K
kamm
Guest
Szentpéterváron gyakorolnak a győzelem napi parádéra. Hm...
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Szentpéterváron gyakorolnak a győzelem napi parádéra. Hm...
Komoly különbség van a magyar média munkások meg a ukrajnai újságírók között.A nyugati média 100%ban, a magyar 90%ban az ukrán forrásokat böf.. kérődzi vissza, a nyilvánvaló baromságokat is, mint Kijev Szelleme, meg a 13szor megölt Tusajev.
Nem szeretném offolni a témát.Igen, ez a GDP-fetisizáló atlantista réteg feltehetné “a” kérdést akár így is: melyik, az orosz GDP-vel egy szinten levő másik ország rendelkezik (a teljesség igénye nélkül):
… ésatöbbi.
- saját hadiiparral, teljesen saját fejlesztésekkel? (mellesleg nem egy dologban technológiai úttörőként)
- saját repülőiparral, teljesen saját fejlesztésekkel?
- saját űriparral, mely a ‘60-as évek óta folyamatosan, megszakítás nélkül tud embert vinni a világűrbe?
- olyan mezőgazdasággal és élelmiszeriparral, amely képes 100%-ban ellátni a saját, nem kicsi lélekszámú lakosságát?
- 100% saját atomenergetikai fejlesztésekkel, saját gyártású erőművekkel?
- saját fejlesztésű és gyártású nukleáris arzenállal?
- full saját mikroelektronikai fejlesztéssel és gyártással (bár “csak” 90nm-en)?
- olyan haderővel, amely egymaga, bármilyen katonai szövetség oltalma nélkül tudja ellátni a világ legnagyobb országának védelmét, földön-vízen-levegőben-világűrben??
Szóval, melyik lenne az az ország, amelyik egy “olasz GDP-ből” ugyanezt a teljesítményt kihozza?
A GDP-alapú gazdasági összehasonlítás csak arra jó, hogy cikkeket írjanak róla és hogy a hitelminősítők két kokaincsík felszívása közt úgy tegyenek, mintha dolgoznának.
Pedig az orosz szárazföldi haderő gerincét ezek a fegyverek adják!Van pl vagy 10 ezer harckocsijuk tartalékban de annak nagy része valóban roncs!Például T90-esből jó ha pár száz darab van nekik armatából csak valami előszéria!Légierőnél meg "vicc"kategória hogy van fent kép ahol Su34-re nem irányított rakéta blokkot függesztenek!A gyengék ismérve, hogy mindig valami mástól (haláltól, ráktól, puccstól, a Kreml takarítónőjétől) várják a megoldást, a helyett, hogy maguk lépnének!
Nyugat jelenleg maximum proxi háború vívására alkalmas (vagyis más fa@ával verni a csalánt). Ugyanis jól tudják, hogy ha belemennének egy szemtől szembe háborúba, mielőtt megnyernék (mert valószínű, hogy egy hagyományos háborút megnyernének) az ezer számra hazahordott elesett katona miatt a kormányok nagy része fél éven belül bukna. USA-t is beleértve.
Birodalomként akarnak viselkedni, de nem tudnak, ti. köti a kezüket ez a demokráciának nevezett színház.
Persze, majd ha ezt a nyűgöt levetik, ahogy tervezik, akkor más lesz a helyzet emberanyag ügyében (az autonom robotkatonák még felejtősek). Ezért is kell minden áron a legalább nyugati érdekszférába tartozó területeken a Big Reset és az azt követő új - nyugati - világrend. Akkor eljön a korlátlan számú, és a hódítás érdekébe feláldozható katonák kora.
De vissza az elejére.
Hogy kifogyna az orosz az emberanyagból, hát azt kétlem.
