Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Hm, pedig mintha meg Stier említette volna ezt a taxisofor dolgot.Foreign Agent Intel
The Investigative Committee has published proposals for improving migration legislation. Main: - Create a roadmap for replacing labor migrants in Russia with domestic specialists; - Impose on employers the responsibility to provide migrant workers with housing and create a financial deposit in...t.me
Hölgyem....Meghívhatom egy kávéra?
Tiszteletre méltó pálya....
Marija Vlagyimirovna Zaharova – Wikipédia
hu.m.wikipedia.org
Azért akarták megölni az ukrán elnököt és elfoglalni Kijevet, hogy ne kelljen az egész országot megszállni ahhoz, hogy az övék legyen. Ha elfoglalják Kijevet (ezzel a teljes ukran kormányt és a teljes közigazgatást megszerzik) néhány nap alatt, megölik Zelenszkíjt, akkor egy Krímhez hasonló akcióval meg tudták volna szerezni maguknak Ukrajnát. Ahhoz a katonai megszálláshoz amiről írsz, vagy 2millió(!!!) ember kellett volna, ez nyilvánvalóan nem volt céljuk (nem is lehetett azokkal az erőkkel).MÁSODIK: nincs bizonyíték arra, hogy Putyin bábkormányt készített volna elő Ukrajna számára, hogy oroszbarát vezetőket ápolt volna Kijevben, vagy hogy olyan politikai intézkedéseket hozott volna, amelyek lehetővé tennék az egész ország elfoglalását és végül Oroszországba való integrálását.
[közbevetem, ez a pont talán a legtámadhatóbb, legalábbis voltak állítások erre vonatkozóan.]
Ezek a tények szembemennek azzal az állítással, hogy Putyin érdekelt volt Ukrajna eltörlésében a térképről.
HARMADIK: Putyinnak közel sem volt elég csapata Ukrajna meghódításához.
Kezdjük az általános számokkal. Régóta úgy becsülöm, hogy az oroszok legfeljebb 190 000 katonával szállták meg Ukrajnát. Olekszandr Szirszkij tábornok, az ukrán fegyveres erők jelenlegi főparancsnoka nemrégiben a The Guardian-nak adott interjújában azt mondta, hogy Oroszország inváziós ereje mindössze 100 000 fő volt. Valójában a The Guardian ugyanezt a számot használta a háború kezdete előtt. Kizárt, hogy egy 100 000 vagy 190 000 fős haderő képes lenne meghódítani, elfoglalni és bekebelezni egész Ukrajnát egy nagyobb Oroszországba.
Vegyük figyelembe, hogy amikor Németország 1939 szeptemberében megszállta Lengyelország nyugati felét, a Wehrmacht körülbelül 1,5 millió embert számlált. Ukrajna földrajzilag több mint háromszor nagyobb, mint Lengyelország nyugati fele volt 1939-ben, és Ukrajnában 2022-ben majdnem kétszer annyi ember élt, mint Lengyelországban, amikor a németek megszállták. Ha elfogadjuk Szirszkij tábornok becslését, miszerint 2022-ben 100 000 orosz katona szállta meg Ukrajnát, akkor ez azt jelenti, hogy Oroszország inváziós ereje 1/15-öd része volt a Lengyelországba bevonuló német haderőnek. És ez a kis orosz hadsereg egy olyan országot szállt meg, amely mind területileg, mind lakosságszám tekintetében sokkal nagyobb volt Lengyelországnál.
A számoktól eltekintve, ott van az orosz hadsereg minőségének kérdése. Először is, ez egy olyan haderő volt, amelyet nagyrészt arra terveztek, hogy megvédje Oroszországot az inváziótól. Nem egy olyan hadsereg volt, amely felkészült egy olyan nagyszabású offenzíva indítására, amely végül egész Ukrajnát meghódította volna, nemhogy Európa többi részét fenyegette volna. Ráadásul a harcoló erők minősége is hagyott kívánnivalót maga után, hiszen az oroszok nem számítottak háborúra, amikor a válság 2021 tavaszán kezdett elmérgesedni. Így kevés lehetőségük volt arra, hogy képzett inváziós erőket képezzenek ki. Az orosz inváziós haderő mind minőségében, mind mennyiségében meg sem közelítette az 1930-as évek végi és 1940-es évek eleji Wehrmacht megfelelőjét.
