[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 654
79 879
113
Rhyno

Senki nem mondta,hogy szent de ezerszer jobb mint az alternatívái.
Meg még is mit mondanának???HA azt mondanák,hogy Asszad milyen jó ember még is ki a bűbánat fogadná be őket?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot, mert érdekel a téma, egyrészt katonai fősulin végeztem és érdekel a haditechnika, a harcászat, másrészt mert a Rendőrség idegenrendészetén dolgozom, napi kapcsolatban vagyok ebből a térségből érkező emberekkel. Ami miatt hozzászólok az az, hogy elment ez a fórum nagyon orosz és Asszad imádatba és aki mást mond az hülye. Nekem személyes (több ezer emberrel "beszélgettem") tapasztalatom az, hogy Asszadot senki sem szereti Szíriában, jobban gyűlölik mint az IS-t, az Al-Nuszra pedig egy Vörös Félhold hozzá képest. Akikkel beszélgettem, mind azt mondja, hogy egy kegyetlen diktátor és tömeggyilkos. Évtizedek óta (már az apja is) terrorral tartja kézben Szíriát, aki egy rossz szót is szól róla nyilvános helyen minimum hónapokig tartó kínzás, rosszabb esetben halál vár rá. Minden az ő és a családja kezében van, korrupció van mindenhol, mindenből le kell adni nekik a sápot. Az arab tavasz Szíriában békésen, tömegtámogatottsággal indult és ha nem is egy liberális demokráciát, de egy Asszad és családja nélküli szabad országot akartak létrehozni. Ezt olyan brutálisan verte le Asszad, hogy átállt a tömeg a szélsőséges szervezetekhez, pedig a szírek nem fanatikus muszlimok. Ezek a szélsőséges szervezetek pedig katari, szaúdi, török pénzekből polgárháborút robbantottak ki. Mivel nekik van pénzük és így fegyverük, akinek nincs választása (pl. Európa) azok beálltak hozzájuk. A mérsékelt ellenzék pedig, akiknek eredetileg az arab tavasz idején még meg volt a tömegtámogatottsága, meggyengültek, korrupt vezetőik lettek, akik csak a nyugati segélyeket nyúlják le. A szélsőségesek simán nyertek volna, de ugye jöttek az oroszok, irániak és megfordították a háborút. Asszad mellett viszont már senki sem harcol, csak külföldi zsoldosok (afgánok, oroszok) így ha győznek is, tartós béke nem lesz. Most olvastam, hogy a börtönökből viszik már az utánpótlást a frontra... Nem fog visszajönni már az arab tavasz előtti diktatúra, ami valójában csak kívülről volt békés, belülről azért kőkemény elnyomás volt, amit már nem fognak elviselni. Ezért is menekülnek el a szírek, mert nincs jó választás számukra. Igaz, hogy volt kórház, meg oktatás, meg nem volt háború, de százezrek voltak Asszad börtöneiben és sok család gyászolta a halottait. Az Asszad által uralt területeken a mindennapok most is olyanok, hogy éjjelente átlagos családok ezreire törik rá katonák az ajtót, fegyvert keresnek, a férfiakat elviszik, megkínozzák, IS vagy Al Nusra pártisággal vádolják őket, csak azért mert szunniták, hónapokig börtönben tartják, aztán mehetnek a frontra. Ezt pl. egy palesztin származású, siíta, Hezbollah párti tolmács mesélte, akinek szülei, testvérei most is Damaszkuszban élnek. Szóval csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy szerintem korai az öröm, persze, jó hogy legyőzik a IS-t, de ezzel nem lesz vége, nagyon sokan fognak még ott meghalni vagy elmenekülni, amíg Asszadnak vége nem lesz.

Tehát még mindig Asszad a legkevésbé rossz opció.
 

