[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 315
31 452
113
A lényege az, hogy az ánglusok a türkök a háttérben usákokkal nemhivatalos szövetséget alkotnak az ukrikkal az oroszok ellen.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 217
8 070
113
Én az első mondatodra reagáltam. Az észtek ugyanúgy (na jó, egy kicsit jobban) gyűlölik az oroszokat, mint a németeket. Az egész történelmük abból állt (zanzásítva) az elmúlt 800 évben, hogy jöttek a germánok, kinyírták őket (általában a lakosság felét), elfoglalták az országot. Eltelt egy kis idő, jöttek az oroszok, elfoglalták az országukat. Majd megint germánok jöttek, elfoglalták az országot. Majd az oroszok, majd szabadok lettek egy kicsit, majd megint az oroszok, most kicsit szabadok....
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 916
113
1. Azt látom, hogy ovis szinten vagy, nem kell bizonygatnod... Most már Irán is dél-amerikai...:D
2. Mesélj arról is, hány orosz, atomtöltet kilövésére alkalmas indítóeszköz állomásozik Lengyelország határa mellett - mondjuk csak az egykori Kelet-Poroszországban.... Putyin elvtárs meg kijelentette (megváltoztatta a doktrinát), hogy akár első atomcsapást is mérnek, ha úgy gondolják. Persze a jóságos és igazmondó Putyin bácsi biztosított mindenkit, hogy ők ilyet egyébként sosem indítanának lengyel és román területekre. Ez gondolom nyugtatólag hatott a lengyelekre.
3. Szóval, akkor állomásoznak orosz hajók Venezuelában, amikor akarnak. Azok az ártalmatlan repülőgépek meg atomfegyvereket hordoznak barátságból, oszt azé' repülgetnek oda.
1. És még most, sokadjára sem tudod felfogni. Bocs, de menthetetlen vagy.;)
2. Figyi, azért ugye nem gondolod, hogy az oroszok Észtország vagy a lengyelek ellen fejlesztik az atomarzenáljukat?Remélem, hogy ennyire azért nem vagy sötét. Atomhatalom lévén tartanak atomfegyvert a saját határaikon belül. Lengyelország atomhatalom? Szerinted ők döntik el, hogy a területükön lévő indítókból rakétavédelmi vagy csapásmérő fegyvereket indítanak az amcsik? Szerintem konkrétan fogalmuk sincs a lengyeleknek, hogy éppen mi van azokban az indítókban. Maradjunk annyiban, hogy ez az igazi felelőtlenség. Ezzel a húzásukkal sajnos el is intézték, hogy ha "helyzet" lesz, ők bizony mennek a levesbe. De te azért legyél büszke, hogy milyen kemények is ők. Én inkább sajnálom őket helyetted is.
3. Várjuk meg, hogy fognak-e valaha állomásozni ott hajók. A Tu-160-k legutóbb mikor voltak, úgy emlékszem, kifejezetten jelezve volt, hogy fegyver nélkül mennek.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 916
113
Nagyon ritka az ilyen megfontolt jó írás.
Egyet értek. A párbeszéd, a kölcsönös nyitás mindkét félnek (EU és Oo.) csak előnyére válna. Valamiért mégsem akarják ezt. Épp tegnap olvastam Szél Bertalan..őőőő..Bernadett írását, mely szerint azonnal meg kell akadályozni az Északi áramlat 2 megépítését mert az Európának nem jó. No comment.:confused:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 217
8 070
113
1. És még most, sokadjára sem tudod felfogni. Bocs, de menthetetlen vagy.;)
2. Figyi, azért ugye nem gondolod, hogy az oroszok Észtország vagy a lengyelek ellen fejlesztik az atomarzenáljukat?Remélem, hogy ennyire azért nem vagy sötét. Atomhatalom lévén tartanak atomfegyvert a saját határaikon belül. Lengyelország atomhatalom? Szerinted ők döntik el, hogy a területükön lévő indítókból rakétavédelmi vagy csapásmérő fegyvereket indítanak az amcsik? Szerintem konkrétan fogalmuk sincs a lengyeleknek, hogy éppen mi van azokban az indítókban. Maradjunk annyiban, hogy ez az igazi felelőtlenség. Ezzel a húzásukkal sajnos el is intézték, hogy ha "helyzet" lesz, ők bizony mennek a levesbe. De te azért legyél büszke, hogy milyen kemények is ők. Én inkább sajnálom őket helyetted is.
