[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Íme Putyin beszédének-gondolatainak fontosabb része lefordítva:

Putyin mai beszédében tulakdonképpen pozitív jelet küldött Európának.
Szokás szerint kemény retorikát vártak Putyintól Davosban, de meglepte a hallgatóságot azzal, hogy hirtelen "kölcsönös szeretetről" beszélt. Felhívta a figyelmet az orosz és az európai civilizáció egységére, a kultúrát és a tudományt az együttműködés platformjává téve. Putyin számára az egyesülés különösen fontos az új közös fenyegetésekkel szemben. De vajon a régi Európa képes-e meghallani ezt a hívást?

Szerdán az internetes davosi világfórumon Vlagyimir Putyin elnök elmondta, hogy "párbeszédet akar és szeretne létrehozni Európával, de a szeretetnek kölcsönösnek kell lennie". A gazdaságot és a tudományt jelölte meg olyan irányokként, amelyekben kölcsönösen előnyös együttműködés alakulhat ki. Putyin szerint Oroszországot és Európát "abszolút alapvető természetű dolgok" hozzák össze. „Ez egy közös kultúra. A közelmúlt legfontosabb európai politikai szereplői arról beszéltek, hogy Európa és Oroszország között ki kell alakítani a kapcsolatokat, rámutatva, hogy Oroszország Európa része - földrajzilag és ami a legfontosabb: kulturális értelemben. Valójában ez egy civilizáció "- idézi Putyint a RIA Novosztyi. Putyin megjegyezte, hogy ha Oroszország és Európa felülemelkedhet a múlt ezen problémáin, megszabadulhat ezektől a fóbiáktól, akkor mindenképpen pozitív szakaszuk lesz a kapcsolatokban.

Putyin a közös értékek mellett egy közös globális fenyegetést is megnevezett - a társadalmi rétegződést, amely a világjárvány hátterében mind az egész világon, mind az egyes országokban fokozódott. A koronavírus felgyorsította a globális gazdasági, politikai és társadalmi átalakulást. Az elnök arra figyelmeztetett, hogy „a helyzet kiszámíthatatlanul és ellenőrizhetetlenül alakulhat. Hacsak természetesen nem tesz semmit annak megakadályozására. Sőt, fennáll annak a valószínűsége, hogy a világ fejlődésében valódi bontással találkozunk, amelyet mindenki mindenki elleni küzdelme jelent. " Putyin összehasonlította a jelenlegi helyzetet a világ 1930-as évekbeli helyzetével, vagyis a második világháború előestéjén, "a kihívások és a lehetséges fenyegetések nagysága és összetett rendszerszintűsége szempontjából".

Olvastam ezt a beszédet az orosz oldalakon és az orosz kommentelők nagy része ugyanezt az álláspontot képviseli ,a vicces az az egészben,hogy ez lenne Európa érdeke is,de amíg az EU az USA kottájából játszik addig erre sok esély nincs.És ezzel az orosz kínai együttműködés fog csak tovább erősödni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 526
113
Íme Putyin beszédének-gondolatainak fontosabb része lefordítva:

Putyin mai beszédében tulakdonképpen pozitív jelet küldött Európának.
Szokás szerint kemény retorikát vártak Putyintól Davosban, de meglepte a hallgatóságot azzal, hogy hirtelen "kölcsönös szeretetről" beszélt. Felhívta a figyelmet az orosz és az európai civilizáció egységére, a kultúrát és a tudományt az együttműködés platformjává téve. Putyin számára az egyesülés különösen fontos az új közös fenyegetésekkel szemben. De vajon a régi Európa képes-e meghallani ezt a hívást?

Szerdán az internetes davosi világfórumon Vlagyimir Putyin elnök elmondta, hogy "párbeszédet akar és szeretne létrehozni Európával, de a szeretetnek kölcsönösnek kell lennie". A gazdaságot és a tudományt jelölte meg olyan irányokként, amelyekben kölcsönösen előnyös együttműködés alakulhat ki. Putyin szerint Oroszországot és Európát "abszolút alapvető természetű dolgok" hozzák össze. „Ez egy közös kultúra. A közelmúlt legfontosabb európai politikai szereplői arról beszéltek, hogy Európa és Oroszország között ki kell alakítani a kapcsolatokat, rámutatva, hogy Oroszország Európa része - földrajzilag és ami a legfontosabb: kulturális értelemben. Valójában ez egy civilizáció "- idézi Putyint a RIA Novosztyi. Putyin megjegyezte, hogy ha Oroszország és Európa felülemelkedhet a múlt ezen problémáin, megszabadulhat ezektől a fóbiáktól, akkor mindenképpen pozitív szakaszuk lesz a kapcsolatokban.