Rhyno

New Member
2016. június 12.
7
0
1
Látom nem érted: Asszad nem opció. Orosz és iráni báb, akik saját kis geopolitikai érdekeik miatt feláldoznak egy országot.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Sziasztok! Régóta olvasom a fórumot, mert érdekel a téma, egyrészt katonai fősulin végeztem és érdekel a haditechnika, a harcászat, másrészt mert a Rendőrség idegenrendészetén dolgozom, napi kapcsolatban vagyok ebből a térségből érkező emberekkel. Ami miatt hozzászólok az az, hogy elment ez a fórum nagyon orosz és Asszad imádatba és aki mást mond az hülye. Nekem személyes (több ezer emberrel "beszélgettem") tapasztalatom az, hogy Asszadot senki sem szereti Szíriában, jobban gyűlölik mint az IS-t, az Al-Nuszra pedig egy Vörös Félhold hozzá képest. Akikkel beszélgettem, mind azt mondja, hogy egy kegyetlen diktátor és tömeggyilkos. Évtizedek óta (már az apja is) terrorral tartja kézben Szíriát, aki egy rossz szót is szól róla nyilvános helyen minimum hónapokig tartó kínzás, rosszabb esetben halál vár rá. Minden az ő és a családja kezében van, korrupció van mindenhol, mindenből le kell adni nekik a sápot. Az arab tavasz Szíriában békésen, tömegtámogatottsággal indult és ha nem is egy liberális demokráciát, de egy Asszad és családja nélküli szabad országot akartak létrehozni. Ezt olyan brutálisan verte le Asszad, hogy átállt a tömeg a szélsőséges szervezetekhez, pedig a szírek nem fanatikus muszlimok. Ezek a szélsőséges szervezetek pedig katari, szaúdi, török pénzekből polgárháborút robbantottak ki. Mivel nekik van pénzük és így fegyverük, akinek nincs választása (pl. Európa) azok beálltak hozzájuk. A mérsékelt ellenzék pedig, akiknek eredetileg az arab tavasz idején még meg volt a tömegtámogatottsága, meggyengültek, korrupt vezetőik lettek, akik csak a nyugati segélyeket nyúlják le. A szélsőségesek simán nyertek volna, de ugye jöttek az oroszok, irániak és megfordították a háborút. Asszad mellett viszont már senki sem harcol, csak külföldi zsoldosok (afgánok, oroszok) így ha győznek is, tartós béke nem lesz. Most olvastam, hogy a börtönökből viszik már az utánpótlást a frontra... Nem fog visszajönni már az arab tavasz előtti diktatúra, ami valójában csak kívülről volt békés, belülről azért kőkemény elnyomás volt, amit már nem fognak elviselni. Ezért is menekülnek el a szírek, mert nincs jó választás számukra. Igaz, hogy volt kórház, meg oktatás, meg nem volt háború, de százezrek voltak Asszad börtöneiben és sok család gyászolta a halottait. Az Asszad által uralt területeken a mindennapok most is olyanok, hogy éjjelente átlagos családok ezreire törik rá katonák az ajtót, fegyvert keresnek, a férfiakat elviszik, megkínozzák, IS vagy Al Nusra pártisággal vádolják őket, csak azért mert szunniták, hónapokig börtönben tartják, aztán mehetnek a frontra. Ezt pl. egy palesztin származású, siíta, Hezbollah párti tolmács mesélte, akinek szülei, testvérei most is Damaszkuszban élnek. Szóval csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy szerintem korai az öröm, persze, jó hogy legyőzik a IS-t, de ezzel nem lesz vége, nagyon sokan fognak még ott meghalni vagy elmenekülni, amíg Asszadnak vége nem lesz.

1. Mennyi az a sok emberrel beszéltem?
2. Aszad legyozésével nem lesz jobb a helyzet. Egy tonkretett nem mukodo ország lesz .
3. Arab országban nem mukodik a nyugati típusu demokrácia -foleg szunita iszlámistáknál.

Itt nem Aszadista vagy orosz imádatról van szó, hanem a szír államiság megtartásáról, aminek feltétele minden terrorista elpusztítása, után johet szóba csak a politikai jovoje tárgyalások útján a siiták szuniták és a kurdok kozott.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Véleményed van, ezt nem érteni, hanem vele egyetérteni vagy megkérdőjelezni lehet. Nem spanyolviasz, hello.

Te írtad:
-vannak a mérsékeltek, már nincs támogatottságuk, leginkább a környező országok bábjai, nyugati segélyezettek
-vannak a szélsőségesek akik a környező országok bábjai
-és van Assad aki olyan, amilyen.

