[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Az orosz távol-keleten és Szibériában kevés ember ment ela tüntetésekre.Kamcsatkán pl. csak 30 -an voltak

A képen Krasznojarszk(Szibéria)

SnFFwEPLZ5Y.jpg
Azon a képen sokkal többen vannak, mint 30, még egységes öltözéket is beszereztek :p
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Azon a képen sokkal többen vannak, mint 30, még egységes öltözéket is beszereztek :p
Ja, az egységes öltözetűeket rendőrnek hívják - de nem gáz, a mainstream média majd nyilván úgy adja elő, hogy "hatalmas tömeg" tüntetett Krasznojarszkban Putyin ellen, együtt a rendőrökkel. :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Szerintem nagyjából teljesen mindegy kié ez az "aprócska dácsa" mivel Navalníj videója az orosz társadalom arra fogékony rétegeinél célt ért. Így aztán teljesen mindegy, hogy egy rénszarvas zúzmó exportálásából meggazdagodott szibériai sámán vagy egy tehetős orosz üzletember az épület tulajdonosa az igazság a Putyinnal elégedetlen társadalmi rétegeket abszolúte de nem fogja érdekelni.
A kérdés az, hogy ezek az "elégedetlen társadalmi rétegek" rétegek-e egyrészt, másrészt pedig van-e bármi társadalmi jelentőségük az OF népességéhez mérten. Azt azért valljuk be így egymás között, hogy a 12 milliós Moszkvában egy 40 ezer fős tüntike kib*ottul komolytalan. (Viszonyításképpen: ez Budapesten 7 ezer fős (sem) lenne.)
 
W

Wilson

Guest
A kérdés az, hogy ezek az "elégedetlen társadalmi rétegek" rétegek-e egyrészt, másrészt pedig van-e bármi társadalmi jelentőségük az OF népességéhez mérten. Azt azért valljuk be így egymás között, hogy a 12 milliós Moszkvában egy 40 ezer fős tüntike kib*ottul komolytalan. (Viszonyításképpen: ez Budapesten 7 ezer fős (sem) lenne.)

Ez egy jó kérdés én innen laikusként ezt nem tudom megítélni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Ez egy jó kérdés én innen laikusként ezt nem tudom megítélni.
Szimpla matek a dolog: ha egy téma 12 millió emberből 40 ezret érdekel, akkor 300 emberből érdekel egyetlen egyet, vagyis ez az arány az 1%-ot sem éri el. (120 ezer ember is csak 1% lenne, amúgy.) Következésképpen kijelenthetjük, hogy az oroszok többsége szerint Navalnij le van szarva Putyin állítólagos palotájával együtt.
Jó, ha 15 ezren voltak Moszkvában. Sz Bíró több százezres tüntetőről írt országszerte. :D
Sebaj, én nagylelkű vagyok. :D Ez a fószer amúgy mitől "Oroszország-szakértő"? (Olvastam ma egy ÉS-ben megjelent írását, csak az időmet vesztegettem vele, ez a nyugati (mainstream) sajtó szokásos szövege volt - ilyet én is tudok, mégsem képzelem magamat Oroszország-szakértőnek, pedig lehet, hogy sokakkal ellentétben megtalálnám Oroszországot egy vaktérképen.)
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Szimpla matek a dolog: ha egy téma 12 millió emberből 40 ezret érdekel, akkor 300 emberből érdekel egyetlen egyet, vagyis ez az arány az 1%-ot sem éri el. (120 ezer ember is csak 1% lenne, amúgy.) Következésképpen kijelenthetjük, hogy az oroszok többsége szerint Navalnij le van szarva Putyin állítólagos palotájával együtt.

Sebaj, én nagylelkű vagyok. :D Ez a fószer amúgy mitől "Oroszország-szakértő"? (Olvastam ma egy ÉS-ben megjelent írását, csak az időmet vesztegettem vele, ez a nyugati (mainstream) sajtó szokásos szövege volt - ilyet én is tudok, mégsem képzelem magamat Oroszország-szakértőnek, pedig lehet, hogy sokakkal ellentétben megtalálnám Oroszországot egy vaktérképen.)

Az hogy csak ennyien mennek ki az utcára az még nem azt jelenti,hogy csak ennyien elégedetlenek Putyinnal.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
W

Wilson

Guest
Ez tökéletes meglátás (komoly, nem gúnyolódom). Viszont azt is jelenti egyben, hogy annyira azért nem elégedetlenek Putyinnal, hogy kimenjenek emiatt az utcára, főleg egy Navalnij miatt.

