[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
Csak ajánlani tudom. Matematikában, fizikában,biológia, kémia, informatika és rokon tantárgyakban magas szintü az orosz képzés. Középiskolások , egyetemisták rendre nyerik meg az olimpiákat az említett tantárgyakban.
Tudjuk, azért (is) néztük. Sajnos nem jött össze. Még oroszul sem kell feltétlenül tudni (bár a gyerek tanult oroszt), de nem tudta, mit akar.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
1. Tragédia amit művelsz! Komolyan. Elképesztő. Eddig azt hittem, hogy csak megjátszod ezt, de sajnos tévedtem. Te tényleg nem érted. Ezt a részt feladtam.
2. Bakker ember! Linket adtam , idéztem wikiről. Elolvastad azokat egyáltalán? Vagy csak nyomod a gázt ezerrel? Mások is leírták, hogy a Lengyelországba és Romániába telepített kilövő állások alkalmasak atomtöltetű tomahawkok indítására. Mit nem értesz ezen?
3.Igen a lehetőség meg van. Ezért is írtam, hogy várjunk amíg a lehetőséggel élnek is. Ha fognak.
4. Mond milyen ugyanolyan játékot játszanak az oroszok, mint a Szu?
1. - (Azért a térképészkedésed emlékét megőrzöm.)
2. Az oroszok meg sütemények távolsági kézbesítésére használják a rakétáikat. Ők a jók, mindenki más rossz. Az is, akit már többször legyaktak. Értem.
3. Már éltek vele, nem ha.
4. Nagyhatalmi álmok - ki nyer ma? - ez a játék neve.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 873
9 862
113
1. - (Azért a térképészkedésed emlékét megőrzöm.)
2. Az oroszok meg sütemények távolsági kézbesítésére használják a rakétáikat. Ők a jók, mindenki más rossz. Az is, akit már többször legyaktak. Értem.
3. Már éltek vele, nem ha.
4. Nagyhatalmi álmok - ki nyer ma? - ez a játék neve.
Nincs mit megőrizned a térképészkedésről. Szimplán csak nem tudtad megérteni azt, amit egyébként mindenki más felfogott elsőre. De sebaj. Viszont látom, nem megy az angol sem, különben megértetted volna a linkelt cikkből, hogy az USA a jövőben várható(úgy látszik, nekik van kristály gömbjük) iráni rakéta támadások ellen telepített rakéta védelmi rendszereket Lengyelországba és Cseh ország helyett Romániába, amire válaszul a szintén angol nyelvű wikis idézetből pedig kiderül, hogy az Iskanderek kalinyingrádi telepítése ennek egyenes következménye volt. Az is benne van az idézetben, hogy mikor Obama elállt a rakétavédelmi rendszer telepítéséről, Medvegyev már másnap jelezte, hogy nem viszik az Iskandereket Kalinyingrádba. Ezt azért szerintem nem kell jobban magyarázni.
Oo.-nak nincs olyan nagyhatalmi álma, mint amilyen a Szu-nak volt. Ezt szerintem aki egybitesnél értelmesebb, képes belátni. Ha elolvastad a cikket, amit a mandiner.hu-ról linkeltem, abból elég jól érthető, hogy milyen megközelítés lenne megfelelő irányukba.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
Kutyu te be voltál oltva veszettség ellen ? Mert gyanús vagy !

1. Az a bizonyos "rakéta védelmi rendszer " pillanatok alatt átalakítható mondjuk töltésnek álcázva Tomahawk kilövő rendszerré ami akár nukit is hordozhat !
2. Nem szellemarcú mondta hanem a NATO/USA reklám szövege volt az Iráni ballisztikus rakéta veszélyre hivatkozni !
3. Igen aláírták mert nem kértek az USA demokrácia exportjából ! De azért sorolok ellenpéldát is arra , hogy az USA hol teszi ugyanezt az Oroszokkal :Grúzi , Ukrajna , Fekete tenger , öböl államok , balti államok , Ojrópa , és még lásd lentebb a képet !
4. Csapásmérő erők ? Talán nincs meg , hogy az USA-nak 5 komplett flottája van mindegyikben minimum egy rephordozó csapásmérő kötelékkel ? https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Amerikai_Egyesült_Államok_hadereje

