[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 122
9 186
113
Konkretan az ellenkezőjét láttuk, mégpedig azt, hogy az oroszok pillanatok alatt elbuktak 1000+ ocskavas hkt es vagy 2-3x annyi ocska BMPt -pont azt, amelyekből még regebbiek vannak a románoknál...
Szegény, nem fogja fel, hogy miért lassítottak az oroszok, és miért lövik hülyére az ukrán állásokat mielőtt óvatosan megindulnának.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 366
28 119
113



Mintegy ötödével csökkent a román búzatermés mennyisége idén, miután az aszály több mint 400 ezer hektárnyi termőterületen okozott károkat. A termés így is 9 millió tonnát tesz ki.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
úgy mint munkásszállón lakni építőmunkásként nyugaton 40+ évesen... (ismerek ilyet) család nélkül, és nagyon osztani az észt, hogy itthon minden szar, mennyire király már dócsland, mert olcsó a lazac az aldiban a béréhez képest.
Igen, biztos csak ilyen van. Főleg azok akik értik a szakmát és minőségi munkát végeznek. :)
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Magyarba láttál ilyet a elmúlt 8 évben?

https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc
A román kormány épületét kék és sárga színben világították meg
2022.08.24 20:14
Nicolae Chuke, Románia miniszterelnöke elmondta, hogy augusztus 24-én, szerda este Ukrajna függetlenségének napjának 31. évfordulója alkalmából kék és sárga színekkel világították ki a kormány épületét.
Mint az Ukrinform közölte, ez áll a kormány sajtóközleményében .
„Annak ellenére, hogy ez a gesztus szimbolikus, ismét megerősíti, hogy támogatjuk a nehéz helyzetben lévő ukránokat. Románia határozottan támogatja Ukrajnát, és ellenzi az Oroszország által kiváltott provokálatlan, illegitim és irracionális katonai agressziót” – mondta Chuke.
Hozzátette: Románia Ukrajnával való szolidaritását nemcsak a földrajzi közelség motiválja, hanem a demokrácia értékei és elvei is, amelyeket az ukrán szomszédok stabilitásukkal védenek az orosz fenyegetés ellen.

Olvassa el még: Duda gratulált az ukránoknak a függetlenség napján : Tudom, hogy nyerni fogsz

„Boldog függetlenség napját, ukrán nép!” – gratulált Chuke.

Megjegyzendő, hogy a kormányépület világítása 20:00 órától éjfélig tart. Ugyanakkor tegnap, a zászló napján kék és sárga színben is kivilágították a román kormány épületét.

Augusztus 24-én ünnepli Ukrajna függetlenségének 31. évfordulóját.

Február 24. óta teljes körű orosz fegyveres agresszió zajlik Ukrajnában.

Fotó: Román kormány
 
K

kamm

Guest
Magyarba láttál ilyet a elmúlt 8 évben?

https://www-ukrinform-ua.translate....tr_sl=uk&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc
A román kormány épületét kék és sárga színben világították meg
2022.08.24 20:14
Nicolae Chuke, Románia miniszterelnöke elmondta, hogy augusztus 24-én, szerda este Ukrajna függetlenségének napjának 31. évfordulója alkalmából kék és sárga színekkel világították ki a kormány épületét.
Mint az Ukrinform közölte, ez áll a kormány sajtóközleményében .
„Annak ellenére, hogy ez a gesztus szimbolikus, ismét megerősíti, hogy támogatjuk a nehéz helyzetben lévő ukránokat. Románia határozottan támogatja Ukrajnát, és ellenzi az Oroszország által kiváltott provokálatlan, illegitim és irracionális katonai agressziót” – mondta Chuke.
Hozzátette: Románia Ukrajnával való szolidaritását nemcsak a földrajzi közelség motiválja, hanem a demokrácia értékei és elvei is, amelyeket az ukrán szomszédok stabilitásukkal védenek az orosz fenyegetés ellen.

Olvassa el még: Duda gratulált az ukránoknak a függetlenség napján : Tudom, hogy nyerni fogsz

„Boldog függetlenség napját, ukrán nép!” – gratulált Chuke.

Megjegyzendő, hogy a kormányépület világítása 20:00 órától éjfélig tart. Ugyanakkor tegnap, a zászló napján kék és sárga színben is kivilágították a román kormány épületét.

Augusztus 24-én ünnepli Ukrajna függetlenségének 31. évfordulóját.

Február 24. óta teljes körű orosz fegyveres agresszió zajlik Ukrajnában.

