[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 083
113
Miért sóvárog ilyen erősen az USA egy ukrán-orosz háború után? Az amerikaiak nagyon szeretnék, hogy Oroszország megtámadja Ukrajnát. Majd megőrülnek érte. Látszik, hogy minden idegszálukkal erre várnak, ezt sóvárogják. Már mindenkit evakuáltak, már kiszámolták a katonai veszteségeket, és modellezték Oroszország megbüntetését. És ha ezek után az oroszok mégse hajlandóak támadni, akkor az összes amerikait pszichológushoz kell majd hordani. Természetesen Kínába, mert ennyi pszichológus csak ott van.
A hisztéria odáig fokozódott, hogy a Bloomberg hírügynökség már tényként le is közölte az orosz agressziót, és az amerikai hiénák talán abban reménykedtek, hogy valamelyik túlhevült hazafiságú ukrán vagy orosz parancsnok elindítja csapatait ezen információ alapján. Természetesen Putyin nagyot hibázna, ha kiszolgálná ezt az amerikai igényt. Nem mintha különösebb nehézségektől kellene tartania háború esetén, de az egy teljesen felesleges nemzetközi káoszba taszítaná a világot. Pont olyanba, mint amilyenre most az amerikaiak vágynak. Az USA most, hogy kezd kicsúszni a talaj minden fronton a lába alól – hiszen a gazdasági világelsőség már alaposan elúszott, de nagyon inog a pénzügyi, tudományos, és a katonai vezető szerep is – egyfajta ’dögöljön meg a szomszéd tehene is’ stílusú játékba kezdett. Valószínűleg abban reménykedik, hogy ezzel a nemzetközi káoszpolitikával átmenetileg be tudná fagyasztani a számára egyre romló nemzetközi erőviszonyokat. Abban bíznak, hogy a nemzetközi kapcsolatok és a nemzetközi kereskedelem szétzilálásával meg lehetne valamelyest állítani a felemelkedőben levő hatalmakat, ők maguk pedig, időhöz jutva, később új erőre kapva változtathatnának a trendeken.
Meglehetősen humoros volt végignézni, ahogy az USA azt latolgatta, hogy miként lehetne megbüntetni a lator Oroszországot a még meg sem történt agresszió miatt. Mivel Kína már nyíltan is deklarálta azt, hogy Oroszország mellé állna, ezért bármiféle embargópolitika már a kihirdetése pillanatában nevetségessé válna. Ezt az amerikaiak is belátták, és a kezük ügyében levő talán egyetlen eszköz bevetését fontolgatták: Oroszország lekapcsolását a nemzetközi fizetési rendszerről, a SWIFT-ről. Ez valóban nagyot ütne rövid távon az oroszokon, és erősen megbillentené az orosz gazdaságot. De utána a világra – közte az USA-ra – még nagyobbat ütne vissza. Ha ugyanis kiüldözzük a világpiacról a világ legnagyobb szénhidrogén- és ásványianyag-exportőrét, akkor szabályosan felrobbantjuk a világgazdaságot, ami még a káosz után sóhajtozó amerikaiak számára is egy kicsit sok lenne. Arról nem is beszélve, hogy az oroszok a Távol-Kelettel szövetkezve egy alternatív fizetési rendszert léptetnének életbe (a dollár kizárásával), és a kényszer egy – a Nyugattól teljesen elkülönült – ’eurázsiai’ gazdasági övezet létrehozását eredményezhetné. És akkor a dollár romjai már valóban csak a ’hanyatló Nyugat ópiumát’ jelentenék, ahogy ez egy klasszikusban már más kontextusban megfogalmazódott. Ezt az USA is belátta, és látványosan visszakozott ettől a büntetési módozattól.
De ezután tényleg már csak az ég felé tudnák rázni az ökölbe szorított kezüket, mint az albán légelhárítás. Eközben az amerikai flotta nekidühödten cirkál a világóceánokon, és várja azt, hogy valakik esetleg belékössenek. Például a Dél-kínai-tengeren vagy a Fekete-tengeren. De sehol semmi, a potenciális ellenfelek egyelőre óvatosak, a jenki frusztráció ezen a téren is teljes. Eléggé irritáló nézni, ahogy az amerikaiak az ukránokkal bánnak ebben a konfliktusban. Az ukrán nép – már amennyiben van ilyen – ugyanazzal a naivsággal nézi nyugati ’megmentőjét’, mint ahogy mi nézhettünk nyugat felé úgy 1990 táján, és reménykedtünk abban, hogy Bécsben fogunk nyitni cukrászdát.
Nos, az ukránok is fognak nyitni sok mindent, de ők sem cukrászdát, hanem elsősorban új parcellákat a temetőkben, ahová az amerikai ágyútöltelékként használt, Kelet-Ukrajnában elesett embereiket fogják temetni. Továbbá az éhenhaltakat és megfagyottakat, mert, bár fegyvereket kapnak elég rendesen, de mást nemigen. És az amerikaiak – amint már nem fog érdekük fűződni a dologhoz – éppoly elegánsan a távozás mezejére fognak lépni, mint Vietnámban vagy Afganisztánban. És távozás közben majd az ukránok lelkére fogják kötni, hogy az ő távollétükben is harcoljanak a szabadságért.
Eközben Európa a saját egyre súlyosabb belső gondjaival viaskodva nemigen tudja segíteni a lecsúszóban levő amerikai kolosszust. Ő maga is hasonló pályán áll. Még talán az Unióból kivált Nagy-Britannia képes valamennyire részt venni a globális ügyekben, de a súlya kevés ahhoz, hogy változtasson az erőviszonyokon. Annak oka, hogy ebben a kontextusban nem említem meg külön az USA politikát háttérből vezénylő bankárstruktúrákat, az, hogy az ő érdekeik külpolitikai kérdésekben szinte teljesen megegyeznek az amerikai nemzeti érdekekkel. Az ő dominanciájuk éppúgy veszélyben van, ahogy a hatalmas multikulturális nemzetállam és egyben gazdaállam egysége és léte. Tanácstalanul agresszív lelkiállapotuk maradéktalanul tükröződik a zsoldjukban álló politikusok hozzáállásában.
Összességében tehát egy igazi pánikpolitika az, amit az USA jelenlegi vezetése művel. És egy republikánus vezetés sem tudna alapvetően mást tenni, legfeljebb másként vezényelné le az összeomlást. Mert ez lassan-lassan abba fog fordulni. Az amerikaiak kétségbeesetten keresik annak a módjait, hogy miként lehetne odacsapni, hogyan lehetne megfordítani, megváltoztatni a jelenlegi nemzetközi trendeket. Természetesen sehogy sem, a hanyatló ciklus egyre meredekebben leszálló ágát – ahol jelenleg vannak – nekik is éppúgy végig kell járniuk, mint minden elbukó hatalomnak eddig is az idők során. Lehetne ezt méltósággal csinálni, de lehet fenyegetőzve, vagdalkozva, másokba állandóan belekötve is. Az eredmény ugyanaz lesz, csak esetleg mások maradnak a romok alatt.
Aki 30 évvel ezelőtt elképedt a Szovjetunió megszűnésén, az most megint nagyon el fog csodálkozni a következő szuperhatalom bukásán. De a történelem taposómalma nem egy szentimentális gépezet, már másnap szenvtelenül halad tovább a maga útján. Az úton, amelynek irányát és kanyarjait nem Amerikában írják...
Sz.P.
 