Lehet ez már kicsit elavult de jó támpont :
usa-bazisok.jpg
0. Kutyu az Raksányi Gellért beceneve volt.
1. Az orosz rakétakilövőket át sem kell alakítani.
2. Ha nem szellemarcú mondta, akkor jó lenne, ha a hivatkozást betennéd ide.
3. Inkább azért, mert az oroszok megmentették Maduro seggét/hatalmát. Latin-Amerikában egyébként tényleg nem divat a demokrácia - de ez az amerikaiakat sem zavarta soha. Most sem ez a baj, mint mindenki tudja.
4. Szépen satírozol. Például sikeresen beszínezted Ausztráliát, ahol összesen 2500 amerikai állomásozik Darwinban. A Fülöp-szigeteken például nincs támaszpont, ahogy Indonéziában és Thaiföldön sem. Japában Okinaván vannak és Dél-Koreában. Közelebbről megnézve, még ott van Pakisztán, ahol viszonylag kevés amerikai katona állomásozik (talán nulla), de Afganisztánban sem hadászati/harcászati rakétacsapataik vannak, akik az orosz haza egységét és épségét fenyegetnék. A Közép-Ázsiai országokat hagyom, legyen igazad. Európában nálunk és a bolgároknál nem tudom, hogy lenne most kontingens, de a lengyeleknél és a románoknál viszont van, tehát az egész egy nagy katyvasz. Ha azt akartad mondani, hogy a csúnya amerikaiak körbeveszik Oroszországot, akkor a térképről talán még neked is kiderül, hogy nagyon nem tudnak mást tenni, mivel Eurázsia területének nagy részét elfoglalja - így bárhova települnek, mindenhol szomszédok a ruszkik.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mi a vélemény a Navalnij videóról?

Én nem tudok eleget az orosz politikai szereplőkről meg az összefüggésekről amiről szó van, de tényleg van egy ilyen lezárt terület a fekete tenger mellet ahol a felvételeket készítették? Minek egy ekkora épület? Belegondolni hogy mennyit kell sétálni csak ahhoz igyál vagy megnézz egy filmet, semmi értelme. Ugyanakkor kinézem abból aki már húsz éve hatalmon van hogy rájön a nagyzási hóbort.
Szóval aki vágja a témát mesélhetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
Nincs mit megőrizned a térképészkedésről. Szimplán csak nem tudtad megérteni azt, amit egyébként mindenki más felfogott elsőre. De sebaj. Viszont látom, nem megy az angol sem, különben megértetted volna a linkelt cikkből, hogy az USA a jövőben várható(úgy látszik, nekik van kristály gömbjük) iráni rakéta támadások ellen telepített rakéta védelmi rendszereket Lengyelországba és Cseh ország helyett Romániába, amire válaszul a szintén angol nyelvű wikis idézetből pedig kiderül, hogy az Iskanderek kalinyingrádi telepítése ennek egyenes következménye volt. Az is benne van az idézetben, hogy mikor Obama elállt a rakétavédelmi rendszer telepítéséről, Medvegyev már másnap jelezte, hogy nem viszik az Iskandereket Kalinyingrádba. Ezt azért szerintem nem kell jobban magyarázni.
Oo.-nak nincs olyan nagyhatalmi álma, mint amilyen a Szu-nak volt. Ezt szerintem aki egybitesnél értelmesebb, képes belátni. Ha elolvastad a cikket, amit a mandiner.hu-ról linkeltem, abból elég jól érthető, hogy milyen megközelítés lenne megfelelő irányukba.
Amit írtál helyből baromság volt, már az első olvasatban is, hiába költöttél mellé gyorsan egy még ostobább ideológiát.
Olvasd már végig azt a cikket, amit idézel, bökjed meg! Ajánlom a Key Findings részt a figyelmedbe.
Azért árnyaltabb a történet. Ez egy doktori a témában.
"Russia, however, fears a global system due to the number of interceptors that would hypothetically be possible. Tsypkin’s analysis provides some insight into this: “Foreign Minister Sergei Lavrov stated that the ten interceptors would present no threat to Russia, but that the Kremlin was concerned about the probability of a future global US BMD system with ‘hundreds or even thousands’ of interceptors not limited by any guarantee on the part of the US." This quotation referred to the ten interceptors being placed in Poland as part of the NATO missile defense architecture envisaged during the George W. Bush administration. "........