Putyin a közös értékek mellett egy közös globális fenyegetést is megnevezett - a társadalmi rétegződést, amely a világjárvány hátterében mind az egész világon, mind az egyes országokban fokozódott. A koronavírus felgyorsította a globális gazdasági, politikai és társadalmi átalakulást. Az elnök arra figyelmeztetett, hogy „a helyzet kiszámíthatatlanul és ellenőrizhetetlenül alakulhat. Hacsak természetesen nem tesz semmit annak megakadályozására. Sőt, fennáll annak a valószínűsége, hogy a világ fejlődésében valódi bontással találkozunk, amelyet mindenki mindenki elleni küzdelme jelent. " Putyin összehasonlította a jelenlegi helyzetet a világ 1930-as évekbeli helyzetével, vagyis a második világháború előestéjén, "a kihívások és a lehetséges fenyegetések nagysága és összetett rendszerszintűsége szempontjából".
Ha ezt a mi szintünkön mondja valaki, az összeesküvés elmélet. Most letolta Putyin, így már nem az, de szerintem a progresszív erők ettől most csak idegesebbek és mégtovább démonizálják az oroszokat és igyekezni fognak teljesen elvágni Európától. Ez nyílt belegyaloglás az érdekeikbe. Mellette van itt keleten a nem megalapozatlan oroszellenesség saját szintje, ami segít ebben a narratívában. Oksa, hogy gazdaság, meg tudomány amit emleget, de azon keresztül jön az ideológia is mindig.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 384
113

Annyiban igen, hogy a hegemónnak kihívója akadt, mint a két világháború előtt. Kínának viszont kevés szövetségese van.
Csak ez a mostani hegemón már nem nemzetállam, legfeljebb a leghatalmasabb állam bőrébe bújik. Ez egy olyan új globális osztály és annak kiszolgálórétege (pl. azok a mobilis, fiatal szakemberek, akik szegény országokból vándoroltak a leggazdagabb országokba, valamint a "független" médiában dolgozók a világ nagy részén), amelynek már tényleg nincs nemzetisége, viszont igényt formál a világ igazgatására a vagyona révén és az állítólagos emberbarát szándékaira hivatkozva. Ellenfelei azok a helyi elitek, amelyek urak akarnak lenni a saját szemétdombjaikon, korruptak (másképp nem is lennének erőforrásaik, nincs más lehetőség ilyenek felhalmozására, mint az, amit az ellenfeleik korrupciónak neveznek), saját céljaik vannak, amelyek nem feltétlenül harmonizálnak az új globális elitével. Ilyen pl. a mai orosz elit, vagy persze légypiszok, de a NER is. A sötét ló Kína, még szerintem nem dőlt el, hogy kooptálják-e a CCP-t vagy háborút (nem feltétlenül hagyományosat) vívnak majd ellene. Mindenesetre az utóbbi esetben is a Kínával szemben felálló "szabad" világ is egyre inkább fog hasonlítani Kínára véleményszabadság és kontroll terén.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Az építész vezető nem árulta el kinek készül, de korábbi infók szerint egy oligarcháé. 5-6 év mire elkészül bévülről. Tehát össze lehet hasonlítani a reális helyzetet Navalnij kamu videójával. :)
Jajj, hagyjuk már a fasságot, a strómanokon keresztül Putyiné és ennyi. Az alapján ami ott van FSZB közreműködéssel az Putyin dácsája és slussz! Komplett idiótának kell lenni, hogy bármi mást gondolj. Navalnij jól belecsapott ezzel a lecsóba. Ugyanez van Magyarországon is az Orbán családdal, mindenki tudja, hogy Mészáros Lőrinc egy stróman, aki Orbán vagyonát kezeli, szóval ismerős az egész úgy ahogy van, kivéve az ellenzékiek ellen bevetett tömegpusztító fegyvereket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Jajj, hagyjuk már a fasságot, a strómanokon keresztül Putyiné és ennyi. Az alapján ami ott van FSZB közreműködéssel az Putyin dácsája és slussz! Komplett idiótának kell lenni, hogy bármi mást gondolj. Navalnij jól belecsapott ezzel a lecsóba. Ugyanez van Magyarországon is az Orbán családdal, mindenki tudja, hogy Mészáros Lőrinc egy stróman, aki Orbán vagyonát kezeli, szóval ismerős az egész úgy ahogy van, kivéve az ellenzékiek ellen bevetett tömegpusztító fegyvereket.
Nem értem miről beszélsz. Készen van az a rezidencia -nincs. Úgy néz ki bévülről mint Navalnij videójában- nem. Putyin vagy családtagjai nevén van -nincs. Ha elkészül és esetleg a tulajdonos oligarcha átadja az orosz elnöki hivatalnak mint rezidencia-teljesen jogszerüen járna el. Az orosz elnökök visszavonulásuk után választhatnak egy elnöki rezidenciát ahol életük végéig lakhatnak. Így volt ez Jelcinnél is.

