[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ez is tény, Mac. Most találgathatunk, írogathatjuk, hogy mekkora géniusz, vagy csicska Putyin, pro és kontra. Mindenki találgat, hogy mi van a dolgok mögött, és szerintem mind meglepődtünk ezen. Az idő majd megmutatja, hogy mi lehetett a mai bejelentés mögött, mert gyanús, ha géniusz, ha csicska, Putyin elvtárs jobban informált, mint itt mi együttvéve, hülyeségeket, idegből meg nekem úgy tűnt eddig, Erdogannal szemben, Ő nem szokott csinálni.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
<blockquote rel="monster">
...
Egyetértek, de én azért még remélem, hogy észbe kap az eu vezetés, és rájön, hogy nem az oroszok fenyegetik az EU-t...
Ha eddig nem kaptak eszbe, akkor szerinted megis mi lehet az amitol megjonne az eszuk? Komolyan kerdezem, mint egyszeru pesszimista az optimistatol. En szemely szerint csak a valasztasokban bizom, de meg evekig tart lecserelni a nyugati vezetoket, addig pedig csak no a problemak sulya. :/ (Tudom, ez inkabb sakktablas topik.)</blockquote>

Ez inkább remény részemről, mint optimizmus. Csak annyi táplálja, hogy talán abból értenek, ha a saját választóik adják le a jeleket, hogy lapát lesz.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ismét egy origo-s gyöngyszem:

L.umniczer2016.03.15. 19:49:51

Váratlan lépés, az tény!
Legalább is az USA kormányát baromira meglepte, az biztos! A reggeli sajtótájékoztatón a szóvivő csak hebegett-habogott, és szemmel láthatóan meg volt lepve!
Azért a világelső hatalom képviselőjétől többet várna az ember.....
Ezzel az akcióval Moszkva rácáfolt a nyugati jóslatokra és meghazudtolta Breedlove vízióját arról, hogy Oroszország bele fog gabalyodni egy hosszadalmas és véres polgárháborúba, amit nagyon meg fogy bánni. Ha figyelembe vesszük az Afganisztáni tapasztalatokat, akkor világos, hogy Pentagon mire célozgatott. Ezt az oroszok nem várták meg, megtették, amiért jöttek, szedték a sátorfájukat és hazamentek. Eddig két embert vesztettek...
Egy csatában nagyon fontos az időzítés!
Nem mellékesen ezzel a húzásával Moszkva igen kényes helyzetbe hozta a nyugati koaliciót, mert azt üzente a világnak - " Öt hónap alatt megtettem azt, amit ti évek alatt sem tudtatok: leromboltam az ISIS gazdasági infrastruktúráját, az olajtermelő kapacitásait és szétziláltam a hátországát. Tárgyalóasztalhoz kényszerítettem a feleket és párbeszédet teremtettem a kormányerők és az ellenzék között. Mivel nektek nem tetszenek a módszereim, inkább elmegyek, meglátom mire mentek nélkülem. Innen kezdve tiétek a felelősség!"
..
Ha az ember higgadtan elemzi a dolgokat, akkor belátja, hogy a maga nemében ez zseniális húzás volt Putyin részéről!
A korábban kitűzött célokat az oroszok gyakorlatilag elérték:
1). Kipróbálták az új fegyvereket és fegyverrendszereket (SU 34, földi, levegő, tengeralattjáró és hajótelepítésű szárnyas-rakéták, C-400 légvédelmi rendszer, stb.).
2) Valós harci helyzetben folytathatták a repülő és ellátó személyzet kiképzését, ami felbecsülhetetlen értékű tapasztalatot jelent.
3) Megerősítették Assad rezsimjét, stabilizálták a kormányerők taktikai helyzetét.
4) Biztosították a tengerészeti bázisukat és nem mellékesen a török incidens kapcsán Szíriába telepíthették a legmodernebb légvédelmi rendszereiket, amire eddig esély sem kínálkozott, mert ha korábban tették volna, akkor az egész világ lamentálásba kezdett volna, de így szó nélkül hagyta.
5) Bevonuláskor csak egy tengeri bázisa volt az oroszoknak, kivonuláskor lett egy plusz légibázisuk is a térségben.
6) Bár nemzetközi megítélésén némileg rontott, de a tekintélyét egyértelműen növelte az erődemonstráció, és, mint tudjuk, a tárgyalóasztalnál csak az számít igazán, hogy hány harcképes hadosztály sorakozik az ember háta mögött. Innen nézve, megint csak nyereséget könyvelhetnek el az oroszok.
Arról nem is beszélve, hogy a liberális nyugati körök részéről tök mindegy, mit csinál Putyin, akkor is ő lesz a Sátán kisöccse!
Putyin nem tud olyat tenni, nem tud olyat csinálni, hogy azt pozitívan fogadják az angolszász világban, úgy rég nem is törekszik ilyesmire, hanem azt teszi, ami neki és Oroszországnak jó és magasról tesz mások véleményére!
Bár az igazi okokról csak sejtéseink lehetnek, és könnyen lehet, hogy azok egészen mások.
 