Szóval?
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
641
2 779
93
Rhyno rólatok meg ilyeneket mondanak a migrók:
"Nagy terjedelmű cikkben foglalkozik a világhírű New York Times a migránsnőket érintő szexuális kizsákmányolással. A lap azt írja, hogy Németországban több tucat interjút készített migránsokkal, szociá­lis munkásokkal, pszichológusokkal, az információk az ő beszámolóikból származnak. Megemlítenek egy magyarországi esetet is, állításuk szerint egy magyar börtönőr eszméletlenre vert egy szír migránsnőt, mert az visszautasította a közeledését."
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
ulippo és fajtársai figyeljetek Rhynora, mert élő példa. hogy egy másik szemszöget is be lehet mutatni anélkül, hogy fullkreténbe és ISIS-imádóba nyomná.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Rhyno azért csak nem mondhatják, hogy Assad apánk és megmentőnk, szeretett vezérünk által vezetett Szíriából jövünk, ami egy qrvajó hely. Ezzel nem sok ország fogadna be.
Na meg diktatúra, az araboknál csak ez működik, ha nem versz oda néha, akkor az lesz amit most látsz, káoszt. Ez jobb? Eddig ha valami nem tetszett akkor elpicsáztak a rendőrök, most ha énekelsz / focizol / túl keménye vagy puhát szarsz akkor lefejeznek érte. Eddig volt kaja, víz, szociális ellátás, pénz, olaj, viszonylagos jólét, most van nyomor, káosz, halottak százezrei. És megértem ha szarul viseli valaki, ha éjjel kirángatják a ágyból kihallgatásra és nem bánnak szépen vele, de háború van öt éve és a beszivárgó kémek, szaborőrök, merénylők elég sok fejfájást okozhatnak.
 

Rhyno

New Member
2016. június 12.
7
0
1
Személyesen kb. 2000 szírrel beszéltem, bár ez sem reprezentatív, de azért elég sok. Asszadnak már nem lesz ott állama, inkább az összes szír eljön onnan. A szírek többsége nem fanatikus muszlim, többségük kényszerből áll be ezekbe a milíciákba, mert különben éhen halna a családjával együtt. Kérdés az, hogy mi legyen Asszad után, feldarabolják-e Szíriát? Persze itt megint nagyhatalmi és regionális érdekek fognak ütközni és megint nem a szírek érdekeit fogja nézni senki sem...
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
Személyesen kb. 2000 szírrel beszéltem, bár ez sem reprezentatív, de azért elég sok. Asszadnak már nem lesz ott állama, inkább az összes szír eljön onnan. A szírek többsége nem fanatikus muszlim, többségük kényszerből áll be ezekbe a milíciákba, mert különben éhen halna a családjával együtt. Kérdés az, hogy mi legyen Asszad után, feldarabolják-e Szíriát? Persze itt megint nagyhatalmi és regionális érdekek fognak ütközni és megint nem a szírek érdekeit fogja nézni senki sem...

Ezek a "szírek" annyira utálják Asszadot hogy még a szír zászlót lengető srácot is meglincselték a keletinél. Ha annyira utálnák akkor nem élne a népesség 70%-a a kormány ellenőrzése alatt, a belső menekültek arányát már meg se említem. Bármennyi szírrel beszélhetsz(kétlem még a 100-at is, azok akik bejöttek pedig nem moderáltak voltak, tudhatnád mit műveltek a határon), szíriában valahogy az élve lefejezéseket nem a kormányerők követik el. A báb meg a szaudi/qatari/török/jordán pénzen felbérelt dzsihadisták, nem az akire a szír menekültek Lebanonban fél napos sorban állnak hogy szavazhassanak.
 

Rhyno

New Member
2016. június 12.
7
0
1
Rhyno azért csak nem mondhatják, hogy Assad apánk és megmentőnk, szeretett vezérünk által vezetett Szíriából jövünk, ami egy qrvajó hely. Ezzel nem sok ország fogadna be.
Na meg diktatúra, az araboknál csak ez működik, ha nem versz oda néha, akkor az lesz amit most látsz, káoszt. Ez jobb? Eddig ha valami nem tetszett akkor elpicsáztak a rendőrök, most ha énekelsz / focizol / túl keménye vagy puhát szarsz akkor lefejeznek érte. Eddig volt kaja, víz, szociális ellátás, pénz, olaj, viszonylagos jólét, most van nyomor, káosz, halottak százezrei. És megértem ha szarul viseli valaki, ha éjjel kirángatják a ágyból kihallgatásra és nem bánnak szépen vele, de háború van öt éve és a beszivárgó kémek, szaborőrök, merénylők elég sok fejfájást okozhatnak.

