Rekordnagyságú védelmi költségvetést hagyott jóvá Vlagyimir Putyin orosz elnök a 2025-ös évre, a hadseregre vonatkozó kiadások a teljes költségvetés harmadát fogják kitenni – írja a CNN.
24.hu
Ha a cikk tartalma igaz, az annyit jelent, hogy van, aki már nem "megtérülésben" és "hozamokban" gondolkodik. Ez valóban világháborút jelenthet, emiatt a pillanatnyilag még érvényes pénzügyi-gazdasági rendszernek már nem számolnak a jövőjével.
Berlin is letenni látszik a voksát:
Németország 650 millió eurós katonai segélyt nyújt Ukrajnának decembe
www.magyarhirlap.hu
Európa ne hisztizzen, Amerika és Oroszország se. Mindegyik oldal döntött és nem enged a 21-ből, mert az a "gyengeség jele" lenne. Jöhetnek az atomfegyverek, majd azok eldöntik, hogy ki tévedett.
Amúgy nem Fekete-Afrikának és Bangladesnek van a legtöbb veszíteni valója, csak szólok...
Ukrajna sikeres politikai megszerzése majd gazdasági felvásárlása után közvetlenül az EU gazdasági terveibe felveszi Ukrajnát , mint egy kiszolgáló országot, a statisztikáiban hiányosan de Ukrajna is szerepel. Ez mutatja az is hogy 100% biztonsággal számítottak arra hogy most is mint egy gyarmati kiszolgáló ország fogja az Únió, és a világ gazdasági terveit szolgálni.
Ilyen volt pld. az az elképzelés, hogy az elképzelhetetlenül gyors, és nagyarányú Bezöldüléshez (nap és szélenergia) a szükséges kisegítő kiegyenlítő piszkos villamos energiát Ukrajna atom és szenes erőművei fogják biztosítani.
Erre a kelet-európai előnyomulásra ráadásul úgy tekintettek, hogy később ugródeszka lesz egy oroszok ellen folytatandó proxi háborúhoz is. Annak is pont ugyanez volt a célja, politikai és gazdasági - a Mézesbödön és a Medve írhájának megszerzése - jól mutat az elnöki kandalló előtt zsákmányként kiterítve.
Ennek a politikai és gazdasági (mellesleg katonai) lopakodó üzemmódnak az oroszok lőttek 2022-ben. Azon lehet vitatkozni hogy ez a reakció nem volt e már túl kései, hiszen mint látjuk, a Nyugat a megszerzett javakat foggal körömmel tartja, nem ereszti ki karmaiból akár a mi életünk árán sem.
Ha Ukrajna gazdasági javait nézzük, amiről több elemzést is írtunk a fórumokon, érthető hogy a végső győzelemig miért ragaszkodik mindkét fél.
A Nyugati gazdasági tervekben például szerepelt, hogy le kell válni az orosz gázról. Ezt azért lehetett volna megvalósítani viszonylag zökkenő mentesen, mert a Biden család szállíthatta volna a Chevron által 2014-ben megszerzett ukrán csővezetékeken a gázt az EU piacra. A 2014-ben megszerzett Burisma gázos-olajos cégük ciprusi offshoros működéssel pumpálta volna a jelenleg orosz birtokba került területekről ezen fontos nyersanyagokat errefelé.
A Biden család olaj és gáz kitermelési koncessziója, joga:
Ebből jelenleg a Kárpátok előterében végeznek kitermelést (térkép baloldalán látszik az ottani koncesszió).
Ezért nem lehet ezután vizsgálni hogy Hunter Biden nevéhez méltóan , milyen vagyontárgyak levadászásában szerepelt még a Burismán kívül - Ukrajnában - a jóindulatú atyai kéz ezt most akadályozta meg..
Nyugati részről látszik hogy a mostani gazdasági elképzelésben is az szerepel, hogy a gabonákat a mezőgazdasági termékek fő beszállítója továbbra is Ukrajna lesz, valamint +2 atomreaktor építésével (bulgáriai beszerzés) még emelnék az onnan szállítható villany mennyiségét. Ezenkívül van még Ukrajnában kb 3 - 4 , 1990 után leállított új atomerőmű projektje amit tovább lehetne építeni.
Annak ellenére ahogy a mostani frontvonal is áll, a gazdasági elképzelésekben még egy cseppet sem változtattak (pld a Zöld energia okozta villamosenergia válság megoldása) , ebből is látszik hogy a végsőkig ki akarnak tartani a mellett hogy Ukrajna az EU-t szolgálja ki egyes nagytőkés csoportok hízásával egyidejűleg.
Oroszoknak egyetlen esélyük van a hosszútávú nyugalomra békére - ha mindenáron megakadályozzák hogy
Ukrajnából újra gazdasági-politikai gyarmatot, proxi kiszolgálót és NATO támaszpont helyeket csináljanak.
E miatt én nem számolok azzal hogy egy ésszerű megállapodással, a mostani frontvonal környékén béke lesz - túl nagy a tét mindkét oldalon.