3. Várjuk meg, hogy fognak-e valaha állomásozni ott hajók. A Tu-160-k legutóbb mikor voltak, úgy emlékszem, kifejezetten jelezve volt, hogy fegyver nélkül mennek.
1. Igazad van, a hülyéket nem értem meg - így téged sem. Menthetetlen vagyok.
2. Az oroszok miért állomásoztatnak ott atomfegyvereket? "Az orosz hadsereg Iszkander-M típusú rakétákat szállított Oroszország legnyugatibb területére, a kalinyingrádi enklávéba. Ez két dolog miatt idegesíti a NATO-t: a kalinyingrádi enklávé Lengyelországgal és Litvániával szomszédos, és az Iszkander-M egy olyan rövid hatótávolságú, hadszíntéri kvázi-ballisztikus rakétarendszer, ami atomtöltet célba juttatására is alkalmas. A hagyományosan ruszofób lengyel politikai elit értelemszerűen fázik attól a gondolattól, hogy ilyen orosz fegyverek legyenek a szomszédjában" Talán még te is megérted őket.
Úgy tudom, hogy a lengyelek nem (sem) akarják megtámadni az oroszokat.
3. Venezuelában akkor állomásoznak vagy kötnek ki, amikor akarnak. Eddig erre nem nagyon volt lehetőség (talán Kuba volt). Azt is mondták az oroszok annak idején (kifejezetten jelezték), hogy hazánkban nincs atomtöltet. Később kiderült, mégis volt. Te hiszel még a tündérmesékben?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 217
8 070
113
Nagyon ritka az ilyen megfontolt jó írás.
A lényeg ez: "Törekedjen a Nyugat az orosz gazdaság elfojtása helyett az üzleti partnerségre, a közös kutatás-fejlesztési partnerségre, az orosz szakértelem kirángatására a torrentoldalakról és becsatornázására a világgazdaságba. Építsen a Nyugat hidakat Oroszország és saját maga között, szakembertől szakemberig, vállalkozásról vállalkozásra."
A gyereknél felmerült tavaly, hogy jelentkezik egy orosz egyetemre. Kiváló ösztöndíjak vannak, és van amiben élvonalbeli a felsőoktatásuk. (Pl. informatika, természettudományok.)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 916
113
1. Igazad van, a hülyéket nem értem meg - így téged sem. Menthetetlen vagyok.
2. Az oroszok miért állomásoztatnak ott atomfegyvereket? "Az orosz hadsereg Iszkander-M típusú rakétákat szállított Oroszország legnyugatibb területére, a kalinyingrádi enklávéba. Ez két dolog miatt idegesíti a NATO-t: a kalinyingrádi enklávé Lengyelországgal és Litvániával szomszédos, és az Iszkander-M egy olyan rövid hatótávolságú, hadszíntéri kvázi-ballisztikus rakétarendszer, ami atomtöltet célba juttatására is alkalmas. A hagyományosan ruszofób lengyel politikai elit értelemszerűen fázik attól a gondolattól, hogy ilyen orosz fegyverek legyenek a szomszédjában" Talán még te is megérted őket.
Úgy tudom, hogy a lengyelek nem (sem) akarják megtámadni az oroszokat.
3. Venezuelában akkor állomásoznak vagy kötnek ki, amikor akarnak. Eddig erre nem nagyon volt lehetőség (talán Kuba volt). Azt is mondták az oroszok annak idején (kifejezetten jelezték), hogy hazánkban nincs atomtöltet. Később kiderült, mégis volt. Te hiszel még a tündérmesékben?