W

Wilson

Guest

Háború-ellenes Amerika-ellenes tüntetés Kijevben.....​


FLJmUUuWQAIbppM


Tüntetés az Egyesült Államok kijevi nagykövetségénél.

FLJmUUuXMAEE3EI

FLJmUUuXEAU3rTQ

FLJmUVFXEAEmfp-


Colonelcassad
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 257
26 815
113
De Kárpátalja a térkép szerint a lengyeleké....:).Ilyen lenne a lengyelek "barátsága".....:):)
jelen esetben ők képesek lennének megtartani,mi viszont nem .. ez meg tény ..

A kérdés nekem onnantól lenne érdekes,hogy ha behúznák mondjuk Kárpátalját lengyelek, (amit azért kétlek) a szlovákokkal zsugáznák-e le vagy velünk ? mert ha velünk,azt biztosan nem nézné jó szemmel egyik szomszédunk sem,viszont a szlovákokkal meg nincsenek annyira jóban mint velünk ..
 
W

Wilson

Guest
jelen esetben ők képesek lennének megtartani,mi viszont nem .. ez meg tény ..

A kérdés nekem onnantól lenne érdekes,hogy ha behúznák mondjuk Kárpátalját lengyelek, (amit azért kétlek) a szlovákokkal zsugáznák-e le vagy velünk ? mert ha velünk,azt biztosan nem nézné jó szemmel egyik szomszédunk sem,viszont a szlovákokkal meg nincsenek annyira jóban mint velünk ..
Biztos lehetsz benne, hogy ilyen forgatókönyv esetén a románok azon nyomban kivetnék a rendkívüli puliszka adót is, hogy M1 Abrams-t meg F-35-t vegyenek......:)
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Sniper

