1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[BIZTPOL] Szíriai helyzet

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. honved

honved Well-Known Member

Az egykori sorosok, az akkoriban működő nyugat magyarországi gépesített lövészdandároknál, ( rendszerváltás előtt és röviddel után... ) komolyabb, keményebb kiképzést kaptak, jelentősebb gyakorlatokon vettek részt, mintsem gondolod. Életkorunk folytán persze kiesünk a rendszerből lassan valamennyien.
    A sorozott haderő megszüntetésével, elveszett az ország katonai védelmi képessége is.
    A legjobb tartalékos ugyanis az aktív katonai szolgálatot letöltött egykori katona.
    Nem pedig az elsősorban, politikai okokból mutogatott, 1 hónapos gyorstalpalós, alapkiképzést kapott, lelkes amatőrök.
    Nekik, valóban nincs érdemben katonai tudásuk.
    Létszámuk pedig nevetséges, sajnos.
    Önként nem is lesz sokkal több belőlük, mint amennyien ma vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=hhDQmVSl_CA

2. eSeM

eSeM New Member

pepsit inni? a mocskos nyugat, mocskos dekadens italát? Allah szakállára, nincs ezeknek vmi házi kólájuk? Vagy vmi polkorrekt orosz kóla vagy vmi?

3. gioo

gioo Well-Known Member

béna féreg prop. anyag

4. joker

joker Well-Known Member

Digitális helyett szerintem is kvarcórát kellett volna venniük.

5. misinator

misinator Well-Known Member

Topic off:

Az egykori sorosok, az akkoriban működő nyugat magyarországi gépesített lövészdandároknál, ( rendszerváltás előtt és röviddel után... ) komolyabb, keményebb kiképzést kaptak, jelentősebb gyakorlatokon vettek részt, mintsem gondolod. Életkorunk folytán persze kiesünk a rendszerből lassan valamennyien.
    A sorozott haderő megszüntetésével, elveszett az ország katonai védelmi képessége is.
    A legjobb tartalékos ugyanis az aktív katonai szolgálatot letöltött egykori katona.
    Nem pedig az elsősorban, politikai okokból mutogatott, 1 hónapos gyorstalpalós, alapkiképzést kapott, lelkes amatőrök.
    Nekik, valóban nincs érdemben katonai tudásuk.
    Létszámuk pedig nevetséges, sajnos.
    Önként nem is lesz sokkal több belőlük, mint amennyien ma vannak.

</blockquote>
    Én 89'- szeptembertől 90' februárig voltam Nagykanizsán gépesített lövészdandárnál sorkatona /utána <b>lényegében</b> felszámolták/, s kerültem máshova.
    De ott akkor már csak vicc volt a " gépesített lövészdandár képesség".
    Ezt történettel, de még anekdotákkal is tudom alátámasztani.
    Most látom, hogy a hozzászólásokban - nagyon helyesen - kijavítottak, pontosítottak.
    Szóval én vagyok már egy potens tartalékos :)
    http://milstory.blogrepublik.eu/2011/03/16/245_ket_rovid_eletkep/

Olyan jelentős volt a gyakorlat, hogy amikor Táborfalvára vonult volna az állomány és a technika, akkor - emlékezetem szerint - az állomány bevagonírozása előtti "dandárdiszkón" /A hk.-k s egyéb technika már vagonon voltak/ a laktanya parancsnok - bizonyos Havril András... - beszéde alatt jött a parancs, hogy lefújva, mert nincs pénz a gyakorlatra.
    Ekkor már nem volt pénz tüzelőre - a kiképzőkörletek bútorait tüzeltük el, s nem volt pénz Ultrára.
    Az utóbbi hiánya pedig egy sorozott állomány képzettségi, harci morál szintje szempontjából pedig ugye már a vég! ;-)

Topic on!

6. tomippo

tomippo Well-Known Member

Viszik a fémtelepre? :D https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=VrZ68Mocxcw

7. rappali

rappali New Member

pepsit inni? a mocskos nyugat, mocskos dekadens italát? Allah szakállára, nincs ezeknek vmi házi kólájuk? Vagy vmi polkorrekt orosz kóla vagy vmi?
    </blockquote>

Van (vagy volt) egy nagyon finom almás-mandarinos szénsavas (dobozos) üccsijük...messze veri a colát ;)

8. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ez egykori sorálomány mára 40-50-60 éves korosztály. 2-3 gyerek esetleg nagypapa. Én elhiszem mindenkinek maradandó élmény volt meg ma is harcias Rambónak érzi magát de teljesen felesleges azon görcsölni behívják e valaha még. Ma már semmi de semmi nincs meg abból ami a szocializmusban is néhol csak papíron működött volna.
    Se idő,se hely,se felszerelés,se kiképző, se technika nincs amire kiképezzenek újra bárkit. Se BMP-1, se T-55, se semmi abból a korból legfejebb csak az AMMSZ. Úgyhogy maradjunk meg a szíreknél meg a fotelharcnál szerintem az való nekünk.

9. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

Harc az IÁ ellen belülről: Ghosts of the Desert (A Sivatag Szellemei)
    http://www.conflict-news.com/articles/the-ghosts-of-the-desert-fighting-isis-from-within

10. szatomi69

szatomi69 Active Member

A rezsim klórgázzal támadott Kelet-Aleppóban.
    https://www.bellingcat.com/uncategorized/2016/08/13/reports-of-chlorine-gas-that-targeted-civilians-in-aleppo/

11. kacsacsor

kacsacsor Well-Known Member

SAA, Quneitra, tanker kilövés.
    https://www.youtube.com/watch?v=Odq_k_-balg

12. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Persze persze... :D

13. guderian

guderian New Member

Én a 8.Gépesített Lövészhadosztálynál másképp emlékszem.Ennél a Csehszlovákiát megjárt,elsőlépcsős,háborús létszámra feltöltött hadosztálynál igazi katonai kiképzés,komoly szakmai munka folyt.
    A 70-es évek végén kezdődött az MN lezüllesztése.