p.s. Várjuk meg míg Putyin visszavonul és ott fog-e lakni.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 726
28 371
113
Az építész vezető nem árulta el kinek készül, de korábbi infók szerint egy oligarcháé. 5-6 év mire elkészül bévülről. Tehát össze lehet hasonlítani a reális helyzetet Navalnij kamu videójával. :)
Na ennyit drága Alekszej sztorijáról. Alapból egy 10 éves felmelegített dolgot hozott be, erre tessék se sztriptízbár, se vízipipa szoba (úgy, hogy Putyin utálja a dohányzást), se uszoda, se barokkos szobák, se akvagyiszkotyeka, csak beton falak néhol üveggyapottal díszítve. Biztos oda dugták el a megmaradt novicsokot :oops:
Akkor mi volt a cél? Diszkreditálni Putyint, keverni egy kicsit a fekáliát, szítani a megvezethető rétegeket meg kicsit balhézni. Ennyit a lEgKomOlYabB oRoSz eLlEnZéKiRőL, akiről ismét bebizonyosodott, hogy Putyin a plüssmackóját szorítva retteg tőle éjjelente.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 211
55 148
113
Egyébként meg akkor mi van,ha a dácsa Putyiné,a Mészáros csoport vagyona meg Orbáné?
De tényleg,ki a f szt érdekel?
Az a dolguk,hogy vigyék az országuk dolgait,és viszik.
Jobban viszik,mint az elődeik/ellenzékük?
Igen.
Lopnak?
Igen.
Elődeik is loptak?
Igen.
Hogy mentek az ország dolgai előttük?
Na igen....
Ugye értitek,mindenki a saját dolgával törődjön,és a világ szebb lesz.
Nekem fizetnek x pénzt,hogy termeljek,feldolgozzak x mennyiségű követ,amíg ezt megteszem fizetni is fognak,nincs közöm,hogy a főni hozzám képest mennyit keres,vagy mennyit lop az adóból,vagy mennyit kurvázik el,pedig vehetne nekem jobb gépeket,vagy nagyobb fizut adhatna/akármi.
Tudom,a politikusok közpénzt lopnak,de az csak addig közpénz,amíg rá nem kerül a stróman magáncég számlájára,szóval amikor ők ezt ellopják,az már magánpénz.
Igen,a fejlett nyugaton is így van,6-10 pénz/ tonna az ára a kőnek a vállalkozóknak,a helyi önkorinak "kicsit" több,vajh miért?:oops::rolleyes:
Itt ment el az autópálya 10 éve 300 méterre melletünk,na ott volt aztán ereszd el a hajam,pedig csak marginális szereplők voltunk,cirka fél millió tonnával,de ott még fletó sem hitt volna a szemének,én sem hittem el a miket láttam a számlákon,és ez itt is nagyon vidék,lepkefing méretű cég,a nagyfalu itt is mindent visz.
Nincs olyan politikai rendszer,ahol ne lopna a főni,azért ő a főni,makk mindegy,hogy ezt,hogy papírozzák le.
Nem értem mit kell ezen rugózni,ha 5x ennyit lopna Vitya,az sem számítana semmit,ha ötöd ennyit,az sem lenne érezhető,mint fing a szélben,engedjük el.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 211
55 148
113
Ja,a válság után,a nagy bankmentések hevében valami 23 milliárd úniós fabatkával nem tudott elszámolni egy bankvezér,egy másodpercig sem volt rajta bilincs,több évnyi bírósági huzavona után lett "no guilty" ,eközben se pénz,se felelős,se semmi.
Ne viccelődjünk már.....
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Na ennyit drága Alekszej sztorijáról. Alapból egy 10 éves felmelegített dolgot hozott be, erre tessék se sztriptízbár, se vízipipa szoba (úgy, hogy Putyin utálja a dohányzást), se uszoda, se barokkos szobák, se akvagyiszkotyeka, csak beton falak néhol üveggyapottal díszítve. Biztos oda dugták el a megmaradt novicsokot :oops:
Akkor mi volt a cél? Diszkreditálni Putyint, keverni egy kicsit a fekáliát, szítani a megvezethető rétegeket meg kicsit balhézni. Ennyit a lEgKomOlYabB oRoSz eLlEnZéKiRőL, akiről ismét bebizonyosodott, hogy Putyin a plüssmackóját szorítva retteg tőle éjjelente.
Egyébként meg azon kellene elgondolkodni, hogy Alekszej Anatolijevics Navalnij barátunk miért érezte fontosnak, hogy hazamenjen, amikor pontosan tudta, hogy mi fog történni? Hova van bekötve a srác? Külföldre, vagy svédcsavaros a dolog és odahaza!???
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Én nem értem miért nem zavar senkit az ha lopják a közpénzt, meg miért ez az etalon.
A szocializmusban volt ez a mentalitás hogy mindenki lop úgyhogy én is lopok. Szerintem okádék ez a hozzáállás.
Ennyi erővel minek foglalkozni úgy általában a lopásokkal?
Meg a csávót hibáztatni azért mert visszament és letartóztatták. Ja volt egy kis gerince és nem akarta szökésben leélni az életét mint az az oligarcha aki segített Putyinnak hatalomra jutni.
Egyáltalán nem lenne szabad a korrupciónak elfogadottnak lennie, és nem jó ha egy kör kisajátítja magának a hatalmat.
Itthon is az embereken bassza a csőrét a lopások csak nincs alternatíva amire szavazhatnának amúgy már rég ment volna a levesbe a fidesz.
Szóval nem értem hogy azért simán lenéztek valakit mert visszamegy az országába egy mérgezés után felvállalni azt amiben hisz, de az hogy valakik rendszerszintű korrupcióban vesz részt meg közpénzt lop az full elfogadható számotokra.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 211
55 148
113
Én nem értem miért nem zavar senkit az ha lopják a közpénzt, meg miért ez az etalon.
A szocializmusban volt ez a mentalitás hogy mindenki lop úgyhogy én is lopok. Szerintem okádék ez a hozzáállás.
Ennyi erővel minek foglalkozni úgy általában a lopásokkal?
Meg a csávót hibáztatni azért mert visszament és letartóztatták. Ja volt egy kis gerince és nem akarta szökésben leélni az életét mint az az oligarcha aki segített Putyinnak hatalomra jutni.
Egyáltalán nem lenne szabad a korrupciónak elfogadottnak lennie, és nem jó ha egy kör kisajátítja magának a hatalmat.
Itthon is az embereken bassza a csőrét a lopások csak nincs alternatíva amire szavazhatnának amúgy már rég ment volna a levesbe a fidesz.
Szóval nem értem hogy azért simán lenéztek valakit mert visszamegy az országába egy mérgezés után felvállalni azt amiben hisz, de az hogy valakik rendszerszintű korrupcióban vesz részt meg közpénzt lop az full elfogadható számotokra.