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 170
10 610
113
Miért sóvárog ilyen erősen az USA egy ukrán-orosz háború után? Az amerikaiak nagyon szeretnék, hogy Oroszország megtámadja Ukrajnát. Majd megőrülnek érte. Látszik, hogy minden idegszálukkal erre várnak, ezt sóvárogják. Már mindenkit evakuáltak, már kiszámolták a katonai veszteségeket, és modellezték Oroszország megbüntetését. És ha ezek után az oroszok mégse hajlandóak támadni, akkor az összes amerikait pszichológushoz kell majd hordani. Természetesen Kínába, mert ennyi pszichológus csak ott van.
A hisztéria odáig fokozódott, hogy a Bloomberg hírügynökség már tényként le is közölte az orosz agressziót, és az amerikai hiénák talán abban reménykedtek, hogy valamelyik túlhevült hazafiságú ukrán vagy orosz parancsnok elindítja csapatait ezen információ alapján. Természetesen Putyin nagyot hibázna, ha kiszolgálná ezt az amerikai igényt. Nem mintha különösebb nehézségektől kellene tartania háború esetén, de az egy teljesen felesleges nemzetközi káoszba taszítaná a világot. Pont olyanba, mint amilyenre most az amerikaiak vágynak. Az USA most, hogy kezd kicsúszni a talaj minden fronton a lába alól – hiszen a gazdasági világelsőség már alaposan elúszott, de nagyon inog a pénzügyi, tudományos, és a katonai vezető szerep is – egyfajta ’dögöljön meg a szomszéd tehene is’ stílusú játékba kezdett. Valószínűleg abban reménykedik, hogy ezzel a nemzetközi káoszpolitikával átmenetileg be tudná fagyasztani a számára egyre romló nemzetközi erőviszonyokat. Abban bíznak, hogy a nemzetközi kapcsolatok és a nemzetközi kereskedelem szétzilálásával meg lehetne valamelyest állítani a felemelkedőben levő hatalmakat, ők maguk pedig, időhöz jutva, később új erőre kapva változtathatnának a trendeken.
Meglehetősen humoros volt végignézni, ahogy az USA azt latolgatta, hogy miként lehetne megbüntetni a lator Oroszországot a még meg sem történt agresszió miatt. Mivel Kína már nyíltan is deklarálta azt, hogy Oroszország mellé állna, ezért bármiféle embargópolitika már a kihirdetése pillanatában nevetségessé válna. Ezt az amerikaiak is belátták, és a kezük ügyében levő talán egyetlen eszköz bevetését fontolgatták: Oroszország lekapcsolását a nemzetközi fizetési rendszerről, a SWIFT-ről. Ez valóban nagyot ütne rövid távon az oroszokon, és erősen megbillentené az orosz gazdaságot. De utána a világra – közte az USA-ra – még nagyobbat ütne vissza. Ha ugyanis kiüldözzük a világpiacról a világ legnagyobb szénhidrogén- és ásványianyag-exportőrét, akkor szabályosan felrobbantjuk a világgazdaságot, ami még a káosz után sóhajtozó amerikaiak számára is egy kicsit sok lenne. Arról nem is beszélve, hogy az oroszok a Távol-Kelettel szövetkezve egy alternatív fizetési rendszert léptetnének életbe (a dollár kizárásával), és a kényszer egy – a Nyugattól teljesen elkülönült – ’eurázsiai’ gazdasági övezet létrehozását eredményezhetné. És akkor a dollár romjai már valóban csak a ’hanyatló Nyugat ópiumát’ jelentenék, ahogy ez egy klasszikusban már más kontextusban megfogalmazódott. Ezt az USA is belátta, és látványosan visszakozott ettől a büntetési módozattól.
