[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szerintem ennyit a kivonásról, meg a tűzszünetről is. Szép politikai aktus volt, majd előbb utóbb megy a váltás...

Bosszúra készülnek a terroristák Szíriában
Offenzívát indít az an-Nuszra Front Szíriában ott, ahol Oroszország és a szíriai rezsim kivonja erőit - mondta kedden az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat szíriai ágának számító szélsőséges szervezet egyik parancsnoka az AFP hírügynökségnek.
http://www.atv.hu/kulfold/20160315-bosszura-keszulnek-a-terroristak-sziriaban
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Kicsit off
A Szu-34-sek Voronyezsben(Baltimor) szálltak le.
CdmCqUKUYAAi7T5.jpg
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo">a repülőgép hordozóval mi a helyzet, az marad vagy megy?

Putyin dontése miatt értelmét vesztette a Kuznya kuldése. Pedig jól jott volna a Mig-29K piótáknak egy kis gyakorlás.</blockquote>
igen arra gondoltam, hogy váltanák a szárazföldön lévő gépeket és azért mennek haza
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Oroszország kivonja csapatait Szíriából
https://www.youtube.com/watch?v=vNAG3izDp2g

Hazatértek Szíriából az első orosz harci gépek
https://www.youtube.com/watch?v=xGuRnTpohDg
 
S

szpg9

Guest
Minden fórumtársnak szólva, egyet kellene megérteni és felfogni, illetve erre a még költői kérdésre kellene válaszolni: mi lesz velünk itt MO-n akkor, ha néhány millió migráns telíti még Németországot ami így megtelik és destabilizálódik? Mi hová fogunk menekülni, ha a nyugat megtelik?

Talán Romániába vagy Ukrajnába?

Lehet szeretni az oroszokat és lehet nem szeretni, de az elvakult gyűlölet az nem politikai kategória. Szerintem a menekültáradat a jelenleg legnagyobb veszély, ami minket (és egész NyE-t) érint és érinthet közel és közép távon. Jelenleg, az előbbi fenyegetés árnyékában nem látom időszerűnek az oroszokkal kapcsolatos páni félelmet. Nagyon elavult a hidegháborúban begyakorolt klisék alapján démonizálni az oroszokat (Putyin= Lucifer). Mint adófizető állampolgár kérném ezért az illetékeseket arra, ne szórják el hülyeségekre a költségvetési keretet, hanem foglalkozzanak a tavvasszal is valós fenyegetések elhárításával.!!! A látszattevékenység (a bunkó oroszutálat) nem hatékony válasz a nemzetbiztonsági problémaink megoldásában.... De igazándiból az a baj, amit máshol mások már leírtak előttem. Ezen a szájkarete-n kívül nem tudunk mit csinálni, hiszen a szánalmas haderőnket nemcsak a "szakik" és a "huszik", hanem a migránsok szabadcsapatai is levernék. Az európai NATO országoktól meg nem várok sokat, elég lesz nekik a németországi krízis lereagálása...

azzal zárom, hogy NE LEGYEN IGAZAM... de ha az előzőekben leírtakból csak egy kis rész is bejön, akkor a mi (beleértve engem is) kis békés életünknek hamar vége szakad és egy szíriai típusú apokalipszis frontjai (szó szerint) találjuk magunkat! Ez az Én állampolgári véleményem...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Minden fórumtársnak szólva, egyet kellene megérteni és felfogni, illetve erre a még költői kérdésre kellene válaszolni: mi lesz velünk itt MO-n akkor, ha néhány millió migráns telíti még Németországot ami így megtelik és destabilizálódik? Mi hová fogunk menekülni, ha a nyugat megtelik?

Talán Romániába vagy Ukrajnába?