Azt lehet állítani, hogy az orosz vezetők úgy gondolták, hogy az ukrán hadsereg olyan kicsi és olyannyira alulfegyverezett, hogy a hadseregük könnyedén legyőzheti az ukrán erőket és meghódíthatja az egész országot. Valójában Putyin és hadnagyai jól tudták, hogy az Egyesült Államok és európai szövetségesei a válság 2014. február 22-i kitörése óta felfegyverzik és kiképzik az ukrán hadsereget. Moszkva nagy félelme az volt, hogy Ukrajna defacto NATO-taggá válik. Ráadásul az orosz vezetők megfigyelték, hogy az ukrán hadsereg, amely nagyobb volt, mint az inváziós erőik, 2014 és 2022 között hatékonyan harcolt a Donbasszban. Bizonyára megértették, hogy az ukrán hadsereg nem egy papírtigris, amelyet gyorsan és határozottan le lehet győzni, különösen, hogy a Nyugat erőteljes támogatását élvezte.
Végül 2022 folyamán az oroszok kénytelenek voltak kivonni a hadseregüket a Harkivi területről és a Herszon terület nyugati részéről. Moszkva gyakorlatilag feladta azokat a területeket, amelyeket a hadserege a háború első napjaiban meghódított. Kétségtelen, hogy az ukrán hadsereg nyomása szerepet játszott az oroszok kivonulásának kikényszerítésében. De ennél is fontosabb, hogy Putyin és tábornokai felismerték, hogy nem rendelkeznek elegendő erővel ahhoz, hogy megtartsák az összes területet, amelyet a hadseregük Harkivban és Herszonban meghódított. Ezért visszavonultak, és kezelhetőbb védelmi pozíciókat hoztak létre. Ez aligha az a magatartás, amit egy olyan hadseregtől várnánk, amelyet arra építettek és képeztek ki, hogy egész Ukrajnát meghódítsa és elfoglalja. Természetesen nem erre a célra tervezték, és így nem tudta teljesíteni ezt a herkulesi feladatot.
Negyedszer, a háború kitörése előtti hónapokban Putyin megpróbált diplomáciai megoldást találni a kialakuló válságra.
Putyin 2021. december 17-én levelet küldött Joe Biden elnöknek és Stoltenberg NATO-vezérnek egyaránt, amelyben a válság megoldását javasolta, amely egy írásos garancián alapulna: 1) Ukrajna nem csatlakozik a NATO-hoz, 2) Oroszország határai közelében nem állomásoznak támadó fegyverek, és 3) az 1997 óta Kelet-Európába telepített NATO-csapatokat és -felszereléseket visszaköltöztetik Nyugat-Európába. Bármit is gondoljunk arról, hogy Putyin nyitó követelései alapján - amelyekről az Egyesült Államok nem volt hajlandó tárgyalni - sikerült-e alkut kötni, ez azt mutatja, hogy Putyin el akarta kerülni a háborút.
ÖTÖDIK, közvetlenül a háború kitörése után Oroszország felvette a kapcsolatot Ukrajnával, hogy tárgyalásokat kezdjen a háború befejezéséről és a két ország közötti modus vivendi kidolgozásáról.
A Kijev és Moszkva közötti tárgyalások Fehéroroszországban kezdődtek, mindössze négy nappal azután, hogy az orosz csapatok bevonultak Ukrajnába. Ezt a fehéroroszországi pályát végül egy izraeli, valamint egy isztambuli pálya váltotta fel. Minden rendelkezésre álló bizonyíték arra utal, hogy Oroszország komolyan tárgyalt, és nem érdekelt az ukrán területek bekebelezésében, kivéve a 2014-ben annektált Krímet és esetleg a Donbászt. A tárgyalások akkor értek véget, amikor az ukránok Nagy-Britannia és az Egyesült Államok ösztökélésére kiléptek a tárgyalásokból, amelyek jó előrehaladást mutattak, amikor véget értek.
Putyin továbbá arról számol be, hogy amikor a tárgyalások folytak és előrehaladást értek el, arra kérték, hogy jóakaratból vonja ki az orosz csapatokat a Kijev környéki területről, amit 2022. március 29-én meg is tett. Egyetlen nyugati kormány vagy korábbi politikai döntéshozó sem vonta kétségbe Putyin állítását, amely közvetlenül ellentmond annak az állításnak, hogy egész Ukrajna meghódítására törekedett.
HATODIK, Ukrajnát félretéve, nincs egy cseppnyi bizonyíték sem arra, hogy Putyin más kelet-európai országok meghódítását fontolgatta volna.