De ezután tényleg már csak az ég felé tudnák rázni az ökölbe szorított kezüket, mint az albán légelhárítás. Eközben az amerikai flotta nekidühödten cirkál a világóceánokon, és várja azt, hogy valakik esetleg belékössenek. Például a Dél-kínai-tengeren vagy a Fekete-tengeren. De sehol semmi, a potenciális ellenfelek egyelőre óvatosak, a jenki frusztráció ezen a téren is teljes. Eléggé irritáló nézni, ahogy az amerikaiak az ukránokkal bánnak ebben a konfliktusban. Az ukrán nép – már amennyiben van ilyen – ugyanazzal a naivsággal nézi nyugati ’megmentőjét’, mint ahogy mi nézhettünk nyugat felé úgy 1990 táján, és reménykedtünk abban, hogy Bécsben fogunk nyitni cukrászdát.
Nos, az ukránok is fognak nyitni sok mindent, de ők sem cukrászdát, hanem elsősorban új parcellákat a temetőkben, ahová az amerikai ágyútöltelékként használt, Kelet-Ukrajnában elesett embereiket fogják temetni. Továbbá az éhenhaltakat és megfagyottakat, mert, bár fegyvereket kapnak elég rendesen, de mást nemigen. És az amerikaiak – amint már nem fog érdekük fűződni a dologhoz – éppoly elegánsan a távozás mezejére fognak lépni, mint Vietnámban vagy Afganisztánban. És távozás közben majd az ukránok lelkére fogják kötni, hogy az ő távollétükben is harcoljanak a szabadságért.
Eközben Európa a saját egyre súlyosabb belső gondjaival viaskodva nemigen tudja segíteni a lecsúszóban levő amerikai kolosszust. Ő maga is hasonló pályán áll. Még talán az Unióból kivált Nagy-Britannia képes valamennyire részt venni a globális ügyekben, de a súlya kevés ahhoz, hogy változtasson az erőviszonyokon. Annak oka, hogy ebben a kontextusban nem említem meg külön az USA politikát háttérből vezénylő bankárstruktúrákat, az, hogy az ő érdekeik külpolitikai kérdésekben szinte teljesen megegyeznek az amerikai nemzeti érdekekkel. Az ő dominanciájuk éppúgy veszélyben van, ahogy a hatalmas multikulturális nemzetállam és egyben gazdaállam egysége és léte. Tanácstalanul agresszív lelkiállapotuk maradéktalanul tükröződik a zsoldjukban álló politikusok hozzáállásában.
Összességében tehát egy igazi pánikpolitika az, amit az USA jelenlegi vezetése művel. És egy republikánus vezetés sem tudna alapvetően mást tenni, legfeljebb másként vezényelné le az összeomlást. Mert ez lassan-lassan abba fog fordulni. Az amerikaiak kétségbeesetten keresik annak a módjait, hogy miként lehetne odacsapni, hogyan lehetne megfordítani, megváltoztatni a jelenlegi nemzetközi trendeket. Természetesen sehogy sem, a hanyatló ciklus egyre meredekebben leszálló ágát – ahol jelenleg vannak – nekik is éppúgy végig kell járniuk, mint minden elbukó hatalomnak eddig is az idők során. Lehetne ezt méltósággal csinálni, de lehet fenyegetőzve, vagdalkozva, másokba állandóan belekötve is. Az eredmény ugyanaz lesz, csak esetleg mások maradnak a romok alatt.
Aki 30 évvel ezelőtt elképedt a Szovjetunió megszűnésén, az most megint nagyon el fog csodálkozni a következő szuperhatalom bukásán. De a történelem taposómalma nem egy szentimentális gépezet, már másnap szenvtelenül halad tovább a maga útján. Az úton, amelynek irányát és kanyarjait nem Amerikában írják...
Sz.P.
Az oroszok lekapcsolása a SWIFT rendszerről rossz ötlet - legalábbis a FED szerint, amit jeleztek is az amerikai kormánynak. Ciki...
 
T

Törölt tag 1586

Guest
...A hisztéria odáig fokozódott, hogy a Bloomberg hírügynökség már tényként le is közölte az orosz agressziót, és az amerikai hiénák talán abban reménykedtek, hogy valamelyik túlhevült hazafiságú ukrán vagy orosz parancsnok elindítja csapatait ezen információ alapján. Természetesen Putyin nagyot hibázna, ha kiszolgálná ezt az amerikai igényt...
Akkor mostmár csak az érdekelne hogy eme irás szerzője - Sz.P. - szerint mi lesz megoldása a mostani válságnak?
A Nyugatnak láthatóan esze ágában sincs teljesíteni az Oroszok egyetlen kérését sem.
Akkor most mi lesz?
Az Oroszok majd tavasszal szépen hazamennek azzal hogy...ja, bocs, vicceltünk...?
Én ezt még annál is valószínűtlenebbnek tartom mint azt hogy az Oroszok holnap megtámadják Ukrajnát
És ami különösen fontos nem is igazán látok kompromisszumos lehetőségeket a Ny.i álláspont és az Orosz követelések között.
Mi lehetne a kompromisszum? A Nyugat csak kicsit veszi majd fel Ukrajnát a NATO ba (vagy fegyverzi föl...), cserébe az Oroszok meg majd csak egy kicsit támadják meg?

Egyszoval értem én hogy nem lesz háború, de akkor mi lesz a megoldás amit minden érintett fél el tud fogadni?
 
W

Wilson

Guest
Akkor mostmár csak az érdekelne hogy eme irás szerzője - Sz.P. - szerint mi lesz megoldása a mostani válságnak?
A Nyugatnak láthatóan esze ágában sincs teljesíteni az Oroszok egyetlen kérését sem.
Akkor most mi lesz?
Az Oroszok majd tavasszal szépen hazamennek azzal hogy...ja, bocs, vicceltünk...?
Én ezt még annál is valószínűtlenebbnek tartom mint azt hogy az Oroszok holnap megtámadják Ukrajnát
És ami különösen fontos nem is igazán látok kompromisszumos lehetőségeket a Ny.i álláspont és az Orosz követelések között.
Mi lehetne a kompromisszum? A Nyugat csak kicsit veszi majd fel Ukrajnát a NATO ba (vagy fegyverzi föl...), cserébe az Oroszok meg majd csak egy kicsit támadják meg?

Egyszoval értem én hogy nem lesz háború, de akkor mi lesz a megoldás amit minden érintett fél el tud fogadni?
Simán benne van a pakliban az is, hogy még hosszú időre ebben az állapotban befagy ez a konfliktus miközben újabb és újabb diplomáciai tárgyalási fordulók lesznek mire mind a két fél számára elfogadható kompromisszum születik az egyértelmű, hogy az oroszok azon követelését, hogy a NATO állítsa vissza az 1997-es állapotokat nem fogják teljesíteni, de ezt az oroszok is tudják.....
 
  • Tetszik
Reactions: theo

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 825
39 297
113
A DPR milícia rögzíti az ukrán tankok mozgását 15 km — re a pozícióitól-hivatalos
Eduard Basurin, a DPR milícia helyettes vezetője szerint az ukrán fegyveres erők 53. gépesített dandárja átcsoportosított egy harckocsiiegységett a Novosztritszkoje település közelében, az Avdejevka település közelében pedig további két harckocsiosztályt észleltek
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 190
50 598
113
Akkor mostmár csak az érdekelne hogy eme irás szerzője - Sz.P. - szerint mi lesz megoldása a mostani válságnak?
A Nyugatnak láthatóan esze ágában sincs teljesíteni az Oroszok egyetlen kérését sem.
Akkor most mi lesz?
Az Oroszok majd tavasszal szépen hazamennek azzal hogy...ja, bocs, vicceltünk...?
Én ezt még annál is valószínűtlenebbnek tartom mint azt hogy az Oroszok holnap megtámadják Ukrajnát
És ami különösen fontos nem is igazán látok kompromisszumos lehetőségeket a Ny.i álláspont és az Orosz követelések között.
Mi lehetne a kompromisszum? A Nyugat csak kicsit veszi majd fel Ukrajnát a NATO ba (vagy fegyverzi föl...), cserébe az Oroszok meg majd csak egy kicsit támadják meg?