S

szpg9

Guest
Off: Mondjuk soha nem értettem azt, hogy miért is jó a személyeskedő "vita". Vagy az, hogy figyelj már, amit megosztasz az egy kalap...., de amit én, na az aztán maga a "igazság".
Az ilyen topikokat szétoffoló partalan, lassacskán egymás anyázásába átváltó egós csörték biztos jók valamire, de hogy az adott topikot nem előre viszik, hanem egyfajta dedós mocsárrá változtatják az már biztos! Off vége.

Koncentráljunk Szíriára és arra, ami ott történik. Köszönöm!

Python. szerintem ha topik tele lesz hírrel az az olvasókban vagy ilye, vagy olyan reakciókat eredményez, amik aztán a kommentekben jelennek meg... Hogy hogyan, miképpen az az emberek (olvasók) vérmérsékletének és pártállásának a függvénye. Én szerintem ezek a reakciók elválaszthatatlanok főleg ebben a biztpol topikban a személyes érintettségtől. Hiszen úgy gondolom, ez a topic pld. nem csak száraz tények tárhelye, hanem egymás gondolatformálásának is az internetes színtere. Én szeretem olvasni a másik véleményét. Akkor is, ha azzal nem feltétlen értek egyet. Meg egy másik dolog. Én pld. ezt a topicot azért olvasom, mert az itt kapott infok segítenek ebben a globális konfliktusokkal terhelt világban eligazodni. Szeretnék problémákat megfogalmazni, mert végülis Azíria sem egy állatkert élményelem, hanem az ott történteknek (is) lehet hatása az én (vagy más) életére. Nem is szoktam beleszólni, csak akkor, ha már az alapvető erkölcsi érzékek szerinti értékeket is alulról haladta meg a színvonal. Mert az lenne a cél, hogy ne anyázásba és torokelvágós humorba fulladjanak a kommentek. Itt (a net-en is) szerintem, akár a való világban, meg kell állni és helyre kell tenni a notorius elkövetőket, hogy a rend helyreálljon. De engem most már érdekelne, hogy Te, mint rendszeres info felrakó, hogyan( és miért úgy) szertnéd, hogy működjön aez a topic. Egyáltalán mi ennek a topicnak a célja? Ez egy "szíria TV" vagy azért valami interaktivitást el lehetne azért képzelni? Lehet hogy off-nak tartod, de ha nem tisztázzuk ki mit gondol erről, az is oka lehet konfliktusnak.. Akiknek meg a fórumtársak okítása szól, remélem visszavesznek elragadtatásukból és újra kulturáltabb lehet ez az oldal...
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Ismét egy origo-s gyöngyszem:

