[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Ha mar trollkodas - igen kemeny cikk, mar a kezdes is frenetikus: :D

"Románia a nagyhatalmak egyik rosszul sikerült projektje. Ütközőállamként hozták létre bizonytalan eredetű/jellemű jöttmentekből, aztán egy olyan szörnyállammá vált, amelynek megalakulása óta az a legnagyobb teljesítménye, hogy Európa minden nagyvárosát sikerült megtölteni koldusokkal és bűnözőkkel.

Ennek az országnak a létezését Amerikán kívül már mindenki más megbánta. Az oroszok, törökök, bolgárok egy zsigeri bűnözőt kaptak a hátukba létrejöttével.

Románia egy 150 éves kudarc, ezt talán a józan gondolkodású románok is érzik.

Románia csak és kizárólag szenvedést okozott mindenkinek, aki benne és körülötte él. Igazából a románoknak is rossz Románia. A románok egy része legfeljebb azért nem érzi át, hogy milyen nyomorú dolog a román lét, mert nincs viszonyítási alapjuk. A dédnagyapáik korában is egy pöcegödör volt az ország, most is az. Világháborúk, kommunizmus, nácizmus, forradalom, rendszerváltás zajlottak, a románokkal azonban olyan nagyot nem változott a világ. Maradtak, akik voltak.

A probléma ezzel az egésszel leginkább az, hogy ehhez a közepes méretű félalbán pöcegödörhöz hozzákötötték Erdélyt, a magyarok tündérkertjét.

Egy rémtörténet vált ezzel valósággá: a bűzölgő, mindenütt szőrös piszkosszürke színű szörny, miután megölte a királyfit, megerőszakolta a királykisasszonyt.

És ezt Európa egy szerződéssel szentesítette."



 
G

Galthran

Guest
Utibeszámoló a hegyeken túlról.

S ott van még a román keresztény egyház, amellyel, bármily nehéz is néha, a megismerés és megértés szándékával keresni kell a kapcsolatot – mert hittestvér nem lehet hittestvér ellensége.

lol, 100 év után is csak a bullshit, a senkinek semmit se jelentő faszságok szajkózása :D kár mert idáig egész jó cikk volt, de ez a mondat megmutatja hogy még mindig életképtelenek vagyunk és semmi plusz földet nem érdemlünk
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 110
93
Hátha valakinek nincs meg:
A Borat c filemt valójában Romániában egy Glod nev faluban forgatták díszletek nélkül a falu és az emberek így néznek ki mint a filmben, a szereplők Borat feleségén kívül is helyiek ... a művelt falubeliek azt hitték dokumentum filmet forgatnak náluk az amerikaiak és 15 Lei - ért cserébe aláírtak minden papírt amit az orrul elé dugtak. A falu 1800 lakosából a film forgatásakor összesen 10-nek volt állandó munkahelye, a film képei autentikusak. A helyiek a moziból tudták meg hogy a falu primitív, beltenyészes erőszaktevők által lakott bűnfészekként jelenik meg a filmben, be akarták perelni a produkciót, ügyvédek lepték el a falut, a szereplőket ki akarták utaztatni az USA-ba, de a külföldi ügyvédek hamar elkedvedtelenedtek amikor kiderült a lakók nem fognak kapni USA vízumot, a filmvállalat hamar lesöpörte az érveket, újabb nevetség forrásává téve a falut.
 
K

kamm

Guest
Fogy a román:
Mi is: http://www.demografia.hu/kiadvanyokonline/index.php/demografia/article/view/2797/2697

"Az eredmények alapján a Kárpát-medencei magyarság száma a következő harminc évben a legvalószínűbb forgatókönyv szerint – e nagytérség teljes népességéhez hasonlóan – csökkenni fog a jelenlegi 12 millióról körülbelül 9 millió főre.
Az anyaországi magyarság száma 6,6 és 8,5 millió, a felvidéki magyarság 320 és 370 ezer, az erdélyi magyarság 640 és 900, a kárpátaljai magyarság 71 és 94, míg a vajdasági magyarság 110 és 157 ezer fő között várható, annak függvényében, hogy melyik népesedési forgatókönyv valósul meg.
A külhoni magyar népesség arányában – a vizsgált országok össznépességén belül – szintén kismértékű csökkenés várható, de az egyes forgatókönyvek e tekintetben is jelentősen eltérnek.
A jelenleg tapasztalható öregedési folyamatokból kiindulva az előreszámítás 2051-re 25-33%-os időskorú népességgel számol, míg az eltartási ráta romlik (a jelenlegi kétszeresére is növekedhet, 1,6-ra). A negatív tendenciákat egyébként érdemben mérsékelheti a természetes szaporodás emelkedése vagy, ha a negatív migrációs trendek legalább kiegyenlítettre (zéró-összegűre) módosulnának."
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A külhoni magyar népesség arányában – a vizsgált országok össznépességén belül – szintén kismértékű csökkenés várható, de az egyes forgatókönyvek e tekintetben is jelentősen eltérnek.