Ez igen.
"csávó" nem volt szökésben,az Oroszok hozták vissza az életbe,majd simán kiengedték a Németekhez,további gyógyításra,ehhez nem kell gerinc.
Akkora ellenzéki politikus,mint a Márki Zaj srác,kb nem is tudjuk melyik jelentéktelen Orosz kisvárosnak volt a polgárjenője.
Az ég kék,a fű zöld,a politikusok lopnak,szerintem vállald fel a harcot,és változtass valamelyiken,majd szólj,melyik volt az egyszerűbb.
Bizony rettenetes is,ha egy szűk kör kisajátítja a hatalmat magának,ebéd előtt el is határoztam,hogy ezen márpedig változtatni kell,majd bevertem vagy negyed kiló téliszalámit haragomban,és úgy döntöttem,hogy átadom a stafétabotot az ifjú harcosoknak,lehetsz te az egyik.;)
Azoknak ez embereken,akiknek bassza a csőrét a sok lopás,üzenem,hogy tessék felkelni a fotelból,kevesebb téliszalit enni,pártot alapítani,választásokat nyerni,és akkor majd lehet harcolni a lopás,meg a korrupció ellen.
Addig meg abból válasszanak ami van.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Szóval nem értem hogy azért simán lenéztek valakit mert visszamegy az országába egy mérgezés után felvállalni azt amiben hisz, de az hogy valakik rendszerszintű korrupcióban vesz részt meg közpénzt lop az full elfogadható számotokra.
Ezzel az a baj, hogy nem Navalnij irányít, ő csak egy "hasznos idióta" bábu, akit felhasználnak(kihasználnak), de erről már sokszor írtam.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
Íme amiről már évek óta írok (Navalnij egy báb idegen struktúrák kezében):

