[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ez természetesen így ahogy megfogalmaztad igaz sok helyen. Viszont én nem erről beszélek, hanem arról hogy ki az aki mozgatja a szálakat, ki az akinek végül az akarata érvényesülni tud a leginkább. Az hogy oda tudott menni Irakba a kamu fiolákat és nem létező Iraki Wmd-kre hivatkozva büntetlenül, meg meg tudták tenni precedenst teremtve azt hogy elcsatolták Koszovót a Szerbektől, az a világ már elmúlt. Erről beszélek. Kína felségvizeihez közel már nem tudja elérni hogy ne építsen szigeteket, és ne használja őket katonai bázisnak. Nem tudták elriasztani az Oroszokat a Krímtől, s Líbia után már Szíriából sem eddig. Ezek a jelek, hogy már nincs olyan jelentősége geopolitikailag mint régen volt az USA-nak.
Azert mar kiepitett Kina korul egy tengeri zarat sok kisebb-nagyobb orszagbol Japantol Ausztraliaig. Meglatjuk mire lesz eleg, erdekes lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Azert mar kiepitett Kina korul egy tengeri zarat sok kisebb-nagyobb orszagbol Japantol Ausztraliaig. Meglatjuk mire lesz eleg, erdekes lesz.
Csak azt azért amit ezzel meg akartam világítani, az annyi volt hogy 15 évvel ezelőtt ezek nem készülhettek volna el, és nem tehetett volna oda Kína rá katonai repteret. Most meg az USA tiltakozik, öklöt ráz, küld oda járőrözni rombolót, majd visszamegy a támaszpontjára. Felbátorítja többek közt a Fülöp-Szigeteket(mert ugya direktben neki SEMMI köze a térséghez) hogy pereljen, majd ebből is idővel pofára esés lesz, mert jön egy nagy többséggel megválasztott Duterte, aki meg akkora antidemokrata, hogy többek közt brutálisan leszámol a drog bűnözőkkel, no meg lepacsizik a Kínaiakkal, és elküldi az amcsikat néha a halál faszára. Na ez se történhetett volna meg 20 éve.
Ezek azok a dolgok amiket figyelni kell, ha már geopolitikai jelentőségről beszélünk, s nem CSAK bankszektorról.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ez természetesen így ahogy megfogalmaztad igaz sok helyen. Viszont én nem erről beszélek, hanem arról hogy ki az aki mozgatja a szálakat, ki az akinek végül az akarata érvényesülni tud a leginkább. Az hogy oda tudott menni Irakba a kamu fiolákat és nem létező Iraki Wmd-kre hivatkozva büntetlenül, meg meg tudták tenni precedenst teremtve azt hogy elcsatolták Koszovót a Szerbektől, az a világ már elmúlt. Erről beszélek. Kína felségvizeihez közel már nem tudja elérni hogy ne építsen szigeteket, és ne használja őket katonai bázisnak. Nem tudták elriasztani az Oroszokat a Krímtől, s Líbia után már Szíriából sem eddig. Ezek a jelek, hogy már nincs olyan jelentősége geopolitikailag mint régen volt az USA-nak.
Ez csak akkor lenne meglepő ha abból indulnánk ki, hogy az USA egyeduralkodó volt és akkor ennek nem így kéne lennie. De én abból indulok ki, hogy soha nem volt egyeduralkodó, csak domináns. És mindezekkel együtt is megmarad a domináns pozíciójuk.

A domináns pozíció nem múlik el magától, azt valakinek át kell vennie. Lehet ez a kihívó Kína, de mi van akkor ha a kínai gazdaság beelőzi az amerikait? Akkor a Kínai gazdaság lesz a 100, az amerikai pedig 95. Ez nem nagyságrendi különbség, még ekkor is egyenrangúak lesznek gazdaságilag. De a domináns pozíció nem csak a gazdaságról szól hanem a hadseregről is, ebben hol áll Kína? Az USA a 100, Kína pedig 50-60? Évtizedek kellenek mire itt felzárkóznának, de azokban az évtizedekben az USA sem egy helyben fog állni, hanem halad előre, lehet még előbbre. Plusz az USA-hoz akkor még nem is számoltuk hozzá a NATO-t. Mikor fog Kína katonailag is az élre kerülni? Mikor lesz olyan szövetségi rendszere mint az USA-nak?

