[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A Szovjetunió visszaállítása megkezdődött

Процесс восстановления СССР запущен

Почему лидеры 9 ти стран СНГ срочно прибыли в Москву: О чем они договорились

В Москве начался неформальный саммит СНГ
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
A Szovjetunió visszaállítása megkezdődött

A videókat még nem néztem meg, csak holnap fogom, de annyit megjegyeznék, hogy ha valóban így értelmezhető a találkozó, akkor világos, hogy Putyin támogatja a birodalom feltámasztását. (Nem tudom, miért Szovjetunióról beszélünk mindig, mert az ideológiai alapja szerintem nem eldöntött. Így szerintem tanácsosabb egy új orosz dominanciájú birodalom tervéről beszélni)
És így még érthetőbbé válik, miért döntött amellett, hogy vállal újabb hat évet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A videókat még nem néztem meg, csak holnap fogom, de annyit megjegyeznék, hogy ha valóban így értelmezhető a találkozó, akkor világos, hogy Putyin támogatja a birodalom feltámasztását. (Nem tudom, miért Szovjetunióról beszélünk mindig, mert az ideológiai alapja szerintem nem eldöntött. Így szerintem tanácsosabb egy új orosz dominanciájú birodalom tervéről beszélni)
És így még érthetőbbé válik, miért döntött amellett, hogy vállal újabb hat évet.

Szerintem a Szovjetunió ideológiai jelentősége abban van, hogy az iszlám alapú tagköztársaságainak más "fanatikus hitet" tud adni, az iszlám helyett. Ezek az országok eredetileg sem voltak iszlám vallásúak, legújabban is csak azért tértek vissza az iszlámhoz, mert az USA-val való szembenállás ideológiai alapjaként csak ez maradt nekik, a Szovjetunió bukása után.
Annak előnye, ha ezek a közép-ázsiai, kaukázusi országok az iszlám helyett visszatérnének a szocializmushoz az, hogy ugyan az USA-nak mindegy, milyen ideológiai alapon utálják (iszlám vagy antikapitalizmus), de a Szovjetunió újraalakulása legalább az iszlám térséget csökkentené, amely így Izraelre kisebb nyomást jelentene.
Nem mellesleg Oroszországra is, amely a SZU bukása óta ott tart, hogy 2 millió mohamedán él Moszkvában. Szóval magának Oroszorszának sem mindegy, mekkora iszlám nyomás nehezedik rá, ezért az iszlám visszaszorítása létkérdés, amely csak a szocializmushoz / Szovjetunióhoz való visszatérés útján képzelhető el.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szerintem a Szovjetunió ideológiai jelentősége abban van, hogy az iszlám alapú tagköztársaságainak más "fanatikus hitet" tud adni, az iszlám helyett. Ezek az országok eredetileg sem voltak iszlám vallásúak, legújabban is csak azért tértek vissza az iszlámhoz, mert az USA-val való szembenállás ideológiai alapjaként csak ez maradt nekik, a Szovjetunió bukása után.
Annak előnye, ha ezek a közép-ázsiai, kaukázusi országok az iszlám helyett visszatérnének a szocializmushoz az, hogy ugyan az USA-nak mindegy, milyen ideológiai alapon utálják (iszlám vagy antikapitalizmus), de a Szovjetunió újraalakulása legalább az iszlám térséget csökkentené, amely így Izraelre kisebb nyomást jelentene.
Nem mellesleg Oroszországra is, amely a SZU bukása óta ott tart, hogy 2 millió mohamedán él Moszkvában. Szóval magának Oroszorszának sem mindegy, mekkora iszlám nyomás nehezedik rá, ezért az iszlám visszaszorítása létkérdés, amely csak a szocializmushoz / Szovjetunióhoz való visszatérés útján képzelhető el.

Logikus, amit írsz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Nagyon nem biztonságos így futkosni a lépcsőn, én ezért fegyelmit kapnék a munkahelyemen. Mi van ha kifordul a bokálya vagy elesik és el kell látni? Olyankor csak egy gép száll fel?
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Szerintem a Szovjetunió ideológiai jelentősége abban van, hogy az iszlám alapú tagköztársaságainak más "fanatikus hitet" tud adni, az iszlám helyett. Ezek az országok eredetileg sem voltak iszlám vallásúak, legújabban is csak azért tértek vissza az iszlámhoz, mert az USA-val való szembenállás ideológiai alapjaként csak ez maradt nekik, a Szovjetunió bukása után.
Annak előnye, ha ezek a közép-ázsiai, kaukázusi országok az iszlám helyett visszatérnének a szocializmushoz az, hogy ugyan az USA-nak mindegy, milyen ideológiai alapon utálják (iszlám vagy antikapitalizmus), de a Szovjetunió újraalakulása legalább az iszlám térséget csökkentené, amely így Izraelre kisebb nyomást jelentene.
Nem mellesleg Oroszországra is, amely a SZU bukása óta ott tart, hogy 2 millió mohamedán él Moszkvában. Szóval magának Oroszorszának sem mindegy, mekkora iszlám nyomás nehezedik rá, ezért az iszlám visszaszorítása létkérdés, amely csak a szocializmushoz / Szovjetunióhoz való visszatérés útján képzelhető el.

De miért csak a szocializmushoz? Az iszlám ellensúlyozására Oroszországban inkább vallási alapú, pravoszláv restaurációt tartanék logikusnak, a 19. század birodalmi nosztalgiájával. Legalább akkora tömegbázisa lehet, ráadásul érzelmileg, ideológiailag is inspirálóbb, és szerintem az orosz magterületeken inkább ez folyik. Úgy tudom pl a Romanovok felé is tettek gesztusokat.
Kifelé, a volt tagköztársaságok felé viszont valóban, inkább a SZU nosztaligiáját lehet érdemes erősíteni, ott fordított a helyzet, azaz a fundamentalizmus alternatívája és szimpatikusabb lehet egy vallásilag semleges, és az egyenlőség illúziójával szolgáló unió, mint a talán számukra rosszabb emlékű cári időket felhozni.
Ezt igazából olyan tudná megítélni aki ott él, és benne van a közéletben.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette and Pal
T

Törölt tag 1711

Guest
De miért csak a szocializmushoz? Az iszlám ellensúlyozására Oroszországban inkább vallási alapú, pravoszláv restaurációt tartanék logikusnak, a 19. század birodalmi nosztalgiájával. Legalább akkora tömegbázisa lehet, ráadásul érzelmileg, ideológiailag is inspirálóbb, és szerintem az orosz magterületeken inkább ez folyik. Úgy tudom pl a Romanovok felé is tettek gesztusokat.
Kifelé, a volt tagköztársaságok felé viszont valóban, inkább a SZU nosztaligiáját lehet érdemes erősíteni, ott fordított a helyzet, azaz a fundamentalizmus alternatívája és szimpatikusabb lehet egy vallásilag semleges, és az egyenlőség illúziójával szolgáló unió, mint a talán számukra rosszabb emlékű cári időket felhozni.
Ezt igazából olyan tudná megítélni aki ott él, és benne van a közéletben.

Nyugi, tavaly ilyenkor még arról írt hóbagoly, hogy a forradalom 100. évfordulóján újraalapítják a Szovjetuniót (de előtte még megtámadják Iránt). o_O
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Nyugi, tavaly ilyenkor még arról írt hóbagoly, hogy a forradalom 100. évfordulóján újraalapítják a Szovjetuniót (de előtte még megtámadják Iránt). o_O

Viszont kiváló és kombinatív elméje van, pl nálam racionálisabban tudná megítélni a világ helyzetét, ha végre elszakadna a nemzetállami célok-keretek fogságából, ami szerintem már vagy 100 éve nem a fő hajtóerő a világpolitikában. Az, hogy sokaknak itt mindenek előtt nemzeti identitása van, már nem jellemző a legtöbb államvezetőre, ők inkább ügyvezetői az országoknak, mint pl egy Tesco területi igazgató... lehet, hogy magyar, lehet, hogy döntési jogköre van, de elősorban egy üzletpolitikai elképzelést hajt végre akkor is ha a sajátja, és minden mást (civilizáció, kultúra) ebből eredeztet és hátrébb sorol. Van egy behatárolt működési területe, és vannak főnökei. Aki ezeket átlépi, úgy jár mint Cattani felügyelő :)
 
  • Tetszik
Reactions: melampo