1.Egy biztos, ezzel az ál értetlenkedéssel sikerült kikerülnöd a válaszadást az eredeti kérdésre. Célodat elérted, még ha nem is a legelegánsabb módon.
2. "In November 2008, the Russian president Dmitry Medvedev in his first annual address to the Federal Assembly of Russia announced plans to deploy Iskander missiles to the Kaliningrad Oblast, Russia's westernmost territory on the south-eastern coast of the Baltic Sea, if the U.S. went ahead with its European Ballistic Missile Defense System.[47][48] On 17 September 2009, US president Barack Obama announced the cancellation of the U.S. missile defense project in Poland and the Czech Republic.[49] The following day, Moscow indicated it might in turn cancel the plans to deploy Iskander missiles to Kaliningrad;[50] a few days later, the decision not to deploy was confirmed by Medvedev.[51] On 23 November 2011, President Medvedev indicated that Russia might deploy Iskander tactical missiles in the Kaliningrad region as part of Russia's reaction to the United States' reformulated missile defence plans in Europe."

3. A kikötés és az állomásozás nem ugyan az. Milyen hajók? Milyen fegyverzettel? Mondom, várjuk meg, hogy lesz-e ilyen.
A Tu-160 hatótávja nem ígényli, hogy Venezuelában állomásozzon. Azért ezt még te is beláthatnád. Szóval teljesen mindegy, hogy volt-e fegyver vagy sem a gépeken. És könyörgöm, ne kezdjük már el a hideghábórús történeteket, meg Csernobilt, meg Hruscsovot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 950
82 039
113
A gyereknél felmerült tavaly, hogy jelentkezik egy orosz egyetemre. Kiváló ösztöndíjak vannak, és van amiben élvonalbeli a felsőoktatásuk. (Pl. informatika, természettudományok.)
Csak ajánlani tudom. Matematikában, fizikában,biológia, kémia, informatika és rokon tantárgyakban magas szintü az orosz képzés. Középiskolások , egyetemisták rendre nyerik meg az olimpiákat az említett tantárgyakban.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Még a végén kiderül te vagy Lenin .:D..az orosz népet felszabaditó látnok ....a mindent “ is” átlàtó államférfi....Na mindegy javaslom lépj a tettek mezejére és mentsd meg ezt a népet....Ez most kemény volt én meg nem láttam ennyire aggódó magyart ....Na joccakát....dikk ez a koma
Aranyos kis troll vagy te, csak sajnos buta, mint a föld. :)
Pedig szerintem igen te az amerikai álláspontot képviseled
Akkor egyezzünk meg abban, hogy nem egyezünk meg - különben a világ végéig ismételgetjük magunkat, amire nekem se kedvem, se időm nincs. :)

Kibeszélt a földrajzi elhelyezkedésukről de az ugye meg van, hogy pl a finn légtéret felhasználva a NATO és az USA elég komoly Sigint/Elint "porszívózást"folytat.
A finnek nem NATO ország de jó kapcsolatot ápolnak a NATO-val. Olyan repülőgépeket engednek oda be, amilyet csak akarnak, mivel szuverén ország.
Az oroszok is komoly SIGINT porszívózást folytatnak a Balti tengeren, ráadásul a finn légteret rendszeresen megsértve. Gondoljunk bele mi lenne, ha NATO gépek tized olyan gyakorisággal sértenék meg Oo légterét, mint ők a finnekét. Kisírnák a púpjukat.

Ja értem. Ha te jössz évszázados elnyomással, az nagyon releváns, ha én mondom, hogy volt az másképp is, akkor meg hagyjuk már a múltat. Világos. Ismerős hozzáállás.
----
Bizony nem véletlenül. Mert ha vennéd a bátorságot és válaszolnál rá, akkor kb. az egész eddigi itteni veretes tevékenységedet lehúzhatnád a wc-n.
