[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
A rubel összeomlását a hírtelen nagy esés miatt mondták. Ilyen kifejezést a sajtóban a forint esetében is hallhattál. A gazdaság összeomlását egyik fent linkelt cikk sem állítja. Viszont felsorolnak olyan megoldásokat amit az oroszok használhatnak: értékpapír kibocsátások, privatizáció, megszorítások.

Én nem is mondom azt hogy összeomlana az Orosz gazdaság. Viszont az ilyen helyzeteket Putyinék eddig mindig a saját javukra fordították. Valahogy... mindig húztak egy váratlant.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
A portfoliot egyes körökben már csak shortfolionak nevezik 2008 óta, mert mindig negatív a cikkek, elemzések kicsengése. Még bika piacon is ( 2005). Van ilyen...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<i> Viszont az ilyen helyzeteket Putyinék eddig mindig a saját javukra fordították.</i>

Én eddig azt láttam, hogy pótolni tudták a világ más részeiről a kieső árukat, vevőket. Viszont ebben az esetben a fő bevételi forrásuk értéktelenedett el. Persze, hogy ki tudják húzni, viszont megsínyli mindenki.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Portfolio, Spéder Zotya tulajdonában van, nagypályás, én sokra tartom.
Az ő pozijait menedzselik. Tavaly felbeszélték az OTP-t, 2014-ben meg le.
Az összes elemző ezt csinálja, amíg nem táraz be, addig csak negatív hírt-elemzést közöl, ha meg van a pakk, akkor akár duplázza a célárat, mint a Goldmann tegnap a Richterre.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Tény, hogy az állami koltségvetés bevételeinek 50%-a a szénhidrogénekbol van, ami jelentosen kihat a tervezett vagy folyamtaban lévo invesztíciós programokra.
Sajnálatos dolog, hogy pont most jott az olajárának csokkenése. Lehetett volna 2020 után.
Boki legalább te ne írj manipulatív marhaságokat.
"Tény, hogy az állami koltségvetés bevételeinek 50%-a a szénhidrogénekbol van"
Igen, persze csak nem az exportból. Az orosz belső ipari és szállítási, olefinipari felhasználás nagyobb mint az export.
Ezt nem érinti a rubel árfolyama, ez belső adóbefizetésekből , bányajáradékokból tevődik össze.
Az export költségvetési részaránya tizen százalék, attól függően, hogy mikor vizsgáljuk és mennyi a pillanatnyi világpiaci olajár.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
A portfoliot egyes körökben már csak shortfolionak nevezik 2008 óta, mert mindig negatív a cikkek, elemzések kicsengése. Még bika piacon is ( 2005). Van ilyen...

Ez ilyen műfaj. Manapság a "régi" trading nem megy, pedig a mai nap is egész érdekes volt.

Esett a Richter. Na és.. Ha vettél korábban, reggel nyítni kellett egy CFD-t shortra (lefedezed a longot), aztán mehet a daráló. A nagy mozgás úgyis hosszabb idő alatt indul el..

Sokkal nagyobb gáz az olasz bankok helyzete. Egy olasz mentőcsomag sokakat taccsra tenne..
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
<i> Viszont az ilyen helyzeteket Putyinék eddig mindig a saját javukra fordították.</i>

Én eddig azt láttam, hogy pótolni tudták a világ más részeiről a kieső árukat, vevőket. Viszont ebben az esetben a fő bevételi forrásuk értéktelenedett el. Persze, hogy ki tudják húzni, viszont megsínyli mindenki.