" Russia has its own concerns regarding Alliance missile defense just as NATO has its own concerns. Russia sees the system as a threat to its own strategic deterrent, while NATO is concerned with keeping up with current threats. One argument that has surfaced is that the United States cancellation of Phase 4 of the EPAA was meant to settle some of Russia’s fears regarding threats to its strategic deterrence. Technical analyses show, however, that the missiles that would have been deployed during this phase would have resulted in the tail chase of a Russian ICBM. Therefore, Russia’s concerns were unfounded.
The other argument is that Phase 4 was canceled due to a reprioritization of the budget. This reprioritization was justified based on reassessments of the 2010 BMDR. In March2013, the United States found that Iranian missile threats were not developing as quickly as was originally anticipated and therefore the money that had been set aside for that phase could be better used elsewhere—namely, defense against North Korean missiles.
The other large debate is whether NATO and Russia could eventually come to a consensus on how to work together towards cooperative missile defense. ..........
A step towards this would require the reinitiating of talks, with both sides coming to the table with a willingness to work together. This does not seem to be a plausible option until after the next Presidential election in Russia—if then. President Putin appears to be using his concerns about Alliance missile defense as an advantage for his campaign. By playing on the fears that have remained present in Russia since the Cold War, he is able to use the fears of a missile attack or a threat to Russia’s own strategic deterrence systems as an advantage to his campaign. He presents himself as the protector of Russia who must be reelected. Overall, it appears that the original objectives of the EPAA were modified as a result of many factors and not purely as the result of a specific interaction between Russia and NATO or Moscow and Washington. "

Oroszországnak nincsenek nagyhatalmi álmai? Te még hiszel a tündérmesékben.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 873
9 862
113
Amit írtál helyből baromság volt, már az első olvasatban is, hiába költöttél mellé gyorsan egy még ostobább ideológiát.
Olvasd már végig azt a cikket, amit idézel, bökjed meg! Ajánlom a Key Findings részt a figyelmedbe.
Azért árnyaltabb a történet. Ez egy doktori a témában.
"Russia, however, fears a global system due to the number of interceptors that would hypothetically be possible. Tsypkin’s analysis provides some insight into this: “Foreign Minister Sergei Lavrov stated that the ten interceptors would present no threat to Russia, but that the Kremlin was concerned about the probability of a future global US BMD system with ‘hundreds or even thousands’ of interceptors not limited by any guarantee on the part of the US." This quotation referred to the ten interceptors being placed in Poland as part of the NATO missile defense architecture envisaged during the George W. Bush administration. "........

