[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

D

danielblack

Guest
Oroszországnak, és Putyinnak elég nagy leszereplés lenne, ha nem állnának ki az elszakadás mellett.
 
D

danielblack

Guest
Ha Ukrajna ketté válik akkor véleményem szerint a Nyugati területek nagyon nagy haderő "reformot" fognak végrehajtani. Azaz a haderejük potenciálja majdnem a román szintre esik majd. Bár ilyeneken még korai elmélkedni, de a tendenciákat figyelembe véve Európa továbbra is a nemzetállamokra szakadás útján jár. Szerintem egy közös gazdasági/katonai szövetség is úgy lehet igazán sikeres, ha a tagállamok mérete, ereje egyre inkább hasonlóvá válik.
Hoz még érdekes dolgokat a következő pár évtized. Gondolhatunk itt Katalóniára, Baszk földre, Skóciára, Észak Írországra, Szicíliára és dél Olaszországra, Boszniára, Koszovóra, a törökökre, albánokra, Beszarábiára, románokra, talán ránk magyarokra is... És akkor még nem is említettem az USA-ban erősödő elszakadási hangulatot, és az európai menekült áradatot, népesség öregedést, és a szélső jobb erősödését...
Popcornt a kézbe! (vagy inkább honvédelmi alapismeretekről szóló könyvet???)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Az amerikaiak embere ,Jacenjuk megtiltotta az ukrán titkosszolgálatnak , hogy továbbra is lehalgassa az amerikai diplomatákat , ezenkívul az SzBU-nak minden eddig ami az amerikai lehallgatások anyagait illeti meg kell semmisíteniuk.Az új célpont az orosz diplomaták, oroszok lehallgatása.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Na akkor én is hozzászólnék.

Elsősorban fip7 véleményét osztom, illetve cinikusét.

A magyar diplomáciának igen csak oda kéne takarodni,ahogy cinikus mondta, egyedül nem vagyunk erősök, de érdekkörökben igen.

Tételezzük fel,hogy nem balfasz sereg van kormányon, abban az esetben már kiadványokat adtak volna ki,hogy próbálják féken tartani őket és hogy elhatárolódunk az egésztől. Közben igencsak kopogtatnunk kellene, Merkel néninél, a lengyeleknél, fehéroroszoknál,oroszoknál és esetleg a románoknál(bár ez veszélyes lehetne) Mostanra már egy válságstáb kéne Ukrajna szomszédos országai közt, több forgatókönyvvel. A nyelvtörvény visszavonásától pedig el kéne határolódni és mély aggodalmunkat kifejezni, főleg az orosz kisebbség felháborodása miatt,hiszen veszélyes tényező lehet.

Itt egy kép, amit már linkeltem és nem hiszem,hogy teljesen reális,de..

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/t1/1653434_781764611852088_303428088_n.jpg

(Fontos,hogy a lengyelek területi követeléseik és Lviv eltérő piros árnyalatú!)

Na ha már beadtuk ezeket a sz*rokat a diplomácia rögös útján,akkor kicsit várni,közben a többi országgal tárgyalni. Ha bármi nagyobb mozdulás történik, felhívni Ukrajna figyelmét,hogy nem biztos mennyire jó is az az ötlet.

Végső megoldásként pedig a ruszkik mennének előre (az orosz területekig), utána pedig a lengyelek,románok és mi. Nem kell itt háborúra gondolni,mert ebben az esetben Ukrajnának a felére csökkenne kb a hadserege, ez mellett kérdés ,hogy a belső feszültség erre hogyan is reagálna, ez mellett honnan lenne a hadseregüknek utánpótlása?

A legnagyobb érv pedig mellettünk van, mégpedig hogy a saját nemzetünket védjük.

Itt amúgy nem feltétlen kell nagy háborúra gondolni,hisz szerintem az ukrán katonák nagy része be sem vonulna,illetve lehet,hogy az ukrán vezetés megadná magát egy ilyen patt helyzetben.

Ne feledjünk,hogy az I.vh-ban a honvédség nem szenvedett vereséget,hanem a kormány adat fel a harcot!
Illetve 56-ban mi is vártuk az amikat, mégsem kaptunk tőlük segítséget, sőt az oroszok kaptak..

Szerintem van az a pont, amikor az oroszok felborítják az asztalt és azt mondják,hogy nem érdekel az ENSZ,ők mennek. Ezt 2 ponton tudom elképzelni: Ha Oroszországot, vagy az orosz népet jelentős veszély fenyegeti, az utóbbi pedig fokozottan fennáll.

Szerintem így hülyeség lenne azt hinni,hogy a NATO majd megindulna egy NEM NATOTAG ország védelmére, úgy hogy több NATO-tagnak azzal az országgal szemben van érdeke...

Persze visszaolvasva kicsit betegesen hangzik, de majd meglátjuk mit hoz a jövő.

Ezen felül még mindig kíváncsi vagyok, mi lesz jövőre Ukrajnával és az áldozatok emlékével.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
A ukrán pénzügyminiszter 35 milliárd dollárt kér. Gondolom hamar szétosztanák a haverokkal ezekben a zűrös időkben.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Az új célpont az orosz diplomaták, oroszok lehallgatása.

Tehát akkor már 90 százalék hogy Ukrajna a nyugat kezén van Szíria pedig egy nagy romhalmaz és továbbra is egy kérdőjel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Az új célpont az orosz diplomaták, oroszok lehallgatása.

Tehát akkor már 90 százalék hogy Ukrajna a nyugat kezén van Szíria pedig egy nagy romhalmaz és továbbra is egy kérdőjel.

Mostmár a nyugati titkosszolgálatok kiépíthetik ujabb bázisukat Ukrajnában. De még nincs vége . Célkeresztben a tobbi volt szovjet tagállam.
Lehet fogadásokat kotni, melyik ország lesz a kovetkezo célpont az ukrajnai forgatokonyv szerint.:)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Gyerekek ez a sakkjátszma még nincs lejátszva szerintem.
Ne vicceljünk már, hogy Oroszország ennyire szótlan és nyugodt, szerintem itt még van egy pár rejtett kártya.
Szerintem nem véletlen nem szakítoták még 2 az országot.
Megadják amit a nép akar legyen választás , azért ne felejtsük el elég sok orosz él ebben az országban és lehet még választások sem döltek el , ha meg nem gyöznének akkor utána is tudják ketté szakítani az országot.
És ha esetleg győznek , akkor még kapnak 35 milliárdot extraként az EU-tól , mert ugye azt azért most csak csak átutalják :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
desertfox
Juscsenko alatt se csináltak semmit az oroszok, most se fognak, illetve várni fognak a kov.parlamenti választásokig. :) Májusban elorehozott elnokválasztásokat tartanak , amit reményei szerint Julia (a vaslady) fog megnyerni, és csak ezután alakul " ideiglenes kormány" akié de facto a hatalom lesz.
Úgy látszik a torokok is értelmesek és átlátják a helyzetet. A torok EU-társulási miniszter megvádolta Európát az ukrán polgálháborús állapotok kirobbantásáért és Oo. provokálásáért.
http://www.haberler.com/avrupa-birligi-bakani-ve-basmuzakereci-cavusoglu-5706456-haberi/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Gyerekek ez a sakkjátszma még nincs lejátszva szerintem.
Ne vicceljünk már, hogy Oroszország ennyire szótlan és nyugodt, szerintem itt még van egy pár rejtett kártya.
Szerintem nem véletlen nem szakítoták még 2 az országot.
Megadják amit a nép akar legyen választás , azért ne felejtsük el elég sok orosz él ebben az országban és lehet még választások sem döltek el , ha meg nem gyöznének akkor utána is tudják ketté szakítani az országot.
És ha esetleg győznek , akkor még kapnak 35 milliárdot extraként az EU-tól , mert ugye azt azért most csak csak átutalják :D

Szerintem sincs lejátszva. Putyin KGB-s volt ezt ne felejtsük... Van még egy-két trükk a tarsolyában.
http://www.nyest.hu/media/ukrajna-etnikai-nyelvi-kepe-ukranok-piros-ukran-nyelvu-rozsaszin-foleg-ukran-nyelvu-sarga-oros.png?large
Nem fogják hagyni a közel 10 millió oroszt, és úgy néz ki azok se kultiválják a kijevi hatalmat.
Az Interfax-Ukraina ukrán hírügynökség jelentése szerint a most eltörölt törvény alapján az odesszai megyei és városi tanács (önkormányzat), a harkivi, herszoni, mikolajivi, zaporizzsjai, szevasztopoli, dnyipropetrovszki és luhanszki városi tanács, a Luhanszk megyei Krasznolutszk városi tanácsa, a Zaporizzsja, Donyeck, Herszon, Mikolajiv és Dnyipropetrovszk megyei tanács döntött az orosz nyelv regionális nyelvként történő elismeréséről.
Indul a gazdasági nyomásgyakorlás is:
http://www.hirado.hu/2014/02/24/megfenyegette-oroszorszag-ukrajnat/
És ez csak most kezdődik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
<i>Indul a gazdasági nyomásgyakorlás is:</i>
Ez nem újdonság. Janukovics alatt is volt. Ezt már régen megmondták az ukránoknak, ha aláírják az EU-val a szerzodést vámokat vezetnek be az ukrán árukkal szemben....
Ami várhato diplomácia és gazdasági "eszkozokkel" fognak harcolni az ukrán nacionalistákkal , fegyveres konfliktust jelenleg ki lehet zárni.
http://www.vg.hu/kozelet/politika/miert-vesztheti-el-oroszorszag-ismet-ukrajnat-422222
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Mitől kellene stresszelniük az oroszoknak? Az összes ász a kezükben van és az idő is nekik dolgozik. Minél tovább hagyják az ukránokat a nyugatiakkal cicázni, annál több pénzébe kerül ez a nyugatnak, mert Ukrajna ilyen téren feneketlen verem - meg lopnak is, de ez a világnak ezen a részén nem újdonság. :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Érdekes írás az ukrajnai helyzetrol és Julia Timosenkorol. (szerinte o Eva Peron reainkarnácioja , és még sok más....)
http://www.gorod.lv/novosti/222345-zapad-proschupyvaet-timoshenko-i-sovetuet-putinu-finlyandskii-variant
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Nagyon nagy vonalakban összeadogattam a wikin, hogy miből áll a Ukrainian Ground Forces. Nagyjából: kb. 280 T-84, 1300T-72, 2300T-64, 2400BMP-1/2, 1600BTR-60/70/80, 2315 MT-LB, Tüzérség. vegyesen 1600 db. , 30 MI-8, 40MI-24,,,, stb... stb...stb..
Az oldalon van egy térkép az elhelyezkedésükről, ami szerint a legtöbb a nyugati országrészben van.

Légierő: 36Szu-27, 80MIG-29, 36Szu-24, 36Szu-25, 28MI-17, 48MI-24, stb..stb...

http://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Air_Force

http://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_Ground_Forces

Ennyi cumóval azért lehet pusztítani... :(
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 121
7 047
113
A választásokról annyit, hogy ugyan a most hatalomra került egykori ellenzéknek sincs olyan elnökjelöltje, aki mögé egységesen fel lehetne sorakozni és megy az osztoszkodás/marakodás, de a másik oldalon még rosszabb a helyzet.
A régiók pártjából aki ismertebb volt, az már vagy külföldre menekült, vagy börtönben van, vagy elfogató parancs van ellene kiadva. Akik maradtak, azok a teljesen ismeretlen vagy félig ismert alsóbb tisztségviselők, ezekre milyen alapon szavaznának az Orosz polgárok?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
@montezuma
http://www.paulcraigroberts.org/2014/02/14/russia-attack-paul-craig-roberts/