[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 877
113

Bábu a sakktáblán​

Alekszej Navalnij hazatérésével és letartóztatásával, majd az ország több mint száz pontján kezdődő tüntetésekkel szintet lépett az orosz ellenzéki politikus és a Kreml között folyó játszma. Mennyire önálló szereplő Navalnij, és veszélyes lehet-e Vlagyimir Putyin rendszerére?

 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus
W

Wilson

Guest
Putyin nem bíró. Egyébként nincs annyi szimpatizánsa. Itt a felbújtókat kell elkapni és mindenki lenyugszik. Néhány hónap és elfeledkeznek róla. Ha szabadon engedik, az a rendszer gyengeségét mutatná és mások is táplálkoznának belőle(ha érted).

Szerintem mindaketten tudjuk , hogy Putyinon múlt ,hogy elítélik-e Navalníjt vagy sem.Én nem osztom a véleményedet arról,hogy elfelejtik nagy az esélye,hogy mártír lesz belőle ,simán ki kellett volna utasítani külföldön teljesen súlytalaná vált volna.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Én személy szerint szeretem Oroszországot és az orosz népet. Lélekben kicsit orosznak is érzem magam, pedig magyar vagyok biológiailag. A fehér európai civilizáció utolsó mentsvárát látom bennük. Nem engedem, hogy lemészárolják őket. Az USA háborút készül szítani Kelet-Közép-Európában. Lengyelország még az az ország, amelyik normális, és fehér európaiak lakják. Nem bevándorló társadalom, mint Németország, Franciaország és a többi. És most ezt a két országot Lengyelországot és Oroszországot (és köztük minket is, Ukrajnát is) akarják háborúba sodorni egymással, hogy Európának abban a felében, amelyik még nem bevándorló társadalom, is kipusztuljon a fehér ember. Ez mérhetetlenül gusztustalan és sátáni. Ezért szívvel-lélekkel együttérzek a fennmaradásáért küzdő fehér orosz civilizációval és pénz nélkül is védem őket, mert ezzel magunkat a magyarságot is védem.
Remélem választ kaptál a miértre. Az oroszpártiak nagy része nem trollsereg, mint ahogy azt neked hazudják nyugatról. Hanem hasonló motivációjuk van, mint amit most leírtam.
fehér európai civilizáció mentsvára oroszország.
Sorry, de ez epic, ld térsadalmi összetétel... bevándorlás magasabb mint európában, A magyarságot mint olxan csicskának tartja Moszkva...
 
W

Wilson

Guest
Hodorkovszkijnál is tiltakozott a nyugat, meg állandóan szabadon bocsátását követelte majd minden abbamaradt idővel.. Egyébként a 2,5 év nem olyan sok az olagarhahoz képest.
Azok teljesen más idők voltak akkor sokkal jobb helyzetben volt Putyin,szemben a jelenlegi helyzettel, például nem árt észben tartani, hogy nagy részt a nyugati szankcióknak (Krím megszállása) "köszönhetően" 2014 óta a rubel értéke a felére csökkent.
 
W

Wilson

Guest
ilyen poénkodás véletlenül nem megy ki a médiába, bár ahol lebukik az évzáró után a komplex neoKGBosztály....
Nem volt semmilyen szivárogtatás, élő Facebook közvetítés volt a találkozóról bárki láthatta, annak az elején poénkodott a tollal Lavrov, ez a magyarázat arra ,hogy a média felkapta . Amúgy a Telex elnézést kért, hogy valótlant állított a tolmácsról.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 177
113
Na az egy érdekes kérdés én személy szerint nem hiszek abban, hogy Putyinék mérgezték meg, egyrészt azért mert erre semmi szükségük nem volt ,másrészt azért mert ha Putyinék tették volna akkor nem engedték volna ki Németországba gyógykezelésre.
Az mondjuk érthetetlen, hogy élte túl? Ha már az egyik legmérgezőbb anyagot kapta egy repülőn.
 
W

Wilson

Guest
Az mondjuk érthetetlen, hogy élte túl? Ha már az egyik legmérgezőbb anyagot kapta egy repülőn.
Vagy nem azt kapta:).Zavaros az egész történet abban szinte biztos vagyok, hogy nem Putyinék álnak a megmérgezése mögött, hiszen Navalníj nem nagyon volt fajsúlyos ellenzéki szereplő Putyinéknak tökéletesen megfelelt, hogy csip-csup helyi, vidéki korrupciós ügyeket derített fel az augusztusi megmérgezése idején is ezért volt Szibériában, Azt viszont el tudom képzelni, hogy valamelyik nagyobb oligarcha aki ezzel akart bevágódni Putyinnál mérgezte meg Navalníjt, de azt is simán eltudom képzelni ,hogy valamelyik külföldi kormány áll Navalníj megmérgezése mögött.