Német média: Navalnyij filmje a "palotáról" Németországban készült az USA megrendelésére


A német filmforgalmazó Blackforest Studios dolgozott Alekszej Navalnij filmjén Vlagyimir Putyin "palotájáról". Az ajánlat az orosz bloggerrel való együttműködésre az Egyesült Államokból érkezett a vállalat vezetőségéhez. Magát a filmet pedig egy Los Angeles-i gyártó cég forgatta - jelentette a német média. A Stuttgarter Zeitung című német újság hasonlóságokat tárt fel azzal kapcsolatban, hogy valójában ki dolgozott a blogger, Alekszej Navalnij filmjén, amely állítólag Vlagyimir Putyin elnök tulajdonában lévő "palotáról" szól Gelendzhikben. Mint német újságírók megtudták, a filmet, amely egy hete jelent meg a YouTube-on, "egy Los Angeles-i produkciós cég forgatta". Az újság szerint Navalnyj, aki tavaly szeptember óta tartózkodik Németországban, nemcsak Freiburgban, hanem a Kirchzarten községben (Breisgau-Hochschwarzwald régió) is dolgozott a filmen. 2020 novembere óta itt található a Blackforest Studios professzionális film- és televíziós stúdió is, amelyet két freiburgi lakos, Nina Gwynne Weiland és Sebastian Weiland vezet. Mindkettő évek óta dolgozik az amerikai filmiparban, és most saját stúdiót nyitott a Fekete-erdőben. Mint Weiland maga mondja, december elején a stúdió megkeresést kapott az Egyesült Államoktól, hogy rendelkezik-e szabad gyártókapacitással. Szigorúan titokban megkezdődött a munka Navalnyj filmjén. A tárgyalás során Navalny udvariasan viselkedett. "Miután együtt ittunk egy gint a Fekete-erdőből" - mondta Weiland, hozzátéve, hogy a blogger profi munkát végzett.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Én nem értem miért nem zavar senkit az ha lopják a közpénzt, meg miért ez az etalon.
A szocializmusban volt ez a mentalitás hogy mindenki lop úgyhogy én is lopok. Szerintem okádék ez a hozzáállás.
Ennyi erővel minek foglalkozni úgy általában a lopásokkal?
Meg a csávót hibáztatni azért mert visszament és letartóztatták. Ja volt egy kis gerince és nem akarta szökésben leélni az életét mint az az oligarcha aki segített Putyinnak hatalomra jutni.
Egyáltalán nem lenne szabad a korrupciónak elfogadottnak lennie, és nem jó ha egy kör kisajátítja magának a hatalmat.
Itthon is az embereken bassza a csőrét a lopások csak nincs alternatíva amire szavazhatnának amúgy már rég ment volna a levesbe a fidesz.
Szóval nem értem hogy azért simán lenéztek valakit mert visszamegy az országába egy mérgezés után felvállalni azt amiben hisz, de az hogy valakik rendszerszintű korrupcióban vesz részt meg közpénzt lop az full elfogadható számotokra.
Lehet, hogy belső beépített ember...
És az egész, amit látunk csak műsor!