[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
Éééés kezdődik az éves ukrán visítási szezon mikor hónapokkal a stratégiai hadgyakorlatok előtt Zelenszkijék megkezdik a hisztérikus "oroszoklerohannakminket" szöveget. Tavaly is már megjósoltam a Kavkaz cikkben, hogy a Zapadnál ez lesz, de a Kavkaz esetében is ugyanezt letolták. Még a Vosztok hadgyakorlatoknál is képesek beképzelni, hogy majd Grísa Mongólia-Külsőről instant Ukrajna ellen megy, mert a vérében van. Az ne zavarjon senkit, hogy a hivatalosan tengeri Sea Breeze ukrán-NATO hadgyakorlaton véletlen megint szárazföldön, Herszonban, a Krím határában fognak gyakorlatozni. Вы не понимаете, это другое mondaná az orosz mém.

Plusz miután megkapta a német külügytől hogy keine Waffen für die Ukraine most megint tele kell sírnia Zelenszkijnek mindent a fenyegető oroszokkal.
Ki veszi még őket komolyan ?
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
Ha csak egyetlen fehérorosz repülőgép is feltűnik Krímben, azt Ukrajna azonnal szankciókkal torolja meg

Ukrajna meg az ő szankciói mi ?

majom.jpg
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
http://politic.karpat.in.ua/?p=24691&lang=hu
"Beterjesztette oligarchatörvényét a Legfelső Tanácsnak Zelenszkij
Beterjesztette kedden Volodimir Zelenszkij elnök a kezdeményezésére kidolgozott oligarchatörvény tervezetét a Legfelső Tanácsnak Volodimir Zelenszkij elnök – adta hírül a Levij Bereg hírportál a parlament honlapjára hivatkozva.
A jelentés szerint a törvénytervezet a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácsnak (RNBO) delegálja a feladatot, hogy kit ismer el oligarchaként, azaz olyan személyként, akinek jelentős gazdasági és politikai súlya van a társadalmi életben. A jogszabálytervezet parlament honlapján közzétett szövegéből hiányzik a meghatározás: „a társadalmi életben túlzott gazdasági és politikai súllyal rendelkező személyek által a nemzetbiztonságra jelentett fenyegetések elhárítása.”
Az 5599. sz. alatt bejegyzett törvénytervezet szövegét átadták vizsgálatra a parlament vezetésének. Az elnök a törvénytervezetet halaszthatatlan jelzéssel látta el. A szöveg vizsgálatát a parlament nemzetbiztonsági, védelmi és hírszerzési bizottsága végzi..."
Felrajzolt ezzel a homlokára egy jó kis célkeresztet !
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
pici csodálkozom rajta
az egyik csövet fektető hajó itt tart:
a másik itt:
napi néhányszáz métert haladnak
Precíziós menet a szimulátorban ! LOL
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
Ez úgy hiányzik a Német energia szektornak mint a fuldoklónak a levegő ! Gyakorlatilag ha kis lépésenként is és nagy színjátékok mellett azért csak alakul az a Berlin - Moszkva tengely !
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
http://politic.karpat.in.ua/?p=24931&lang=hu
"Németország és Franciaország felelős Krím orosz megszállásáért – Danilov
Mivel a 2008-as bukaresti NATO-csúcsértekezleten Németország és Franciaország tagadta meg Ukrajnától és Grúziától a tagsági cselekvési tervet, ezért őket terheli a felelősség a Grúzia elleni orosz támadásért és Krím megszállásáért – jelentette ki Olekszij Danilov, a Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács (RNBO) titkára a testület pénteki ülését követő sajtótájékoztatóján, adta hírül az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint az RNBO-titkár emlékeztetett arra, hogy Németország és Franciaország érdekelt az együttműködésben Oroszországgal, ők Oroszország politikai és gazdasági partnerei. „Ez számunkra nagyon kellemetlen, mivel pont ez a két ország tagadta meg 2008-ban a tagsági cselekvési tervet Ukrajnától és Grúziától” – mutatott rá, megjegyezve, hogy 2008-ban történt a Grúzia elleni támadás, majd Krím megszállása. „Viselnie kell-e ezért a felelősséget Németországnak és Franciaországnak? Szerintem viselniük kell” – szögezte le Olekszij Danilov, hozzáfűzve, hogy amikor egyik ország megsérti a másik határát, akkor nagyon nem elég az egyszerű „aggodalmaskodás”. "
Vagy csak emlékeztek mit ígértek Gorbinak meg a SZU-nak ?
 