Igen. Sajnos nem csak az ország lakosságát kell összehasonlítani és azt méregetni egymáshoz. 2005-2010 között évente durván 40 ezer volt a természetes népesség fogyás (születések és halálozás), de mi szerettük azt a 20 ezres számot bemondani a rádióba meg a tévébe, ami az ország tényleges változását jelölte. (Vagyis amiben benne volt sajnos, hogy az üldözés miatt egy kisvárosnyian elmenekültek a környező országokból és magyar állampolgárságért folyamodtak.)
Ezt a számot 2010 után nagyon ritkán kapja fel a sajtó, mert az egyszerűsített honosítás és a kettős állampolgárság miatt olyan számokat mutat, amiket el sem hinnénk. Szerencsésnek érzem, hogy a valódi biológiai változások számait próbáljuk emésztgetni azóta.
És csak rajtunk múlik, hogy mennyien leszünk az évszázad közepére. Ha tele szüljük a Kárpát-medencét, miközben az egykori csatlós népek esetleg nem kezelik a problémáikat, akkor nem fogyunk el, mint a gyertya.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 110
93
A románok eddig attól féltek, hogy a magyar fél elhappolja a Fekete tengeri gázukat amire jó esély is volt, mert a román-magyar keresztező kapacitásokat a magyar fél lekötötte, azaz mi használnánk ha lenne román gáz de nincs és még évekig nem is lesz, ellenben most azon izgulnak a románok hogy nekik kell Magyarország felől importálniuk:
"Egyesek attól féltek, hogy Magyarországnak adjuk a román földgázt, de lám, igazából nagy esély van arra, hogy odajutunk, mi vásárolunk gázt a magyar szomszédtól, hogy biztosítani tudjuk a belföldi fogyasztást”
"Ha nem térünk mielőbb magunkhoz, perifériára szorult országgá válunk, amely nem aknázza ki az erőforrásait, és amelynek az energetikai rendszere megrokkant, szubvencionált, piaca működési zavarokkal küzd, ahogyan manapság is láthatjuk”