Hidd el 15 év kihallgatási tapasztalattal a hátam mögött, azért elég jól el tudom dönteni, hogy kinek mi a motivációja. Biztos sokan kalandvágyból jöttek, de azért a 98% otthon maradt volna, ha nem egy tömeggyilkos diktátor és a fanatikus állatok között kell választania. Tudom, most más a kormány hivatalos álláspontja, de én ott voltam ezek között a menekültek között és a történeteiket hallgatva én sem döntenék máshogy, minthogy megyek a családommal. Sokan jönnek más arab államokból is (Marokkó, Algéria, Tunézia), akik szírnek hazudják magukat és előadják a nagy halált, 2 perc után lejön, hogy kamu. Az igazi háborús traumán átesett emberekből nem egyszerű kiszedni, hogy mi történt velük... Nem tudom mi a megoldás, nem is az észt akarom osztani, de azt látom, hogy nem Asszad a megoldás, még ha itt jó is a sajtója...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Személyesen kb. 2000 szírrel beszéltem, bár ez sem reprezentatív, de azért elég sok. Asszadnak már nem lesz ott állama, inkább az összes szír eljön onnan. A szírek többsége nem fanatikus muszlim, többségük kényszerből áll be ezekbe a milíciákba, mert különben éhen halna a családjával együtt. Kérdés az, hogy mi legyen Asszad után, feldarabolják-e Szíriát? Persze itt megint nagyhatalmi és regionális érdekek fognak ütközni és megint nem a szírek érdekeit fogja nézni senki sem...

A németek szerint akkor minimum 2 terroristával is beszéltél. Sikerült ezeket kiszúrni?
Persze, hogy kényszerből állnak be sokan, elvégre háború van öt éve és nem állnak jól. Ha itt is évek óta háború lenne és el lennének fogyva a hivatásosak akkor a lakosságból kellene besorozni ha meg akarnák tartani az országot. A háború már csak így működik, valakinek meg kell vívnia.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
<blockquote rel="joker">Rhyno azért csak nem mondhatják, hogy Assad apánk és megmentőnk, szeretett vezérünk által vezetett Szíriából jövünk, ami egy qrvajó hely. Ezzel nem sok ország fogadna be.
Na meg diktatúra, az araboknál csak ez működik, ha nem versz oda néha, akkor az lesz amit most látsz, káoszt. Ez jobb? Eddig ha valami nem tetszett akkor elpicsáztak a rendőrök, most ha énekelsz / focizol / túl keménye vagy puhát szarsz akkor lefejeznek érte. Eddig volt kaja, víz, szociális ellátás, pénz, olaj, viszonylagos jólét, most van nyomor, káosz, halottak százezrei. És megértem ha szarul viseli valaki, ha éjjel kirángatják a ágyból kihallgatásra és nem bánnak szépen vele, de háború van öt éve és a beszivárgó kémek, szaborőrök, merénylők elég sok fejfájást okozhatnak.

Hidd el 15 év kihallgatási tapasztalattal a hátam mögött, azért elég jól el tudom dönteni, hogy kinek mi a motivációja. Biztos sokan kalandvágyból jöttek, de azért a 98% otthon maradt volna, ha nem egy tömeggyilkos diktátor és a fanatikus állatok között kell választania. Tudom, most más a kormány hivatalos álláspontja, de én ott voltam ezek között a menekültek között és a történeteiket hallgatva én sem döntenék máshogy, minthogy megyek a családommal. Sokan jönnek más arab államokból is (Marokkó, Algéria, Tunézia), akik szírnek hazudják magukat és előadják a nagy halált, 2 perc után lejön, hogy kamu. Az igazi háborús traumán átesett emberekből nem egyszerű kiszedni, hogy mi történt velük... Nem tudom mi a megoldás, nem is az észt akarom osztani, de azt látom, hogy nem Asszad a megoldás, még ha itt jó is a sajtója...
</blockquote>
És miért van a sok "szerencsételn menekült" között olyan sok 20-as 30-as 40-es éveiben levő férfi, aki család nélkül érkezik?
 