" Russia has its own concerns regarding Alliance missile defense just as NATO has its own concerns. Russia sees the system as a threat to its own strategic deterrent, while NATO is concerned with keeping up with current threats. One argument that has surfaced is that the United States cancellation of Phase 4 of the EPAA was meant to settle some of Russia’s fears regarding threats to its strategic deterrence. Technical analyses show, however, that the missiles that would have been deployed during this phase would have resulted in the tail chase of a Russian ICBM. Therefore, Russia’s concerns were unfounded.
The other argument is that Phase 4 was canceled due to a reprioritization of the budget. This reprioritization was justified based on reassessments of the 2010 BMDR. In March2013, the United States found that Iranian missile threats were not developing as quickly as was originally anticipated and therefore the money that had been set aside for that phase could be better used elsewhere—namely, defense against North Korean missiles.
The other large debate is whether NATO and Russia could eventually come to a consensus on how to work together towards cooperative missile defense. ..........
A step towards this would require the reinitiating of talks, with both sides coming to the table with a willingness to work together. This does not seem to be a plausible option until after the next Presidential election in Russia—if then. President Putin appears to be using his concerns about Alliance missile defense as an advantage for his campaign. By playing on the fears that have remained present in Russia since the Cold War, he is able to use the fears of a missile attack or a threat to Russia’s own strategic deterrence systems as an advantage to his campaign. He presents himself as the protector of Russia who must be reelected. Overall, it appears that the original objectives of the EPAA were modified as a result of many factors and not purely as the result of a specific interaction between Russia and NATO or Moscow and Washington. "

Oroszországnak nincsenek nagyhatalmi álmai? Te még hiszel a tündérmesékben.
Csak neked volt helyből baromság, mert képtelen vagy felfogni.;)
Jaj ne már! Te szándékosan nem akarod figyelembe venni, amit írok? Elsőre még azt is kétségbe vontad, hogy valóban Iránra hivatkozva kezdték meg a telepítést az usákok, most , hogy azt már nem tudod kétségbe vonni, jössz valami mással? Tényleg ezt játszuk? A Key findings rész alatt sem szerepel egyébként a képesség tomahawk indításra. Ezt nyilván nem reklámozzák.
Elsősorban az indítók közelsége jelenti a legnagyobb problémát az oroszok számára. Egy Lo.-ból indított tomahawk salvo-t gyakorlatilag nem tudnának kivédeni, mert mire észrevennék, késő lenne. Ahogy az általam linkelt cikkben is szerepel, az orosz ICBM-eket máshonnan , más irányból képesek elvileg elfogni az amcsi rendszerek. Tehát logikus, hogy nem emiatt verték a tamtamot Ivánék.

Azt írtam, hogy Oo.-nak nincsenek olyan nagyhatalmi álmai, mint a Szu.-nak volt. Olvass és értelmezz!;)
Egyébként meg nyilván vannak nagyhatalmi ambiciói, hiszen egy ekkora ország, ekkora hadsereggel, népességgel igyekszik érvényesíteni az érdekeit.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Egy gazdag és fejlett nyugati ország megtámadta az oroszokat. Egy olyan ország amely nem is határos Oroszországgal. Egy olyan ország amely kultúrában, tudományban az egész világnak példa volt. A kultúráltság alapja volt ennek az országnak a nyelvét beszélni.
Elsétáltak Moszkváig, megcsinálták útközben a történelem legnagyobb emberveszteséggel járó egynapos csatáját,
A ruszkiknak a hatalmas puffer területek nélkül esélyük sem lett volna megvédeni magukat.
Pár évvel később két, az oroszokkal nem határos, náluk egyenként is gazdagabb és erősebb nyugati állam összefogott a ruszkik egyik szomszédjával, és megtámadta őket. Legyőzték és megalázták őket.
Aztán jött az I. VH.
Megint nyugatról jött a háború, és megint nagyon jól jöttek a hatalmas puffer zónák. És ezt a háborút sem feltétlenül a ruszkik kezdték.
A II.VH. idején pedig egy minden korábbinál erősebb ellenfél támadta meg őket nyugat felől, a hatalmas puffer zónák (És egy náluk sokkal gazdagabb külső szövetséges) nélkül esélyük sem lett volna megvédeniük az országukat.
Ezek után szerintem nyilvánvaló, hogy az oroszoknak legalább akkora oka van félni egy nyugati támadástól, mint a lengyeleknek, vagy a balti államoknak egy orosztól.
Ha a nyugati határaik közvetlen közelében fegyveres mozgolódást látnak, nem meglepő egy ilyen történelemmel a hátuk mögött, egy viszonylag heves reakció.