Fotó: Román kormány
Ez konkretan mar a legszanalmasabb roman trolling, amit eloadsz, t. hatarontuli @Yoda agent provocateur (FYI raadasul ordit, hogy nem magyar az anyanyelved.)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 044
30 927
113
Nos, én most jöttem vissza Erdélyből. Érdekes módon, háron magyar "fesztivál" is volt akkor.
Kolozsváron https://magyarnapok.ro/2022/
Torockón
Kalotaszentkirályon
Tapasztalatom az, több terület bejárása során, vonattal-busszal-stoppal-gyalog-sátorral-2hét, az "átlagromán" Erdélyben alapvetően kedveli a magyarokat. Ha kiderül, hogy magyar vagy, beszél magyarul, még ha egy-két szót, mondatot is. (én megteszem azt az udvariassági gesztust, hogy beszélek kicsit románul) Piros-fehér-zöld szalaggal a hátizsákomon jöttem, mentem, magyar nyelvterületen magyarul beszélve (bolt/érdeklődés) első sorban. Magyar területen (Torockó) volt önkielégítő étterem, ahol a román pincér zokon vette, fintorgott hogy magyarul szólítottam meg, miközben a falu tele volt magyarral, el is hangzott, az "ha ezt tudom be sem jövök". A kiemelt túristahelyeken (Retyezát, Székelykő, Déva) rengeteg a magyar itteni/ottani túrista-látogató, akik felismerik egymást, magyarul köszönnek egymásnak.
Erdélyben nagyon nagy különbségek vannak régiók között is. Egyszerre él a 21.század és a 16.század, párhuzamosan, egymásba keveredve. A vonatközlekedés hmm..., kisbuszok kaotikusak, stoppolni könnyű. A magyar dominanciájú területek gondozottak, hasonlóak az ittenihez. A városok is nagy szórást mutatnak állapotuk tekintetében, Arad lerobbant, Nagyvárad gyönyörű.
A hadseregtől, rendőrségről, zsandárokról nincs információm, nem volt dolgom velük. ;)
Az árak nagyjából olyanok mint itt.
Benzin95: 8-9RON/l
1kg kenyér: 5-9RON
0.5l sör:3-7RON
minibusz kb30km:14-20RON
vonat(Regio/személy)50km:19RON
1RON:80-120Ft.
Az a tapasztalatom élőben is, amit itt már sokan állítottunk, hogy Erdély magja inkább Magyarországhoz közelít.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Nos, én most jöttem vissza Erdélyből. Érdekes módon, háron magyar "fesztivál" is volt akkor.
Kolozsváron https://magyarnapok.ro/2022/
Torockón
Kalotaszentkirályon
Tapasztalatom az, több terület bejárása során, vonattal-busszal-stoppal-gyalog-sátorral-2hét, az "átlagromán" Erdélyben alapvetően kedveli a magyarokat. Ha kiderül, hogy magyar vagy, beszél magyarul, még ha egy-két szót, mondatot is. (én megteszem azt az udvariassági gesztust, hogy beszélek kicsit románul) Piros-fehér-zöld szalaggal a hátizsákomon jöttem, mentem, magyar nyelvterületen magyarul beszélve (bolt/érdeklődés) első sorban. Magyar területen (Torockó) volt önkielégítő étterem, ahol a román pincér zokon vette, fintorgott hogy magyarul szólítottam meg, miközben a falu tele volt magyarral, el is hangzott, az "ha ezt tudom be sem jövök". A kiemelt túristahelyeken (Retyezát, Székelykő, Déva) rengeteg a magyar itteni/ottani túrista-látogató, akik felismerik egymást, magyarul köszönnek egymásnak.
Erdélyben nagyon nagy különbségek vannak régiók között is. Egyszerre él a 21.század és a 16.század, párhuzamosan, egymásba keveredve. A vonatközlekedés hmm..., kisbuszok kaotikusak, stoppolni könnyű. A magyar dominanciájú területek gondozottak, hasonlóak az ittenihez. A városok is nagy szórást mutatnak állapotuk tekintetében, Arad lerobbant, Nagyvárad gyönyörű.
A hadseregtől, rendőrségről, zsandárokról nincs információm, nem volt dolgom velük. ;)
Az árak nagyjából olyanok mint itt.
Benzin95: 8-9RON/l
1kg kenyér: 5-9RON
0.5l sör:3-7RON
minibusz kb30km:14-20RON
vonat(Regio/személy)50km:19RON
1RON:80-120Ft.
Az a tapasztalatom élőben is, amit itt már sokan állítottunk, hogy Erdély magja inkább Magyarországhoz közelít.
,,Magyar területen (Torockó) volt önkielégítő étterem, "
Milyen az önkielégítő étterem? Én nem nagyon merek belegondolni....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 279
84 329
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 366
28 119
113
Bezzegrománia! :D



:D
Átállt hozzánk miután kikapott a focicsapata :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 178
5 037
113
Igen és átfogó ismereteid vannak a hazai viszonyokról? Kötve hiszem, max szegmens. A románok ahogy mi is általában NEM a szakadt technikával jönnek, gondolom ez nem meglepetés és közel se mutatja be amiről vitázol. Élj pár évet közöttük és majd rájössz.
Hát én voltam velük gyakorlaton, külföldön. Ha tényleg ez a legjobb cuccuk akkor az elég vicces. Hiába a DAC azért nem lett jobb. Sőt a román BTR-ek után kellett a német katasztrófavédelemnek feltakarítani a néhány száz liter olajat.
 
  • Tetszik
Reactions: PFZ and Kim Philby