W

Wilson

Guest
Ukrajna titánnal, cirkóniummal és kaolinnal kötötte magához Oroszországot


c5695db43e94bee75e09521f76012.jpeg

llusztráció: inventure.com.ua.

Oroszország a stratégiai ásványi anyagok egyharmadát és a ritka ásványi anyagok 60%-át importálja. Ez pedig kockázatot jelent Oroszország nemzetbiztonságára nézve. Ezt a számvevőszéki jelentés tartalmazza. Ukrajna például 2018-2020-ban a titángyártáshoz szükséges nyersanyagok 82,9%-át, a cirkónium 51,2%-át és a kaolin 70%-át biztosította.

"Az egyes ásványi nyersanyagtípusok érceinek alacsony minősége, a kitermelésük és feldolgozásuk hatékony technológiai megoldásainak hiánya miatt egyes stratégiai és ritka ásványi nyersanyagtípusok kitermelése elégtelen, ami részleges, illetve egyes esetekben teljes behozatalukat teszi szükségessé" - áll a Számvizsgálói Kamara által közzétett "Az állami altalaj alap hatékonyságának értékelése a 2018-2019-es és a 2020-as időszak vonatkozásában az alapipar fenntartható ellátása érdekében" című jelentésben.

Az ügynökség szerint 2018-2020-ban Oroszország mangán-, króm-, titán- és lítiumszükségletét teljes mértékben importból fedezték, míg a cirkónium esetében a külföldi beszerzés 87,2%-ot tett ki. "A vizsgált időszakban a nem stratégiai, de az ipari fejlődés szempontjából fontos, ritka ásványi anyagtípusok esetében is magas az import aránya: jód - 100%, folypát - 95%, öntödei gyártásra szánt bentonit - 89,6%, kaolin - 68,3%" - áll a számvevőszéki jelentésben.

880de7e3ebc0f00b58f51b3860709.jpeg

Illusztráció a számvevőszéki jelentésből.

Az ügynökség megjegyezte, hogy három év alatt összesen a stratégiai ásványi anyagok több mint egyharmadát és a ritka ásványi anyagok több mint 60%-át (figyelembe véve az újraelosztásból származó importot) jelentős mennyiségben importálták.

Egyes ásványi anyagokat illetően Oroszország ugyanakkor nem egészen a vele baráti viszonyt ápoló országoktól függ. Például 2018-2020-ban Ukrajna a titán nyersanyag 82,9%-át, a cirkónium 51,2%-át és a kaolin 70%-át szállította.

"Kazahsztán az importált króm 87%-át és az importált réz 73,2%-át, a lítium 70,7%-át Chiléből, a bauxit 83,3%-át Kínából, Mongólia pedig a folypát 85,2%-át importálta" - idézte a számvevőszék a beszerzési adatokat. Az ügynökség úgy véli, hogy az importellátásban bekövetkező zavarok kockázatot jelenthetnek a vas- és színesfémkohászat, a hadiipari komplexum, a repülőgépipar, a vegyipar és az orvostudomány teljes körű működésére.

"Az állami altalaj alap kezelése nem elég hatékony. A szűkös stratégiai ásványi anyagok importhelyettesítésére vonatkozó intézkedéscsomag hiánya kockázatot jelent az ország nemzetbiztonságára nézve egy bizonytalan külpolitikai helyzetben" - olvasható a jelentés egyik következtetésében.

Oroszország nagymértékű függősége az importált ásványi anyagoktól nem újdonság. A természeti erőforrások minisztériumának az orosz ásványkincsek állapotáról és felhasználásáról szóló 2019. évi állami jelentése szerint például Oroszország rendelkezik a világ egyik legnagyobb titán nyersanyagbázisával - a világ készleteinek 12,5%-át teszi ki. Az ország hozzájárulása a titánkoncentrátumok globális termeléséhez azonban csak 0,04%.

2019-ben Oroszország 446 ezer tonna TiO2-t bányászott, de szinte az egészet elvesztette - mindössze 3,1 ezer tonna TiO2-t bányásztak ki. Ezért 75 ezer tonna titánpigmentet és 45,9 ezer tonna titánszivacsot állítottak elő külföldi nyersanyagokból - derül ki az állami jelentésből.