Az USA lakosságát tekintve kb. 2-2,5-szeres, katonai költségvetésben kb. 12-szeres fölényben van a ruszkikkal szemben. Ha az egész NATO-t nézzük (sacc per kb) 5/17 (?) az arány.
Vagy az oroszok olyan hülyék, hogy tényleg meg akarnak támadni egy náluk ennyivel erősebb ellenfelet, vagy azok szenvednek valamilyen oknál fogva nagyon súlyos gátlásoktól gondolkodásukban akik ezt komolyan elhiszik!
(Hogy ennek a gátlásnak az oka információ, vagy agysejt hiány, esetleg vallásos hit az oroszok genetikailag kódolt gonoszságában, az lényegtelen.)

Amennyire tudom Oroszországban a legnagyobb támogatottságú politikai erő Putyin pártja. Utána jönnek jelentősen lemaradva a komcsik.
A nyugat által Oroszország vezetésére legalkalmasabbnak mondottak meg alig jutnak be a parlamentbe.
Mekkora beképzeltség és arrogancia kell ahhoz, hogy valakik több ezer kilométerről meg akarják mondani a ruszkiknak, hogy ki vezesse az országukat? Ezeknek a nyugati megmondóknak, legyenek akár hivatásos politikusok, vagy ide irkáló kibicek, mennyire van már útban a demokrácia, mint az ország lakosainak önrendelkezési joga?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
1. Igazad van, a háború mindig nyugatról jött. Erről tudnának a Közép-Ázsiai és kaukázusi népek mesélni. Nota bene! még Irán is. Vagy várj! Talán keletről is. Nagy Péter kezdett háborúzni a svédekkel, és foglalta el a balti államokat. Oroszország szépen lenyelte Lengyelország jó részét is (megosztozott rajta a poroszokkal), meg Finnországot. Arról ne is beszéljünk, hogy Karéliát 1940-ben hogyan csatolták a birodalomhoz. A II. vh utánról ne is beszéljünk...
Szóval, ne gyertek nekem a szegény oroszokat mindig bántják ők meg senkit szöveggel, mert ugyanolyanok, mint bármelyik nagyhatalom.
2. Akkor huszadszor is leírom, hogy senki nem akar háborúzni senkivel. A lengyelek túltolják az aggodalmukat (korábbi idézetből: a lengyel elit ruszofób). A románokat azért pofán vághatnák, de ennek sincs reális esélye.
3. Ugyanúgy belepofáznak, mint az oroszok az amerikai elnökválasztásba beavatkoztak. Miért vetsz valamit az egyik szemére, amikor a másiknak meg elnézed? Vagy mindkettő, vagy egyik sem.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
Csak neked volt helyből baromság, mert képtelen vagy felfogni.;)
Jaj ne már! Te szándékosan nem akarod figyelembe venni, amit írok? Elsőre még azt is kétségbe vontad, hogy valóban Iránra hivatkozva kezdték meg a telepítést az usákok, most , hogy azt már nem tudod kétségbe vonni, jössz valami mással? Tényleg ezt játszuk? A Key findings rész alatt sem szerepel egyébként a képesség tomahawk indításra. Ezt nyilván nem reklámozzák.
Elsősorban az indítók közelsége jelenti a legnagyobb problémát az oroszok számára. Egy Lo.-ból indított tomahawk salvo-t gyakorlatilag nem tudnának kivédeni, mert mire észrevennék, késő lenne. Ahogy az általam linkelt cikkben is szerepel, az orosz ICBM-eket máshonnan , más irányból képesek elvileg elfogni az amcsi rendszerek. Tehát logikus, hogy nem emiatt verték a tamtamot Ivánék.

