[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="Roni">16 db szu-30 sm és 4 db su-35 van Szíriában?

Úgy tűnik hogy léptek azért az oroszok ha ehez hozzá adunk még további 10 szu-35 gépet így + új rakétákkal, légvédelem, zavarók, haditengerészet azért márt adhat annyit hogy a törököknek ne érje meg az oroszokra támadni.

De a törököknek van egy csomó F-16 AIM-120 kombó.
Az nem jobb? :)</blockquote>

Szerintem a teljes darabszám mindegy. Valószínűleg kb az 5. Szu-35 lelövése után az oroszok ballisztikus rakétákkal és Kalibr-N-ekkel elkezdenék lőni a török légibázisokat, különösen akkor, amikor kiderül, hogy a Szu-35/R-77 sajnos kevés az eredményes visszavágáshoz.</blockquote>

A Kalibr-N támadások célja a technikai bemutató volt az érintettek felé. De jobb lenne nem eljutni addig.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 848
113
A torok speciális egységek uzenete az oroszoknak egy elpusztított város (kurdok lakta) egyik házának falán:
"Oroszok, nektek RPG van, nekunk RTE".
1912.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha az amerikai hírszerzés a médiából kell tájékozódjon az már régen rossz. Ők a médiát inkább az emberek hülyítésére szokták használni (nagyon hatékonyan).

Pedig a hagyományos elint és humint mellett a média egyre fontosabb.
Pl. az ilyen technológiák révén: Palantir Technologies
Egy kis promo video kb. hogy működik a technológia

Code:
https://www.youtube.com/watch?v=FX0gwNU3WBI
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Ha az amerikai hírszerzés a médiából kell tájékozódjon az már régen rossz. Ők a médiát inkább az emberek hülyítésére szokták használni (nagyon hatékonyan).

hát az iróniát nem nagyon szeretitek :)
csupán arra próbáltam utalni, hogy néha olyan megjegyzések jelennek meg itt, mint vmi szent grál, lásd: nem kéne az usának elvinni az atomot...obviously, ha az amik attól fosnának, hogy a szaudiak meg a törökök bazirgálni akarják valamilyüket, akkor már nem lenne sem sza sem töo.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="Roni">16 db szu-30 sm és 4 db su-35 van Szíriában?

Úgy tűnik hogy léptek azért az oroszok ha ehez hozzá adunk még további 10 szu-35 gépet így + új rakétákkal, légvédelem, zavarók, haditengerészet azért márt adhat annyit hogy a törököknek ne érje meg az oroszokra támadni.

De a törököknek van egy csomó F-16 AIM-120 kombó.
Az nem jobb? :)</blockquote>

Szerintem a teljes darabszám mindegy. Valószínűleg kb az 5. Szu-35 lelövése után az oroszok ballisztikus rakétákkal és Kalibr-N-ekkel elkezdenék lőni a török légibázisokat, különösen akkor, amikor kiderül, hogy a Szu-35/R-77 sajnos kevés az eredményes visszavágáshoz.</blockquote>

Ez azért elég meredek kijelentés.
A Szu-35/R77 kombónak legalább 50% esélye <b>lenne</b> a török F16-ok ellen.
<b>Lenne</b>, ha a törököknek nem kellene támadó félként a szír határ közelébe merészkedniük. Viszont ott már erősen játszik az Sz-400 is , úgyhogy az az 50% inkább jóval több az oroszok javára. Úgyhogy gyanítom, hogy nem lenne ott 5 lelőtt Szu-35, de lehet, hogy egy sem.
Viszont azt én is simán eltudom képzelni, hogy egy török támadás esetén egy masszív Kalibr szalvóval megszórnák a török katonai bázisokat Ivánék.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Capslock"><blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="Roni">16 db szu-30 sm és 4 db su-35 van Szíriában?

Úgy tűnik hogy léptek azért az oroszok ha ehez hozzá adunk még további 10 szu-35 gépet így + új rakétákkal, légvédelem, zavarók, haditengerészet azért márt adhat annyit hogy a törököknek ne érje meg az oroszokra támadni.

De a törököknek van egy csomó F-16 AIM-120 kombó.
Az nem jobb? :)</blockquote>

Szerintem a teljes darabszám mindegy. Valószínűleg kb az 5. Szu-35 lelövése után az oroszok ballisztikus rakétákkal és Kalibr-N-ekkel elkezdenék lőni a török légibázisokat, különösen akkor, amikor kiderül, hogy a Szu-35/R-77 sajnos kevés az eredményes visszavágáshoz.</blockquote>

Ez azért elég meredek kijelentés.
A Szu-35/R77 kombónak legalább 50% esélye <b>lenne</b> a török F16-ok ellen.
<b>Lenne</b>, ha a törököknek nem kellene támadó félként a szír határ közelébe merészkedniük. Viszont ott már erősen játszik az Sz-400 is , úgyhogy az az 50% inkább jóval több az oroszok javára. Úgyhogy gyanítom, hogy nem lenne ott 5 lelőtt Szu-35, de lehet, hogy egy sem.
Viszont azt én is simán eltudom képzelni, hogy egy török támadás esetén egy masszív Kalibr szalvóval megszórnák a török katonai bázisokat Ivánék. </blockquote>

Csak ironizáltam, nem akartam az orosz-török farokméregetést elölről kezdeni :D
Szerintem ezt az ott lévő középvezetők sem tudják, hogy mi lenne HA. Szvsz. nem lesz légioffenzíva, csak erős határátlépések mint eddig. Félnek ők lehetőséget adni a Szuhojoknak.
 

Capslock

Member
2010. december 30.
580
2
18
Ez azért elég meredek kijelentés.
A Szu-35/R77 kombónak legalább 50% esélye <b>lenne</b> a török F16-ok ellen.
<b>Lenne</b>, ha a törököknek nem kellene támadó félként a szír határ közelébe merészkedniük. Viszont ott már erősen játszik az Sz-400 is , úgyhogy az az 50% inkább jóval több az oroszok javára. Úgyhogy gyanítom, hogy nem lenne ott 5 lelőtt Szu-35, de lehet, hogy egy sem.
Viszont azt én is simán eltudom képzelni, hogy egy török támadás esetén egy masszív Kalibr szalvóval megszórnák a török katonai bázisokat Ivánék.

A Szu-35 valószínűleg jó platform, a küzdelmes fejlesztésen átesett R-77 miatt vagyok szkeptikus, ezt látom bizonytalansági tényezőnek. (Az R-27-et továbbra se tudom fegyvernek tekinteni, de ennek ne fussunk neki megint... :) )
Az S-300/400 ugyanez a történet, sose lőtték ki élesben, sose látta senki szerepelni nyugati technika ellen, így vagy tényleg csodafegyver, vagy nem.
Ez nem az oroszok lenézése részemről, egyszerűen csak óvatosság! A Szu-35 nagyon tetszik és szimpatikus, most is ilyen néz rám vissza a monitorjaimról, boki valamelyik régebbi fotóját mentettem le képernyőháttérré.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 595
79 793
113
Capslock

Miért várnák meg az oroszok,hogy elkezdjék lelövöldözni a gépeiket?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Gondolom ugyanazért, amiért a legutóbb megvárták: úgyse tudnak semmit tenni ellene, utána meg nem mernek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 595
79 793
113
blogen

Miért ne mernének főleg azután,hogy a NATO kerek perec megmondta,hogy nem szólnak bele?