Lehet szeretni az oroszokat és lehet nem szeretni, de az elvakult gyűlölet az nem politikai kategória. Szerintem a menekültáradat a jelenleg legnagyobb veszély, ami minket (és egész NyE-t) érint és érinthet közel és közép távon. Jelenleg, az előbbi fenyegetés árnyékában nem látom időszerűnek az oroszokkal kapcsolatos páni félelmet. Nagyon elavult a hidegháborúban begyakorolt klisék alapján démonizálni az oroszokat (Putyin= Lucifer). Mint adófizető állampolgár kérném ezért az illetékeseket arra, ne szórják el hülyeségekre a költségvetési keretet, hanem foglalkozzanak a tavvasszal is valós fenyegetések elhárításával.!!! A látszattevékenység (a bunkó oroszutálat) nem hatékony válasz a nemzetbiztonsági problémaink megoldásában.... De igazándiból az a baj, amit máshol mások már leírtak előttem. Ezen a szájkarete-n kívül nem tudunk mit csinálni, hiszen a szánalmas haderőnket nemcsak a "szakik" és a "huszik", hanem a migránsok szabadcsapatai is levernék. Az európai NATO országoktól meg nem várok sokat, elég lesz nekik a németországi krízis lereagálása...

azzal zárom, hogy NE LEGYEN IGAZAM... de ha az előzőekben leírtakból csak egy kis rész is bejön, akkor a mi (beleértve engem is) kis békés életünknek hamar vége szakad és egy szíriai típusú apokalipszis frontjai (szó szerint) találjuk magunkat! Ez az Én állampolgári véleményem...

Ami megegyezik az enyémmel is!
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="szpg9">Minden fórumtársnak szólva, egyet kellene megérteni és felfogni, illetve erre a még költői kérdésre kellene válaszolni: mi lesz velünk itt MO-n akkor, ha néhány millió migráns telíti még Németországot ami így megtelik és destabilizálódik? Mi hová fogunk menekülni, ha a nyugat megtelik?

Talán Romániába vagy Ukrajnába?

Lehet szeretni az oroszokat és lehet nem szeretni, de az elvakult gyűlölet az nem politikai kategória. Szerintem a menekültáradat a jelenleg legnagyobb veszély, ami minket (és egész NyE-t) érint és érinthet közel és közép távon. Jelenleg, az előbbi fenyegetés árnyékában nem látom időszerűnek az oroszokkal kapcsolatos páni félelmet. Nagyon elavult a hidegháborúban begyakorolt klisék alapján démonizálni az oroszokat (Putyin= Lucifer). Mint adófizető állampolgár kérném ezért az illetékeseket arra, ne szórják el hülyeségekre a költségvetési keretet, hanem foglalkozzanak a tavvasszal is valós fenyegetések elhárításával.!!! A látszattevékenység (a bunkó oroszutálat) nem hatékony válasz a nemzetbiztonsági problémaink megoldásában.... De igazándiból az a baj, amit máshol mások már leírtak előttem. Ezen a szájkarete-n kívül nem tudunk mit csinálni, hiszen a szánalmas haderőnket nemcsak a "szakik" és a "huszik", hanem a migránsok szabadcsapatai is levernék. Az európai NATO országoktól meg nem várok sokat, elég lesz nekik a németországi krízis lereagálása...

azzal zárom, hogy NE LEGYEN IGAZAM... de ha az előzőekben leírtakból csak egy kis rész is bejön, akkor a mi (beleértve engem is) kis békés életünknek hamar vége szakad és egy szíriai típusú apokalipszis frontjai (szó szerint) találjuk magunkat! Ez az Én állampolgári véleményem...

Ami megegyezik az enyémmel is!</blockquote>

Dettó
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Minden fórumtársnak szólva, egyet kellene megérteni és felfogni, illetve erre a még költői kérdésre kellene válaszolni: mi lesz velünk itt MO-n akkor, ha néhány millió migráns telíti még Németországot ami így megtelik és destabilizálódik? Mi hová fogunk menekülni, ha a nyugat megtelik?

Talán Romániába vagy Ukrajnába?