Sőt, az orosz hadsereg még ahhoz sem elég nagy, hogy lerohanja egész Ukrajnát, nemhogy megpróbálja meghódítani a balti államokat, Lengyelországot és Romániát. Ráadásul ezek az országok mind NATO-tagok, ami szinte biztosan háborút jelentene az Egyesült Államokkal és szövetségeseivel.
HETEDIK, Nyugaton aligha vitatta bárki is, hogy Putyinnak birodalmi ambíciói lennének attól kezdve, hogy 2000-ben átvette a hatalmat, egészen az ukrán válság 2014. február 22-i kirobbanásáig. Ekkor hirtelen birodalmi agresszorrá vált. Hogy miért? Mert a nyugati vezetőknek kellett egy ok, hogy őt hibáztassák a válság okozásáért.
Ugyan, van bőven Amerikában olyan kommentátor, akik szembe mennek a mainstream propagandával orosz/ukrán ügyben is. Mearsheimer, Jeffery Sachs, a Grayzone, de még Scott Ritter, Douglas MacGregor sem bujkálnak külföldi követségen, pedig ők tényleg az orosz narratívát nyomják.
Szergej Kobzev, az Orosz Vasutak vezérigazgató-helyettesének kiszivárgott hanganyaga a beosztottaival folytatott megbeszélésen, amelyen kivégzéssel fenyegeti őket, ha cserbenhagyják.
Azt mondja, hogy az orosz vasúthálózat a teljes összeomlás szakadékán van – 4 nap múlva.
Egy más megkozelités és kevésbé bombasztikus magyarázat:
Látom, az emberek végre megtalálták az orosz vasútról szóló cikket. Pár napja olvastam, így tudom összefoglalni:
1: Putyin aláírt egy törvényt, amely megszüntette az orosz vasúti minisztériumot, amely a vasutat a Közlekedési Minisztérium alá helyezte
2: a közlekedési minisztérium felosztotta a vasút nyereséges részeit több ügynökség között, a veszteséges részeket pedig figyelmen kívül hagyják és figyelmen kívül hagyják
3: az ügynökségek nagyjából véletlenszerűen osztják szét a szerepeiket, és alig működnek együtt
4: nincs fizetésemelés a dolgozóknak, még őrült infláció mellett sem
5: a munkavállalók tömegesen mondanak le a fenti okok miatt
6: ezt az egész részt arról írta, hogy mennyire mérges, hogy a vonatok már nem főzik meg maguknak az ételt, és most mikrohullámú sütőben szolgálnak fel. valószínűleg ez volt az, ami miatt jobban idegesített
7: a munkások abban a reményben hagyják el az ipart, hogy kiszabaduljanak, mielőtt a szar becsap a rajongóba, és Putyin pánikba esik.
és ezen okokból úgy véli, hogy az orosz vasút felrobban.
semmi köze a golyóscsapágyakhoz.
Ne tévesszen meg Medvegyev retorikája. Nem ilyen kemény ő, csak ez a dolga. Ő egy amúgy kb semmi hatalommal nem rendelkező, de ismert politikus, szóval az ő dolga az ugatás, ha lehet minnél hangosabban.Akkor inkább jöjjön Medvegyev, és zárja le ezt a szart hamar.
2 éve is mondtam - ezt nem lehet így csinálni, hogy ugatunk, aztán nem harapunk.
Putyin toppantott a lábával a háború első napján, hogy akárki beavatkozik, olyan válaszban lesz része, amit nem látott a történelem.
Erre mi történik? Ömlik a nyugati segítség a nácikhoz, az oroszokat meg meglopják és szétszankciózzák.
Sőt, Németország azt mondja, hogy támogatja az ukrán támadást, és adja a fegyvert az ukrán náciknak.
Az a Németország, aminek normál esetben mai napig is részben orosz megszállás alatt kellene lennie. Az erről rendelkező békeszerződés ma is érvényben van, a nyugati megszállók ott is vannak. Ugyanígy a finneknél - a hülye oroszok visszaadták a békeszerződés szerinti területek egy részét, elnézték, hogy azt megszegve fegyverkeznek és egyre közelednek a NATO-hoz, majd be is lépnek.
Észtországban egy színorosz határmenti városban meg terrorizálják a lakosságot, és úgy az egész országban általános a náci világnézet, az oroszok egy része vagy jogfosztott, vagy agymosott asszimiláns.
Ez agyrém. Hogy Gorbacsov és Jelcin ezt 'hagyta', az egy dolog, de mit tett Putyin ellene? Ő volt az elnök, amikor az észtek NATO tagok lettek.
