[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
372
1 059
93
[QUOTE="gioo, post: 444478, mem

Tényleg csak a laikusok kedvéért,válaszolok én.
Az ágyon lévő palack az ágy (ember) méretéből kiindulva nem lehet hosszabb mint 70-80.cm.-er. Ez egy 4köbméteres palacknak felel meg.Eddig ez egyszerű.
Én laikus fogtam a googlét és beírtam és nocsak...35-40 Kg. súlya van kb. az ágyon heverő palacknak .


itt nem laikusokkal ment a vita hanem vagy fizetett hülyékkel, vagy nem eléggé megfizetett hülyékkel...krva unalmas egyesek aljassága
 

kopoltyu

Well-Known Member
2017. február 3.
116
282
63
Komolyan nem akartam ebbe belemenni....
Te most azt akarod mondani,hogy ezt az ágyon lévő szar csinálta úgy,hogy megmaradtak az oldalán a stab. szárnyak?!
Ezt az nem csinálhatta.Amit csinálhatott azon nem megy át ép stab. szárnyakkal.
Screenshot_1-17-768x432.jpg
1-112-768x525.jpg
az agyon fekvo palack kissebb mint a masik es ha megnezed a rakokanyolt keret sertetlen nagyjabol szarnyak ,valamilyen tartofulek es meg az egeszet osszefogo 8 as csavar is rajta van ... ez biztos hogy semmilyen fodemen nem ment at ....a masikat kb 120cm-esnek tippelem (es a kepen latszik mellette elszorva nemi 10x10 es betonvas halo is) a fodem meg amit a nagyobb tartaly "beszakitott " 15-20 cm vastagsagu lehet . valamelyik foton latni........mondjuk az se ertem a nagyobb palacknal amin nincsen semmi szarny kokanyolt szarny hogy tudott fejjel lefele becsapodni amikor az alja a talpresz es a megerositesek miatt lenyegesen nehezebb ,es ha mar becsapodik es lenyegeben lerobbantja maga alatt a betont(mert at nem hatolt rajta mert a betonvas latszik es nem szakitotta at) akkor miert nem 50 meterel arebb talaltak meg.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and gioo

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Most ismét elmondom. Egész életemben ilyenekkel dolgoztam. Az a palack száz kiló. Kialakítása megegyezik egy bombáéval. Csak hogy te is értsd. Átlagos födémterhelés lakóházaknál cirka 600 kiló/ m2. ha azt a palackot 300 méterről dobták le, akkor 300 Km/ó val csapódik be. Az a csoda, ha a pincénél előbb áll meg.
Akkor elmondanám hohgy 15 évet töltöttem mindeféle fegyverekből és repülőgépekből kilőtt/vetett eszközök szedegetésével. Szóval engedtessék meg nekem, hogy körberöhögjelek. Még a komoly acélból készült bombatestek is meggyűrődnek egy födémen ha nem robbannak fel , nemhogy egy gázpalack. Nem gondolhatod komolyan hogy egy ilyen palack csak úgy átüti a födémet hogy nem csattan szét és nem is nagyon deformálódik.
Egy komoly rombolóbombát meg ne akarj gázpalackkal hasonlítani, mert annak többcentis megerősített acél orra van.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
megneztem azt a helmetes videot ( https://southfront.org/there-are-so...by-white-helmets-as-evidence-of-douma-attack/ ) az agyon fekvo palackrol, meg a tetejen levo szelep se szakadt ki belole.... csak azt nem ertem ha nehany jottment melosnak es foteltabornoknak leesik hogy kilog a story alol a lolab akkor a "szakertoknek" miert nem?

Mindenki játssza a szerepét. Természetesen az illetékesek nyugaton is éppúgy tudják, hogy kamu az egész, mint keleten, viszont a nagyközönség nem jár utána, hogy mi van, elolvassa a szalagcímet a guardianban, megnézi a cnn-en a drámai képeket aztán beáll a kórusba, miszerint a szemét Asszad gázt dobott szegény gyerekekre.
A kisebbséget pedig, aki felfigyelt ezekre az anomáliákra, elnyomják a rengeteg propagandával.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
352
2 101
93
Komolyan nem akartam ebbe belemenni....
Te most azt akarod mondani,hogy ezt az ágyon lévő szar csinálta úgy,hogy megmaradtak az oldalán a stab. szárnyak?!
Ezt az nem csinálhatta.Amit csinálhatott azon nem megy át ép stab. szárnyakkal.
Screenshot_1-17-768x432.jpg
1-112-768x525.jpg
Ötven hatvan centi hosszú palack nem tud száz kiló lenni, jó ha a fele.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 414
44 023
113
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
megneztem azt a helmetes videot ( https://southfront.org/there-are-so...by-white-helmets-as-evidence-of-douma-attack/ ) az agyon fekvo palackrol, meg a tetejen levo szelep se szakadt ki belole.... csak azt nem ertem ha nehany jottment melosnak es foteltabornoknak leesik hogy kilog a story alol a lolab akkor a "szakertoknek" miert nem?

Szerinted miert nem? Tudod Hofi regi vicce. Nyuszikan megint nincs sapka.

Csak regebben amikor casus bellit fabrikaltak pl. Gleiwitzi radioallomas akkor oda figyeltek a reszletekre.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Kár hogy nem tudok svédül, hogy le tudjam ellenőrizni, ha igaz akkor azért valakit/kiket csak felelősségre kéne vonni. Ez azért konkrétan hírhamisítás a javából.
Senkit nem vontak felelősségre, egyszerűen a fordítás nehézségeivel megmagyarázták az esetet. Svéd tolmács szerint USA szó nagyon hasonlít :” Oroszország, Irán és rezsim “ kifejezésre .... :)
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
TASSz orosz állami hír ügynökség ma arról számolt be, hogy szírek átadtak oroszoknak 2 db épségben levő “új és okos” amerikai rakétát, amit nyomban le is szállítottak Moszkvába . Típusról nem írnak. Valószínűleg meghibásodott cuccrol van szó.