-----
Ejha. Mostmár csak részleges visszaolvasztásnál tartunk? Naaa haladunk haladunk. Még pár hozzászólás és te magad fogod elismerni, hogy nem kevésbé valóságtól elrugaszkodott a sok sületlenség, amiket írkálsz az orosz terjeszkedésről. ;)
-Az évszázados elnyomás amit említettem a mai napig érvényes, míg a svéd birodalom már egy jó ideje nem tényező.
-Masztiff kivesézte a dolgot, de úgy néz ki neki több lelki energiája van a magadfajta trollokal történő foglalkozásra.
-Ha az aranyhalnál jobb memóriád lenne látnád, hogy donbasszt és krímet említettem példának a Baltikummal kapcsolatban. Ezért írtam teljes/részleges visszaolvasztás, nem azért, mert közelebb mozdultam volna a te álláspontodhoz. A Teljes/részleges =//= "mostmár csak részleges" bármennyire görcsösen is próbálod kikiáltani a "győzelmedet" :)
 
W

Wilson

Guest
a NATO-val. Olyan repülőgépeket engednek oda be, amilyet csak akarnak, mivel szuverén ország.
Az oroszok is komoly SIGINT porszívózást folytatnak a Balti tengeren, ráadásul a finn légteret rendszeresen megsértve. Gondoljunk bele mi lenne, ha NATO gépek tized olyan gyakorisággal sértenék meg
Nincs pontos számadat arról,hogy hányszor sértették meg a finn légtérből az oroszt de nem is a számadat a lényeg hanem,hogy egyik fél sem adósa a másiknak ebben a tekintetben tehát nincs mit szemére vetni egyik félnek sem.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 598
7 869
113
1. Azt látom, hogy ovis szinten vagy, nem kell bizonygatnod... Most már Irán is dél-amerikai...:D
2. Mesélj arról is, hány orosz, atomtöltet kilövésére alkalmas indítóeszköz állomásozik Lengyelország határa mellett - mondjuk csak az egykori Kelet-Poroszországban.... Putyin elvtárs meg kijelentette (megváltoztatta a doktrinát), hogy akár első atomcsapást is mérnek, ha úgy gondolják. Persze a jóságos és igazmondó Putyin bácsi biztosított mindenkit, hogy ők ilyet egyébként sosem indítanának lengyel és román területekre. Ez gondolom nyugtatólag hatott a lengyelekre.
3. Szóval, akkor állomásoznak orosz hajók Venezuelában, amikor akarnak. Azok az ártalmatlan repülőgépek meg atomfegyvereket hordoznak barátságból, oszt azé' repülgetnek oda.
Áruld már el, hogy melyik idegen ország területén van orosz atomfegyver és mely országok területén van amerikai. Szóval akkor most mi van?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Zoknikám!
1. Ha rakétavédelmi a rendszer, akkor nem támadásra, hanem támadó rakéta elfogására való....
2. A lengyelek mintha határosak lennének az oroszokkal, te térképészek gyöngye.... (Irán ellen? Ezt meg honnan vetted?)
3. "Aláírta Venezuela és Oroszország azt a szerződést, miszerint az orosz hadiflotta egy része ezentúl a dél-amerikai ország kikötőiben fog állomásozni,"
"atomfegyverek hordozására is alkalmas Tu-160-as hadászati bombázó szállt le a latin-amerikai országban, hogy bekapcsolódjon az akkor tartott orosz-venezuelai hadgyakorlatba."
4. Szóval, milyen komplett csapásmérő?
Kutyu te be voltál oltva veszettség ellen ? Mert gyanús vagy !

1. Az a bizonyos "rakéta védelmi rendszer " pillanatok alatt átalakítható mondjuk töltésnek álcázva Tomahawk kilövő rendszerré ami akár nukit is hordozhat !
