[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Én is ma találtam(Wagner Péter linkelte a FB oldalán) Véleményeztem is. " rengeteg a ponttalanság, túlzás, feltételezések tényként való kezelése, rossz következtetések, állítások stb... Elég ciki írás, attól aki magát orosz szakértőnek tartja." Én sem tudom, hogy egy olyan ember, aki nem szereti az oroszokat, nem érti a politikáját, nem érti a gondolkodásukat, mentalitásukat...stb, hogy nevezheti magát "orosz szakértőnek"
Az írásban tegnapra -január 30-ára írta a köv. tüntetéseket - amik ma-jan-31-én zajlanak. Még alapdolgokat is hibásan ír le. :) Szintén hisz a bulvárban tavaly novemberben megjelent hírekben, hogy Putyin beteg és januárban le fog mondani -ezt is feszegeti. Szóval nagyon gyenge és nem nagy tudással bíró "szagértő". Személyes vitán "cafatokra szedném"... :)
Akkor ugyanott találtuk, csak én vért izzadtam, hogy ne szóljak hozzá. :D
 
  • Tetszik
Reactions: boki
W

Wilson

Guest
Ha (nyugat/közép-)európaiként nézed a dolgot, akkor igen. Ők viszont oroszok: minden rendszer korruptsága evidencia számukra, és okkal. Tehát fikarcnyi kétségük sincs afelől, hogy egy esetleges következő rendszer is pont ilyen korrupt lesz - vagy még korruptabb. Jelcin idején már kaptak ízelítőt abból, hogy mit jelent számukra a demokrácia. Erről egy orosz tininek persze fogalma sem lehet a korából eredően.

A Putyinnal elégedetlen oroszokat szerintem nem is annyira a korrupció zavarja ez mindig csak akkor szokott problémát jelenteni egy átlag embernél vagy társadalmi csoportnál bárhol a világon ha ő vagy az adott társadalmi réteg rosszul vagy a korábbi időszaknál rosszabbul él a hatalmon levők körül pedig virágzik a korrupció.De mondok egy valós problémát ez pedig a nyugdíj korhatár emelés amire Putyin rá van kényszerítve viszont van egy kimondatlan "szerződés" az orosz társadalom és a mindenkori kormányzat között,hogy az oroszok tudomásul veszik az alacsony nyugdíjakat de cserébe viszonylag hamar mehetnek nyugdíjba.
 
T

Törölt tag 008

Guest

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 509
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
https://t.me/avtozaklive/9373

Ezeket mondjuk nem értem, mit akar elérni ezzel.... (+18)

Vannak, akik arra hajtanak, hogy a rendőrök megverjék őket, meg vannak akik inkább felgyújtják magukat és így akarnak áldozattá válni.
Mostanában olyan mindennapossá vált, hogy mindenkit a rendőr ver meg, de az öngyújtás még ritka.
Az ostoba nem halt meg, így most szenvedhet a saját hülyeségétől, merthogy az nagyon fáj, abban biztos vagyok. Kb már el is felejtették az elvtársai, hogy milyen "bátor" tettet hajtott végre, szóval semmi értelme nem volt.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Vazze....


Ha ez igaz, akkor nagy gratula a kgb-nek, lám így kell beszervezni valakit, aki késobb elnök lesz.
Mennyi fatális véletlen van a nemzetközi kémkedésben, akarom mondani az uzleti életben, hogy ki, kit ismer, ki, kivel uzletel...
:oops::rolleyes::D

1611852047-temp-mbmdkf-20210128-720-0-90-cr.jpg


És ráadásul most jön a:

413499_biden_70.jpg


:D
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

Hruscsov unokája: Putyin palotája nem sokkolja az oroszokat – Interjú Nyina Hruscsovával két tüntetés között​

31/01/2021 10:34 | Szerző: Csernyánszky Judit/Klubrádió​



"Ősszel választások lesznek. Az emberek belefáradtak a putyinizmusba. Ellenben ő bebiztosította magát számos törvénnyel, amelyekkel garantálja a jövőjét. Milyen jövő várhat rá?

Tényleg nem tudom, mert már tavaly is arról lehetett hallani, legalábbis a közbeszédben jelen volt, hogy utolsó évét tölti a hatalomban. Lehet, hogy maga Putyin is így gondolta, lezárja ezt a korszakot. Amire logikus magyarázat is volt, hisz elkezdett látványosan hanyatlani a gazdaság, egyre nagyobb lett az elégedetlenség az országban, és Putyin számára nyilvánvalóan fontos, hogy korszaka a sikerek, a jólét fogalmával legyen összefüggésbe hozható. Tehát még a csúcson kellene abbahagyni. Nem kizárt, hogy ez fordult meg a fejükben.

