1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Hihetettlen, az aljazeera is meegerősítette.

http://www.aljazeera.com/news/2016/08/turkey-offers-russia-joint-operations-isil-160811110213077.html

2. tomippo

tomippo Well-Known Member

50 másodperctől :) Ezt is bombázták. http://wikimapia.org/#lang=en&lat=35.982174&lon=39.029446&z=14&m=b&search=Mahrouqat https://www.youtube.com/watch?v=WU53oUmGwyw

3. dudi

dudi Well-Known Member

Kérem válaszolja meg nekem valaki,hogy miként tudta a RuAF egy nap alatt kialakítani az Aleppó környéki célpontok bonbázásának képességét?
    Mert mint megtudtuk az elmúlt pár napban RuAF erre bizony képtelen mert egy totálisan elavult semmilyen képességgel nem rendelkező bagázs.

4. szpg9

szpg9 Guest

Lehet hogy lövik éppen a lövészárkukat, azt most nincs idő HTKA-zni:D!
    </blockquote>

Ne poénkodjatok kérlek ilyenekkel, mert ahhoz túl komoly a téma. Nekem pld. ma dolgoznom kell, nem vagyok hivatásos kommentelő, mint mások az egyik vagy a másik oldalról. Csak rápillantottam a helyzetre, megakadt ezen a szemem, majd este, ha hazaérek megpróbálom áttekinteni a helyzetet és a véleményemet megírni... Nem bosszantásképpen, csak azért, nehogy azt higgyétek hogy egyszerűen eltűnök...

5. zeal

zeal Well-Known Member

Ok is olvassak a HTKA-t. :)

6. boki

boki Well-Known Member

Az elmúlt két napban ez a 27 terrorista parancsnok távozott:
    1. Abdul Qadir Nassana (aka "Abu Abdul Rahman")
    2. Abu Al Muthanna Hamoui
    3. Ahmed Al-Hayek (aka "Abu Mohannad Salafi")
    4. Mohammed Al-Haj Abboud (aka "Abu Ahmed Al-Libi")
    5. Kamal Ahmad (aka "Abu Meruf")
    6. Mahmoud Sind (aka "Abu Jair")
    7. Abu Al-Hasan Al-Shami
    8. Adi Dandoosh
    9. Abdul Karim Abdullah
    10. Ali Besut
    11. Abdul Rahman Besut
    12. Ahmad Bin Subhi Sindad.
    13. Rare Anwar Osman
    14. Nadeem Hussain Al-Dawar
    15. Ibrahim Mikhlafi
    16. Rahman Al Latif
    17. Abdul Ghani Sheikh Mohammed
    18. Ibrahim Mahmoud Hmu
    19. Faisal Nomani
    20. Rahman Thamer Abu Hajar
    21. Abbas Al Salem
    22. Mohamed Nagy Al-Khalaf.
    23. Abdul Rahman Alkarawan Al-Shami
    24. Nasser Al Rawi Abu-Nassr
    25. Hassan Al-Shami Abu Hussein
    26. Saad Al-Khatib Abu Victory
    27. Khalid Darwish Abu Ahmed

7. szpg9

szpg9 Guest

Dudi, én nem azt írtam, hogy képtelen erre, hanem azt, hogy szépen hagyták az áttörést. ha képesek úgymond a kitakarításra, akkor az egy héttel előtti események még fájóbbak, mivel sok embernek kell még meghalni az SAA és szövetségesei közül ahhoz, hogy fel legyen számolva teljesen a következménye a múltkori fegyver és lőszer dotációnak (mármint a terroristák felé). ... Azt hiszem nem írtam korábban olyat, amit ne tudnék vállalni...persze sokszor csak találgatunk, de az tényleg fájt nekem, amikor 5 napig nem mozdultak rá a terroristák offenzívájára és ez egy nagy csalódás volt nekem. Mert, ha egy nep alatt lehetséges most a takarítás, akkor az akkor is lehetséges lett volna... Lehet, hogy az akarat hiányzott, mint többször felmerült itt a fórumon? Lehet, de nem vagyok politikus alkat és nem tetszik, amikor a jó oldalon álló emberéletekkel sakkoznak a nagypolitikaban. Mielőtt megvádolna valaki részlehajlással, se keleten, se nyugaton nem tetszik ez a magatartás..

