[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
50 869
85 416
113
Ok-okozat, a Nyugati cégek is össze toltak egy kis mínuszt, mert nem veszik az olcsóbb orosz gázt.
Hát ennek aztán lehet örülni……
Ahogy már fentebb írták. Én sosem tagadtam a nyugatra gyakorolt negatív hatást, vagy hazudtam azt, hogy minden szipi szuper nyugaton (ellenben itt nagyon sokakkal akik megteszik ezt az orosz gazdasággal kapcsolatban)...
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 174
10 649
113

Ha a cikk tartalma igaz, az annyit jelent, hogy van, aki már nem "megtérülésben" és "hozamokban" gondolkodik. Ez valóban világháborút jelenthet, emiatt a pillanatnyilag még érvényes pénzügyi-gazdasági rendszernek már nem számolnak a jövőjével.

Berlin is letenni látszik a voksát:

Európa ne hisztizzen, Amerika és Oroszország se. Mindegyik oldal döntött és nem enged a 21-ből, mert az a "gyengeség jele" lenne. Jöhetnek az atomfegyverek, majd azok eldöntik, hogy ki tévedett.

Amúgy nem Fekete-Afrikának és Bangladesnek van a legtöbb veszíteni valója, csak szólok...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 647
26 802
113
"„Tegnap érkeztünk Moszkvába, hogy interjút készítsünk Oroszország külügyminiszterével, Szergej Lavrovval. Ez az interjú lenyűgöző. Hamarosan megosztjuk a részleteket.”

Az újságíró hangsúlyozta, hogy Lavrov a világ leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere, és olyan kérdéseket érintettek, amelyek nemcsak az Egyesült Államok és Oroszország közötti kapcsolatok jövőjét, hanem az egész világ biztonságát érintik.

Az interjú során Carlson állítólag arra kereste a választ, hogy vajon az Egyesült Államok és Oroszország közötti feszültség valóban egy példátlan konfliktushoz vezethet-e. Felvetette azt is, hogy van-e esély arra, hogy Oroszország közeledjen Nyugat felé, és hogy Donald Trump újraválasztása véget vethet-e a háborúnak, amely nemcsak geopolitikai, hanem gazdasági értelemben is újrarajzolja a világot."

 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 500
20 341
113

Ha a cikk tartalma igaz, az annyit jelent, hogy van, aki már nem "megtérülésben" és "hozamokban" gondolkodik. Ez valóban világháborút jelenthet, emiatt a pillanatnyilag még érvényes pénzügyi-gazdasági rendszernek már nem számolnak a jövőjével.

Berlin is letenni látszik a voksát:

Európa ne hisztizzen, Amerika és Oroszország se. Mindegyik oldal döntött és nem enged a 21-ből, mert az a "gyengeség jele" lenne. Jöhetnek az atomfegyverek, majd azok eldöntik, hogy ki tévedett.

Amúgy nem Fekete-Afrikának és Bangladesnek van a legtöbb veszíteni valója, csak szólok...
Ukrajna sikeres politikai megszerzése majd gazdasági felvásárlása után közvetlenül az EU gazdasági terveibe felveszi Ukrajnát , mint egy kiszolgáló országot, a statisztikáiban hiányosan de Ukrajna is szerepel. Ez mutatja az is hogy 100% biztonsággal számítottak arra hogy most is mint egy gyarmati kiszolgáló ország fogja az Únió, és a világ gazdasági terveit szolgálni.

Ilyen volt pld. az az elképzelés, hogy az elképzelhetetlenül gyors, és nagyarányú Bezöldüléshez (nap és szélenergia) a szükséges kisegítő kiegyenlítő piszkos villamos energiát Ukrajna atom és szenes erőművei fogják biztosítani.

Erre a kelet-európai előnyomulásra ráadásul úgy tekintettek, hogy később ugródeszka lesz egy oroszok ellen folytatandó proxi háborúhoz is. Annak is pont ugyanez volt a célja, politikai és gazdasági - a Mézesbödön és a Medve írhájának megszerzése - jól mutat az elnöki kandalló előtt zsákmányként kiterítve.