Lehet szeretni az oroszokat és lehet nem szeretni, de az elvakult gyűlölet az nem politikai kategória. Szerintem a menekültáradat a jelenleg legnagyobb veszély, ami minket (és egész NyE-t) érint és érinthet közel és közép távon. Jelenleg, az előbbi fenyegetés árnyékában nem látom időszerűnek az oroszokkal kapcsolatos páni félelmet. Nagyon elavult a hidegháborúban begyakorolt klisék alapján démonizálni az oroszokat (Putyin= Lucifer). Mint adófizető állampolgár kérném ezért az illetékeseket arra, ne szórják el hülyeségekre a költségvetési keretet, hanem foglalkozzanak a tavvasszal is valós fenyegetések elhárításával.!!! A látszattevékenység (a bunkó oroszutálat) nem hatékony válasz a nemzetbiztonsági problémaink megoldásában.... De igazándiból az a baj, amit máshol mások már leírtak előttem. Ezen a szájkarete-n kívül nem tudunk mit csinálni, hiszen a szánalmas haderőnket nemcsak a "szakik" és a "huszik", hanem a migránsok szabadcsapatai is levernék. Az európai NATO országoktól meg nem várok sokat, elég lesz nekik a németországi krízis lereagálása...

azzal zárom, hogy NE LEGYEN IGAZAM... de ha az előzőekben leírtakból csak egy kis rész is bejön, akkor a mi (beleértve engem is) kis békés életünknek hamar vége szakad és egy szíriai típusú apokalipszis frontjai (szó szerint) találjuk magunkat! Ez az Én állampolgári véleményem...

Egyetértek, de én azért még remélem, hogy észbe kap az eu vezetés, és rájön, hogy nem az oroszok fenyegetik az EU-t...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Most csak hangosan gondolkozom.

2 napja beszéltek az oroszok és az amcsik. Nem lehet, hogy kaptak egy fülest, hogy kardigán kezelhetetlenné vált és le fogja zárni a boszporuszt? Hirtelen az oroszok kivonták a sereg nagyrészét, de annyi maradt, amit egy légi híddal el tudnak látni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
Ennek én nem látom értelmét. Kardigán lezárja a boszporuszt, akkor gyanúsan ütésváltás lesz. Akkor meg vagy haza kell onnan vinni mindent, vagy megerősíteni ezerrel. Ebben én nem látok rációt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Most csak hangosan gondolkozom.

2 napja beszéltek az oroszok és az amcsik. Nem lehet, hogy kaptak egy fülest, hogy kardigán kezelhetetlenné vált és le fogja zárni a boszporuszt? Hirtelen az oroszok kivonták a sereg nagyrészét, de annyi maradt, amit egy légi híddal el tudnak látni.

Nincs miért lezárni. Folyamatos a Szíriai Expressz szállítása.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Most csak hangosan gondolkozom.

2 napja beszéltek az oroszok és az amcsik. Nem lehet, hogy kaptak egy fülest, hogy kardigán kezelhetetlenné vált és le fogja zárni a boszporuszt? Hirtelen az oroszok kivonták a sereg nagyrészét, de annyi maradt, amit egy légi híddal el tudnak látni.
Nem csak a szép szemedért, legfőképpen az okos kis fejedért szeretünk.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Én csak arra tudok gondolni, hogy ezzek kiugrasztják a nyulat a bokorból. Katonailag egyéb értelme mi más lehet?
Politikailag, meg bárki bármit belemagyarázhat. De jelenleg nem vagyon azoknak az információknak a birtokában ami ehhez a döntéshez vezetett.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Egyetértek, de én azért még remélem, hogy észbe kap az eu vezetés, és rájön, hogy nem az oroszok fenyegetik az EU-t...
Ha eddig nem kaptak eszbe, akkor szerinted megis mi lehet az amitol megjonne az eszuk? Komolyan kerdezem, mint egyszeru pesszimista az optimistatol. En szemely szerint csak a valasztasokban bizom, de meg evekig tart lecserelni a nyugati vezetoket, addig pedig csak no a problemak sulya. :/ (Tudom, ez inkabb sakktablas topik.)