8. szpg9

szpg9 Guest

UI.: egyébiránt szerintem BLOGEN sem mondott, írt semmi olyat, ami nem lenne vállalható a mostani történések fényében. Erre a sorozatra nemcsak most, hanem egy hete is szükség lett volna... Ha akkor megcsinálják, talán egy kommentet sem írtam volna...

9. gioo

gioo Well-Known Member

Én azt gondolom,hogy szólt a boki Moszkvába ,hogy hagy törjenek már át.1. felpörgött a fórum 2. hülyét csinált magából pár ember :)

10. blogen

blogen Well-Known Member

Miért volt képtelen erre akkor, amikor szükség lett volna rá? Mintha egy héttel lekésték volna a csatát!

11. gioo

gioo Well-Known Member

Miért volt képtelen erre akkor, amikor szükség lett volna rá? Mintha egy héttel lekésték volna a csatát! </blockquote>
    talán mert nem kötnek mindent a kis orrodra....
    Egyébként nem válaszoltál a dudinak.

12. gioo

gioo Well-Known Member

Tényleg?! És mond nem egymásnak háttal ültök véletlenül két asztal mögött :)

13. emel

emel Well-Known Member

Miért volt képtelen erre akkor, amikor szükség lett volna rá? Mintha egy héttel lekésték volna a csatát! </blockquote>

Kérdés hogy akkor oda akartak-e érni? Talán hallottál már a varsói felkeléshez való szovjet hozzáállásról?!
    A politikai húzd meg-ereszd meg játékon meg ne tessék már csodálkozni, a politika nem szeretetjáték, mindig is emberek életével játszott, és nemcsak a rosszakéval hanem a jók életével ugyanúgy! Az íróasztalnál ez másképp néz ki sajnos, nem a saját bőrükre megy - ugyancsak sajnálatosan (ha másképp lenne akkor másképp csinálnák)!

14. blogen

blogen Well-Known Member

Jó, de ezzel megint ott tartunk, hogy csak öngyilkos hajlamúak akarjanak az oroszok szövetségesei lenni!

15. gioo

gioo Well-Known Member

1956. fűt fát beígért az usa. aztán hagytak megdögleni.

16. minszk2

minszk2 Well-Known Member

Off
    Jogos.Bár ha Nagy nem jelenti be a kilépést a ruszkik akkor is beavatkoznak.
    On

17. Python

Python Well-Known Member

Humanitárius tűzszünetet javasol Aleppónál az orosz vezetés
    https://www.youtube.com/watch?v=N_X4hO3_OXc

18. eSeM

eSeM New Member

vótmá'?

http://444.hu/2016/08/11/naci-aknakat-as-elo-az-iszlam-allam

19. ecso

ecso New Member

http://www.atv.hu/kulfold/20160811-nehezbombakat-dobott-oroszorszag-az-iszlam-allamra

Hat orosz hadászati bombázó csapást mért az Iszlám Állam (IÁ) célpontjaira a terrorszervezet szíriai központjánál, Rakka város közelében - közölte csütörtökön az orosz védelmi minisztérium.
    A Tu-22M3 típusú repülőgépek csütörtökön Oroszországból szálltak fel, és Rakkától délkeletre, északra és északnyugatra lévő objektumokat bombáztak. A tárca szerint a csapásokban megsemmisült egy nagy lőszerraktár, egy vegyifegyverüzem és egy IÁ-kiképzőtábor.
    Az orosz védelmi minisztérium azt is közölte, hogy a bombázókat a szíriai bázisukról felszálló vadászgépek kísérték.

20. gioo

gioo Well-Known Member

Kitüntették a Liwa Al Quds parancsnoko egyik pk.-t.
    [​IMG][​IMG]

Ezen oldal megosztása