Egyszoval értem én hogy nem lesz háború, de akkor mi lesz a megoldás amit minden érintett fél el tud fogadni?
Ukrajna soha nem lesz a NATO része, ennyi, nem kell ehhez jövőbe látó szemüveg. Az USA lehet hogy szeretné, de a franciák - németek nem öngyilkosok, lesz ott ez ellen mikor dönteni kell bőven vétó.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Simán benne van a pakliban az is, hogy még hosszú időre ebben az állapotban befagy ez a konfliktus miközben újabb és újabb diplomáciai tárgyalási fordulók lesznek mire mind a két fél számára elfogadható kompromisszum születik az egyértelmű, hogy az oroszok azon követelését, hogy a NATO állítsa vissza az 1997-es állapotokat nem fogják teljesíteni, de ezt az oroszok is tudják.....
Mi fagy be? Az - úgymond - hadgyakorlatok évekig fognak tartani?
Az Orosz katonák akik sátrakban laknak az Ukrán határ melletti megindulási körletekben végleg ott maradnak?

Nem, nem....a mostani feszültség szint tartósan nem fenntartható.
Még pár hétig talán maradhat az Orosz nyomás, utána az Oroszoknak vagy támadni kell, vagy elereszteni az ügyet.

Ha az Oroszok engednek akkor az azt jelenti hogy a Nyugat győzött.
Ha a Nyugat egy fikarcnyit is enged akkor az a minimum hogy a NATO nak vége.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 450
10 519
113
Akkor mostmár csak az érdekelne hogy eme irás szerzője - Sz.P. - szerint mi lesz megoldása a mostani válságnak?
A Nyugatnak láthatóan esze ágában sincs teljesíteni az Oroszok egyetlen kérését sem.
Akkor most mi lesz?
Az Oroszok majd tavasszal szépen hazamennek azzal hogy...ja, bocs, vicceltünk...?
Én ezt még annál is valószínűtlenebbnek tartom mint azt hogy az Oroszok holnap megtámadják Ukrajnát
És ami különösen fontos nem is igazán látok kompromisszumos lehetőségeket a Ny.i álláspont és az Orosz követelések között.
Mi lehetne a kompromisszum? A Nyugat csak kicsit veszi majd fel Ukrajnát a NATO ba (vagy fegyverzi föl...), cserébe az Oroszok meg majd csak egy kicsit támadják meg?

Egyszoval értem én hogy nem lesz háború, de akkor mi lesz a megoldás amit minden érintett fél el tud fogadni?
Oroszországnak sem kell vészesen nagy sietséggel megoldania ezt a válságot mert legalább annyi középtávú haszonnal jár neki mint rövidtávú problémával, csak a rövidtávú problémák jó esetben hamar véget érnek.
Hogy is állnak jelenleg a német gáztározók? Vagy drága román szomszédainkhoz átkukkantva, a héten hány nagy ipari fogyasztó dobta be a törülközőt a magas energia árak miatt? Mindeközben Oroszország lassan ott tart hogy duplázza a bevételeit földgáz és olaj eladásból, miközben az eladott mennyiség nem nőtt számottevően.
A nem európai piacra gyártó energiaigényes ipar hova tud kitelepülni, ahol stabil és olcsó energiát kap és még relatív nagy és olcsó, munkaerő tartalékot tud felhasználni, abban az esetben ha ez nem ér véget 2-3 éven belül?
Mennyi tartalékkal rendelkezik európa hogy ezt hosszú távon elbírja viselni? Illetve mennyi ideig bírja majd a lakossága elviselni, ha elkezdik érezni ennek a begyűrűzését a saját életükbe? Kiket fognak érte hibáztatni, és kik azok akik ezt nem akarják majd ezért engedni kellesz nekik?

Mindezt úgy hogy közben Kína megmondta hogy beáll az oroszok mögé és nem engedi őket gazdaságilag bedönteni és kitömi őket pénzzel cserébe a nyersanyag ellátásért. Pár év (szinte már most) és Kína jelentősebb partnere lesz minden tekintetben Oroszországnak mint a nyugat valaha volt.

Tehát a jelenlegi helyzet fenntartása középtávon nagyon is kedvező Oroszország számára. Ha pedig később még a követeléseikből is teljesül valami úgy még jobb, de attól az elért eredményeik megmaradnak.

Nem kell mindig a gyors megoldásra törekedni, ráadásul a nyugati média és politika nap mint nap járatja le magát a saját polgárai és a világ előtt, hisz Oroszország meg se moccan, de a fent leírtak miatt nem is kell neki, ez így tökéletes.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 825
39 297
113
Mi fagy be? Az - úgymond - hadgyakorlatok évekig fognak tartani?
Az Orosz katonák akik sátrakban laknak az Ukrán határ melletti megindulási körletekben végleg ott maradnak?

Nem, nem....a mostani feszültség szint tartósan nem fenntartható.
Még pár hétig talán maradhat az Orosz nyomás, utána az Oroszoknak vagy támadni kell, vagy elereszteni az ügyet.

Ha az Oroszok engednek akkor az azt jelenti hogy a Nyugat győzött.
Ha a Nyugat egy fikarcnyit is enged akkor az a minimum hogy a NATO nak vége.
A francúzoknál választások lesznek idén áprilisban, lehet, hogy egy olyan jelölt győz aki baráti együttműködésre fog törekedni az oroszokkal, lehet még a nato-ból is kilépnek.
Az oroszok holnap kezdenek gyakorlatozni Belorussziában 30ezer katonával, ez tíz napig fog tartani. Amennyiben ez alatt a 10 nap alatt nem lesz semmi provokáció az ukrik részéről, talán nem lesz semmi, de a rosseb jobban tudja.
A hadgyakorlat után az oroszok kivonulnak Belorussziából, de az új bázisokat kiépítették , úgyhogy secperc alatt vissza tudnak cuccolni, ha a helyzet úgy kívánja.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 921
5 421
113
A nem európai piacra gyártó energiaigényes ipar hova tud kitelepülni, ahol stabil és olcsó energiát kap és még relatív nagy és olcsó, munkaerő tartalékot tud felhasználni, abban az esetben ha ez nem ér véget 2-3 éven belül?
Mennyi tartalékkal rendelkezik európa hogy ezt hosszú távon elbírja viselni? Illetve mennyi ideig bírja majd a lakossága elviselni, ha elkezdik érezni ennek a begyűrűzését a saját életükbe? Kiket fognak érte hibáztatni, és kik azok akik ezt nem akarják majd ezért engedni kellesz nekik?


Majd a zőődek megmutatják!
Amúgy a kilőtt energiaárakkal az oroszok elég jól járnak, a csapatokat a határon lehet rotálni, simán játszhatnak a kivárásra.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 926
73 073
113
Lengyel csapatok telepítése Ukrajna területén...

6466384_900.jpg



Szeretném kommentálni a lengyel csapatok Ukrajna területére való telepítése körüli pletykákat, és megnyugtatni a kedélyeket pillanatnyilag a csapatok telepítését még nem tervezik, és még nem is egyeztettek erről véglegesen a lengyel féllel. A neten elérhető összes bennfentes és publikáció ebben a témában az SBU tájékoztató kampánya , amelynek célja a "talaj" és az ukrán közvélemény reakcióinak vizsgálata.
Egy ilyen lépés megtételéhez Zelenszkijnek meg kell értenie, hogyan reagálnak az ukránok, és azt kell mondanom, van mire reagálni. A poszthoz mellékelt térképen a lengyel csapatok ténylegesen tárgyalt elhelyezkedése látható, vagy inkább az, amelyhez a lengyel fél ragaszkodik. És ez gyanúsan egybeesik a lengyelek ukrán területekre vonatkozó követeléseivel, és valóban az a kérdés, hogy mit és kit fognak ott megvédeni egy orosz invázió esetén Ukrajnában. Nekem személy szerint sok kérdésem van ezzel a lépéssel kapcsolatban. DE! Ismétlem, ebben a kérdésben még nem született döntés, a tájékoztató kampány javában zajlik , ezt tartsa mindenki szem előtt.

Colonelcassad
Megis mit kotornak a magyar hatar mellett vegig, meg Ungvaron?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Oroszországnak sem kell vészesen nagy sietséggel megoldania ezt a válságot mert legalább annyi középtávú haszonnal jár neki mint rövidtávú problémával, csak a rövidtávú problémák jó esetben hamar véget érnek.
A mostani háborús hangolat oka nem a gáztárolók töltöttsége hanem az hogy az Orosz csapatmozgásokat és hadgyakorlatokat amiket innen Nyugatrol nézve nehéz nem háborús készülődésként értelmezni.
Nyilvánvaló hogy vannak közép és hosszü távú gazdasági folyamatok is, de itt most konkrétan inkább az a kérdés hogy, konkret pelda: az az USA cég aki már kitelepítette az Ukrán operációját és embereit (családostul...) Kievből Lvovba, valyon meri e (és mikor..) visszaállítani az úgymond békeidős működést?