Azt írtam, hogy Oo.-nak nincsenek olyan nagyhatalmi álmai, mint a Szu.-nak volt. Olvass és értelmezz!;)
Egyébként meg nyilván vannak nagyhatalmi ambiciói, hiszen egy ekkora ország, ekkora hadsereggel, népességgel igyekszik érvényesíteni az érdekeit.
Nem fogunk megegyezni, legfeljebb abban, hogy szerinted én nem értem amit írsz, szerintem meg hülyeségeket írsz, és te nem érted amit én írok.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az adatok a wikiből, amik legtöbbször amcsi adatok (IMF vagy egyéb).
GDP
olasz: 2 313 milliárd USD
orosz: 1 283 milliárd USD

GDP PPP
olasz: 1 888 milliárd
orosz: 3 854 milliárd

Látom komolyan vetted, hiába írtam oda, hogy természetesen írónia. A "Nyugatosok" érvelési technikáit kívántam kifigurázni, de látom, nem jött át. Itt már nemcsak 1 bites emberek vannak, hanem 0 bitesek is :(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én csak azt nem értem, hogy a Masztiff mi a fenének akarja a gyerekét oroszországi egyetemre járatni, amikor láthatóan ennyire ellenszevvel viselkedik az oroszok iránt?!
Kiismerni őket minél jobban helyből, hogy aztán jobban tudjatok nekik ártani?
Mint a híres oroszgyűlölő Gereben Ágnes, aki csak azért végzett orosz szakot és foglalkozott az oroszokkal egész életében, hogy minél több mocskot hordjon róluk össze?
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 224
20 304
113
Látom komolyan vetted, hiába írtam oda, hogy természetesen írónia. A "Nyugatosok" érvelési technikáit kívántam kifigurázni, de látom, nem jött át. Itt már nemcsak 1 bites emberek vannak, hanem 0 bitesek is :(
Nem mindenki naprakész a konkrét számokat illetően, pl. én se. A nagyságrendet persze tudom, de nem árt időnként ránézni a konkrét értékekre.
Nem beszélve azokról akik a nagyságrendet se tudják, és hajlamosak elhinni kamu adatokat.

Azért írtam oda a forrást is, hogy akiben van önállóság nyugodtan utánanézhessen. Ha meg valaki más adatokkal jön: nosza, csak nevezze meg ő is a forrásait.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 203
8 072
113
Én csak azt nem értem, hogy a Masztiff mi a fenének akarja a gyerekét oroszországi egyetemre járatni, amikor láthatóan ennyire ellenszevvel viselkedik az oroszok iránt?!
Kiismerni őket minél jobban helyből, hogy aztán jobban tudjatok nekik ártani?
Mint a híres oroszgyűlölő Gereben Ágnes, aki csak azért végzett orosz szakot és foglalkozott az oroszokkal egész életében, hogy minél több mocskot hordjon róluk össze?
Azért, mert az oroszokat akkor is kedvelem - korábbiakban írtam, hogy ez családi betegség nálunk, csak nem részletezném -, ha ezt nem hiszed (igaz, az meg nem érdekel). Akkor is kedveltem, és vállaltam, amikor ezért még köpködtek. De az olyan baromságot, hogy a ruszkik (mint nagyhatalom) ártatlan áldozatok, és mindenről csak az amerikaiak rosszfiúk tehetnek, nehezen hagyom szó nélkül.

A gyereket a korábban felsorolt okokból, meg anya kinti (egyetemen) diákként és tanárként szerzett tapasztalatai miatt akartuk küldeni.

Gereben Ágnes azért rossz példa, mert ő híresen köpönyegforgató volt (nem véletlenül volt a férje Kun Miklós, '90 előtt "komenista", utána "antikomenista"), én meg mindig ugyanazt írom. Hibám (szerinted), hogy kritikusan szemlélem őket - is.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 224
20 304
113
Mivel katonai témakörről van szó a GDP PPP értékének csak akkor van értelme, ha fegyverzet döntően hazai előállítású, és az az oroszokra igaz, miránk pl. nem. Nálunk tök mindegy mennyi lenne a GDP PPP paritáson, amikor szinte mindent kintről veszünk, nem vásárlóerő paritáson számolt dollárért vagy ojróért.