2. Nem szellemarcú mondta hanem a NATO/USA reklám szövege volt az Iráni ballisztikus rakéta veszélyre hivatkozni !
3. Igen aláírták mert nem kértek az USA demokrácia exportjából ! De azért sorolok ellenpéldát is arra , hogy az USA hol teszi ugyanezt az Oroszokkal :Grúzi , Ukrajna , Fekete tenger , öböl államok , balti államok , Ojrópa , és még lásd lentebb a képet !
4. Csapásmérő erők ? Talán nincs meg , hogy az USA-nak 5 komplett flottája van mindegyikben minimum egy rephordozó csapásmérő kötelékkel ? https://hu.wikipedia.org/wiki/Az_Amerikai_Egyesült_Államok_hadereje

Lehet ez már kicsit elavult de jó támpont :
usa-bazisok.jpg
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 217
8 070
113
1.Egy biztos, ezzel az ál értetlenkedéssel sikerült kikerülnöd a válaszadást az eredeti kérdésre. Célodat elérted, még ha nem is a legelegánsabb módon.
2. "In November 2008, the Russian president Dmitry Medvedev in his first annual address to the Federal Assembly of Russia announced plans to deploy Iskander missiles to the Kaliningrad Oblast, Russia's westernmost territory on the south-eastern coast of the Baltic Sea, if the U.S. went ahead with its European Ballistic Missile Defense System.[47][48] On 17 September 2009, US president Barack Obama announced the cancellation of the U.S. missile defense project in Poland and the Czech Republic.[49] The following day, Moscow indicated it might in turn cancel the plans to deploy Iskander missiles to Kaliningrad;[50] a few days later, the decision not to deploy was confirmed by Medvedev.[51] On 23 November 2011, President Medvedev indicated that Russia might deploy Iskander tactical missiles in the Kaliningrad region as part of Russia's reaction to the United States' reformulated missile defence plans in Europe."

3. A kikötés és az állomásozás nem ugyan az. Milyen hajók? Milyen fegyverzettel? Mondom, várjuk meg, hogy lesz-e ilyen.
A Tu-160 hatótávja nem ígényli, hogy Venezuelában állomásozzon. Azért ezt még te is beláthatnád. Szóval teljesen mindegy, hogy volt-e fegyver vagy sem a gépeken. És könyörgöm, ne kezdjük már el a hideghábórús történeteket, meg Csernobilt, meg Hruscsovot.
1. Az eredeti kérdésed önmagában egyáltalán nem illett a megelőző vitába, csak tereltél egy kitekert agyrémszüleménnyel, aminek semmilyen valóságalapja nincs (most a térképészkedésedről ne is beszéljünk). Ha csak az lenne a kérdés, hogy mit szólna az USA ahhoz, hogy ballisztikus rakétákat telepítsen Oroszország Kubába, akkor arra már van válasz. (Most megint van valamilyen orosz-kubai katonai együttműködés, de Kalibr-ról tudtommal nem volt szó.)
2. A lengyeleknél telepítettek atomfegyvereket az amerikaiak? Nem? Az oroszok telepítettek a lengyel határ közelébe? Igen? Akkor ne mondjuk az egyikről, hogy gonosz, a másikról meg, hogy angyal.
3. A lehetőség megvan (a szerződésben is az áll, hogy . Kötött már ki orosz hadihajó Caracasban? Igen. Felfegyverzetten? Igen. Bármikor kiköthet? Igen. Az amerikaiak egyébként inkább a tengeralattjárók miatt aggódnak.
4. Nehogy már sajnáljam az oroszokat, mert ugyanazt a játékot játszák kicsiben, mint annak idején a SzU, és ugyanúgy egy gazdaságilag erősebb nagykutyával. Nem fogja megtámadni senki őket, mert az mindenkinek konyec filma lenne.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 074
54 367
113
1. Az eredeti kérdésed önmagában egyáltalán nem illett a megelőző vitába, csak tereltél egy kitekert agyrémszüleménnyel, aminek semmilyen valóságalapja nincs (most a térképészkedésedről ne is beszéljünk). Ha csak az lenne a kérdés, hogy mit szólna az USA ahhoz, hogy ballisztikus rakétákat telepítsen Oroszország Kubába, akkor arra már van válasz. (Most megint van valamilyen orosz-kubai katonai együttműködés, de Kalibr-ról tudtommal nem volt szó.)