MIndaddig amig a mostani haborus veszély fennáll - értsd.: az Orosz csapatok "gyakorlatoznak" - addig az Ukrán dolgozók maradnak Lvovban...
 
W

Wilson

Guest
Mi fagy be? Az - úgymond - hadgyakorlatok évekig fognak tartani?
Az Orosz katonák akik sátrakban laknak az Ukrán határ melletti megindulási körletekben végleg ott maradnak?

Nem, nem....a mostani feszültség szint tartósan nem fenntartható.
Még pár hétig talán maradhat az Orosz nyomás, utána az Oroszoknak vagy támadni kell, vagy elereszteni az ügyet.

Ha az Oroszok engednek akkor az azt jelenti hogy a Nyugat győzött.
Ha a Nyugat egy fikarcnyit is enged akkor az a minimum hogy a NATO nak vége.
Ki beszélt itt évekig tartó hadgyakorlatokról?Meg évekig sátrakból lakó katonákról?
Az oroszok simán megtehetik, hogy úgy mint múlt évben időről időre nagyobb haderőt telepítenek az ukrán-orosz határhoz csak nézd meg mit csináltak a múlt évben....
Szerintem mindenki biztos lehet abban, hogyha megállapodnak akkor mind a két fél engedni fog a követeléseikből, amúgy az oroszok és az USA közzül az USA-t sürgeti az idő nem az oroszokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 926
73 073
113
Félre értitek ti ezt a térképet. A lengyel tesók csak azt szeretnék, ha újra lenne közös lengyel-magyar határszakasz (és lehetőleg ne legyen közös orosz-magyar határszakasz).

A probléma második aspektusa: A kárpátalajai magyaroknak hol lenne jobb soruk? A lengyelek vagy az ukránok alatt?

A probléma harmadik aspektusa: Az USA kinek adja majd oda szívesebben Kárpátalját? A lengyeleknek vagy nekünk?

Megjegyzésként: Az USA érdeke is az, hogy a lehető legtávolabb tudjon minket a Medve ölelő karjaitól.
Majd Putyin eldonti kinek mit ad.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 257
26 815
113
Akkor mostmár csak az érdekelne hogy eme irás szerzője - Sz.P. - szerint mi lesz megoldása a mostani válságnak?
A Nyugatnak láthatóan esze ágában sincs teljesíteni az Oroszok egyetlen kérését sem.
Akkor most mi lesz?
Az Oroszok majd tavasszal szépen hazamennek azzal hogy...ja, bocs, vicceltünk...?
Én ezt még annál is valószínűtlenebbnek tartom mint azt hogy az Oroszok holnap megtámadják Ukrajnát
És ami különösen fontos nem is igazán látok kompromisszumos lehetőségeket a Ny.i álláspont és az Orosz követelések között.
Mi lehetne a kompromisszum? A Nyugat csak kicsit veszi majd fel Ukrajnát a NATO ba (vagy fegyverzi föl...), cserébe az Oroszok meg majd csak egy kicsit támadják meg?

Egyszoval értem én hogy nem lesz háború, de akkor mi lesz a megoldás amit minden érintett fél el tud fogadni?
Szerintem a jelenlegi állapot lesz befagyasztva, annyi különbséggel, hogy az oroszok kompenzációként irgalmatlanul kitömik fegyverrel a szakadárokat, polgárháborús országot amúgy sem lehet felvenni a NATO-ba, szóval véleményem szerint marad a patthelyzet.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ki beszélt itt évekig tartó hadgyakorlatokról?Meg évekig sátrakból lakó katonákról?
Az oroszok simán megtehetik, hogy úgy mint múlt évben időről időre nagyobb haderőt telepítenek az ukrán-orosz határhoz csak nézd meg mit csináltak a múlt évben....
Akkor a feszültség nem befagy - mint írtad - hanem az Oroszok szerinted majd időről időre felmelegítik a feszültséget...

Mostmár csak azt magzarázd meg hogy miért csinálnák ezt?
Ha egyszer már lesz@ták a kéréseiket akkor egy 2. vagy 3. "hadgyakorlat" sorozatnál miért vennék komolyan őket?
Ha kiderül hogy először (ami jelenleg zajlik.. .) csak blöfföltek es tényleg eszükben sincs támadni, akkor ki hinné el nekik a 2. vagy különösen a 3. alkalommal hogy most aztán komolyan kell venni a dolgot...