[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
A kurdok így képzelik:
CdwBLgzUkAAqBVB.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
Azt hiszem,a kommentelők jó része túlbonyolítja Putyin lépését.A bevetett repülőeszközök túlnyomó hányada a fokozott igénybevétel miatt felújításra szorul,ami Szíriában nem oldható meg.Ez,és a kormánycsapatok sikerei lehetővé tették,hogy leteszteljék az amarikaiak,és az arab koalició reagálását.Mindezt úgy,hogy a további SAA szárazföldi műveletekhez az elégséges légi támogatás meglegyen. Ezt erősíti a támadó helikopterek számának megnövekedése.
Ha a helyzet Asszad számára romlana a fronton,ne legyen kétség,az orosz jelenlét ismét növekedni fog.
Kreml most vár.Tessék gondolni a Lavrov közelmúltbeli nyilatkozatára,vagy a legfrissebb Putyin beszédre.

Te sem gondolod komolyan,hogy 4 hónap után javítani kell őket főleg,hogy alig repültek mert nem adtak CAS-t?
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ezt a fajta "nyugatias" felszerelés összeállítást egyedül a moszkvai Alfa használja.Viszont ők FSB. állományban vannak meg kifejezetten túszszabadítás és egyéb szikét igénylő műveletre szakosodtak. Se ok. se infó nincs a szíriai tevékenységükre.Csecsen vagy egyéb kaukázusi ter.el. viszont ilyesmikben flangálnak.
Szóval szerintem nem orosz reguláris aztán lehet én tévedek.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
http://www.bumm.sk/kulfold/2016/03/17/az-egyesult-allamok-nem-akar-fuggetlen-kurdisztant
No, a kurdok is rövidesen rájönnek majd arra, hogy az amerikaiaknak azt sem szabad elhinni, amit kérdeznek.
Hát elég nehéz lesz őket visszarakni a palackba.
Persze az usának mindegy a lényeg,hogy lesz ok megint egy kis regionális háborúra az IA. után is.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 646
9 206
113
No, a kurdok is rövidesen rájönnek majd arra, hogy az amerikaiaknak azt sem szabad elhinni, amit kérdeznek.

Miért, ígértek az amerikaiak önálló Kurdisztánt? Amerika álláspontja világos és érthető. Én magam úgy gondolom, hogy a kurdok megérdemelnének egy önálló államot, ugyanakkor én sem tudom megkerülni azt, hogy a kurdok önállósági törekvései akár vérfürdőbe is torkolhatnak a térségben. Az amerikaiak ilyen szempontból elég jól állnak hozzá. Nem támogatják (ami azt is jelenti hogy akadályozni sem fogják) az önállóságot, ugyanakkor ha a szírekkel megegyeznek a kurdok, akkor az a minimálisra csökkenti a konfliktus lehetőségét, így elfogadják azt. Értsd, nem fognak ugrálni miatta.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
gioo

GRU SZPECNAZ is használ mindent amit akar,ilyen alapon ők is lehettek.
Természetesen minden lehet én csak arra akartam rávilágítani,hogy nem evidens,hogy feltétlen orosz reguláris katona volt.
Egyébként simán lehet kamu is mert elég nagy az eltérés a felszerelés és a halott felvétele között együtt nem látjuk a kettőt és a hullát is csak éppen,hogy mutatják.Szerintem ismerve a mentalitásukat ha ez igaz nagyobb lenne az ünneplés gondoljunk a lelőtt pilótára.
Biztos feldobják a témát kinti oldalakon is és akkor okosabbak leszünk talán.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 454
17 978
113
Aszadnak talán jó is lenne egy ilyen autonóm kurd állam. Egyfajta pufferzóna közte és a törökök között.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 455
79 463
113
gioo

Regulária haderőhöz tartozik GRU SZPECNAZ is,hisz katonák.
De értem mire gondolsz.Ebben a cuccban nyilván valamilyen elit vagy különleges alakulat tagja.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
gioo
Vagy GRU vagy SzSzO.
FSZB egységek Oo-n belul tevékenykednek.
ezért írtam,hogy ez a cucc az Alfára jellemző de ők elvileg nem lehetnek ott,ami képeket eddig láttunk nem ilyen felszerelésben voltak vannak ott Szíriában az oroszok....de majd kiderül vagy nem :)
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
gioo

Regulária haderőhöz tartozik GRU SZPECNAZ is,hisz katonák.
De értem mire gondolsz.Ebben a cuccban nyilván valamilyen elit vagy különleges alakulat tagja.
Mármint lehet nem hivatalosan jelenlévő orosz is azaz zsoldos is akár ezért írtam,hogy szerintem nem reguláris orosz katona hullája.
Ott volt egy ideig sokat linkelt szakállas foszer aki/akik az ANNAnews-os bandát kísérte pl. szerintem azok is PMC. társaság.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A kurdok csak akkor jópofák a jenkik szemében ha Erdogen jópofizik Putyinnal én erre jöttem rá.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 684
113
<blockquote rel="boki">gioo
Vagy GRU vagy SzSzO.
FSZB egységek Oo-n belul tevékenykednek.
ezért írtam,hogy ez a cucc az Alfára jellemző de ők elvileg nem lehetnek ott,ami képeket eddig láttunk nem ilyen felszerelésben voltak vannak ott Szíriában az oroszok....de majd kiderül vagy nem :)

</blockquote>

A cucc ne tévesszen meg.Lehetett onkéntes, tanácsadó vagy bármi. Nem lesz GRU-s cuccban kulfoldon, hisz nincsen ott.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
1.11-nél a kamera ráközelít a fegyverre és látható egy számsor amiről jól láthatóan le van kaparva a festék,gondolom lajstromszám.
Viszont tulajdonképpen a cirill betűs eü. készletet leszámítva bárki borja lehet.