Csak egy gondolat erejéig ugrottam be, semmiféle vitát nem fogok nyitni és folytatni az alábbiakról.
https://www.portfolio.hu/global/202...m=portfolio_linkek&utm_campaign=hiraggregator
Semmi jelentősége nincs annak, hogy egyesek szerint az amerikai rakétavédelem képes lenne-e elhárítani egy orosz és kínai atomcsapást vagy sem.
Annak sincs semmi jelentősége, hogy mások szerint az orosz és kínai arzenál újabb és korszerűbb, mint az amerikai.
Jelentősége csak és kizárólag az alábbiaknak van:
1. Az amerikai döntéshozók mit hisznek vagy tudnak.
2. Az orosz és kínai döntéshozók mit hisznek vagy tudnak.
Az oroszok az elmúlt bő másfél évtizedben szinte a teljes nukleáris arzenáljukat megújították, az amerikaiak pedig kiépítették azt a többlépcsős rakétavédelmet, amit csak bírtak.
Az amerikaiak tudják, hogy fogy az idejük, mivel egyre több állam egyre komolyabb atomarzenálra tesz szert (lásd pl. Kína beindított nagyléptékű atomfegyverkezése) és relatíve rövid időintervallum lesz az, hogy a meglévő rakétavédelem még érhet is valamit, tehát vagy feladják a hegemón szerepet, vagy muszáj a leszámolást beindítani.
Az amerikai hegemón szerep feladása a jelenleg ismert Egyesült Államok és egyben a jelenlegi amerikai elit végét is jelenti.
Oroszország sincs sokkal jobb helyzetben, a demográfiai mutatói rosszak és belátható időn belül a jelenlegi Orosz Föderáció működőképessége is kérdőjelessé válhat.
A mostani orosz elit nem veszítheti el a háborút, mert ez ugyanúgy a jelenleg ismert Föderáció végét, egyben az ő személyes végüket is jelentheti.
Amerika bízik a rakétavédelmében, Oroszország bízik az újgenerációs atomrakétáiban, viszont egyik oldal pillanatnyi előnye sem tartható fent hosszú távon és egyik fél sincs abban a helyzetben, hogy a végtelen időhúzást megengedhesse magának.
Amerika mindenképpen orosz első csapást szeretne kiprovokálni, mert aki az első csapást indítja, az kénytelen a kemény katonai célpontokra indítani, míg aki a válaszcsapást indítja, annak már nem kell foglalkoznia holmi üres rakétasilókkal és egyéb katonai centrumokkal, mehet minden a puha célok ellen.
Az összes katonai provokáció ennek szól, a nagy hatótávolságú fegyverek Oroszország elleni bevetésétől elkezdve az orosz határok közelébe tervezett amerikai atomfelvonulásig bezáróan.
Ha Oroszország mégsem akar első csapást indítani, akkor nem marad más, mint Amerika kénytelen meglépni ezt, ennek sikeréhez viszont jó közel kell vinni az alacsony észlelhetőségű bombázóktól elkezdve minden eszközt, ami a gyors és eredményes lefejező csapás elengedhetetlen előfeltétele, beleértve a hadihajókra is telepített elfogó rakétákat, hiszen ezek eredményessége csak a válaszcsapásra induló ICBM-ek emelkedő szakaszában esélyes.
Egy kirobbantott és globális méretűvé váló atomháború hatalmas pusztítást okozna, de nem halna ki sem az emberiség, sem a bolygó, ez a legnagyobb történelmi hazugság, ami segítségével évtizedekig fenn tudták tartani a félelmen alapuló hatalmukat. Elképesztő anyagi, technikai és egyéb forrásokat fordítottak arra mindkét oldalon, hogy működő és potens atomarzenált hozzanak létre és teljesen kizárt, hogy ezt az idők végezetéig a vitrinben szeretnék nézegetni. Teljesen mindegy, hogy kinek van igaza, ki kezdte és miért kezdte, ezek a nevetséges kis viták secperc alatt lényegtelenné fognak válni, ha bármelyik oldal úgy látja, nincs tovább mire várnia.
Mint írtam az elején, nem fogok a fentiekről senkivel vitaestet nyitni, tegye el mindenki oda, ahová akarja és lépjen tovább.