Az orosz PSC VSMPO-AVISMA Corporation a világ legnagyobb titángyártója. Ügyfelei között olyan hajtómű- és repülőgépgyártó vállalatok vannak, mint például a Boeing és az Airbus. Oroszországban a titántermékeket elsősorban a repülőgépiparban (kb. 60%), valamint a hajóépítésben és az olaj- és gázfúró platformok építésében (16%) használják. A titán a gépgyártásban, a színesfémkohászatban, a vegyiparban és az orvostudományban is használatos. A VSMPO-AVISMA a titángyártáshoz szükséges összes nyersanyagot Ukrajnából importálja.

5c7f7a13ec49faa370f685814eaae.jpeg

Illusztráció a Környezetvédelmi Minisztérium 2019. évi helyzetjelentéséből.

"2015 óta a titán (főként ilmenit) koncentrátumok oroszországi importja legalább évi 220 ezer tonnát tesz ki. 2019-ben 13%-kal nőtt az előző évi értékhez képest, és 304,5 ezer tonnát tett ki. Ukrajna maradt a fő beszállító (a szállítások 85%-a), amely ilmenit-koncentrátumot szállított a Malyshevskoye (61-63% TiO2), Volchanskoye (64-66% TiO2), Irshanskaya csoportból (55-57% TiO2) és rutil-koncentrátumot (94-95% TiO2) a Malyshevskoye lelőhelyről. A más országokból érkező szállítások viszonylag kicsik és rövid távúak voltak", - jegyezte meg a természeti erőforrások minisztériumának állami jelentésében.

Az ukrajnai lelőhelyek jelenleg nagyrészt a DF csoport és a JSC OGHK ellenőrzése alatt állnak. Az előbbi a kegyvesztett oligarcha, Dmytro Firtash tulajdona, aki évek óta Ausztriában él, ahonnan az amerikai hatóságok követelik kiadatását az Egyesült Államoknak. A második bányavállalat viszont 2019 óta az Ukrán Állami Vagyonalap irányítása alatt áll.

2012-ben a VSMPO-AVISMA 75%-os részesedést vásárolt a Limpieza csoportban, amely a Dnyepropetrovszki régióban található Volcsanszkoje lelőhelyen található ilmenit-cirkónium homok bányászati engedélyével rendelkezik. A vállalat 2020-as pénzügyi jelentése szerint a mezőn 2016-ban kezdődött meg a termelés. Az ukrajnai lelőhely tartalékát 5 millió tonnára becsülik ilmenitből, rutilból, cirkóniumból és egyéb ásványokból.

Andrej Alekszandrov, az Államközi Titán Szövetség vezetője a Rare Earthsnek elmondta, hogy Oroszországban több olyan lelőhely is van, amely titán nyersanyagot és ilmenit koncentrátumot termel.

"De vagy az árfeltételek nem túl megfelelőek, mert nem ez a fő termék, vagy elég messze, a Távol-Keleten találhatóak, és a szállítási költség nagyon nagy szerepet játszik. A VSMPO-AVISMA a tambovi régió központi lelőhelyének fejlesztésén gondolkodott. De ehhez természetesen nagy tőkekiadásokra lenne szükség. És el kell dönteniük, pénzeszközöket kell elkülöníteniük, konkrét terveket kell készíteniük és fejleszteniük" - mondta Andrej Alekszandrov. Kijelentette, hogy a VSMPO-AVISMA Corporationnek magánpartnerre van szüksége a Centralnoje lelőhely fejlesztéséhez: "A pénz ott nagyon nagy szerepet játszik. Mert komplex módon kell fejleszteni, mert a titánon kívül más érctermékek is léteznek.

A VSMPO-AVISMA Corporation nem válaszolt az EADaily megkeresésére. Andrej Alekszandrov azonban megerősítette, hogy az orosz gyártók számára kockázatot jelent az import szükségessége, és még mindig a Szovjetunió "valóságában" kénytelenek dolgozni.

"Egy időben a Szovjetunióban nagyon szoros együttműködés volt a különböző köztársaságok vállalatai között. Ukrajna ércbányászattal, Ukrajna, Oroszország és Kazahsztán titánszivacs-gyártással foglalkozott... A Szovjetunió összeomlása után rendkívül fontos volt az együttműködés ilyen szintű fenntartása, a gazdasági kapcsolatok megőrzése. Sok mindent tettünk már ennek érdekében, többek között egyesületünk erőfeszítései révén. És még most is, az Ukrajnával való meglehetősen bonyolult politikai kapcsolatok ellenére, az együttműködés fontos aspektusaiban közös nyelvet találunk. Az ukrán bányászati és feldolgozó üzemek pedig technikailag nagyon függnek a hagyományos orosz fogyasztóktól. Nagyon nehéz számukra belépni a nyugati piacokra. A folyamatos együttműködés létfontosságú ezen ukrán vállalatok és városok számára. Ezért így vagy úgy, de mindenki nagyon érdekelt a kereskedelmi kapcsolatok megőrzésében" - mondta a Titánok Államközi Szövetségének vezetője.

Az orosz természeti erőforrások minisztériuma valójában egyetért a számvevőszék megállapításaival Oroszország importfüggőségének okairól. "Ennek számos tényező az oka: a minőségi érceket tartalmazó lelőhelyek azonosítására vonatkozó kutatások teljes hiánya, az ércek és koncentrátumok hatékony feldolgozási technológiáinak hiánya, a közlekedési és energetikai infrastruktúra fejletlensége a lelőhelyek területén stb." - mondta a minisztérium az EADaily-nek.

Ugyanakkor a természeti erőforrások minisztériuma úgy véli, hogy Oroszország ásványi nyersanyagbázisán belül vannak olyan lelőhelyek, amelyek kiaknázása kielégítheti a hazai keresletet szinte minden típusú ásványi anyagból, amelyekből hiány van, és megteremtheti az áruk exportjának feltételeit. "Jelenleg a kiosztott altalaj alapban olyan (feltárt vagy fejlesztés alatt álló) mezők vannak, amelyek várhatóan a közeljövőben üzembe helyezésre kerülnek, és amelyek kisebb-nagyobb mértékben képesek lesznek ellátni a hazai fogyasztókat a szükséges nyersanyagokkal. A Minprirody sajtószolgálata az EADaily megkeresésére adott válaszában közölte: "a fel nem osztott altalaj alapban olyan szűkös nyersanyagokkal rendelkező, köztük stratégiai fontosságú mezők is találhatók, amelyek kiaknázása jelentősen csökkentheti vagy teljesen megszüntetheti az importtól való függőséget".

A minisztérium hozzátette, hogy a Szövetségi Ügynökség a régiókkal és a szövetségi tárcákkal közösen megkezdte a fel nem osztott altalaj alapok engedélyezési eljárását a befektetők keresésével: "a fel nem osztott altalaj alapok ezen objektumainak árveréseit, amennyiben a szövetségi végrehajtó hatóságoktól időben megkapják az összes szükséges jóváhagyást, az idei év negyedik negyedévében tarthatják meg.

A természeti erőforrások minisztériuma hozzátette: "Tematikus munkát végzünk, hogy meghatározzuk a ritka (beleértve a stratégiai) ásványi anyagok, ércek lelőhelyeinek azonosításának lehetőségét, amelyek minősége megfelelne a modern ipar követelményeinek, ".

EADaily
 
T

Törölt tag 008

Guest
Készüljünk a nyugati menekültekre?
1. Ők azt hiszik, a szocializmus az ami Svédországban volt 20 éve.
2. A kommunizmusról azt hiszik, hogy a legfelsőbb eszme ami az egyenlőséget jelenti.
3. Ők akarják ezt és az ő szemükben mi primitív nácikok vagyunk.

Havi pár száznál több nem fog jönni csúcson sem, ráadásul aki jönne az tudja, hogy itt is nyugati demokrácia van szóval bármikor jöhetnek a vörösök.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
12 503
36 458
113
1. Ők azt hiszik, a szocializmus az ami Svédországban volt 20 éve.
2. A kommunizmusról azt hiszik, hogy a legfelsőbb eszme ami az egyenlőséget jelenti.
3. Ők akarják ezt és az ő szemükben mi primitív nácikok vagyunk.

Havi pár száznál több nem fog jönni csúcson sem, ráadásul aki jönne az tudja, hogy itt is nyugati demokrácia van szóval bármikor jöhetnek a vörösök.
Ezzel azért vitatkoznék. Az igaz, hogy primitív nácikok vagyunk, de elnézik ezt az apróságot nekünk, mivel itt király módon élhetnek, szinte veszélyek nélkül. De én nem engedném be őket sem.
 

Miskolci Ogre

Well-Known Member
2019. december 21.
7 604
26 453
113
Ukrajna titánnal, cirkóniummal és kaolinnal kötötte magához Oroszországot


c5695db43e94bee75e09521f76012.jpeg

llusztráció: inventure.com.ua.

Oroszország a stratégiai ásványi anyagok egyharmadát és a ritka ásványi anyagok 60%-át importálja. Ez pedig kockázatot jelent Oroszország nemzetbiztonságára nézve. Ezt a számvevőszéki jelentés tartalmazza. Ukrajna például 2018-2020-ban a titángyártáshoz szükséges nyersanyagok 82,9%-át, a cirkónium 51,2%-át és a kaolin 70%-át biztosította.

"Az egyes ásványi nyersanyagtípusok érceinek alacsony minősége, a kitermelésük és feldolgozásuk hatékony technológiai megoldásainak hiánya miatt egyes stratégiai és ritka ásványi nyersanyagtípusok kitermelése elégtelen, ami részleges, illetve egyes esetekben teljes behozatalukat teszi szükségessé" - áll a Számvizsgálói Kamara által közzétett "Az állami altalaj alap hatékonyságának értékelése a 2018-2019-es és a 2020-as időszak vonatkozásában az alapipar fenntartható ellátása érdekében" című jelentésben.

Az ügynökség szerint 2018-2020-ban Oroszország mangán-, króm-, titán- és lítiumszükségletét teljes mértékben importból fedezték, míg a cirkónium esetében a külföldi beszerzés 87,2%-ot tett ki. "A vizsgált időszakban a nem stratégiai, de az ipari fejlődés szempontjából fontos, ritka ásványi anyagtípusok esetében is magas az import aránya: jód - 100%, folypát - 95%, öntödei gyártásra szánt bentonit - 89,6%, kaolin - 68,3%" - áll a számvevőszéki jelentésben.

880de7e3ebc0f00b58f51b3860709.jpeg

Illusztráció a számvevőszéki jelentésből.

Az ügynökség megjegyezte, hogy három év alatt összesen a stratégiai ásványi anyagok több mint egyharmadát és a ritka ásványi anyagok több mint 60%-át (figyelembe véve az újraelosztásból származó importot) jelentős mennyiségben importálták.

Egyes ásványi anyagokat illetően Oroszország ugyanakkor nem egészen a vele baráti viszonyt ápoló országoktól függ. Például 2018-2020-ban Ukrajna a titán nyersanyag 82,9%-át, a cirkónium 51,2%-át és a kaolin 70%-át szállította.

"Kazahsztán az importált króm 87%-át és az importált réz 73,2%-át, a lítium 70,7%-át Chiléből, a bauxit 83,3%-át Kínából, Mongólia pedig a folypát 85,2%-át importálta" - idézte a számvevőszék a beszerzési adatokat. Az ügynökség úgy véli, hogy az importellátásban bekövetkező zavarok kockázatot jelenthetnek a vas- és színesfémkohászat, a hadiipari komplexum, a repülőgépipar, a vegyipar és az orvostudomány teljes körű működésére.

"Az állami altalaj alap kezelése nem elég hatékony. A szűkös stratégiai ásványi anyagok importhelyettesítésére vonatkozó intézkedéscsomag hiánya kockázatot jelent az ország nemzetbiztonságára nézve egy bizonytalan külpolitikai helyzetben" - olvasható a jelentés egyik következtetésében.

Oroszország nagymértékű függősége az importált ásványi anyagoktól nem újdonság. A természeti erőforrások minisztériumának az orosz ásványkincsek állapotáról és felhasználásáról szóló 2019. évi állami jelentése szerint például Oroszország rendelkezik a világ egyik legnagyobb titán nyersanyagbázisával - a világ készleteinek 12,5%-át teszi ki. Az ország hozzájárulása a titánkoncentrátumok globális termeléséhez azonban csak 0,04%.

2019-ben Oroszország 446 ezer tonna TiO2-t bányászott, de szinte az egészet elvesztette - mindössze 3,1 ezer tonna TiO2-t bányásztak ki. Ezért 75 ezer tonna titánpigmentet és 45,9 ezer tonna titánszivacsot állítottak elő külföldi nyersanyagokból - derül ki az állami jelentésből.