Arról sem szabad megfeledkezni, hogy egy ország valutájának a megtámadása a támadó félnek nagyon sok pénzébe és egyéb vagyoni és nem vagyoni javába kerül. Ez a támadás pedig már hosszú ideje tart. Lehet azt mondani, hogy a támadó fél ( felek) pénznyomdája kitart, de közben ô is összeszed egy komoly gazdasági, sôt politikai lufit. Ami szép lassan legyengíti. Viszont úgy nem nagyon lehet padlóra vinni egy gazdaságot, hogy annak éppen nincs sem államadóssága, sem pótolhatatlan piacvesztesége, sem nyersanyag hiánya, sem jelentôs kitettsége az ellenlábasa valutájában..
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
A féreg ukránok nem fizették vissza a 3 milliárd USD-s tartozást , amibol az oroszok finanszírozták volna az olyan beruházásokat mint Paks2....
Szerintem a féreg ruszkiknak ki kellene takarodniuk a megszállt területekről, mellyel megszűnnének a szankciók. Persze ettől az olcsó olaj még maradna. Mellyel simán összeomlanának, mert a meló az büdös nekik. Hja kérem, rablásból könnyebb volt élni, hisz az olajban és az ásványi kincsekben gazdag területeket még a cárok rabolták össze.
Szóval én várom az összeomlást. Legalább addig nem lopnak!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="boki">A féreg ukránok nem fizették vissza a 3 milliárd USD-s tartozást , amibol az oroszok finanszírozták volna az olyan beruházásokat mint Paks2....
Szerintem a féreg ruszkiknak ki kellene takarodniuk a megszállt területekről, mellyel megszűnnének a szankciók. Persze ettől az olcsó olaj még maradna. Mellyel simán összeomlanának, mert a meló az büdös nekik. Hja kérem, rablásból könnyebb volt élni, hisz az olajban és az ásványi kincsekben gazdag területeket még a cárok rabolták össze.
Szóval én várom az összeomlást. Legalább addig nem lopnak!</blockquote>

A cárok idején mibe kellett a nafta?
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
A cárok idejében még csak vadásztak arrafelé, abból volt a bevétel. Ma már nagyon más a helyzet.
Hasonlattal élve: Pl. a Falklandokért eleinte nem volt nagy érdeklődés, ám a bálnavadászat már változtatott a helyzeten. De igazán nagy változást és háborút az olaj hozott.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
<blockquote rel="boki"> Tény, hogy az állami koltségvetés bevételeinek 50%-a a szénhidrogénekbol van, ami jelentosen kihat a tervezett vagy folyamtaban lévo invesztíciós programokra.
Sajnálatos dolog, hogy pont most jott az olajárának csokkenése. Lehetett volna 2020 után.
Boki legalább te ne írj manipulatív marhaságokat.
"Tény, hogy az állami koltségvetés bevételeinek 50%-a a szénhidrogénekbol van"
Igen, persze csak nem az exportból. Az orosz belső ipari és szállítási, olefinipari felhasználás nagyobb mint az export.
Ezt nem érinti a rubel árfolyama, ez belső adóbefizetésekből , bányajáradékokból tevődik össze.
Az export költségvetési részaránya tizen százalék, attól függően, hogy mikor vizsgáljuk és mennyi a pillanatnyi világpiaci olajár.

</blockquote>

Lehet félreértetted, én az orosz koltségvetésrol írtam, legyen az bármilyen vám/adó bevétel (benne az export is)
Egyébként 2016 január 1-tol már csak 73,30 USD/t az olaj kiviteli vámja.
2015 decemberében 88,40 USD/t, 2015 novemberben 97,10 USD/t volt, tehát csokkeno tendencia = kevesebb bevétel az államnak.Ugyanez van a benzinnél és egyéb szénhidrogén származékoknál is.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 827
113
<blockquote rel="boki">A féreg ukránok nem fizették vissza a 3 milliárd USD-s tartozást , amibol az oroszok finanszírozták volna az olyan beruházásokat mint Paks2....
Szerintem a féreg ruszkiknak ki kellene takarodniuk a megszállt területekről, mellyel megszűnnének a szankciók. Persze ettől az olcsó olaj még maradna. Mellyel simán összeomlanának, mert a meló az büdös nekik. Hja kérem, rablásból könnyebb volt élni, hisz az olajban és az ásványi kincsekben gazdag területeket még a cárok rabolták össze.
Szóval én várom az összeomlást. Legalább addig nem lopnak!</blockquote>

Surgosen vedd be a gyógyszered!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A féreg ukránok nem fizették vissza a 3 milliárd USD-s tartozást , amibol az oroszok finanszírozták volna az olyan beruházásokat mint Paks2....