Én nem zárom ki, hogy egyszer Kína lehet a domináns, de azt nem látom, hogy ez a közeljövőben lehetne.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 017
113
Ez csak akkor lenne meglepő ha abból indulnánk ki, hogy az USA egyeduralkodó volt és akkor ennek nem így kéne lennie. De én abból indulok ki, hogy soha nem volt egyeduralkodó, csak domináns. És mindezekkel együtt is megmarad a domináns pozíciójuk.

A domináns pozíció nem múlik el magától, azt valakinek át kell vennie. Lehet ez a kihívó Kína, de mi van akkor ha a kínai gazdaság beelőzi az amerikait? Akkor a Kínai gazdaság lesz a 100, az amerikai pedig 95. Ez nem nagyságrendi különbség, még ekkor is egyenrangúak lesznek gazdaságilag. De a domináns pozíció nem csak a gazdaságról szól hanem a hadseregről is, ebben hol áll Kína? Az USA a 100, Kína pedig 50-60? Évtizedek kellenek mire itt felzárkóznának, de azokban az évtizedekben az USA sem egy helyben fog állni, hanem halad előre, lehet még előbbre. Plusz az USA-hoz akkor még nem is számoltuk hozzá a NATO-t. Mikor fog Kína katonailag is az élre kerülni? Mikor lesz olyan szövetségi rendszere mint az USA-nak?

Én nem zárom ki, hogy egyszer Kína lehet a domináns, de azt nem látom, hogy ez a közeljövőben lehetne.
Én komolyan úgy láttam, hogy a 90' es évek végén az USA egyeduralkodó volt. Nagyjából azt csináltak a világpolitika porondján amit csak akartak, és azzal akivel akarták.
A legfontosabb dolog pedig a jövőben nem az lesz ahogy én látom hogy kinek van 100 gazdasága, és kinek 95, vagy 100 hadserege a másiknak meg csak 60, hanem az hogy hogyan fognak kinézni a jövőben a szövetségi rendszerek? Kinek lesz valóban megbízható és mellette kiállni bármikor hajlandó szövetségi rendszere, mind gazdaságilag mind katonailag ez lesz a döntő. Az országok innentől nem egyedül fognak világot megváltani, mert az USA-nak lehetett volna egy jó 20 éve erre, de sajnos szerintem elpazarolták ezt :(.
A jövőben viszont ilyen viselkedéssel amit amúgy már Trump előtt is tolt az USA, de most pláne mióta belekötnek mindenkibe, sok barátra nem tesznek szert, lehet még a régiek közül is veszíteni fognak...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
hogy a fenébe lenne marhaság
a legkiválóbb matéria, a célra
amennyiben a cél az hogy a médiába bevidd a vegyi történetet, de a színészeid alkalmatlanok arra hogy ennél bonyolultabb anyaggal dolgozzanak mert még képesek megmérgezni magukat a balfaszok
És hogy vetsz be klórt helikopterről?
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az elején volt arról szó, hogy talán szarin vagy hasonló, de aztán teljesen rááltak a klórra. Mivel a terület már a kormányerők kezén van, ezért szerintem ez már nem fog változni. Jelenleg az az elmélet, hogy a kormányerők helikopterről dobtak le klórt tartalmazó tartályt/tartályokat 19:30-kor helyi idő szerint.
Van is a neten egy nagyon színpadias videó, ahol egy ilyen tartályt mutatnak be, amint az békésen pihen egy ágyban.


