Koszovó ugyanaz Szerbiának, mint Magyarországnak Erdély és a Délvidék. Nem 99-ben veszett el, hanem ez a folyamat már megindult 82-ben és a miloševići hibás pilitikának, az albán lakosság teljes kirekesztésének köszönhetően “külföldé” vált. A mostani dilettáns szerb vezetésnek köszönhetően, melynek lételeme a konfliktus generálása, káosz várható. Nem ismerhetik el a függetlenséget a lakosság ellenállása miatt, valójában pedig csak az állam által támogatott bűnöző, svercelő csoportokat védik. Iszonyatos pénzeket húznak le a költségvetésből, de az ottani lakosság ebből szinte semmit sem lát. Fizettek már ki kulcsra kész focipályát, pedig egy tégla se lett lerakva. Vučić csak a sajátjai (sns) érdekeit védi, a megbékélés nem az érdeke. Az albánokat sem kell félteni, mert a nyugat mögöttük áll.
Szerbia ott tart mint mi 100 éve.
Többféle megközelítés van.
1.Szerbia a Trianoni magyar cipőben jár. A történelmi határait elveszíti, mert teleszülték idegenek és kisebbségbe került.
2.100 év után Mo-nak már a történelmi határok semmit sem mondanak, hanem a népek önrendelkezési elve a fontos. Azaz a hataron túli magyar többségű területek autonómiáját, önrendelkezési joga. Azaz Koszovó ügyben az albán oldal, ahogy Szlovakia viszonylatában a magyar Csallóköz vagy Románia esetében a magyar Székelyföld.
3.Geopolitika
USA vs Oroszország bele sem megyek. Ez alapján mi minfkettő érdektől távol állunk.
4.Magyar geopolitika
Szerbiával a legjobbak a polizikai kapcsolataink, a magyar kisebbség messze itt élvezi a legnagyob. autonómiát. (persze előtte már létszámában úgy megcsappant nem veszelyes, igy könnyű a jogokat megadni)
Mibdezzel együtt stratégiai szövetségesünk, gázellátásunk függ Szerbiától.
Egyébként albán oldal9n is komoly gazdasági érdekeltségeink vannak, mind telekommunikációs, mind banki részén.
TTehát van több szempint, de egy m8ndent felülír, nem érdekünk a fegyveres konfliktus. Ha már magyar a KFOR parancsnoka és jelentős számú magyar katona van, muszáj elvágni fizokailag egymástól az albánokat és szerbeket.