[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Fals info.
Nato standard van.
Kompatibilisek a gránátok, lőszerek egymással.
Mind kézifegyverek szintjén, mint komolyabb űrméretek tekintetében.
Még a kézigránátok detonátorának a menetmérete is azonos.
Ergo magyar katona simán használhatja a spanyol lőszert, ahogy a franci lennkerék is használhatja a magyar leopold malacait.
Nincs semmiféle logprobléma.
Pl a Belga Minimi még a FAMAS tárat is befogadja...
Gépek egyéb rendszereiben is van azonosság, pl APU, elektronikus adatátvitel,stb
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113
Fals info.
Nato standard van.
Kompatibilisek a gránátok, lőszerek egymással.
Mind kézifegyverek szintjén, mint komolyabb űrméretek tekintetében.
Még a kézigránátok detonátorának a menetmérete is azonos.
Ergo magyar katona simán használhatja a spanyol lőszert, ahogy a franci lennkerék is használhatja a magyar leopold malacait.
Nincs semmiféle logprobléma.
Pl a Belga Minimi még a FAMAS tárat is befogadja...
Gépek egyéb rendszereiben is van azonosság, pl APU, elektronikus adatátvitel,stb
Pont az ukránok panaszkodnak,hogy a155mm-es malacok nem igazán kompatibilisek egymással.A NATO elismerte,hogy vmi baj van és dolgoznak vmi újabb szabványon.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 512
7 972
113
@nyugger @Allesmor Obranna és mas, oroszul folyékony urak, forumtarsak: van egy érdekes kérdésem, ha lenne egy percetek rá. :)

(FWIW én ma is olvasok meg irok oroszul, ha kell, ha nem, de sosem hasznaltam beszélt nyelvként. A max gimi óta az idekint oroszokkal kb negyedóra erejéig volt, ők nagyon örültek, én nagyon kényelmetlenül éreztem magam, mert nem tudtam kifejezni magam normálisan, szóval én úgy veszem, hogy én nem beszélek oroszul.)

Szóval a múlt hétvégén megnéztem az idei moszkvai Victory Day parádét - hát, nem voltam elesve (kb nulla volt). :p

Viszont a kisebbik egy ponton berongyolt a nappaliba és kérdezte, mi ez a dal... :eek:

Persze fogalmam sincs (a szövegből értek valamennyir, pl a refrén szerintem valami разкая сказа stb), de fogalmam sincs, mi ez, plane nem tudom a szöveget. :)

(In essence, az alsós kisebbik nyelvileg messze túltesz rajtam már most, szó szerint rémisztő, ahogyan kirobban belőle az affinitása a nyelvekhez: az anyanyelvi angol es magyar mellett már spanyolul is beszél valamennyit (iskola), es kozben a frászt hozza rám, amikor Roblox közben német birodalmi indulókat hallgatva nyomja remek kiejtéssel németül a szöveget, avagy kínai marching dalokat kínaiul énekel, miközben egyikből sem ért egy szót sem, ill a németet valamennyire kitalálja az angol alapján.)

Valaki felismeri?
Beállítottam a linket:


Előre is köszönjük! :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 656
113
Az 58. hadsereg volt parancsnokát, Popovot csalási ügyben letartóztatták
]

Ivan Popov 1975-ös
274px-%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%B2_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_2022.jpg



Jurij Szadovenko, 1969-es születésü (Zsitomir) stintén Sojgu embere volt,

images
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 731
28 406
113
@nyugger @Allesmor Obranna és mas, oroszul folyékony urak, forumtarsak: van egy érdekes kérdésem, ha lenne egy percetek rá. :)

(FWIW én ma is olvasok meg irok oroszul, ha kell, ha nem, de sosem hasznaltam beszélt nyelvként. A max gimi óta az idekint oroszokkal kb negyedóra erejéig volt, ők nagyon örültek, én nagyon kényelmetlenül éreztem magam, mert nem tudtam kifejezni magam normálisan, szóval én úgy veszem, hogy én nem beszélek oroszul.)

Szóval a múlt hétvégén megnéztem az idei moszkvai Victory Day parádét - hát, nem voltam elesve (kb nulla volt). :p

Viszont a kisebbik egy ponton berongyolt a nappaliba és kérdezte, mi ez a dal... :eek:

Persze fogalmam sincs (a szövegből értek valamennyir, pl a refrén szerintem valami разкая сказа stb), de fogalmam sincs, mi ez, plane nem tudom a szöveget. :)

(In essence, az alsós kisebbik nyelvileg messze túltesz rajtam már most, szó szerint rémisztő, ahogyan kirobban belőle az affinitása a nyelvekhez: az anyanyelvi angol es magyar mellett már spanyolul is beszél valamennyit (iskola), es kozben a frászt hozza rám, amikor Roblox közben német birodalmi indulókat hallgatva nyomja remek kiejtéssel németül a szöveget, avagy kínai marching dalokat kínaiul énekel, miközben egyikből sem ért egy szót sem, ill a németet valamennyire kitalálja az angol alapján.)

Valaki felismeri?
Beállítottam a linket:


Előre is köszönjük! :D
Az első (és amire gondoltál) az egy eredetileg Joszif Kobzon darab, a "Родная страна", amit hagyományosan a parádé zárásakor szoktak behozni a "Мы - армия страны" mellett
Az eredeti Kobzon

Itt meg a különböző parádés verziók (szerintem klasszisokkal jobbak, mint a Kobzon eredeti)
Idei

2022
https://www.youtube.com/watch?v=wqXmb6C72sE

2019
https://www.youtube.com/watch?v=1P8f9Enxz0Q

Ami pedig közvetlenül utána jön és az elvonulást jelzi az még a cári időkből származó "Прощание Славянки"
0:49-től
https://www.youtube.com/watch?v=aJjKkTmRg3U
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 656
113
Rosszijana Markovszkaja, akinek 33 évesen valami csodával határos módon sikerült felemelkednie a köztisztviselői hierarchiában a vezérezredes (az Orosz Föderáció 2. osztályú tényleges állami tanácsadója) katonai rangjának megfelelőjére, bejelentette, hogy elhagyja a posztot, ő volt Szergej Sojgu, az Orosz Föderáció volt védelmi miniszterének személyi sajtótitkára. Elbocsátását azzal magyarázta, hogy „más pozícióba került”.

N8kC2RSKJJo.jpg


hviQGiNIT38.jpg
0JRSuz3IkUE.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 244
55 281
113
Rosszijana Markovszkaja, akinek 33 évesen valami csodával határos módon sikerült felemelkednie a köztisztviselői hierarchiában a vezérezredes (az Orosz Föderáció 2. osztályú tényleges állami tanácsadója) katonai rangjának megfelelőjére, bejelentette, hogy elhagyja a posztot, ő volt Szergej Sojgu, az Orosz Föderáció volt védelmi miniszterének személyi sajtótitkára. Elbocsátását azzal magyarázta, hogy „más pozícióba került”.

N8kC2RSKJJo.jpg


hviQGiNIT38.jpg
0JRSuz3IkUE.jpg



Kivételesen tehetségesnek tűnik...:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 422
93 320
113
Tudjátok, ezzel az a baj, ha megoldják és meg kell oldaniuk. Egy felpörgött hadiipar és győztes sereg fog szembenállni az lmbtq NATO-val. Ahol a CIA (Sorosék mint assets) minket, kelet-európaiakat szánnak ágyútölteléknek vagy inkább kihullásnak (fallout).

A magyar kormányzatnak kell legyen politikai akcióterve a NATO tagság országgyűlési felfüggesztésére pár órán belül krízishelyzetben, hogy kimaradjunk a nukleáris holokausztból. Ahogy a magyar haderőnek is arra, amit a finnek tettek, amikor kiugrottak a második világháborúból.

Ha túl akarunk élni, akkor a hadseregből el kell kezdenünk leépíteni a túlzottan NATO szimpatizáns tiszteket, nehogy úgy járjunk mint Horthy!
Azért a matek nem ilyen egyértelmű.
A felpörgetett hadiiparhoz pénz kell. Méghozzá qrvasok. Kitermelni, megvenni,, legyártani, a frontra szállítani kilőni 1 másodperc alatt, aztán kezdeni újra. Égnek a rubelmilliárdok, mondjuk egy Bakhmut szintű romhalmazért.
Aztán a egész xart újabb horror pénzért aknamentesiteni, újjáépíteni.

Már amit lehet mert a meghalt, megnyomorított százezreket nem lehet, ami már gazdaságilag is érezhető. Ráadásul a hadiipari felpörgése is embereket von el a pénzt termelő iparból a pénz temető iparba,
Pörgött a szovjet hadiipar is és tudjuk mi lett a vége.

Itt nem erről van teljesen szó, de durva kihatása van/lesz a háborúnak az orosz életszínvonalra. Abból pedig elégedetlenség lesz, amit a harctéri győzelem időlegesen tompíthat.