Ennek a politikai és gazdasági (mellesleg katonai) lopakodó üzemmódnak az oroszok lőttek 2022-ben. Azon lehet vitatkozni hogy ez a reakció nem volt e már túl kései, hiszen mint látjuk, a Nyugat a megszerzett javakat foggal körömmel tartja, nem ereszti ki karmaiból akár a mi életünk árán sem.
Ha Ukrajna gazdasági javait nézzük, amiről több elemzést is írtunk a fórumokon, érthető hogy a végső győzelemig miért ragaszkodik mindkét fél.
A Nyugati gazdasági tervekben például szerepelt, hogy le kell válni az orosz gázról. Ezt azért lehetett volna megvalósítani viszonylag zökkenő mentesen, mert a Biden család szállíthatta volna a Chevron által 2014-ben megszerzett ukrán csővezetékeken a gázt az EU piacra. A 2014-ben megszerzett Burisma gázos-olajos cégük ciprusi offshoros működéssel pumpálta volna a jelenleg orosz birtokba került területekről ezen fontos nyersanyagokat errefelé.

A Biden család olaj és gáz kitermelési koncessziója, joga:

wb7TBx4.png


Ebből jelenleg a Kárpátok előterében végeznek kitermelést (térkép baloldalán látszik az ottani koncesszió).

Ezért nem lehet ezután vizsgálni hogy Hunter Biden nevéhez méltóan , milyen vagyontárgyak levadászásában szerepelt még a Burismán kívül - Ukrajnában - a jóindulatú atyai kéz ezt most akadályozta meg..

Nyugati részről látszik hogy a mostani gazdasági elképzelésben is az szerepel, hogy a gabonákat a mezőgazdasági termékek fő beszállítója továbbra is Ukrajna lesz, valamint +2 atomreaktor építésével (bulgáriai beszerzés) még emelnék az onnan szállítható villany mennyiségét. Ezenkívül van még Ukrajnában kb 3 - 4 , 1990 után leállított új atomerőmű projektje amit tovább lehetne építeni.

Annak ellenére ahogy a mostani frontvonal is áll, a gazdasági elképzelésekben még egy cseppet sem változtattak (pld a Zöld energia okozta villamosenergia válság megoldása) , ebből is látszik hogy a végsőkig ki akarnak tartani a mellett hogy Ukrajna az EU-t szolgálja ki egyes nagytőkés csoportok hízásával egyidejűleg.

Oroszoknak egyetlen esélyük van a hosszútávú nyugalomra békére - ha mindenáron megakadályozzák hogy Ukrajnából újra gazdasági-politikai gyarmatot, proxi kiszolgálót és NATO támaszpont helyeket csináljanak.

E miatt én nem számolok azzal hogy egy ésszerű megállapodással, a mostani frontvonal környékén béke lesz - túl nagy a tét mindkét oldalon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 709
85 664
113
Lavrov orosz külügyminiszter legfontosabb kijelentései a Tucker Carlsonnak adott interjújában:

▪Az Egyesült Államok hibrid háborút folytat Oroszország ellen, és ami Ukrajnában történik, az a legszembetűnőbb része;

▪Az ukránok nem tudnák megtenni azt, amit a modern, nagy hatótávolságú fegyverekkel az amerikai hadsereg közvetlen részvétele nélkül;

▪"Inkább a békés, tárgyalásos rendezést részesítjük előnyben, amely Oroszország jogos biztonsági érdekeinek tiszteletben tartásán alapul";

▪A béke érdekében Ukrajnában ne legyen NATO, katonai bázisok és gyakorlatok külföldi csapatok részvételével. Ezenkívül figyelembe kell venni a „helyi valóságot”;

▪Az Oreshnik-tesztek üzenet a Nyugatnak, Oroszország pedig kész további „üzeneteket” küldeni, ha nem vonnak le következtetéseket;

▪Zelenszkij alkalmatlan, ha minden tette után vissza akarja juttatni az orosz kultúra embereit Ukrajnába

▪Az Orosz Föderáció nem tolerálja az UPE betiltását Ukrajnában.