Oké, nem sikerült a villámháborús tev. Miért nem lett azonnali mozgósítás? Miért nincs totális háború? Arra várni, hogy majd a másik fél kifárad, elfogy, hazárdjáték. Meg felesleges is, mert ha le lehet zárni ezt a háborút fél év alatt, akkor minek elhúzni eddig?
Mikor 22 március végére kiderült, hogy a villámháború nem megy, miért nem lett akkor szétbombázva a kovel-lvov vonal és a nyugati határ? Miért nem lett megnyitva egy front bresztből, elvágva a lengyel latorállamot a náciktól?
Miért van még Geraszimov a helyén? Majd a háború után lehet nyugalmazott tanár valami akadémián.
Miért vannak olyan fegyverek/célpontok, amik használatával/támadásával hamar le lehetne zárni ezt?
Addig bohóckodnak az oroszok, míg úgy járnak, mint a németek az első világháborúban. Úgy vesztik el a háborút, hogy a vereség pillanatában minden frontvonal messze az ellenség területén húzódik.
Putyin lehet nagy sakkjátékos volt, de eljön az a pont, amikor már nem lehet kerülgetni a forró kását azzal, hogy én majd 200-as IQ-val túljárok mindenki eszén. Van olyan helyzet, amikor felborítod a táblát az asztallal együtt, és pofán b@szod a partnert is, meg a kibitzkedőt is. Erre Medvegyev alkalmasabbnak látszik.
Mindig akkor jelennek meg ilyen hangok, ha egy háborúban vmi negatív éri a másik felet is. Silvio is újra megjelent az ukrán topikban, mindenki vészmadárkodik, mint 2022 őszén.Akkor inkább jöjjön Medvegyev, és zárja le ezt a szart hamar.
2 éve is mondtam - ezt nem lehet így csinálni, hogy ugatunk, aztán nem harapunk.
Putyin toppantott a lábával a háború első napján, hogy akárki beavatkozik, olyan válaszban lesz része, amit nem látott a történelem.
Erre mi történik? Ömlik a nyugati segítség a nácikhoz, az oroszokat meg meglopják és szétszankciózzák.
Sőt, Németország azt mondja, hogy támogatja az ukrán támadást, és adja a fegyvert az ukrán náciknak.
Az a Németország, aminek normál esetben mai napig is részben orosz megszállás alatt kellene lennie. Az erről rendelkező békeszerződés ma is érvényben van, a nyugati megszállók ott is vannak. Ugyanígy a finneknél - a hülye oroszok visszaadták a békeszerződés szerinti területek egy részét, elnézték, hogy azt megszegve fegyverkeznek és egyre közelednek a NATO-hoz, majd be is lépnek.
Észtországban egy színorosz határmenti városban meg terrorizálják a lakosságot, és úgy az egész országban általános a náci világnézet, az oroszok egy része vagy jogfosztott, vagy agymosott asszimiláns.
Ez agyrém. Hogy Gorbacsov és Jelcin ezt 'hagyta', az egy dolog, de mit tett Putyin ellene? Ő volt az elnök, amikor az észtek NATO tagok lettek.
Oké, nem sikerült a villámháborús tev. Miért nem lett azonnali mozgósítás? Miért nincs totális háború? Arra várni, hogy majd a másik fél kifárad, elfogy, hazárdjáték. Meg felesleges is, mert ha le lehet zárni ezt a háborút fél év alatt, akkor minek elhúzni eddig?
Mikor 22 március végére kiderült, hogy a villámháború nem megy, miért nem lett akkor szétbombázva a kovel-lvov vonal és a nyugati határ? Miért nem lett megnyitva egy front bresztből, elvágva a lengyel latorállamot a náciktól?
Miért van még Geraszimov a helyén? Majd a háború után lehet nyugalmazott tanár valami akadémián.
Miért vannak olyan fegyverek/célpontok, amik használatával/támadásával hamar le lehetne zárni ezt?
Addig bohóckodnak az oroszok, míg úgy járnak, mint a németek az első világháborúban. Úgy vesztik el a háborút, hogy a vereség pillanatában minden frontvonal messze az ellenség területén húzódik.
Putyin lehet nagy sakkjátékos volt, de eljön az a pont, amikor már nem lehet kerülgetni a forró kását azzal, hogy én majd 200-as IQ-val túljárok mindenki eszén. Van olyan helyzet, amikor felborítod a táblát az asztallal együtt, és pofán b@szod a partnert is, meg a kibitzkedőt is. Erre Medvegyev alkalmasabbnak látszik.