Másrészről a putyinizmus az oroszok szemében garanciát is jelentett arra, hogy a Nyugat nem tud beavatkozni Oroszország belügyeibe. Hogy Putyin az, aki a Nyugattal szemben képes megőrizni az ország függetlenségét. Csakhogy egy jelképes példát hozzak: amikor Erdogan török elnökkel beszélt és mondjuk Szíria sorsáról, jövőjéről egyeztettek, akkor is az volt az üzenet, hogy azt tesszük, amit akarunk a külföldiekkel szemben.

A referendumot elfogadták, így nem kétséges karrierjének folytatása.

Így van, ha csak ebből indulunk ki, akkor 2036-ig, nem kérdéses, hogy simán maradhat a hatalomban – elméletileg. Hiába ér véget 2024-ben elnöki mandátuma, még 12 évet ráhúzhat. Ezzel együtt szerintem az emberek mégsem gondolják azt, hogy addig hatalomban maradhat. Túl hosszú periódus ez egy elnöki mandátumhoz. Brezsnyevével vetekszik, ugyan nem éri el Sztálinét, mert ő 30 éven át uralkodott.

Mit tud arról, hogy súlyos beteg lenne Putyin? Egyes híresztelések szerint Parkinson-kóros.

Irtózatosan sok történetet hallani erről, de nem kell messzire menni. A szovjet történelem tele van ilyen jellegű híresztelésekkel, ebben mindig ott motoszkál a szovjet politikai élet misztikuma. S persze a népek mindig képzeletüknek megfelelően színezik a történeteket. Most bukkant fel egyébként megint a tévében Putyin. Amennyiben tényleg őt láttam, mert ezt sem tudhatod teljes bizonyossággal. Valami utat adott át Moszkva alvóvárosában, hogy bebizonyítsa, nem bunkerben él. Azonban nagyon ritkán látjuk, leginkább csak halljuk, hogy utasítja a munkatársait, és ez alapján vélik reálisnak a jelenlétét. De nem tudhatjuk, mi van vele. Nekem az a benyomásom, hogy csak jelképes, de nem valóságos az ő jelenléte. Dimitrij Medvegyev kormányfőt megint előveszi, hisz őt kérte meg, hogy reagáljon az amerikai elnökválasztások eredményére. Ami jelzi, hogy valószínűleg ő lesz az, akinek átadja ismét a stafétabotot. Vagy akár még Puyinnál keményvonalasabb ember is követheti őt a Kremlben. De hát itt is a szovjet történelmi tapasztalat mondatja, mindig az utolsó előtti pillanatban tudtuk meg, ki lesz a következő vezető. Most sem lesz ez másként.

Orbán Viktor Putyin egyik legjobb barátja. Ön is úgy látja, hogy Putyin arra használja ezt a barátságot, hogy mintegy trójai faló, befurakodjon az Unióba?

Nézze, ez a trójai faló hasonlat nehezen magyarázható. Orbán régebben kezdte politikai karrierjét. És szerintem sokkal keményvonalasabb is, mint Putyin. Ha a mostani jelenséget trójai falónak hívjuk, akkor ez a ló hosszú ideje létezik. Tehát most előállni ilyen értelmezésekkel, nem elég okos feltételezés, leginkább azért, mert Orbán régebbről ismeri a hatalom természetét. Nem kérdéses, hogy az Unió szempontjából Putyin számára valóban nagyon hasznos az Orbánhoz fűződő kapcsolat. Az a tapasztalatom, hogy Nyugaton trendi, de túl sokat feltételeznek Putyinról, hogy képes számos országra nyomást gyakorolni. Nincs neki ekkora hatalma! Persze erre azt is mondhatnám, hogy minden országnak olyan kormánya van, amilyet megérdemel. Orbánt sem kell bemutatni. Orbán és Putyin kölcsönösen hosszú ideje hasznosak egymásnak.

..."

NyinaHruscsova_wordpress1.jpg

Nyikita Hruscsov és unokája, Nyina Hruscsova 1971-ben Moszkva közelében
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU and fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 526
113
Vannak, akik arra hajtanak, hogy a rendőrök megverjék őket, meg vannak akik inkább felgyújtják magukat és így akarnak áldozattá válni.
Mostanában olyan mindennapossá vált, hogy mindenkit a rendőr ver meg, de az öngyújtás még ritka.
Az ostoba nem halt meg, így most szenvedhet a saját hülyeségétől, merthogy az nagyon fáj, abban biztos vagyok. Kb már el is felejtették az elvtársai, hogy milyen "bátor" tettet hajtott végre, szóval semmi értelme nem volt.
És milyen jó élete lesz a továbbiakban. :D Egy összeégett képességvesztett roncs, akinek a látványát még az elvtárai is igyekeznek kerülni. Szóval a végére marad majd az öngyilkosság. Sosem értettem ezt a hülyeséget(még a budhista szerzetesek részéről sem, mert hát miért magadat égeted meg egy busznyi kínai helyett, ha velük van bajod? ).