14. zsolti

zsolti Well-Known Member

A 70 években még komoly kiképzés folyt, én is úgy tudom, de egy '80 ban kiképzett akkor 20 éves kiképzett most 56 éves. Nincs miről beszélni. Amit megtanítottak neki, azt elfelejtette, meg már annak is örül ha fájdalmak nélkül sétálni tud 2 km-t.

15. blogen

blogen Well-Known Member

Nincs ebben semmi béna. Eddig is a kurdok felszabadítós propagandája volt a legszarabb mind között. A valóságban ezekben az elfoglalt arab településeken általában véres etnikai tisztogatás, az arab lakosság elűzése kezdődik ilyenkor, de ha nem, a kurdok itt akkor is ellenséges területen járnak és a helyi lakosság legföljebb akkor "ünnepel", ha megmondták nekik, hogy fültől-fülig lesznek vagdosva a torkok, ha nem gazsuálnak a propagandához.

A szunni arab civil lakosságnak az ISIS az életet és szabadságot jelenti a síita arab vagy éppen kurd erőkkel szemben. Igazából őszinte felszabadulást csak a szíriai kormányerők tudnak hozni, de ők se feltétlenül.

16. honved

honved Well-Known Member

87-88-ban voltam a szombathelyi dandárnál BMP-RPK beosztásban. Nem éreztem akkor hogy ne lett volna pénz, legalábbis akkor ott, minden kiképzés és gyakorlat meg volt tartva.
    Egyfolytában ment a harcászati és lőkiképzés, megspékelve a dandáron belüli és Néphadsereges hadgyakorlatokkal. Az viszont igaz, mára már kívül esem a mozgósítható életkorú emberanyagon. :)
    A Honvédség használható, valós tartalékát az fogja jelenteni, ha egyszer módosítják a honvédelmi törvényt, miszerint, mindenki, aki a Honvédség kötelékében, hivatásos, vagy szerződéses katona volt, leszerelése után "x" éves életkoráig, automatikusan tartalék állományba kerül.
    Bocs hogy ide írtam, mert nem ez a topic témája, csak itt merült fel tegnap.

17. boki

boki Well-Known Member

Dsihádisták

18. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Örülök, hogy Zsolti ilyen optimista.
    1. A "rettenetes régi" szovjet elnyomás alatt Mi sem a VSZ-re esküdtünk fel!
    2. A kölcsönös katonai segítségnyújtás a NATO-n belül semmivel sem különbözik a VSZ-nél lévőtől és az 5. cikkely ezt tökéletesen leírja.
    3. Ha bárkit a NATO-n belül megtámadnak (vagy csak akár hivatkoznak rá ürügyként), akkor senkit nem fognak aktív katonaként megkérdezni, hogy akar-e menni, hanem a politika dönt, hogy menni kell. Utólag lehet panaszkodni, ha túlélik.
    (pl. ha Törökországot az oroszok kicsit megpiszkálták volna és az 5. cikkely szerint menni kellett volna - dudiéknak, vagy zsoltiéknak - mert Mo.-t utasították volna erre, akkor lehet, hogy azt se tudták volna, hova mennek, csak miután megérkeztek). Ezt már csak így csinálják mindenütt, nem kell a fejünket a homokba dugni.
    4. Igen, el lehet menekülni, disszidálni, elbújni, kibújni okkal vagy ok nélkül, de az már egy kényszer cselekvés. Lehet harcolni vagy munka szolgálatosnak lenni.
    5. Egy veszélyeztetett, vagy háborús helyzetben a békebeli állapotokat és jogokat mindenki kenheti a hajára, akár aktív, akár nem. Egy törvényt, rendeletet, utasítást mennyi időbe is telik módosítani? de nem is kell, mert az kis betűvel úgy is le van írva már előre.
    6. Ha úgy gondolják odafent, akkor bárkit behívhatnak, akit akarnak és oda visznek, ahová Ők akarják, nem fogják megkérdezni az adott illetőt, hogy mit akar.
    7. Minden ugyan olyan, mint a másik oldalon volt, de akkor nyíltan meg is mondták, most meg szépen álcázva (csodálatosan becsomagolva) el mismásolják a lényeget.
    8. Az, hogy ki mit tudna csinálni, mire lenne képessége fizikailag, szellemileg, kit érdekelne. Az állóképességét saját magának kellene felhoznia mindenkinek, ha túl akarja élni. Különben elnézve a mostani fiatalokat, lehet, hogy még az '50-es korosztály is rájuk verne. A tudás nem vész el, csak megkopik. Ha szükséges, sok minden vissza jön, mert legalább van mire emlékezni.
    9. Ha balhé van, mindenki azzal harcol ami éppen akkor kéznél van. Lásd. Lengyelek 1939, lovasság a harckocsik ellen. Rajtuk nem múlt. Ebből a szempontból a jelenlegi "sereg" valószínűleg még rosszabb helyzetben van, mint anno volt úgy 25 éve.

Blogen meg jó lenne, ha nem érzelmi alapon állítana valamit és vitatkozna szakmai vonalon, főleg ha nincs is képben.

19. boki

boki Well-Known Member

Ma ismét csapást mértek az orosz Tu-22M3 távolsági bombázók Szíriában .Ezúttal Deir ez Zor kornyékén bombázták a terroristák állásait és infrastruktúráját.

20. minszk2

minszk2 Well-Known Member

Megint Mozdok-ból szállnak fel?

Ezen oldal megosztása