[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 304
10 211
113
Gondolom Handarat környékén vannak északon. http://wikimapia.org/#lang=en&lat=36.296173&lon=37.156620&z=13&m=b&search=Mahrouqat

Gioo: legalább 1.5 éves kép

CpmMepIUkAEr8LO.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 868
113
Code:
Mackensen

Akkor összefoglalom:Tegnap azt hallgattam,hogy az oroszok azért nem bombáznak mert képtelenek rá,egész egyszerűen az RuAF nincs azon a szinten,hogy képes legyen földi célokat bombázni.Ma amikor kiderült,hogy valami isteni csoda folytán kialakították egyik napról a másikra a földi csapásmérés képességét már az a helyzet,hogy azért nem bombáztak mert ennyi ideig tartott nekik reagálni a kialakult helyzetre Aleppónál(mindez annak tényében röhejes igazán,hogy 24 órája még nem is tudtak bombázni egy kontinensnél kisebb területet).

Így érthető?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="emel">Kérdés hogy akkor oda akartak-e érni? Talán hallottál már a varsói felkeléshez való szovjet hozzáállásról?!
A politikai húzd meg-ereszd meg játékon meg ne tessék már csodálkozni, a politika nem szeretetjáték, mindig is emberek életével játszott, és nemcsak a rosszakéval hanem a jók életével ugyanúgy! Az íróasztalnál ez másképp néz ki sajnos, nem a saját bőrükre megy - ugyancsak sajnálatosan (ha másképp lenne akkor másképp csinálnák)!

Jó, de ezzel megint ott tartunk, hogy csak öngyilkos hajlamúak akarjanak az oroszok szövetségesei lenni!</blockquote>

Mikor írtam azt, hogy ez csak az oroszokra vonatkozik?!
Azt írtam, hogy ilyen a politika - pont, a varsói felkelésre való hivatkozás csak EGY példa volt! A politika az érdek-érvényesítés, érzelmek nélkül és a legtöbbször minden erkölcsi érték háttérbe szorításával. Az angolok is simán eladták Csehszlovákiát Hitlernek egy papírcetliért. Aztán az USA-val közösen odaadták egész Közép-Európát Szálinnak. 56-ban Samu bácsi nagy hangon biztatta a felkelőket, aztán hagyták vérengzeni az elvtársakat. Hogy egy frissebb példa is legyen: Obamaki szépen beugrasztotta az EU-t az oroszok elleni embargós játékba - kerül amibe kerül nekünk - az USA meg szépen felfuttatta az oroszokkal való kereskedését. Mert ez az érdekük, a többi meg le van sz.... (még ha "barát" is).
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
<blockquote rel="zsolti">Javítalak hogy helyes legyen: Csak az öngyilkos hajlamúak akarjanak az ELLENSÉGEIKKÉ válni. Ezt mutatták meg.

Miért, mit mutattak meg, amit eddig nem láttunk? <b><bNapokba telt, amíg reagálni tudtak egy jeletékeny harctéri történésre! <b>Napokba!</</b></b>b> És megint szórják bombázókról a buta bombákat, ki tudja milyen eredménnyel/eredménytelenséggel, ugyanakkor jó látványosan, legalábbis médiajelenlét szintjén.

Bocs, de ugyanaz a helyzet, mint tegnap, vagy tegnapelőtt.</blockquote>
Napokba?Az amerikakiak meg annak idején hetekig-hónapokig hagyták Falludzsát a lázadók kezén.(Iraki háborúról van szó a gyengébbek kedvéért.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Azért ahogy én láttam, nem 2 tonna terhet dobtak le a Tu-22m3 ak sem gépenként, de valóban nem nagy bombaterhekkel dolgoznak. A B2 azért léptékben egy számmal nagyobb gép.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 269
13 651
113
Ok, a második világháborúban is képesek voltak rá, ha meg valami oknál fogva valamiért mégsem jönne össze, ott vannak a robotrepülők a Kaspi-tengeren.
Mint már linkeltem, itt lehet, hogy az Erdóval való találkozás és a nagypolitikai alkudozások miatt nem bombáztak ott és annyit amennyit kellett volna.
Ezt már letárgyaltuk, befagyott konfliktusok stb.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Ok, a második világháborúban is képesek voltak rá, ha meg valami oknál fogva valamiért mégsem jönne össze, ott vannak a robotrepülők a Kaspi-tengeren.
Mint már linkeltem, itt lehet, hogy az Erdóval való találkozás és a nagypolitikai alkudozások miatt nem bombáztak ott és annyit amennyit kellett volna.
Ezt már letárgyaltuk, befagyott konfliktusok stb.
Ha valóban a találkozó miatt nem bombáztak,akkor meg ők voltak nagylelkűek,megint.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Az oroszoknak nincs valami nagyobb bombaterhet cipelni képes bombázója? A Tu-22M3 által ledobott 10-12 bomba elég vérszegénynek tűnik összehasonlítva mondjuk egy B-2-essel.
B-2_spirit_bombing.jpg

És itt az van, hogy nem is tudnak gyors köröket leírni, ,ert felszállnak többezer km-ről, egy pillanat alatt ledobnak két tonna bombát, aztán mehetnek haza.