<blockquote>L.umniczer2016.03.15. 19:49:51

Váratlan lépés, az tény!
Legalább is az USA kormányát baromira meglepte, az biztos! A reggeli sajtótájékoztatón a szóvivő csak hebegett-habogott, és szemmel láthatóan meg volt lepve!
Azért a világelső hatalom képviselőjétől többet várna az ember.....
Ezzel az akcióval Moszkva rácáfolt a nyugati jóslatokra és meghazudtolta Breedlove vízióját arról, hogy Oroszország bele fog gabalyodni egy hosszadalmas és véres polgárháborúba, amit nagyon meg fogy bánni. Ha figyelembe vesszük az Afganisztáni tapasztalatokat, akkor világos, hogy Pentagon mire célozgatott. Ezt az oroszok nem várták meg, megtették, amiért jöttek, szedték a sátorfájukat és hazamentek. Eddig két embert vesztettek...
Egy csatában nagyon fontos az időzítés!
Nem mellékesen ezzel a húzásával Moszkva igen kényes helyzetbe hozta a nyugati koaliciót, mert azt üzente a világnak - " Öt hónap alatt megtettem azt, amit ti évek alatt sem tudtatok: leromboltam az ISIS gazdasági infrastruktúráját, az olajtermelő kapacitásait és szétziláltam a hátországát. Tárgyalóasztalhoz kényszerítettem a feleket és párbeszédet teremtettem a kormányerők és az ellenzék között. Mivel nektek nem tetszenek a módszereim, inkább elmegyek, meglátom mire mentek nélkülem. Innen kezdve tiétek a felelősség!"
..
Ha az ember higgadtan elemzi a dolgokat, akkor belátja, hogy a maga nemében ez zseniális húzás volt Putyin részéről!
A korábban kitűzött célokat az oroszok gyakorlatilag elérték:
1). Kipróbálták az új fegyvereket és fegyverrendszereket (SU 34, földi, levegő, tengeralattjáró és hajótelepítésű szárnyas-rakéták, C-400 légvédelmi rendszer, stb.).
2) Valós harci helyzetben folytathatták a repülő és ellátó személyzet kiképzését, ami felbecsülhetetlen értékű tapasztalatot jelent.
3) Megerősítették Assad rezsimjét, stabilizálták a kormányerők taktikai helyzetét.
4) Biztosították a tengerészeti bázisukat és nem mellékesen a török incidens kapcsán Szíriába telepíthették a legmodernebb légvédelmi rendszereiket, amire eddig esély sem kínálkozott, mert ha korábban tették volna, akkor az egész világ lamentálásba kezdett volna, de így szó nélkül hagyta.
5) Bevonuláskor csak egy tengeri bázisa volt az oroszoknak, kivonuláskor lett egy plusz légibázisuk is a térségben.
6) Bár nemzetközi megítélésén némileg rontott, de a tekintélyét egyértelműen növelte az erődemonstráció, és, mint tudjuk, a tárgyalóasztalnál csak az számít igazán, hogy hány harcképes hadosztály sorakozik az ember háta mögött. Innen nézve, megint csak nyereséget könyvelhetnek el az oroszok.
Arról nem is beszélve, hogy a liberális nyugati körök részéről tök mindegy, mit csinál Putyin, akkor is ő lesz a Sátán kisöccse!
Putyin nem tud olyat tenni, nem tud olyat csinálni, hogy azt pozitívan fogadják az angolszász világban, úgy rég nem is törekszik ilyesmire, hanem azt teszi, ami neki és Oroszországnak jó és magasról tesz mások véleményére!
Bár az igazi okokról csak sejtéseink lehetnek, és könnyen lehet, hogy azok egészen mások.
</blockquote>

Mi a baj ezzel? Szerintem kb. reális.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Abból látszik mennyire politikai/stratégiai gesztuslépés,hogy amilyen gyorsan haza repültek mint látjuk ,olyan gyorsan vissza is repülnek ha kell egy kis csapásméréssel fűszerezve akár.
Igazat adok Mac.-nek jó húzás lehet arra,hogy kimozdítsák a férgeket a több éve jól kiépítgetett fészkeikből.
A Khanasseri fiaskó is jól sült el a végén.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Ismét egy origo-s gyöngyszem:

<blockquote>L.umniczer2016.03.15. 19:49:51

Váratlan lépés, az tény!
. Innen kezdve tiétek a felelősség!"

...

Ha az ember higgadtan elemzi a dolgokat, akkor belátja, hogy a maga nemében ez zseniális húzás ilyesmire, hanem azt teszi, ami neki és Oroszországnak jó és magasról tesz mások véleményére!
Bár az igazi okokról csak sejtéseink lehetnek, és könnyen lehet, hogy azok egészen mások.
</blockquote>

Sokan szeretnének ilyen "vereséget" elszenvedni! :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python">Off: Mondjuk soha nem értettem azt, hogy miért is jó a személyeskedő "vita". Vagy az, hogy figyelj már, amit megosztasz az egy kalap...., de amit én, na az aztán maga a "igazság".
Az ilyen topikokat szétoffoló partalan, lassacskán egymás anyázásába átváltó egós csörték biztos jók valamire, de hogy az adott topikot nem előre viszik, hanem egyfajta dedós mocsárrá változtatják az már biztos! Off vége.