Egyébként a házat úgy képzeld el, hogy 2-3 emelet+1-2 pinceszint, és viszonylag ép, szóval én nem látom, hogy az áldozatok miért ne tudtak volna kijönni. Aludni szinte biztosan nem aludtak, mert szürkület után még lettt volna egy kötelező napi imájuk.
És remélték, hogy ha leesik, akkor letörik a szelep? Vagy kézigránát volt hozzákötözve?
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez nem a szalak mozgatasa, hanem csak egy diplomaciai sikere Izraelnek: Iran visszabb vonul az Izraeli hataroktol es ezt haboru nelkul elertek. Szerintem ez jo hir, ugy sincs mar szukseg Iranra Sziriaban, a maradek terroristakat mar a szirek+oroszok elintezik egyedul is. Iran kivonulasaert cserebe meg a nyugatiak is visszabb lepnek, win-win. Meg kellene ezt koszonni inkabb Izraelnek.
Ugye azt nem gondolod,hogy a szír háború kirobbanásához Izraelnek a világon semmi köze sincsen?
Vagy minek kéne annyira örülnünk,hogy az USA. elnökének a tökét a knesszet tarja a kezében o_O
Meg köszönni!?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ugye azt nem gondolod,hogy a szír háború kirobbanásához Izraelnek a világon semmi köze sincsen?
Vagy minek kéne annyira örülnünk,hogy az USA. elnökének a tökét a knesszet tarja a kezében o_O
Meg köszönni!?
Ha lesz bizonyitek, akkor majd figyelembe veszem. De egyelore nem ugy tunik, hogy Izrael mozgatna a vilagot. Fontos orszag, de sehol sincs USA vagy Oroszo-hoz kepest. Nem kell minden bokorban 3 moszad ugynokot is latni velni, csak onbecsapas.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Bazmeg, legalább nézz utána! Csipeket, gépkocsit, szivattyúkat, rengeteg vegyszert, rengeteg gyógyszert, iszonyú sok kaját. Olajat, pénzügyi és egyéb szolgáltatásokat. Fegyvert alig.
https://commons.wikimedia.org/wiki/File:United_States_Export_Treemap_(2011).png
Jol latom, hogy wikimedia a hivatkozasod? Errol nem akarok uj vitat nyitni, par ezer hsz-el korabban mar kitargyaltuk, hogy kozvetve vagy kozvetlenul a hdiiparbol kb. 10 millio amcsi el. A szivattyuiparbol nem tudom mennyi...
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Jol latom, hogy wikimedia a hivatkozasod? Errol nem akarok uj vitat nyitni, par ezer hsz-el korabban mar kitargyaltuk, hogy kozvetve vagy kozvetlenul a hdiiparbol kb. 10 millio amcsi el. A szivattyuiparbol nem tudom mennyi...
A "hadiipar" fele csak kaja, gyógyszer és fizetés. meg benzin. A fegyverek még a hadiiparon belül is csak kicsi rész.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ha lesz bizonyitek, akkor majd figyelembe veszem. De egyelore nem ugy tunik, hogy Izrael mozgatna a vilagot. Fontos orszag, de sehol sincs USA vagy Oroszo-hoz kepest. Nem kell minden bokorban 3 moszad ugynokot is latni velni, csak onbecsapas.
Ne próbáld bagatelizálni! Sehol sem írtam,hogy a világot.Az usa.-ban viszont nagyon befolyásos érdekcsoport lobbizik ezen kár is vitatkozni.Izrael érdeke pedig bármilyen meglepő nem feltétlenül egy közel keleti béke (bizonyos országokban).
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 680
113
Ugye azt nem gondolod,hogy a szír háború kirobbanásához Izraelnek a világon semmi köze sincsen?
Vagy minek kéne annyira örülnünk,hogy az USA. elnökének a tökét a knesszet tarja a kezében o_O
Meg köszönni!?
Fentebb már megosztottam egy idézetet, mint magyarázatot, de nem olvastad el. Ejnye. ;):D

A knesszet és az izraeliek senki tökét nem tartják a kezükben, a helyzet ugyanis az, hogy az amerikaiak egy része önként ilyen "hasznos hülye", már legalábbis Izrael szempontjából. Ezek az amerikaiak ugyanis valláskárosultak. Olvasd el az idézetet, érdemes: amerikai részről ez van a háttérben, semmi más, ha nem lenne a hitük, magasról tojnának Izraelre. Igen, van lobbi is, de az az említett okokból olyan hatékony, mint amilyen.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Ne próbáld bagatelizálni! Sehol sem írtam,hogy a világot.Az usa.-ban viszont nagyon befolyásos érdekcsoport lobbizik ezen kár is vitatkozni.Izrael érdeke pedig bármilyen meglepő nem feltétlenül egy közel keleti béke (bizonyos országokban).
Ja jo, csak megszoktam, hogy vannak akik azt hiszik, hogy ok iranyitjak a vilagot. Persze, az USA-ban befolyasosak. Meg masok is azok.
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Fentebb már megosztottam egy idézetet, mint magyarázatot, de nem olvastad el. Ejnye. ;):D

A knesszet és az izraeliek senki tökét nem tartják a kezükben, a helyzet ugyanis az, hogy az amerikaiak egy része önként ilyen "hasznos hülye", már legalábbis Izrael szempontjából. Ezek az amerikaiak ugyanis valláskárosultak. Olvasd el az idézetet, érdemes: amerikai részről ez van a háttérben, semmi más, ha nem lenne a hitük, magasról tojnának Izraelre. Igen, van lobbi is, de az az említett okokból olyan hatékony, mint amilyen.
Tudom tudom... jehova,meg hit gyüli 2.0 :)
Ne mosdassuk már a szerecsent mert nem szolgált rá,a cionista zsidónál már csak a cionista gój a rosszabb.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus