem csak a a nacionalistákból áll a tömeg (csak szokás szerint nekik van a legnagyobb a pofájuk).
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Megint olyan hírek jelentek meg, miszerint védelem nélkül maradtak az atomerőművek, vízerőművek... Én is szimpatizáltam a változással, a tüntetésekkel, de kezdem átértékelni a dolgot. A nyelvtörvény kapcsán is. De az atomerőművek is kibaszottul aggasztóak....
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
<i>Kezdésként a "fantasztikus négyes" elugorhatna Moszkvába egyeztetni Putyinnal, végtére a nyelvtörvény az oroszokat is érinti.</i>

Elsősorban miattuk kaszálták el. A magyarság csak járulékos veszteség.