szatomi69

Active Member
2015. december 22.
1 477
7
38
<blockquote rel="szatomi69"><blockquote rel="antigonosz">A hős FSA és barátaik az Ahrar -al -Shamból épp karbácsolnak és lefejeznek . Persze csak mérsékelten, demokratikus felszabadító módon.:D
https://twitter.com/kovandire/status/741943445342846976

https://twitter.com/kovandire/status/741939757022883840
Ezek a tettek undorítóak, bárki csinálja is. Próbálják összemosni egyesek ilyenekkel az FSA-t és a dzsihadistákat. De ahogy már rámutattam ugyanezeket a kormányhadsereg és a síita milícia is elköveti. Felesleges ezzel valamilyen hatás kiváltására játszani.
</blockquote>

A kormányhadseregre nem jellemzo. Azon belul is létezik tobbféle csoport. A siíta (iraki)milíciáknál látni itt-ott . A terroristák meg a mérsékeltek már 5 éve ezt csinálják.
Az Ahrar al Sham-ot kétszer próbálták az ENSZ BT-n keresztul terrorista szervezetnek nyilvánítani az oroszok. Ellenezte az usa, gbr,fra, ukr .
Kicsit elgondolkodnék a helyedben, hogy mi lenne Szíriában , ha a te általad annyira propagált "mérsékeltjeid" kerulnének hatalomra mi lenne Szíriában.
1. Egységes állam nem
2.Mukodo állam nem
3. Demokratikus állam nem

Meg kell tanulnod, hogy olyan élet mint Aszad alatt volt Szíriában már soha nem lesz Szíriában-csak rosszabb. </blockquote>
Remélem te pedig megtanultad Rhyno véleményét: Assad Szíria számára nem opció. Sok olyan dolgot mondott ki, amit tőlem kapásból visszautasítottak volna itt egyesek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="Rhyno">
Hidd el 15 év kihallgatási tapasztalattal a hátam mögött,...

Egyik ismerősöm szokta mondani, hogy Magyarország az 5 millió ex-kommadós és 5 millió ex-mesterlövész országa. :)</blockquote>

Meg ugyanennyi számtech és gazdasági szakértőé... Ja és a focit se hagyjuk ki! :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 870
113
Azért eléggé hihetetlen, hogy 2000 emberbol 2000 Aszad miatt menekult el Szíriából. Én épp az ellenkezojét hallottam. A nyugat-európába menekulok kozott készítettek egy felmérést, ahol a tobbség azt állította , hogy a háború elol menekult -az IÁ ill. An Nusra és társai elol.

A "tomeggyilkos diktátor" szoveg pedig nagyon lejárt lemez -nyugati propaganda szovege. Próbáljunk saját megfogalmazásokat alkalmazni. Az igaz, hogy bebortonozte a Muzulmán testvériség képvideloit, akik iszlámista -szalafita nézeteket vallottak és akik Szíriából iszlámista államot akartak csinálni.
Nézz kicsit utánna, hogyan éltek Szíriában a keresztények, ormények, alaviták, siiták, aszírek, cserkeszek, szuniták. Szíria szekuláris állam volt, modern nyugati életvitellel.
Aszad bukásával létrejon Szíriában egy iszlímista Líbia vagy Irak II.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 382
113
<blockquote rel="joker">ulippo és fajtársai figyeljetek Rhynora, mert élő példa. hogy egy másik szemszöget is be lehet mutatni anélkül, hogy fullkreténbe és ISIS-imádóba nyomná.

Fentebb írtam le a véleményemet az ISIS-ről, de ti fullkretén oroszimádók meg se halljátok, nektek mindenki ISIS-imádó aki nem a tömeggyilkos Aszadot élteti, akinek a rezsimje több szír civilt ölt meg mint az ISIS, a Nuszra, a kurdok, a mérsékelt és mérséketlen lázadók együttvéve.</blockquote>

Ha egyszer valakit véglegesen bannolnak mit keres megint itt? Azt se tudod miről beszélsz pistike. Átlag "ellenzéki" városban élő "civilek", 2000 ilyennel beszélgetni mi öröm lehet.

https://www.youtube.com/watch?v=s8INn9UejGE