2. A lengyeleknél telepítettek atomfegyvereket az amerikaiak? Nem? Az oroszok telepítettek a lengyel határ közelébe? Igen? Akkor ne mondjuk az egyikről, hogy gonosz, a másikról meg, hogy angyal.
3. A lehetőség megvan (a szerződésben is az áll, hogy . Kötött már ki orosz hadihajó Caracasban? Igen. Felfegyverzetten? Igen. Bármikor kiköthet? Igen. Az amerikaiak egyébként inkább a tengeralattjárók miatt aggódnak.
4. Nehogy már sajnáljam az oroszokat, mert ugyanazt a játékot játszák kicsiben, mint annak idején a SzU, és ugyanúgy egy gazdaságilag erősebb nagykutyával. Nem fogja megtámadni senki őket, mert az mindenkinek konyec filma lenne.



Menjetek szobára!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 217
8 070
113
-Ha az aranyhalnál jobb memóriád lenne látnád, hogy donbasszt és krímet említettem példának a Baltikummal kapcsolatban.
Annyit azért megjegyeznék, hogy a Krím nem jó példa (mert Hruscsov adta az ukránoknak, orosz terület), és a Donbassz is rossz, mert ott meg szinte tiszta orosz népesség él, akik nyugton maradtak volna, ha az ukránoknak nem száll el az agya.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 916
113
1. Az eredeti kérdésed önmagában egyáltalán nem illett a megelőző vitába, csak tereltél egy kitekert agyrémszüleménnyel, aminek semmilyen valóságalapja nincs (most a térképészkedésedről ne is beszéljünk). Ha csak az lenne a kérdés, hogy mit szólna az USA ahhoz, hogy ballisztikus rakétákat telepítsen Oroszország Kubába, akkor arra már van válasz. (Most megint van valamilyen orosz-kubai katonai együttműködés, de Kalibr-ról tudtommal nem volt szó.)
2. A lengyeleknél telepítettek atomfegyvereket az amerikaiak? Nem? Az oroszok telepítettek a lengyel határ közelébe? Igen? Akkor ne mondjuk az egyikről, hogy gonosz, a másikról meg, hogy angyal.
3. A lehetőség megvan (a szerződésben is az áll, hogy . Kötött már ki orosz hadihajó Caracasban? Igen. Felfegyverzetten? Igen. Bármikor kiköthet? Igen. Az amerikaiak egyébként inkább a tengeralattjárók miatt aggódnak.
4. Nehogy már sajnáljam az oroszokat, mert ugyanazt a játékot játszák kicsiben, mint annak idején a SzU, és ugyanúgy egy gazdaságilag erősebb nagykutyával. Nem fogja megtámadni senki őket, mert az mindenkinek konyec filma lenne.
1. Tragédia amit művelsz! Komolyan. Elképesztő. Eddig azt hittem, hogy csak megjátszod ezt, de sajnos tévedtem. Te tényleg nem érted. Ezt a részt feladtam.
2. Bakker ember! Linket adtam , idéztem wikiről. Elolvastad azokat egyáltalán? Vagy csak nyomod a gázt ezerrel? Mások is leírták, hogy a Lengyelországba és Romániába telepített kilövő állások alkalmasak atomtöltetű tomahawkok indítására. Mit nem értesz ezen?
3.Igen a lehetőség meg van. Ezért is írtam, hogy várjunk amíg a lehetőséggel élnek is. Ha fognak.
4. Mond milyen ugyanolyan játékot játszanak az oroszok, mint a Szu?