Valójában a magyar energetikai infrastruktúra elmúlt évtizedben nyújtott óriási fejlődése, szándékosan a térség elosztói pozícióinak megszerzése és az a tény, hogy az orosz fél felé nem égettünk fel minden hidat stratégiai előnnyé válik a térségben. Éppen most kötöttünk 15 évre szóló megállapodást az oroszokkal olcsóbb gáz áron mint eddig, miközben Románia kénytelen tovább emelni az árakat:
A magas gázárak miatt a román piaci szereplők ráadásul a tél előtt nem tartalékolnak, a tározóik feltöltöttsége csökkent, az orosz fél meg közben játszik a gázexporttal, könnyen lehet hogy januárban a magyar gáztározók tartalékaiért állnak sorban a térségben:
Nem lennék meglepve ha egy drága LNG lefejtő terminál épülne gyorsan hitelből Konstancában és jöhetne a drágább USA gáz hajón - hivatkozva az ellátásbiztonságra, egyébként abba az országban ami gigászi tartalékokon ül és jóval közelebb van a nagy és olcsó kitermelőkhöz is, de hát ez az esszenciája Romániának ....
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 110
93
Még jó, hogy nem elhappoljuk, hanem valami pénz nevű izét adnánk érte cserébe.... Annyira román sztori ez is. 100 éve folyamatosan rettegnek.
Nem azon izgulnak, hanem azon hogy valójában mi értékesítjük a végfelhasználók felé az ő gázukat, mert Romániának nincsenek a nagy piacok felé kapacitásai. Amint megvolt a bejelentés a Neptun mezőről a magyar fél azonnal lekötötte a keresztező kapacitásokat, így ha akarnak sem tudnak exportálni csak magyar piaci szereplőkön keresztül. A cső meg a gáz nem egy kézben van, hiába van valakinek gáza, ha a cső foglalt ezt nagyjából így kell értelmezni.
A gazdaságunknak ez a szegmense igazi sikertörténet, a magyar elosztóhálózat megkerülhetetlen a térségben, nagyon drága beruházás, de nagy előny, ráadásul a tározói kapacitásunk is hatalmas így az adottságok igen jók, volt év hogy az oroszok nálunk tároltak be gázt az ukrán krízis miatt, ebből igen komoly gazdasági előnye van az országnak.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 387
113
Elkészült a BRUA gázfolyosó első szakasza. Igaz gáz van, mert nincs benne gáz. :)
A Figyelő mai számában volt egy elemzés, íme:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2020/12/10/722BRUA_gas_pipeline_Figy.png
..
722BRUA_gas_pipeline_Figy.png
"Az év vége felé elkezdődik a nyíltvízi gázkitermelés a Media Gas Development projekt keretében. A beruházás tulajdonosa az amerikai Black Sea Oil and Gas (BSOG) nevű vállalat, mely mögött a világ egyik legnagyobb befektetési alapja, a washingtoni székhelyű Carlyle áll.
..
A kitermelés öt gázszondán keresztül zajlik majd. Ezek közül négyet az Ana, egyet pedig a Doina földgáz mező helyeznek el. A fúrótornyokat 126 km hosszú víz alatti vezeték köti össze a szárazfölddel, pontosabban a Konstanca megyei Corbu községben található gázkezelő állomással.
..
Az Ana és a Doina gázmezőktől keletre fekszik a Neptun Deep, ami egy sokkal nagyobb lelőhely. Erre az amerikai Exxon és az OMV Petrom rendelkezik koncesszióval, azonban évek óta semmi sem történt annak érdekében, hogy megkezdjék a kitermelést. Az Exxon ki akar szállni az üzletből, a helyére valószínűleg a Romgáz lép, amennyiben az amerikaiak elfogadják az állami vállalat árajánlatát.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 232
31 291
113
"Az év vége felé elkezdődik a nyíltvízi gázkitermelés a Media Gas Development projekt keretében. A beruházás tulajdonosa az amerikai Black Sea Oil and Gas (BSOG) nevű vállalat, mely mögött a világ egyik legnagyobb befektetési alapja, a washingtoni székhelyű Carlyle áll.
..
A kitermelés öt gázszondán keresztül zajlik majd. Ezek közül négyet az Ana, egyet pedig a Doina földgáz mező helyeznek el. A fúrótornyokat 126 km hosszú víz alatti vezeték köti össze a szárazfölddel, pontosabban a Konstanca megyei Corbu községben található gázkezelő állomással.
..
Az Ana és a Doina gázmezőktől keletre fekszik a Neptun Deep, ami egy sokkal nagyobb lelőhely. Erre az amerikai Exxon és az OMV Petrom rendelkezik koncesszióval, azonban évek óta semmi sem történt annak érdekében, hogy megkezdjék a kitermelést. Az Exxon ki akar szállni az üzletből, a helyére valószínűleg a Romgáz lép, amennyiben az amerikaiak elfogadják az állami vállalat árajánlatát.
Itt a román hadsereg valószínűleg a legjobbnak tekinthető Európában. Nem véletlenül, hiszen a NATO hírszerzési hírszerző iskolája a romániai Nagyváradon található, és az amerikaiak a román katonai hírszerzést használták Afganisztánban.
Világosan látszik, hogy a romhányóknál rendezi be kke-i központját az USA. Mondjuk ez az info, hogy a romhányókat használják az usákok "pöcebot"-ként a szarkeverésre, nem túl megnyugtató. A NATO-n keresztül igazán beépülhetnénk a oláh katonai hírszerzésbe, a vlachok mindent tudnak róluk...mi meg...?
Az usákok Rom-mániába fókuszálják a fekete-tengeri pozíciójukat.
 