Alap Tu-95 12t hagyományos bombát tudna odatalicskázni egy kanyarral. Nem tudom, hogy hány példány van jelenleg hadrendben és mennyi bevethető ebből, de szerintem 10-15 darabot lazán össze tudnának szedni ilyen célra sejtésem szerint.
Viszont egy Tu-95 fele olyan látványos, mint egy Tu-22M3. :))
Valamiért megelégszenek ezzel a bombamennyiséggel is.
Nyilván ha Aleppóból Drezdát akarnának csinálni, minden további nélkül megtehetnék azt is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="Mackensen">Ok, a második világháborúban is képesek voltak rá, ha meg valami oknál fogva valamiért mégsem jönne össze, ott vannak a robotrepülők a Kaspi-tengeren.
Mint már linkeltem, itt lehet, hogy az Erdóval való találkozás és a nagypolitikai alkudozások miatt nem bombáztak ott és annyit amennyit kellett volna.
Ezt már letárgyaltuk, befagyott konfliktusok stb.
Ha valóban a találkozó miatt nem bombáztak,akkor meg ők voltak nagylelkűek,megint.
</blockquote>

Azért az ISIS-el szerintem nem lett volna fontos ennyire nagylelkűsködni .... Erdogan "szultán" már úgyis el volt szánva a nyalásra, mióta kedves szövetségeseiről elhiszi hogy a támogatásukkal meg akarták puccsolni és ez alkalomból éppen Szergejnek köszönheti az életét és hatalmát (ha igaz a pletyka) ....
Az orosz nyugodtan megtehette volna hogy inkább ráerősít a bombázásokra, és ha Erdogan megsértődik, akkor - futhat azokhoz sírni, akik meg akarták puccsolni?! Persze én könnyen véleményezek innen a fotelből, ennyi információval - Putyinnak és minden más politikusnak nyilván több forrása és többféle célja is van.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 269
13 651
113
Mintha kicsit kevernétek az ISIS-t a "mérsékelt ellenzékkel". Assad elsősorban nem az ISIS-el harcol. Lényegében nem is szomszédosak a területeik. Akikkel most harcolnak azok a mindenféle felszabadító népi front, meg népe frontja stb.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
<blockquote rel="minszk2"><blockquote rel="Mackensen">Ok, a második világháborúban is képesek voltak rá, ha meg valami oknál fogva valamiért mégsem jönne össze, ott vannak a robotrepülők a Kaspi-tengeren.
Mint már linkeltem, itt lehet, hogy az Erdóval való találkozás és a nagypolitikai alkudozások miatt nem bombáztak ott és annyit amennyit kellett volna.
Ezt már letárgyaltuk, befagyott konfliktusok stb.
Ha valóban a találkozó miatt nem bombáztak,akkor meg ők voltak nagylelkűek,megint.
</blockquote>

Azért az ISIS-el szerintem nem lett volna fontos ennyire nagylelkűsködni .... Erdogan "szultán" már úgyis el volt szánva a nyalásra, mióta kedves szövetségeseiről elhiszi hogy a támogatásukkal meg akarták puccsolni és ez alkalomból éppen Szergejnek köszönheti az életét és hatalmát (ha igaz a pletyka) ....
Az orosz nyugodtan megtehette volna hogy inkább ráerősít a bombázásokra, és ha Erdogan megsértődik, akkor - futhat azokhoz sírni, akik meg akarták puccsolni?! Persze én könnyen véleményezek innen a fotelből, ennyi információval - Putyinnak és minden más politikusnak nyilván több forrása és többféle célja is van.</blockquote>

Szerintem inkább Aszadra akartak az oroszok nyomást gyakorolni, talán (és itt tényleg csak találgatok) kicsit rágyúrt arcra a zsák bezárása után és ebből az arcból kellett visszavetetni vele, illetve valószínű, hogy köze van ennek az orosz légitámaszpont kibővítéséhez illetve az ahhoz való hivatalos hozzájárulásnak. Az oroszok sem adnak semmit ingyen.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Igazad van meg nem is hol egymást is lövik,hol együtt lövik az SAA.-t.Egyik nap gyerekeket fejeznek le másnap tárgyaló asztalnál diskurálnak.
Kicsit olyan ez mint a vietkong vagy a mudzsahedinek nappal kapál este lövöldöz.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Igazad van meg nem is hol egymást is lövik,hol együtt lövik az SAA.-t.Egyik nap gyerekeket fejeznek le másnap tárgyaló asztalnál diskurálnak.
Kicsit olyan ez mint a vietkong vagy a mudzsahedinek nappal kapál este lövöldöz.
A vietkongoknál egy kicsit nagyobb volt ilyen téren a fegyelem.:)A mudzsahedinek azok igen,azok már össze csaptak néha egymással is a szovjet háború idején.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 232
1 450
113
Területtel nem haladnak, de az infrastruktura már nem lehet az igazi. Ritkítják az élőerőt vagy este indulnak.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 304
10 211
113
Vajon miért nem használnak a tigrisek sisakot? Egyikükön se láttam. Nem hiszem hogy a pénzen múlna, szinte minden sivatagi sólymon/gárdistán van.
Cpm0PFSXgAAu7bk.jpg
Cpm05ZVWYAE73LF.jpg