Gondolom a "tanácsadóik" hatására ...
Nekünk meg imádni kell az ukránokat ... Ezt a soviniszta maffiaállamot.
A jobbszektorosaikkal, akik ha "szeparatizmust észlelnek" egyből kibújik a szög (meg a bunkósbot) a zsákból ...

https://www.youtube.com/watch?v=XxzJfKGqEU8
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintem a féreg ruszkiknak ki kellene takarodniuk a megszállt területekről, mellyel megszűnnének a szankciók. Persze ettől az olcsó olaj még maradna. Mellyel simán összeomlanának, mert a meló az büdös nekik. Hja kérem, rablásból könnyebb volt élni, hisz az olajban és az ásványi kincsekben gazdag területeket még a cárok rabolták össze.
Szóval én várom az összeomlást. Legalább addig nem lopnak!

Hát majd meglátjuk ki meddig bírja. Pl. ha a ruszkik nem fognak semmit vásárolni mondjuk a németektől, amely miatt uszkve 40 ezer német munkahely szűnhet meg. A többi országnak szintén ki van a töke az ostoba eu-amerikai vezetéstől és csak idő kérdése, hogy mikor fognak beinteni nekik. Rájuk rohad minden, és gyakorlatilag lenullázzák a termelőket. Szerinted mennyire fogja ezt tolerálni egy francia paraszt ? A cárok idejében még lóf***t se tudtak arról mit rejt a szibériai föld, gondolod, hogy ennek tudatában eladták volna Alaszkát ???
A meló éppen Európának büdös, mindent kihelyeztek Kínába mert az világ pénze nem elég nekik. Napi 1-2 dolláros ázsiai (gyerek)munkaerőkkel dolgoztatnak, amit aztán ötvenszeres áron adnak el, közben meg az emberi jogokról papolnak ...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 615
113
<blockquote rel="boki">A féreg ukránok nem fizették vissza a 3 milliárd USD-s tartozást , amibol az oroszok finanszírozták volna az olyan beruházásokat mint Paks2....
Szerintem a féreg ruszkiknak ki kellene takarodniuk a megszállt területekről, mellyel megszűnnének a szankciók. Persze ettől az olcsó olaj még maradna. Mellyel simán összeomlanának, mert a meló az büdös nekik. Hja kérem, rablásból könnyebb volt élni, hisz az olajban és az ásványi kincsekben gazdag területeket még a cárok rabolták össze.
Szóval én várom az összeomlást. Legalább addig nem lopnak!</blockquote>

A "féreg" ukránok takarodjanak ki a megszállt területektől és adják vissza Kárpátalját, mert az sosem volt az övék!
:)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Sokkal nagyobb gáz az olasz bankok helyzete. Egy olasz mentőcsomag sokakat taccsra tenne..
Azért egy jó kis német bank tele görög állampapírokkal, spanyol, portugál hitelekkel az is finom dolog ám.
Az is fog a konyhára hozni mostanában.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Tapasztalatom kevés van, de tanultam törit, szüleimtől és rokonaimtól is hallottam dolgokat, de a Net is segít a ruszkik megítélésében.

Az tény, hogy más országok kevesebb tartalékkal rendelkeznek, ám nem a bányászaton alapul a gazdaságuk. A gyerekmunka ellen meg helyben kell tenni, mert a kapitalizmus nem jó, de jobbat még nem találtak ki. Olcsóbb munkaerővel nagyobb a profit.
Az USA-EU vezetés meg követ el hibákat, melyek javíthatók. A ruszkik hazudozása viszont javíthatatlan!

Kárpátalját Ukrajna szovjet-oroszországtól örökölte, a többi meg történelem. Talán majd az EU eltünteti a határokat, tehát örüljünk, hogy Ukrajnához, és nem Oroszországhoz tartozik.