Az orosz PSC VSMPO-AVISMA Corporation a világ legnagyobb titángyártója. Ügyfelei között olyan hajtómű- és repülőgépgyártó vállalatok vannak, mint például a Boeing és az Airbus. Oroszországban a titántermékeket elsősorban a repülőgépiparban (kb. 60%), valamint a hajóépítésben és az olaj- és gázfúró platformok építésében (16%) használják. A titán a gépgyártásban, a színesfémkohászatban, a vegyiparban és az orvostudományban is használatos. A VSMPO-AVISMA a titángyártáshoz szükséges összes nyersanyagot Ukrajnából importálja.

5c7f7a13ec49faa370f685814eaae.jpeg

Illusztráció a Környezetvédelmi Minisztérium 2019. évi helyzetjelentéséből.

"2015 óta a titán (főként ilmenit) koncentrátumok oroszországi importja legalább évi 220 ezer tonnát tesz ki. 2019-ben 13%-kal nőtt az előző évi értékhez képest, és 304,5 ezer tonnát tett ki. Ukrajna maradt a fő beszállító (a szállítások 85%-a), amely ilmenit-koncentrátumot szállított a Malyshevskoye (61-63% TiO2), Volchanskoye (64-66% TiO2), Irshanskaya csoportból (55-57% TiO2) és rutil-koncentrátumot (94-95% TiO2) a Malyshevskoye lelőhelyről. A más országokból érkező szállítások viszonylag kicsik és rövid távúak voltak", - jegyezte meg a természeti erőforrások minisztériumának állami jelentésében.

Az ukrajnai lelőhelyek jelenleg nagyrészt a DF csoport és a JSC OGHK ellenőrzése alatt állnak. Az előbbi a kegyvesztett oligarcha, Dmytro Firtash tulajdona, aki évek óta Ausztriában él, ahonnan az amerikai hatóságok követelik kiadatását az Egyesült Államoknak. A második bányavállalat viszont 2019 óta az Ukrán Állami Vagyonalap irányítása alatt áll.

2012-ben a VSMPO-AVISMA 75%-os részesedést vásárolt a Limpieza csoportban, amely a Dnyepropetrovszki régióban található Volcsanszkoje lelőhelyen található ilmenit-cirkónium homok bányászati engedélyével rendelkezik. A vállalat 2020-as pénzügyi jelentése szerint a mezőn 2016-ban kezdődött meg a termelés. Az ukrajnai lelőhely tartalékát 5 millió tonnára becsülik ilmenitből, rutilból, cirkóniumból és egyéb ásványokból.

Andrej Alekszandrov, az Államközi Titán Szövetség vezetője a Rare Earthsnek elmondta, hogy Oroszországban több olyan lelőhely is van, amely titán nyersanyagot és ilmenit koncentrátumot termel.

"De vagy az árfeltételek nem túl megfelelőek, mert nem ez a fő termék, vagy elég messze, a Távol-Keleten találhatóak, és a szállítási költség nagyon nagy szerepet játszik. A VSMPO-AVISMA a tambovi régió központi lelőhelyének fejlesztésén gondolkodott. De ehhez természetesen nagy tőkekiadásokra lenne szükség. És el kell dönteniük, pénzeszközöket kell elkülöníteniük, konkrét terveket kell készíteniük és fejleszteniük" - mondta Andrej Alekszandrov. Kijelentette, hogy a VSMPO-AVISMA Corporationnek magánpartnerre van szüksége a Centralnoje lelőhely fejlesztéséhez: "A pénz ott nagyon nagy szerepet játszik. Mert komplex módon kell fejleszteni, mert a titánon kívül más érctermékek is léteznek.

A VSMPO-AVISMA Corporation nem válaszolt az EADaily megkeresésére. Andrej Alekszandrov azonban megerősítette, hogy az orosz gyártók számára kockázatot jelent az import szükségessége, és még mindig a Szovjetunió "valóságában" kénytelenek dolgozni.



EADaily
Nézz már utána az EADaily-nek !

Csak nem ők tanácsolták Ördögámnak , hogy támadja meg Jerevánt és legyen ismét a Kaukázus jó része a Törököké !

Sose az a fontos mit mondanak hanem az , hogy KI mondja !