Koncentráljunk Szíriára és arra, ami ott történik. Köszönöm!

Python. szerintem ha topik tele lesz hírrel az az olvasókban vagy ilye, vagy olyan reakciókat eredményez, amik aztán a kommentekben jelennek meg... Hogy hogyan, miképpen az az emberek (olvasók) vérmérsékletének és pártállásának a függvénye. Én szerintem ezek a reakciók elválaszthatatlanok főleg ebben a biztpol topikban a személyes érintettségtől. Hiszen úgy gondolom, ez a topic pld. nem csak száraz tények tárhelye, hanem egymás gondolatformálásának is az internetes színtere. Én szeretem olvasni a másik véleményét. Akkor is, ha azzal nem feltétlen értek egyet. Meg egy másik dolog. Én pld. ezt a topicot azért olvasom, mert az itt kapott infok segítenek ebben a globális konfliktusokkal terhelt világban eligazodni. Szeretnék problémákat megfogalmazni, mert végülis Azíria sem egy állatkert élményelem, hanem az ott történteknek (is) lehet hatása az én (vagy más) életére. Nem is szoktam beleszólni, csak akkor, ha már az alapvető erkölcsi érzékek szerinti értékeket is alulról haladta meg a színvonal. Mert az lenne a cél, hogy ne anyázásba és torokelvágós humorba fulladjanak a kommentek. Itt (a net-en is) szerintem, akár a való világban, meg kell állni és helyre kell tenni a notorius elkövetőket, hogy a rend helyreálljon. De engem most már érdekelne, hogy Te, mint rendszeres info felrakó, hogyan( és miért úgy) szertnéd, hogy működjön aez a topic. Egyáltalán mi ennek a topicnak a célja? Ez egy "szíria TV" vagy azért valami interaktivitást el lehetne azért képzelni? Lehet hogy off-nak tartod, de ha nem tisztázzuk ki mit gondol erről, az is oka lehet konfliktusnak.. Akiknek meg a fórumtársak okítása szól, remélem visszavesznek elragadtatásukból és újra kulturáltabb lehet ez az oldal...

</blockquote>


A vita nem zavar, egyáltalán nem. Késhegyig menő, érvekkel, adatokkal alátámasztott vitákat, eszmecseréket szívesen veszek, sőt, kellenének is.

Az már igen, hogy ja te úgy látod akkor az úgy szar, hülye vagy, stb.! A személyeskedés, az nem feltétlenül erény errefelé.
Ennyi, és se nem több, se nem kevesebb! ;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Én csak arra tudok gondolni, hogy ezzek kiugrasztják a nyulat a bokorból. Katonailag egyéb értelme mi más lehet?
Politikailag, meg bárki bármit belemagyarázhat. De jelenleg nem vagyon azoknak az információknak a birtokában ami ehhez a döntéshez vezetett.

Egyetértünk Mack, én is erre gondoltam egyből. ;)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az SAA. mai sikeres műveletei nyugat Palmyrában,orosz légi fedezettel.


Tiger-Forces2.jpg

https://www.almasdarnews.com/article/%D1%82%D0%B8%D0%B3%D1%80%D1%8B-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B4%D0%B6%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D1%8C-%D1%85%D0%B0%D0%B9%D1%8F%D0%BB-%D0%BA-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B0/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Az 5 leggyakoribb ok(találgatás) az orosz csapatkivonásról a nyugati sajtóban:
http://nationalinterest.org/feature/5-ways-view-putins-syrian-surprise-15499?page=2
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Ez váratlan volt! Az usa szankciókkal fenyegeti Oo-t, ha nem telepíti vissza csapatait Szíriába.
999510_517432658435520_1880568701210897771_n.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
5 years of war in Syria: Russia withdraws its military forces from Syria on conflict’s anniversary
https://www.youtube.com/watch?v=GZNPPn2jM_s
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Latakia Grad eső
<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/mmOgl16idu0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Russian pilots receive hero's welcome after returning from Syria
https://www.youtube.com/watch?v=acqFdMWhbDs