K

kamm

Guest
Egészen addig, amig a Congress avagy az éppen illetékes adminisztráció úgy dönt, hogy elég ebből a balkáni kirandulasbol, kutyát nem érdekli ennyire a Fekete-tenger és felpakolnak, kitoljak a vekonybelukig felkuszott romanokat a foldre és irany haza. Otthagynak egy raketauteget de semmi tobb.
Akkor lesz pánik bozgoreknal, segg nélkül maradnak...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 232
31 291
113
Egészen addig, amig a Congress avagy az éppen illetékes adminisztráció úgy dönt, hogy elég ebből a balkáni kirandulasbol, kutyát nem érdekli ennyire a Fekete-tenger és felpakolnak, kitoljak a vekonybelukig felkuszott romanokat a foldre és irany haza. Otthagynak egy raketauteget de semmi tobb.
Akkor lesz pánik bozgoreknal, segg nélkül maradnak...
"No ass, no bless!"
/Roumanian proverb/ :rolleyes:
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 445
10 302
113
A románok eddig attól féltek, hogy a magyar fél elhappolja a Fekete tengeri gázukat amire jó esély is volt, mert a román-magyar keresztező kapacitásokat a magyar fél lekötötte, azaz mi használnánk ha lenne román gáz de nincs és még évekig nem is lesz, ellenben most azon izgulnak a románok hogy nekik kell Magyarország felől importálniuk:
"Egyesek attól féltek, hogy Magyarországnak adjuk a román földgázt, de lám, igazából nagy esély van arra, hogy odajutunk, mi vásárolunk gázt a magyar szomszédtól, hogy biztosítani tudjuk a belföldi fogyasztást”
"Ha nem térünk mielőbb magunkhoz, perifériára szorult országgá válunk, amely nem aknázza ki az erőforrásait, és amelynek az energetikai rendszere megrokkant, szubvencionált, piaca működési zavarokkal küzd, ahogyan manapság is láthatjuk”

Valójában a magyar energetikai infrastruktúra elmúlt évtizedben nyújtott óriási fejlődése, szándékosan a térség elosztói pozícióinak megszerzése és az a tény, hogy az orosz fél felé nem égettünk fel minden hidat stratégiai előnnyé válik a térségben. Éppen most kötöttünk 15 évre szóló megállapodást az oroszokkal olcsóbb gáz áron mint eddig, miközben Románia kénytelen tovább emelni az árakat:
A magas gázárak miatt a román piaci szereplők ráadásul a tél előtt nem tartalékolnak, a tározóik feltöltöttsége csökkent, az orosz fél meg közben játszik a gázexporttal, könnyen lehet hogy januárban a magyar gáztározók tartalékaiért állnak sorban a térségben:
Nem lennék meglepve ha egy drága LNG lefejtő terminál épülne gyorsan hitelből Konstancában és jöhetne a drágább USA gáz hajón - hivatkozva az ellátásbiztonságra, egyébként abba az országban ami gigászi tartalékokon ül és jóval közelebb van a nagy és olcsó kitermelőkhöz is, de hát ez az esszenciája Romániának ....
Szép ez a történet amit most az energiaárakkal csináltak a románok, nagyon bíznak a fekete tengeri gázban hogy attól olcsóbb lesz, de én ebben nem hiszek, alapból növekszik a fogyasztás, ezzel együtt az import, ezt már szeretem. Ráadásul remélni merem hogy jó sok szolgáltató külföldi akik most kellemes extraprofitot lapátolnak ki romániából, amit a költségvetés majd kisegít ezzel még nagyobb hiányt idézve elő, mindig öröm az ilyet olvasni.
Ha most alájuk akarnánk vágni, akkor tenni kéne egy ajánlatot a tengeri gázmezőikért, hogy ettől be pánikoljanak, és ne változtassák meg a törvényt amiért nem kezdődött még el a kitermelés, nekünk nem kerülne sokba de nekik ártana sokat, eltárgyalgatunk pár hónapot az nekik már elég is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 232
31 291
113
Szép ez a történet amit most az energiaárakkal csináltak a románok, nagyon bíznak a fekete tengeri gázban hogy attól olcsóbb lesz, de én ebben nem hiszek, alapból növekszik a fogyasztás, ezzel együtt az import, ezt már szeretem. Ráadásul remélni merem hogy jó sok szolgáltató külföldi akik most kellemes extraprofitot lapátolnak ki romániából, amit a költségvetés majd kisegít ezzel még nagyobb hiányt idézve elő, mindig öröm az ilyet olvasni.
Ha most alájuk akarnánk vágni, akkor tenni kéne egy ajánlatot a tengeri gázmezőikért, hogy ettől be pánikoljanak, és ne változtassák meg a törvényt amiért nem kezdődött még el a kitermelés, nekünk nem kerülne sokba de nekik ártana sokat, eltárgyalgatunk pár hónapot az nekik már elég is.
Meg vezesék be az eurót. Az aztán hazavágná őket, vagy az eurót.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 110
93
Meg vezesék be az eurót. Az aztán hazavágná őket, vagy az eurót.
Az nemzeti cél ott, csak versenyt futnak az államadóssággal, mert 60% felett nincs Euro. Jelenleg 50%, 12 hónap múlva 53-57%-t jósonak attól függ melyik szervezet, a pénzügyminiszter fogadkozik, de van rá egy üveg bármim, hogy egy évig nem is lesz a székében.
 