Egyetértek!Akkor inkább jöjjön Medvegyev, és zárja le ezt a szart hamar.
2 éve is mondtam - ezt nem lehet így csinálni, hogy ugatunk, aztán nem harapunk.
Putyin toppantott a lábával a háború első napján, hogy akárki beavatkozik, olyan válaszban lesz része, amit nem látott a történelem.
Erre mi történik? Ömlik a nyugati segítség a nácikhoz, az oroszokat meg meglopják és szétszankciózzák.
Sőt, Németország azt mondja, hogy támogatja az ukrán támadást, és adja a fegyvert az ukrán náciknak.
Az a Németország, aminek normál esetben mai napig is részben orosz megszállás alatt kellene lennie. Az erről rendelkező békeszerződés ma is érvényben van, a nyugati megszállók ott is vannak. Ugyanígy a finneknél - a hülye oroszok visszaadták a békeszerződés szerinti területek egy részét, elnézték, hogy azt megszegve fegyverkeznek és egyre közelednek a NATO-hoz, majd be is lépnek.
Észtországban egy színorosz határmenti városban meg terrorizálják a lakosságot, és úgy az egész országban általános a náci világnézet, az oroszok egy része vagy jogfosztott, vagy agymosott asszimiláns.
Ez agyrém. Hogy Gorbacsov és Jelcin ezt 'hagyta', az egy dolog, de mit tett Putyin ellene? Ő volt az elnök, amikor az észtek NATO tagok lettek.
Oké, nem sikerült a villámháborús tev. Miért nem lett azonnali mozgósítás? Miért nincs totális háború? Arra várni, hogy majd a másik fél kifárad, elfogy, hazárdjáték. Meg felesleges is, mert ha le lehet zárni ezt a háborút fél év alatt, akkor minek elhúzni eddig?
Mikor 22 március végére kiderült, hogy a villámháború nem megy, miért nem lett akkor szétbombázva a kovel-lvov vonal és a nyugati határ? Miért nem lett megnyitva egy front bresztből, elvágva a lengyel latorállamot a náciktól?
Miért van még Geraszimov a helyén? Majd a háború után lehet nyugalmazott tanár valami akadémián.
Miért vannak olyan fegyverek/célpontok, amik használatával/támadásával hamar le lehetne zárni ezt?
Addig bohóckodnak az oroszok, míg úgy járnak, mint a németek az első világháborúban. Úgy vesztik el a háborút, hogy a vereség pillanatában minden frontvonal messze az ellenség területén húzódik.
Putyin lehet nagy sakkjátékos volt, de eljön az a pont, amikor már nem lehet kerülgetni a forró kását azzal, hogy én majd 200-as IQ-val túljárok mindenki eszén. Van olyan helyzet, amikor felborítod a táblát az asztallal együtt, és pofán b@szod a partnert is, meg a kibitzkedőt is. Erre Medvegyev alkalmasabbnak látszik.
A Zsirinovszkij halálával keletkezett űrt az orosz politikai szférában valahogy be kell tölteni és igen, Dmitrij Anatoljevicsra jutott az a feladat, hogy ezt kivitelezze. Egyik oldalról leeresztő szerep, plusz ő kimondhatja így azt amit mondjuk a hivatalos kommunikáció nem annyiraNem ilyen kemény ő, csak ez a dolga.
Meg stratégiai léptékben kell nézni, hogy lehet, hogy most ez egy pofon meg szar a 8 dandár átpakolása Kurszkhoz, de jóval jobban rá fognak baszni ezzel az ukránok hosszú távon, mint amennyi átmeneti sikert elérnek. A 80-as dandárt is Csaszov Jarból pakolták pl át és a kurszki sikerektől függetlenül egyre szarabb a helyzet a Donbasszban. Igen ez most egy átmeneti ukrán siker, de ahogy Krinkinél is több száz ukrán tengerészgyalogost áldoztak fel feleslegesen, úgy itt is az lesz a helyzet. Hiányozni fognak azok a veszteségek. Plusz lehet, hogy a végén még Geraszimovot is ki lehet majd rúgatni Kurszk ürügyén, ami egy jelentős minőségi változás lenne.Emberek, ez ugyanolyan utolsó erölködés, mint volt az Ardennek, vagy a Dunántúl, vagy Steiner. Fájdalmas, de NINCS ELÉG UKRÁN ERŐ SEMMIHEZ.