Igen ez ezt is jelenti, én amúgy biztos vagyok benne,hogy emiatt a videó miatt az oroszok nem fogják megostromolni a Kremlt,de az egy nagyon is reális opció,hogy ezen emberek számára ez a videó egy fontos bizonyíték a rendszer és Putyin korruptságára(ezen emberek számára teljesen mindegy, hogy igaz-e vagy hazugság a videó) ami csak tovább növeli a felszín alatt az elégedettlenséguket.Mindenesetre ezek az események óvatoságra kell,hogy intsék Putyint nem elsősorban Navalníj hanem a társadalom illetve az ott zajló folyamatok miatt.
 
W

Wilson

Guest
"Számos orosz városban utcára vonultak az emberek, országszerte valószínűleg több ezren, Jakutszkban a mínusz negyven fok ellenére is." :eek::D:D:D
(Ha valaki Jakutszkban él, akkor a mínusz 40 fok valószínűleg annyira nem lepi meg.)

Nem lepi meg őket de -40 azért az ott élőknek is -40 egy videó vagy Navalníj miatt tömegesen ilyen időben nem fognak utcára menni az emberek ahhoz komolyabb a létbiztonságukat veszélyeztető ok v okok kellenek.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 726
28 371
113
Azért érdemes összevetni nyáron Furgalért mennyien tüntettek és most Navalnij mellett mennyien. Az akkoriakhoz masszívan hozzájárult a lakosság általános elégedetlensége a járványkezelés kapcsán, mikor hosszú hetekre lényegében a lakást is alig lehetett elhagyni Oroszországban, ami valljuk be nem éppen népszerűségnövelő eszköz. Gyanítom ha második hullámra is olyan intézkedéseket vezettek volna be, mint tavasszal akkor most tél ide vagy oda jelentősen többen lennének az utcákon, még úgy is, hogy a lakosság általánosan nem éppen ért egyet a Navalnij képviselte politikával.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Nem félnek, hogy elviszik őket Szibériába?
Nem: már ott vannak (Krasznojarszk egy szibériai város.) :D

Igen ez ezt is jelenti, én amúgy biztos vagyok benne,hogy emiatt a videó miatt az oroszok nem fogják megostromolni a Kremlt,de az egy nagyon is reális opció,hogy ezen emberek számára ez a videó egy fontos bizonyíték a rendszer és Putyin korruptságára(ezen emberek számára teljesen mindegy, hogy igaz-e vagy hazugság a videó) ami csak tovább növeli a felszín alatt az elégedettlenséguket.Mindenesetre ezek az események óvatoságra kell,hogy intsék Putyint nem elsősorban Navalníj hanem a társadalom illetve az ott zajló folyamatok miatt.
Ha (nyugat/közép-)európaiként nézed a dolgot, akkor igen. Ők viszont oroszok: minden rendszer korruptsága evidencia számukra, és okkal. Tehát fikarcnyi kétségük sincs afelől, hogy egy esetleges következő rendszer is pont ilyen korrupt lesz - vagy még korruptabb. Jelcin idején már kaptak ízelítőt abból, hogy mit jelent számukra a demokrácia. Erről egy orosz tininek persze fogalma sem lehet a korából eredően.

Nem lepi meg őket de -40 azért az ott élőknek is -40 egy videó vagy Navalníj miatt tömegesen ilyen időben nem fognak utcára menni az emberek ahhoz komolyabb a létbiztonságukat veszélyeztető ok v okok kellenek.
Persze, de mi -40 fokban azonnal és tömegesen halnánk ki, ők meg azért hozzá vannak szokva/fel vannak készülve rá. A többi stimmel.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Sebaj, én nagylelkű vagyok. :D Ez a fószer amúgy mitől "Oroszország-szakértő"? (Olvastam ma egy ÉS-ben megjelent írását, csak az időmet vesztegettem vele, ez a nyugati (mainstream) sajtó szokásos szövege volt - ilyet én is tudok, mégsem képzelem magamat Oroszország-szakértőnek, pedig lehet, hogy sokakkal ellentétben megtalálnám Oroszországot egy vaktérképen.)
Én is ma találtam(Wagner Péter linkelte a FB oldalán) Véleményeztem is. " rengeteg a ponttalanság, túlzás, feltételezések tényként való kezelése, rossz következtetések, állítások stb... Elég ciki írás, attól aki magát orosz szakértőnek tartja." Én sem tudom, hogy egy olyan ember, aki nem szereti az oroszokat, nem érti a politikáját, nem érti a gondolkodásukat, mentalitásukat...stb, hogy nevezheti magát "orosz szakértőnek"
Az írásban tegnapra -január 30-ára írta a köv. tüntetéseket - amik ma-jan-31-én zajlanak. Még alapdolgokat is hibásan ír le. :) Szintén hisz a bulvárban tavaly novemberben megjelent hírekben, hogy Putyin beteg és januárban le fog mondani -ezt is feszegeti. Szóval nagyon gyenge és nem nagy tudással bíró "szagértő". Személyes vitán "cafatokra szedném"... :)