Deidonicus

Well-Known Member
2021. július 2.
483
3 110
93
Szép ez a történet amit most az energiaárakkal csináltak a románok, nagyon bíznak a fekete tengeri gázban hogy attól olcsóbb lesz, de én ebben nem hiszek, alapból növekszik a fogyasztás, ezzel együtt az import, ezt már szeretem. Ráadásul remélni merem hogy jó sok szolgáltató külföldi akik most kellemes extraprofitot lapátolnak ki romániából, amit a költségvetés majd kisegít ezzel még nagyobb hiányt idézve elő, mindig öröm az ilyet olvasni.
Ha most alájuk akarnánk vágni, akkor tenni kéne egy ajánlatot a tengeri gázmezőikért, hogy ettől be pánikoljanak, és ne változtassák meg a törvényt amiért nem kezdődött még el a kitermelés, nekünk nem kerülne sokba de nekik ártana sokat, eltárgyalgatunk pár hónapot az nekik már elég is.
A mezőre az Exxonnal kizárólagos tárgyalási opciót szerzett a Romgaz, ami nem azt jelenti hogy meg is veszi, csak a határidőig az Exxon nem tárgyalhat mással, utána kerülhet a képbe bárki, ez a határidő Okt15, de ezután Dec 31-ig mindennek el kell dőlnie mert az OMW is megzsarolta a román államot az év végi dátummal, hogy kivonul ha nem kap valami támpontot végre, hogy kivel állhat neki a kitermelésnek, ez meg az Exxonnak kedvez mert ami árat mond azt vagy elfogadja a Romgaz vagy megveheti az OMW részét is ... Szóval a háttérben öngólgyanús üzletek vannak kilátásban, nem véletlenül nincs hír, pedig már Június óta tárgyalnak.

A nagy félelmük volt hogy a MOL vagy valamelyik orosz kerül a képbe, de csak a románok dobták be ezeket a kérdéseket a képbe, hogy a hazai szereplőkre nyomást gyakoroljanak, valójában nincs érdeklődés a mezőre, az Exon már rég bejelentette a kivonulását.
 
K

kamm

Guest
Az nemzeti cél ott, csak versenyt futnak az államadóssággal, mert 60% felett nincs Euro. Jelenleg 50%, 12 hónap múlva 53-57%-t jósonak attól függ melyik szervezet, a pénzügyminiszter fogadkozik, de van rá egy üveg bármim, hogy egy évig nem is lesz a székében.
Ez csak azert vicces, mert azzal gyakorlatilag az egyetlen piackepes ajanlatukat (filleres munkaero) adjak fel... hat, sok sikert.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 232
31 291
113
A mezőre az Exxonnal kizárólagos tárgyalási opciót szerzett a Romgaz, ami nem azt jelenti hogy meg is veszi, csak a határidőig az Exxon nem tárgyalhat mással, utána kerülhet a képbe bárki, ez a határidő Okt15, de ezután Dec 31-ig mindennek el kell dőlnie mert az OMW is megzsarolta a román államot az év végi dátummal, hogy kivonul ha nem kap valami támpontot végre, hogy kivel állhat neki a kitermelésnek, ez meg az Exxonnak kedvez mert ami árat mond azt vagy elfogadja a Romgaz vagy megveheti az OMW részét is ... Szóval a háttérben öngólgyanús üzletek vannak kilátásban, nem véletlenül nincs hír, pedig már Június óta tárgyalnak.

A nagy félelmük volt hogy a MOL vagy valamelyik orosz kerül a képbe, de csak a románok dobták be ezeket a kérdéseket a képbe, hogy a hazai szereplőkre nyomást gyakoroljanak, valójában nincs érdeklődés a mezőre, az Exon már rég bejelentette a kivonulását.
A Slovnaft érdeklődik, meg a McRomOil. :rolleyes: