[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Addig emelték a téteket, hogy túl sok szereplős lett a játék, ezért (attól tartok), Macron pánikszerűen kiment Moszkvába, blöffölt egyet, erre kapott egy all in-t, bepánikolt és átrongyolt Kijevbe, ahol már a nagyra növesztett ukrán arcos-harcos vagy elküldte őt a dolgára, vagy belátta, hogy nincs tovább tétemelés.
Sok olyan dolog történhetett az elmúlt 24 órában, ami ezt a csiki-csukit eldöntötte, csak még nem tudjuk.

Ukránok győzni nem tudnak, de arra rá tudnak menni, hogy eszkalálják a helyzetet, esetleg beugrasszanak még országot, elég veszélyes a helyzet.

Amúgy utcára miért vezénylik ki a civileket? Élő pajzs, vagy mi a cél ezzel?
Egy hírt nem láttam ezzel kapcsolatban.
Az ukrán fegyveres erők korántsem egy koherens erő,a központi vezetés kezéből már rég kicsúszott az erőszak monopóliuma
A zsoldosok és nyílt ukránbarát terrorista csoportok gyakorlatilag azt tesznek amit akarnak,felvannak fegyverezve,különösen érdemes figyelni a Nemzet Méltósága nevű radikális csoportra ami még a Jobb Szektornak is túl radikális .
https://militaryland.net/ukraine/independent-units/
A Jobb szektor magánhadseregére is természetesen,akik mobilizálnak
https://militaryland.net/ukraine/volunteer-corps/
A hadseregnek papíron engedelmeskedő nackókra
https://militaryland.net/ukraine/volunteer-army/
A nackók dominálta nemzeti gárda(Kanadai,Lengyel,Amcsi kiképzés,fegyverek)
https://militaryland.net/ukraine/national-guard/
Ahhoz hogy Minszknek esélye legyen megvalósulni ezeket már rég elkellett vona takarítani
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 041
113

"Az osztrák diplomácia vezetője Jan Lipavsky cseh és Ivan Korcok szlovák külügyminiszterrel együtt látogatott Kijevbe, hogy kifejezzék szolidaritásukat Ukrajnával az orosz agresszióval szemben."​

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Kinyilatkoztatások az éterben:
Az ukrán hadsereg katonája a Vice amerikai csatorna újságírójának adott interjújában váratlanul elismerte, hogy "Ukrajna keleti részén" kevesen támogatják az ukrán fegyveres erőket. „Itt az emberek testvéreiknek tekintik az oroszokat. Ezért a helyi lakosság itt járkálhat, mosolyoghat, de, a másik oldalt segítik , másik oldalért dolgoznak: információt adnak át, tüzérségi tüzet korrigálnak.”

Videó a linkben, angol felirattal

rusvesna.su/news/1644316058
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 822
113

"Az osztrák diplomácia vezetője Jan Lipavsky cseh és Ivan Korcok szlovák külügyminiszterrel együtt látogatott Kijevbe, hogy kifejezzék szolidaritásukat Ukrajnával az orosz agresszióval szemben."​

A semleges osztrákok, hmm.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113

"Az osztrák diplomácia vezetője Jan Lipavsky cseh és Ivan Korcok szlovák külügyminiszterrel együtt látogatott Kijevbe, hogy kifejezzék szolidaritásukat Ukrajnával az orosz agresszióval szemben."​


Seggnyaló osztrákok. A német nemzet legsunyibb tagja. Egyébként az orosz vissza tud vágni nekik ha akar. Van egy 50-es évekből fennálló szerződés ami nagyon sok kedvezményt biztosít Ausztriának az oroszokkal szemben (igaz az orosznak is). Ennek ellenére cseszteti a medvét.
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
A semleges osztrákok, hmm.
Ez a semlegesség olyan, mint amikor Matolcsy miatt mindenki kórusban tolta a jegybanki függetlenséget.
Kérdeztem akkor, hogy egy jegybank mitől független? Tőlem biztosan az....

Másik. Szlovákok is nagyot domborítottak, érdemes megnézni ezt a videót, a hanyagul zászló alá dobott szeméttel együtt.
Ha nem akarnám valahol, valahogy látni a hazám zászlóját, az ez a helyzet lenne, ez a káosz.
Remélem Putyó tudja, hogy Trencsén, nem Pozsony. :D

 
W

Wilson

Guest
Lengyel csapatok telepítése Ukrajna területén...

6466384_900.jpg



Szeretném kommentálni a lengyel csapatok Ukrajna területére való telepítése körüli pletykákat, és megnyugtatni a kedélyeket pillanatnyilag a csapatok telepítését még nem tervezik, és még nem is egyeztettek erről véglegesen a lengyel féllel. A neten elérhető összes bennfentes és publikáció ebben a témában az SBU tájékoztató kampánya , amelynek célja a "talaj" és az ukrán közvélemény reakcióinak vizsgálata.
Egy ilyen lépés megtételéhez Zelenszkijnek meg kell értenie, hogyan reagálnak az ukránok, és azt kell mondanom, van mire reagálni. A poszthoz mellékelt térképen a lengyel csapatok ténylegesen tárgyalt elhelyezkedése látható, vagy inkább az, amelyhez a lengyel fél ragaszkodik. És ez gyanúsan egybeesik a lengyelek ukrán területekre vonatkozó követeléseivel, és valóban az a kérdés, hogy mit és kit fognak ott megvédeni egy orosz invázió esetén Ukrajnában. Nekem személy szerint sok kérdésem van ezzel a lépéssel kapcsolatban. DE! Ismétlem, ebben a kérdésben még nem született döntés, a tájékoztató kampány javában zajlik , ezt tartsa mindenki szem előtt.

Colonelcassad
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
W

Wilson

Guest
Az ukrán válság félidei eredménye: a harag szakasza....

Az elmúlt hetekben Oroszország és az Egyesült Államok előrehaladtak, de ez nem mozdította vissza őket a szakadék széléről. Mindkét hatalom számára alapvetően fontos, hogy ne lépjék át azt a határt, amelyen túl a közvetlen konfliktus nem választás, hanem szükségszerűséggé válik. Mert akkor tényleg cselekedniük kell.

A történészek a nagy válságok jelentőségét azok eredményei alapján ítélik meg, és minden olyan kísérlet, amely arra irányul, hogy a diplomáciai konfrontációból előzetes következtetéseket vonjunk le, elkerülhetetlenül szembesül intellektuális erőfeszítéseink egy erős korlátjával: a jövő bizonytalanságával. Oroszország és az Egyesült Államok közeledik az érdekek összecsapásának csúcspontjához abban a kérdésben, hogy milyen legyen az európai nemzetközi rend az elkövetkező években vagy évtizedekben. Még ha a totális atomháború nem is jelent racionális megoldást Moszkva és Washington számára, a felek a közeljövőben olyan lépéseket tehetnek egymás ellen, amelyek messze túlmutatnak azon, ami a közelmúltig a lehetőségeken kívül volt.

Ez annál is inkább valószínű, mert az elmúlt hetekben, elsősorban Oroszország kezdeményezésének köszönhetően, az ukrán válság egyik fő eredménye az volt, hogy a felek megtették az első lépést afelé, hogy egymás viselkedésének nehezményezésével elismerjék a fennálló ellentmondások alapvető természetét. Ez tekinthető az eddigi legfontosabb és legpozitívabb eredménynek, mivel a konfliktus objektív okainak meg nem látása volt az egyetemes katasztrófa felé vezető folyamat kulcstényezője.

Ez az elismerés ma már nem olyan általános és hivatalos, mint a távoli múltban a birodalmak között volt. Az Egyesült Államok, mint status quo hatalom, nem tudja nyilvánosan elfogadni, hogy az ellentmondások objektív természetűek, és nem a személyes érdekek vagy a vezetők értékrendjének összeütközése. Bár egyre hangosabbak azok a hangok, amelyek azt javasolják, hogy a Nyugat vegye figyelembe a rendszerszintű orosz aggodalmakat. Az egyes amerikai ellenjavaslatok már az Oroszországgal szemben tanúsított igazságtalanság elvtelen következményeinek kezelésére irányulnak.

Annál is inkább a jelenlegi körülmények között, amikor egy szuperhatalom véleménye, még ha szövetségesei jelentős csoportja támogatja is, már nem meríti ki az egész nemzetközi közösség véleményét. A válság más körülmények között bontakozik ki, mint a hozzánk legközelebbi korszakban, a múlt század második felében. A globális erőviszonyokat hihetetlenül sok tényező alakítja, és a történelmi tapasztalatok alapján nem lehet győzelmet várni. A kontinentális blokád vagy a nemzetközi elszigeteltség megismétlődése, mint a Szovjetunió és "szatellitjei" esetében, elkerülhetetlenül belebotlana abba a ténybe, hogy a nyugati nagyhatalom többé már nem olyan hatalmas, globális szinten mindenható elosztója a javaknak.

Történelmileg a revizionizmus és a forradalmi magatartás határán lévő politikára kényszerített nagyhatalom vereségének oka a nagyhatalmi szövetségesek hiánya volt.

Bármilyen célokat is követ Oroszország most, a Nyugattal való teljes szakítás keretében képes a jövőre nézve tervezni.

Az autarkia még így sem elkerülhetetlen, bár a Kínával szembeni korlátozott mozgástér árát meg kell fizetnie. Arról nem is beszélve, hogy az USA és szövetségesei nem rendelkeznek hasonló képességgel a közép- vagy akár kishatalmak világának ellenőrzésére, mint a hidegháború idején. Ez önmagában reményt ad a konfliktus békés megoldására és egy fenntarthatóbb nemzetközi rend felé vezető mozgalom elindítására.

Ne tévesszen meg bennünket az a tény, hogy Moszkva állításai konkrét anyagi jellegű kérdésekre összpontosítanak, nevezetesen arra, hogy Ukrajna területét valószínűleg az orosz biztonsági elképzelésekkel ellentétes célokra használják fel. A terület a modern állam egyetlen objektív jele, és a legfontosabb erőforrás, amelyet az államok az elkerülhetetlen összecsapásra készülve halmoznak fel. Nem véletlen, hogy Oroszország stratégiai célként nevezi meg az amerikai és a NATO európai infrastruktúrájának visszatérését az 1997-es határokhoz, azaz az orosz "életközpontok" veszélyes közelségéből való kivonulását.

Az államok közötti kompromisszumok minden ismert történelmi példája, amelyek aztán a "nemzetközi rend" nevet kapták, területi kérdések megoldása, több-kevesebb eljárási csavarral kísérve. A bécsi kongresszus záróokmánya, amelyet Henry Kissinger a fenntartható nemzetközi rend legnagyobb vívmányának tekintett, hatalmas mennyiségű, a területek tulajdonjogáról szóló döntést tartalmazott, ami valójában az összes nagy résztvevő egyforma elégedetlenségének alapja volt.

Kivételt képezett a második világháború utáni konferencia, amikor a győztes országok vezetői áldásukat adták az új nemzetközi intézmény, az ENSZ létrehozására. A hangsúly azonban még itt sem a charta cikkeinek megvitatásán volt (a nagyhatalmak úgysem hajtották volna végre azokat), hanem a befolyási övezetek felosztásán. Az USA azért ragaszkodik annyira az 1990-es Párizsi Charta elveinek értelmezéséhez, mert ez - egy állam joga meghatározni, hogy miként biztosítja biztonságát - az ő javukra oldja meg a korábban Oroszország által ellenőrzött területek "tulajdonjogának" kérdését.

Minden esetben azonban a közvetlen vagy burkolt területi átruházás lett az egyetlen kézzelfogható alapja annak, hogy a hatalmak mennyire elégedettek a kialakuló nemzetközi renddel. És ha teljesen igazságtalan is volt, a megkötött béke fegyverszünetnek bizonyult. Ezért számunkra tulajdonképpen nem is olyan fontos, hogy Oroszországnak miért volt szüksége egy formálisan el nem kötelezett Ukrajnára - a központban mindenképpen lett volna némi terület. Sokkal fontosabb, hogy a felek felismerik: az ukrán probléma természetét megosztják, így tudják, hol kell keresni a kompromisszumot, ami most valószínűbb, mint korábban, a felek hajthatatlansága ellenére. Oroszország diplomáciai offenzívájának eredményeképpen, amelynek mögöttes indítékait nem feltétlenül ismerjük, a nemzetközi politikában olyan képlékenység van, amely valóban rendkívüli megoldásokhoz szükséges.

Ugyanakkor azt is el kell ismerni, hogy a felek álláspontjának tisztázása jelentős árat követelt.

Oroszország kifejezett követelései és az Egyesült Államok majdnem ugyanilyen kifejezett elutasító magatartása együttesen jobban megváltoztatták a nemzetközi napirendet a konfrontáció irányába, mint bármikor a hidegháború csúcspontja óta.

Mindkét hatalom számára döntő fontosságú, hogy ne lépjék át azt a határt, amelyen túl a közvetlen konfliktus szükségessé válik. Mert akkor valóban kénytelenek lesznek cselekedni, ami lehetővé teszi a totális katasztrófa lehetőségét.

Oroszország elnöke néhány nappal ezelőtt világossá tette, hogy a mostani ragaszkodás fő oka az a vágy, hogy a jövőben ne lépjék át ezt a határt. Egyelőre úgy tűnik, Moszkva nem törekszik az ukrán probléma masszív katonai megoldására, amely képes lenne a diplomáciai párbeszéd azonnali befejezésére és az európai államok patthelyzetbe kerülésére. Ez jelentős akadálya lenne egy olyan nemzetközi rend kialakulásának Európában, amelyben a rendszerszintű konfrontáció a vasfüggöny hiányával párosul.

Biden elnök számára a veszélyt az jelenti, hogy a fenyegetés sokkal inkább hipotetikus, és egy rossz döntés lehetősége nem jár azonnali nemzetbiztonsági következményekkel. Az amerikai katonai előkészületek mértéke pontosan ezt a fenyegetettségi értékelést sugallja. Moszkvának pedig aligha kellene megpróbálnia megváltoztatni ezt az állapotot - Oroszország számára sokkal előnyösebb, ha ellenfele viszonylag nyugodt marad. Ha megismétlődne a hruscsovi trükk, hogy a fenyegetést közvetlenül az Egyesült Államok határaihoz viszik, az azonnal megsemmisítené azt az időbeli mozgásteret, amelyre Oroszország számíthat.

Washington sokkal homályosabb környezetben tevékenykedik, mint Moszkva, és akaratlanul is olyan lépéseket tehet, amelyek következményei visszafordíthatatlanok lennének saját nemzetközi hírnevére nézve. Az Oroszország gazdasági elszigetelésére tett kísérlet a globális erőegyensúly megbontásához vezetne, ami a legfontosabb akadálya annak, hogy a hatalmak tartózkodjanak az öngyilkos magatartástól. Nem véletlen, hogy Oroszország és Kína ennyire óvatos a formálisan szövetséges kapcsolat felé való elmozdulással kapcsolatban, ami az Egyesült Államokat valóban egy olyan helyzetbe hozná, amelyben nem nyerhet.