A nagy nyugat párti szakértők, figyelmen kívül hagyják a tényeket, hogy a jelenleg is meglévő közel 900 ezres hadseregüknek alig egyötödét vetették be az ukrik ellen, illetve a bevetett technikájuknak 80%-a M-zárolt fos (amint azt a nyugati szagértők is megjegyezték cinikusan, hogy nagy része be sem indult amikor elvették), a minőségi technikát még tartalékolják. Továbbá - reményeiket megfogalmazva - azt is elfelejtik, hogy ha az orosz hadiállapotot hirdet, akkor első hónapban csak tartalékosból 500 ezret tud felállítani, majd a harmadik hónap végére még vagy 3 milliót. Ezzel szemben az ukrik mit tudnak? Kapnak korlátozott számban (mert azért valljuk be, az a pár tucat tarack és pár száz gyalogsági szállító, nem egy mennyiség) elavult, fos 70-es évekbeli nyugati technikát, amihez emberük sem lesz, és ami arra lesz jó ha el tudják indítani, hogy még egy kicsit bohóckodjanak.
Minden esetre én ezt a szagértő cikket elmentem, és hogy fair legyek, nem egy hónap múlva, hanem június közepén beteszem ide, hogy lássuk mi valósult meg belőle.
Ez a roncs ez olyan megírta a hvg?Pedig az orosz szárazföldi haderő gerincét ezek a fegyverek adják!Van pl vagy 10 ezer harckocsijuk tartalékban de annak nagy része valóban roncs!Például T90-esből jó ha pár száz darab van nekik armatából csak valami előszéria!Légierőnél meg "vicc"kategória hogy van fent kép ahol Su34-re nem irányított rakéta blokkot függesztenek!
Gorbacsov Oroszországban antihős.A keleti blokk, és különösen a Szovjetunió szétesése mélyen beleivódott a társadalom emlékezetébe.
Több, mint bűn volt. Hiba.
How rotten is Russia’s army?
Vladimir Putin uses warfare to make up for Russia’s weaknesses. That is why he is so dangerouswww.economist.com
How rotten is Russia’s army?
7 - 9 minutes
Leaders | The botched invasion of Ukraine
Vladimir Putin uses warfare to make up for Russia’s weaknesses. That is why he is so dangerous
THE MIGHT of the modern Russian army was supposed to show the world that President Vladimir Putin had restored his country to greatness after the humiliation of the Soviet collapse. Instead, poor progress and heavy losses in Ukraine have exposed deep flaws within Russia. For those threatened by Mr Putin’s aggression, a diminished army is a relief. Unfortunately, it also leaves a nuclear-armed power with a point to prove.
Listen to this story.
Enjoy more audio and podcasts on iOS or Android.
Save time by listening to our audio articles as you multitask
So far, the invasion of Ukraine has been a disaster for Russia’s armed forces. About 15,000 troops have been killed in two months of fighting, according to Britain’s government. At least 1,600 armoured vehicles have been destroyed, along with dozens of aircraft and the flagship of the Black Sea fleet. The assault on the capital, Kyiv, was a chaotic failure.
Leon Trotsky wrote that “the army is a copy of society and suffers from all its diseases, usually at a higher temperature”. Fighting in the east and the south of Ukraine over the next few weeks will not only determine the course of the war, but it will also determine how much the Russian army can salvage its reputation—and the reputation of the society it embodies.
Our briefing this week sets out just how rotten the army has been. Russia’s defence budget, of over $250bn at purchasing power, is about three times that of Britain or France, but much of it is squandered or stolen. Mr Putin and his top commanders kept their invasion plans from senior officers, reflecting a crippling lack of trust. Disaffected troops, fed on out-of-date rations, have deserted their vehicles. Units have tortured, raped and murdered only to be honoured by the Kremlin. Russia has failed to win control of the skies or combine air power with tanks, artillery and infantry. Wallowing in corruption, unable to foster initiative or learn from their mistakes, its frustrated generals abandoned advanced military doctrine and fell back on flattening cities and terrorising civilians.
Ukraine’s highly motivated forces are a rebuke to these Russian failings. Despite being less numerous and less well armed, they resisted the invading army by passing decision-making to small, adaptable local units given up-to-the-minute intelligence. Even if the Russian campaign, now under a single commander, makes gains in Donbas, it will do so chiefly thanks to its sheer mass. Its claim to be a sophisticated modern force is as convincing as a tank turret rusting in a Ukrainian field.
For Mr Putin this is a crushing setback. That is partly because, although he controls a formidable propaganda machine to help drown out his critics, the loss of face threatens his standing at home. It is mostly because the use of military force is central to his strategy for making Russia count in the world.
Russia may be vast, but it is a medium-sized polity that still yearns to be a superpower. Its population ranks between Bangladesh and Mexico, its economy between Brazil and South Korea and its share of global exports between Taiwan and Switzerland. Although Russia enjoys some sympathy in non-aligned countries like South Africa and India, its soft power is ebbing—hastened by its display of incompetence and brutality in Ukraine.
To fill the gap between its power and aspirations—and to resist what he sees as America’s encroachment—Mr Putin has repeatedly turned to the only sphere where Russia can still purport to be world-class: military force. In the past 14 years he has invaded Georgia and Ukraine (twice) and fought in Syria. His mercenaries have deployed to Libya, the Central African Republic, Sudan and now Ukraine. Mr Putin is a global bully obsessed with his country’s inadequacies. Contrast that with China, which also has ambitions, but has so far been able to get results using its growing economic and diplomatic heft.
Humiliation in Ukraine weakens Russia’s last claim to superpower status. The war may yet drag on, and while it does Russia will not be able to mount big operations elsewhere. Equipment, ammunition and manpower are being used up fast. Restoring Russia’s forces to full strength and training them to avoid the mistakes in Ukraine could take years. Should sanctions remain because Mr Putin is still in power, the task will require even longer. Russian missiles are chock-full of Western components. The flight of talented, outward-looking Russians will weigh on the economy. All the while, the less that Russia can project military power, the less it will be able to disrupt the rest of the world.
That will be welcome. Yet, the invasion of Ukraine also holds lessons that are less comforting. For one thing, it shows that in pursuit of this strategy Mr Putin is willing to take risks that to many others—including many Russians—make no sense. Further decline in Russian power could lead to still more reckless aggression.
Ukraine also shows that in future wars if Russian forces cannot prevail on the battlefield, they will resort to atrocities. A weaker Russian army could be an even more brutal one. For those around the world facing Russian aggression, that is a terrible prospect.
Ultimately, weakness may lead Russia to the last arena where it is still indisputably a superpower: chemical, biological and nuclear weapons. From the start of this war, Mr Putin and his government have repeatedly brandished the threat of weapons of mass destruction. Mr Putin is rational, in that he wants his regime to survive, so the chances of their use probably remain slim. But as Russia’s armed forces run out of conventional options, the temptation to escalate will surely grow.
The message for the wider world is that Mr Putin’s military opportunism in Ukraine must be seen to fail by his own officers and strategists, who may then temper his next headstrong scheme. A stalemate in Donbas would merely set up the next fight and it could be even more threatening than today’s.
Yet, even if Mr Putin is defeated, he will remain dangerous. The message for NATO is that it needs to update its tripwire defence. This rests on the idea that a Russian attempt to take a bite out of, say, the Baltic states may succeed at first, but would trigger a wider war which NATO would eventually win. That defence involves the risk of miscalculation and escalation, which are more fraught than ever if Russia’s conventional forces are weak. Better to have a large forward force that Russia would find hard to defeat from the very start. The best way to be safe from Mr Putin and his rotten army is to deter him from fighting at all. ■
Túl sok valid következtetést nem lehet levonni belőle…
alakul, Virág elvtárs
És ezektől akkor miért retteg úgy a csilivili fegyverekkel ellátott nyugat? Melyik tudna csak egy pár hónapos háborút megvivni?Pedig az orosz szárazföldi haderő gerincét ezek a fegyverek adják!Van pl vagy 10 ezer harckocsijuk tartalékban de annak nagy része valóban roncs!Például T90-esből jó ha pár száz darab van nekik armatából csak valami előszéria!Légierőnél meg "vicc"kategória hogy van fent kép ahol Su34-re nem irányított rakéta blokkot függesztenek!
No és a sokkal gyengébb Al-kaidától vagy Isistol miért volt a rettegés? Mert károkat képesek és hajlandók is okozni.És ezektől akkor miért retteg úgy a csilivili fegyverekkel ellátott nyugat? Melyik tudna csak egy pár hónapos háborút megvivni?