[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="kacsacsor">
CdmzInWUEAA_xhl.jpg:large

Én azért megnéznék arra felé egy társkereső oldalt ha lenne :p</blockquote>
Olya sok a kecskéd? Bocsi..
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="kacsacsor">
CdmzInWUEAA_xhl.jpg:large

Én azért megnéznék arra felé egy társkereső oldalt ha lenne :p</blockquote>
Olya sok a kecskéd? Bocsi..</blockquote>

Azt a középső kis barnát befogadnám menekültként... ;-)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 851
113
<blockquote rel="boki">Ma reggel Szu-25SzM gépek indultak vissza Oo-ba.
Cdphxn3WoAEJTpW.jpg

A Szu-25-öket "lábon" haza lehet vinni? Egy tankkal lenyomják a Latakia-Voronyezs távot?</blockquote>

Külső pótüzemanyag tartállyal probléma nélkul átrepulnek Oo-ba.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Az IÁ tagadja, hogy Al-Shishani meghalt.
https://www.almasdarnews.com/article/isil-denies-pentagon-claims-abu-umar-al-shishani-dead/
1915852_10205785835066221_8638228912126833496_n.jpg

lehet hogy nem halt meg, de az utolso hirek szerint klinikai halal allapotaban volt, szoval onnan mar nem igen fogja segiteni az IA strategiai lepeseit...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.

azért sajnos mondott olyat is, hogy az IA ellen a koalíció ért el sikereket nem az oroszok ami szerintem nem vall független véleményre
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
<blockquote rel="honved">Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.

azért sajnos mondott olyat is, hogy az IA ellen a koalíció ért el sikereket nem az oroszok ami szerintem nem vall független véleményre</blockquote>A korrekttől és a szakértőtől is marha messze van ilyen hülyeségeket összehordva.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Nem azt mondta a tanár úr, hogy Asszad és Putyin összekülönböztek, hanem azt, hogy találgatja a nyugat, senki sem tudja, hogy mi áll a háttérben, mindenkit meglepett, és az egyik lehetőségnek tartják, hogy Asszad és Putyin összekülönböztek. Így azért más a dolog fekvése, merőben, sztem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
<blockquote rel="honved">Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.

azért sajnos mondott olyat is, hogy az IA ellen a koalíció ért el sikereket nem az oroszok ami szerintem nem vall független véleményre</blockquote>
Az IÁ ellen azt mondta, hogy főleg a Kurdok és a szövetséges légitámadások vezettek sikerre, míg az Oroszok azt támadták inkább, aki Asszadra volt veszélyes, többek közt azt az Al-Nustrát, és FSA-t, ami csak egy kicsit mérsékeltebb, mint az IÁ.

Szerintem ezzel nem is állított olyan nagyon vállalhatatlant, eddig nekem is hasonlóan jött le.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="honved">Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.

azért sajnos mondott olyat is, hogy az IA ellen a koalíció ért el sikereket nem az oroszok ami szerintem nem vall független véleményre</blockquote>
Az IÁ ellen azt mondta, hogy főleg a Kurdok és a szövetséges légitámadások vezettek sikerre, míg az Oroszok azt támadták inkább, aki Asszadra volt veszélyes, többek közt azt az Al-Nustrát, és FSA-t, ami csak egy kicsit mérsékeltebb, mint az IÁ.

Szerintem ezzel nem is állított olyan nagyon vállalhatatlant, eddig nekem is hasonlóan jött le.
</blockquote>

A tankereket kizárólag ők bombázták szerintem
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="honved">Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.

azért sajnos mondott olyat is, hogy az IA ellen a koalíció ért el sikereket nem az oroszok ami szerintem nem vall független véleményre</blockquote>
Az IÁ ellen azt mondta, hogy főleg a Kurdok és a szövetséges légitámadások vezettek sikerre, míg az Oroszok azt támadták inkább, aki Asszadra volt veszélyes, többek közt azt az Al-Nustrát, és FSA-t, ami csak egy kicsit mérsékeltebb, mint az IÁ.

Szerintem ezzel nem is állított olyan nagyon vállalhatatlant, eddig nekem is hasonlóan jött le.
</blockquote>

A tankereket kizárólag ők bombázták szerintem </blockquote>

Olyan dezinfó van ezzel kapcsolatban Pro és Kontra, hogy én innen, nem merek állításokat eszközölni, mikor egy olyan világban élünk, ahol egy egy sikeres támadásról feltett videót MINDENKI a sajátjaként állít be, Oroszok-Amerikaiak-Franciák, hogy a fene tudja, ki mit támadott ott az IÁ-n tényleg. Én a magam részéről inkább azt hiszem el, hogy az Oroszok tényleg azt támadták ezerrel, aki Asszadot szorongatta, az meg a legtöbb helyen nem az ISIS volt. Ahogy Kaiser tanár úr is elmondta, az hihető számomra is főleg, miszerint az IÁ-t, földrajzi elhelyezkedése miatt, főleg az a KURD és IRAKI milícia roppantotta meg, akiket az USA vezette nyugati koalíció támogat levegőböl, fegyverrel, kiképzéssel. Ettől még persze nagyon nem lebecsülendő a szememben az, hogy az Oroszok a tőlük szintén nem sokkal jobb többi radikális iszlamista kis csoportot bombázták fossá, nagyon helyesen. Szerintem kb reális volt amúgy, amit Kaiser mondott reggel az M1-en...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
<blockquote rel="lgabo"><blockquote rel="honved">Kaiser Ferenc,aki talán az egyik legkorrektebb szakértő, ma reggel a következőket mondta az Orosz kivonulásról.
Idézem, de nem szó szerint, inkább mondanivalója lényegét.
1. Szerinte, Asszad és Putyin összekülönböztek és ezért a hirtelen kivonulás.
2. Esetleg, Oroszország nem akar tovább belebonyolódni úgy, mint az amerikai fél, egy Irak, Afganisztán jellegű katyvaszba.
3. Putyin nagy sakkjátékos, senki nem látja előre a lépéseit.

azért sajnos mondott olyat is, hogy az IA ellen a koalíció ért el sikereket nem az oroszok ami szerintem nem vall független véleményre</blockquote>
Az IÁ ellen azt mondta, hogy főleg a Kurdok és a szövetséges légitámadások vezettek sikerre, míg az Oroszok azt támadták inkább, aki Asszadra volt veszélyes, többek közt azt az Al-Nustrát, és FSA-t, ami csak egy kicsit mérsékeltebb, mint az IÁ.

Szerintem ezzel nem is állított olyan nagyon vállalhatatlant, eddig nekem is hasonlóan jött le.
</blockquote>Azért marhára nem mindegy, hogy pontosan mit mondott, honved totál mást írt. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Azért javítottam ki, mert "picit" más az értelme, igen, én meg pont láttam reggel, készülődés közben...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Syria: Russian jets continue to leave Hmeymim Airbase after withdrawal ordered
https://www.youtube.com/watch?v=HgvfqMJWpGg