Más szóval, Oroszország és az Egyesült Államok az elmúlt hetekben előrehaladt, de ez nem mozdította el őket a szakadék széléről. Kína, bár bőséges diplomáciai támogatást nyújt Moszkvának, a világ többi részéhez hasonlóan nem kíván tanúja lenni a nukleáris szuperhatalmak még magabiztosabb összecsapásának. Az előttünk álló hetek és hónapok remélhetőleg sokak számára egy régóta esedékes alkudozás lesz arról, hogyan lehet megőrizni a globális erőegyensúlyt úgy, hogy a főszereplők számára a lehető legkevesebb fennakadást okozza.





snimok-ekrana-2020-12-20-v-22.23.15-360x360.png

TIMOFEJ BORDACHEV

Timofej Bordachev, PhD politológus, a Közgazdasági Felsőoktatási Intézet Európai és Nemzetközi Tanulmányok Integrációs Központjának tudományos tanácsadója, a Valdai Vitaklub programigazgatója.

Colonelcassad
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 041
113
Lengyel csapatok telepítése Ukrajna területén...

6466384_900.jpg



Szeretném kommentálni a lengyel csapatok Ukrajna területére való telepítése körüli pletykákat, és megnyugtatni a kedélyeket pillanatnyilag a csapatok telepítését még nem tervezik, és még nem is egyeztettek erről véglegesen a lengyel féllel. A neten elérhető összes bennfentes és publikáció ebben a témában az SBU tájékoztató kampánya , amelynek célja a "talaj" és az ukrán közvélemény reakcióinak vizsgálata.
Egy ilyen lépés megtételéhez Zelenszkijnek meg kell értenie, hogyan reagálnak az ukránok, és azt kell mondanom, van mire reagálni. A poszthoz mellékelt térképen a lengyel csapatok ténylegesen tárgyalt elhelyezkedése látható, vagy inkább az, amelyhez a lengyel fél ragaszkodik. És ez gyanúsan egybeesik a lengyelek ukrán területekre vonatkozó követeléseivel, és valóban az a kérdés, hogy mit és kit fognak ott megvédeni egy orosz invázió esetén Ukrajnában. Nekem személy szerint sok kérdésem van ezzel a lépéssel kapcsolatban. DE! Ismétlem, ebben a kérdésben még nem született döntés, a tájékoztató kampány javában zajlik , ezt tartsa mindenki szem előtt.

Colonelcassad
Betolják a lengyeleket a konfliktusba az oroszok ellen. Az ukránok véleménye senkit nem érdekel. A lengyeleket utálni fogják, most folyik egy monitorozása az ukránoknak, hogyan fogadnának egy ilyen lengyel lépést. Ukrajnának vége. Azon kell furmánykodnunk, hogy Kárpátalja ide jöjjön hozzánk.
 
W

Wilson

Guest
Betolják a lengyeleket a konfliktusba az oroszok ellen. Az ukránok véleménye senkit nem érdekel. A lengyeleket utálni fogják, most folyik egy monitorozása az ukránoknak, hogyan fogadnának egy ilyen lengyel lépést. Ukrajnának vége. Azon kell furmánykodnunk, hogy Kárpátalja ide jöjjön hozzánk.
De Kárpátalja a térkép szerint a lengyeleké....:).Ilyen lenne a lengyelek "barátsága".....:):)
 
  • Tetszik
Reactions: theo

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
De Kárpátalja a térkép szerint a lengyeleké....:).Ilyen lenne a lengyelek "barátsága".....:):)
Nekünk, de még a legelvetemültebb, irredentának is, van egy olyan
"nem kell nekünk a más folyója,"
"nem kell nekünk a mások bérce,"
"csak az kell ami a miénk volt"
érzése.
És ebbe a Jeruzsálemi, meg Nápolyi Királyság nem tartozik bele, de a Balti tenger vagy Jászvásár sem.

Más nemzetekben ilyen nincs.
Csak stratégiailag fontos-e, gazdaságilag jó lesz-e? Meg tudjuk-e csinálni és meg tudjuk-e magyarázni?
Ki él ott? Hm...mindegy. Majd megváltozik.

Ezt érdemes szem előtt tartani.