<blockquote rel="fip7">GrGLy
Akkor kérdés: minek értelmeznéd azt, ha a szlovák, szerb, román és ukrán teljes haderő felsorakozna a határaink mentén?
Azt attól függ mi történt előtte. De ha a TELJES haderőről beszélünk az már ezer százalék, hogy háborús előkészület.
És hogy ehhez mit szólna az ENSZ, EU, NATO ? Mivel két NATO tagállam is érintett lenne ..
<blockquote rel="fip7">" Nincs mit békefentartani."
Most még. Viszont a jövőt senki nem látja, ezért kell mindig a legrosszabbra felkészülni.
De milyen indokkal? Ahhoz, hogy egy békefenntartó akcióhoz engedélyt kérhess, már most lángokban kéne állnia Kárpátaljának és hullania kéne a civil lakosságnak. Egyszerűen nincs jogalapja egy ilyen kérvénynek. Persze lehet előkészületeket tenni, akcióterveket kimunkálni, meg a "papírmunkával" kicsit előre dolgozni (és sulykolni a médiában, hogy fel vagyunk készülve a helyzet kezelésére), de ahhoz igen csak nyomós érv kell, hogy a hadsereg kint parádézzon Munkácson.
Jelenleg semmi sem indokolja a katonai eszközök bevonását ebbe a szituációba, mivel ha mi Nyíregyháza körül elkezdünk sereget gyűjteni, akkor ennek az ukrán többszöröse fog megjelenni Kárpátalján. Tehát ahelyett, hogy javítanánk a helyzeten, csak rosszabb lenne, ráadásul az egész ukrán helyzetből egy szép kis nemzetközi konfliktust faragnánk.</blockquote>
Az ENSZ BT határoz arról, ki, mit, mikor és hol békefenntart, nekünk ehhez semmi közünk nem lenne, még csak az sem, hogy akár érintett országként részt vehetünk-e benne.
Nagy valószínűséggel az amerikai és az orosz diplomácia megegyezése alapján történnének a konkrét lépések, de mivel az amerikaiak fizetik általában a nagyobb cehet az ENSZ-ben, ők irányítanák a békefenntartó csapatokat. Moszkva pedig a több milliós orosz kisebbség miatt lenne nagyon aktív az ügyben. Mivel ez már nagyon orosz befolyási övezet, előfordulhatna az is, hogy egy amerikai tábornok vezetné az orosz békefenntartókat.
A magyarokat számba se veszik ilyen szinten, hiába ágálunk a kárpátaljaiak miatt, higgyétek el. És többi kisebbséget se.
Az mondjuk tényleg érdekes lenne ha mi elkezdenénk "csapatösszevonni" ... Először is az lenne a kérdés, hogy kit ?
A minisztériumi alkalmazottakat ?
A másik, hogy mit ? A 15 páncélosunkat ? A személyzet mire odaérne a határra - járatos busszal - mert más nincs nagyon, az ukránok röhögve a többszörösét állítanák ki ami legjobb éveinkben meglévő létszámainknak is..
Amúgy meg érvényben lévő partnerségi szerződés van a NATO és Ukrajna között, és a magyar "hassereg" egész jó kapcsolatot tart fenn az ukránnal, és sok közös project működik a két bagázs részvételével.