Persze NATO oldalon is érezni a háború anyagi árát és mindkét oldalon mégcsak a gazdasági károk elején járunk.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 125
3 212
113
Rosszijana Markovszkaja, akinek 33 évesen valami csodával határos módon sikerült felemelkednie a köztisztviselői hierarchiában a vezérezredes (az Orosz Föderáció 2. osztályú tényleges állami tanácsadója) katonai rangjának megfelelőjére, bejelentette, hogy elhagyja a posztot, ő volt Szergej Sojgu, az Orosz Föderáció volt védelmi miniszterének személyi sajtótitkára. Elbocsátását azzal magyarázta, hogy „más pozícióba került”.

N8kC2RSKJJo.jpg


hviQGiNIT38.jpg
0JRSuz3IkUE.jpg
Igen.Másik pozícióba ,gerinc fekvésböl,kutyába.:D
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 162
9 279
113
Azért a matek nem ilyen egyértelmű.
A felpörgetett hadiiparhoz pénz kell. Méghozzá qrvasok. Kitermelni, megvenni,, legyártani, a frontra szállítani kilőni 1 másodperc alatt, aztán kezdeni újra. Égnek a rubelmilliárdok, mondjuk egy Bakhmut szintű romhalmazért.
Aztán a egész xart újabb horror pénzért aknamentesiteni, újjáépíteni.

Már amit lehet mert a meghalt, megnyomorított százezreket nem lehet, ami már gazdaságilag is érezhető. Ráadásul a hadiipari felpörgése is embereket von el a pénzt termelő iparból a pénz temető iparba,
Pörgött a szovjet hadiipar is és tudjuk mi lett a vége.

Itt nem erről van teljesen szó, de durva kihatása van/lesz a háborúnak az orosz életszínvonalra. Abból pedig elégedetlenség lesz, amit a harctéri győzelem időlegesen tompíthat.

Persze NATO oldalon is érezni a háború anyagi árát és mindkét oldalon mégcsak a gazdasági károk elején járunk.
A háború befektetés. Rövid és hosszútávú.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 299
12 642
113
Rosszijana Markovszkaja, akinek 33 évesen valami csodával határos módon sikerült felemelkednie a köztisztviselői hierarchiában a vezérezredes (az Orosz Föderáció 2. osztályú tényleges állami tanácsadója) katonai rangjának megfelelőjére, bejelentette, hogy elhagyja a posztot, ő volt Szergej Sojgu, az Orosz Föderáció volt védelmi miniszterének személyi sajtótitkára. Elbocsátását azzal magyarázta, hogy „más pozícióba került”.

N8kC2RSKJJo.jpg


A melltartó ezeknél nem szabvány felszerelés?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 922
113
Holnap péntek, így hát megint összeomlófélben az orosz gazdaság.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 201
36 922
113
Azért a matek nem ilyen egyértelmű.
A felpörgetett hadiiparhoz pénz kell. Méghozzá qrvasok. Kitermelni, megvenni,, legyártani, a frontra szállítani kilőni 1 másodperc alatt, aztán kezdeni újra. Égnek a rubelmilliárdok, mondjuk egy Bakhmut szintű romhalmazért.
Aztán a egész xart újabb horror pénzért aknamentesiteni, újjáépíteni.

Már amit lehet mert a meghalt, megnyomorított százezreket nem lehet, ami már gazdaságilag is érezhető. Ráadásul a hadiipari felpörgése is embereket von el a pénzt termelő iparból a pénz temető iparba,
Pörgött a szovjet hadiipar is és tudjuk mi lett a vége.

Itt nem erről van teljesen szó, de durva kihatása van/lesz a háborúnak az orosz életszínvonalra. Abból pedig elégedetlenség lesz, amit a harctéri győzelem időlegesen tompíthat.

Persze NATO oldalon is érezni a háború anyagi árát és mindkét oldalon mégcsak a gazdasági károk elején járunk.
Szerintem ne tessék aggódni az orosz gazdasági helyzet miatt, inkább aggódnék a magyar gazdasági helyzet miatt, az oroszok köszönik szépen jól elvannak.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 127
4 161
113
Szerintem ne tessék aggódni az orosz gazdasági helyzet miatt, inkább aggódnék a magyar gazdasági helyzet miatt, az oroszok köszönik szépen jól elvannak.
Ezeknek az új gyártóknak a többsége, egy szabad piacon nem lenne versenyképes. Csakis azért rúgnak labdába, mert nincs más alternatíva, a nyugati szankciók miatt.
Az orosz gazdaság akkor fog csak igazán bezuhanni, ha már kerülőúton sem tudják eladni az olajat és a gázt Európa irányába.